Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

blackrain

Tenhle film se od začátku tváří jako opravdové neviňátko, ale od prvních minut vás chytí neviditelnou tlapou a drží vás nekompromisně v šachu, takže před jeho dobře mířenou ranou nemáte úniku. Až vám nezbyde nic jiného, než tu hozenou rukavici od osudu zvednout. Rocky tu hozenou rukavici zvedl v pravou chvíli. Ať už Sly hrál v čemkoliv, tak pro mě bude navždy patřit pouze do dvou škatulek. Jedna nese název Rocky a druhá, ne méně výrazná, Rambo. Scénář filmu je sice strašně prostý a přímočarý, ale v tom je právě jeho síla. Film se tváří od začátku jako obyčejné sportovní drama, ale skrývá se v něco silného, co má ducha. ()

kaylin

Do tohohle filmu jsem se zamiloval už jako dítě a pořád je to pro mě silná podívaná, která působí přesně tak, jak má. Sylvester Stallone podává neskutečně civilní výkon a je ve své roli uvěřitelný jako snad nikdy. Díky tomu s ním může člověk snadno soucítit a může s ním pomalu stoupat na vrchol, kterého nakonec dosáhne, i když asi jinak, než to původně vypadalo. Dneska už to je trochu ohrané, ale je to proto, že se hodně snímků inspirovalo v té krásné vytrvalosti a snaze dosáhnout nemožného. Sly napsal skvělý scénář, který nemohl zahrát lépe nikdo jiný. Je skoro škoda, že z příběhu udělal sérii, ale stejně se nemůžu dočkat, až si po prvním filmu pustím i ty další. ()

IllIlIlIIl

Slabší tři hvězdičky. Příběh mě moc nebere, celkem vykalkulovaný. Film o méněinteligentním ,,nekňubovi,,, který dře až do úmoru (tyto pasáže doplňěné již kultovní hudbou jsou zajímavé), aby na konci získal titul šampióna v boxu. ()

topi

Geniální film o vzestupu boxera Rockyho, kterej je trochu máčo, ale nakopne ho touha po vítězství dopomáhaná láskou Adrien, do které se bezhlavě zamiluje. Romantické sportovní drama, které je tak nádherně natočeno a zahráno, k dokonalosti dovedeno vynikajícím hudebním doprovodem. Jedinečná scéna, kdy Rocky vybíhá schody je absolutně kultovní. Když jsem byl ve Philadelphii, tak jsem si je zkusil taky vyběhnout, ale tak rychlej jsem nebyl...:D Nejlepší díl celé série. Výborná je minirolička Lloyda Kaufmana (TROMA) v roli opilce. ()

Remedy

Ve své podstatě je to brutálně schematické a maximálně předvídatelné. Jenže v tom tkví zároveň ta největší přednost. Dostanete přesně to, co očekáváte, ale všechno v maximální harmonii až do jednoho z nejúžasnějších filmových finále vůbec. Stallone stvořil bezpochyby jednu z nejzajímavějších postav filmové historie. Nádherný "from Zero to Hero" příběh, ze kterého neuvěřitelným způsobem tryská nostalgie let dávno minulých a který dokáže i po téměř půl století vzbuzovat stále velmi silné emoce. ()

decouble

Je to tak trochu k 9/10. I když by se zdálo, že tento snímek není tak precizní a propracovaný, připadá mi, že právě v tom spočívá jeho kouzlo. Na pilu se tlačí jen v několika momentech. Rockyho bych označil za neobyčejně obyčejný film - a myslím to jako lichotku. A hudba Billa Contiho je v mém top 5 soundtracků - narozdíl od hudby ostatních dílů. ()

stration

Sylvester Stallone ve své nejslavnější a nejlepší roli. Zasloužený oscar. O Stallonovu herectví se dá sice dlouze diskutovat, ale vedlejší role jsou zahrané perfektně a film má i po těch letech své osobité kouzlo a celý film i ústřední melodie se stala legendou a inspirací pro hromadu dalších herců, režisérů, scénáristů i teenagerů. ()

MATADOR

Vícemémě hezká pohádka o štěstí, jsem rád, že takovéhle filmy jsou. Především je to o citu a ten sport je na druhém místě a tak by to mělo být vždycky. ()

PogoJoe

Málokterý z filmů jsem viděl tolikrát , a přesto mě vždy dokáže namotivovat a vždy se na něj těším. Mám rád celou sérii, ale jednička je nejlepší. ()

Derek

klasická filmová rozprávka o outsiderovi, ktorá vyšvihla do hviezdnych výšin stalloneho. scenár nie je nič prevratne objavným, ale natočené to je celkom autenticky a preto vás film vtiahne do deja a rockymu budete držať palce ako v ringu tak i v osobnom živote. ()

salalala

Kultovní film, který skutečně mohl vzniknout jen v USA, jinde by to asi možné nebylo. Příjemně se na to kouká, Stallone je sympaťák, kterému všechno věříte. Adrian je taky skvělá, Stallone to fakt dobře napsal, navíc tady hraje jako o život. Výborná je postava Paulieho, který na jednu stranu Rockymu závidí, na druhou ho má rád a neví, co s tím. Navíc výborná hudba Billa Contiho a legendární úvodní melodie. Oscar by šel do správných rukou, pokud by v tom samém roce nevznikl Taxikář. Ano, Rocky pro mě bude navždy tím, kdo sebral Oscara Taxikářovi, proto dávám čtyři. ()

togaf

Rocky je pro mě příběh o Popelce pro kluky. Ale i holky se pobaví. Osobně mám ale Stalloneho raději v Rambovi, on totiž jako Italský hřebec moc mluví. A to, co vypouští z pusy, je obvykle dost k popukání a obvykle to k popukání být nemělo. Ale co Rocky není art, takže ať si klidně povívá co chce, stejně se na něj budu dívat dál a dál. ()

JohnMiller

Podľa filmovej ceny Oscar najlepší film roka 1976. športové filmy naozaj nemusím ,ale Rocky je výborne nakrútený film s vnútornou myšlienkou "Je jedno koľko úderov zasadíš...ide hlavne o to, koľko znesieš" Sylvester Stallone tu podáva naozaj vynikajúci výkon. Záverečný súboj z Apollo Creedom je nadmieru realistický žiadne extra techniky nemožné údery ale kvalitný poctivý zápas do poslednej kvapky sily. ()

dom156

Parádní a pomalejší kultovka. Rozpočet jen titěrných 1,1 milionu dolarů, by mě zajímalo jak kvalitní filmy by se natočili dneska za tyto prachy, moc valné by asi nebyly. Také si myslím, že Stallone by si za tento film tehdá ten Oscar opravdu zasloužil. Co více psát, prostě a jednoduše doporučuji. ()

Blackhand47

Série o Rockym má pomalu tolik dílů jako Star Wars nebo Harry Potter, až jsem si nakonec řekl, že se na to podívám, i když mne sportovní filmy nikdy moc nebavily. Naštěstí to není tak strašné jak jsem se obával a Rocky je solidní drama, které ukazuje příběh outsidera (jak jinak), jemuž se nakonec poštěstí a získá slávu i lásku. Až budu mít čas, tak další díly asi zkouknu taky. Opravdu mě zajímá, kam to tahle série dotáhla, když byla natolik úspěšná, aby získala tolik pokračování a ještě spinoffy. 80% ()

L_O_U_S

Řada diváků si nedovede svět bez Rockyho vůbec představit. Já jsem tímhle fenoménem zůstával až do 25 let nedotčen, takže se pro mě jedná o nijak zvlášť zajímavou záležitost. Snad jen ten Sly se od Italského hřebce posunul celkem slušně kupředu... :-) (703., 9. II. 2012) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers