Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Sandler

Velká filmová klasika, na které jsem byl prakticky odkojen. Přesto, že mám určité výhrady například k výkonu Silvestra Stallona nebo hodně jednoduché zápletce, rozhodně snímek patří mezi ty, které mě hodně ovlivnily a stojí za zhlédnutí. Souboj s Apollo Creedem se nesmazatelně vryl do mé paměti. Rocky rozpoutal vlnu filmů s touto tematikou, z mého pohledu byl rozhodně překonán (např. Těžká váha), přesto má jakési nedoknutelné postavení. ()

Magoor

Osobně si myslím, že Rocky není až tak moc o americkým snu a golfista je obyčejný pražský idiot, který není schopný poznat dobrý film,který nepochází z holywoodu, natož by pochopil jeho smysl. Prostě klasický komerční pozér... ()

Schweinhund

Kdysi můj nejoblíbenější film,ale jak člověk stárne,tak mění názory.Všech pět dílů je celkem slušný,koukatelný počin.V jednom díle,teď nevím v kterém, je otřesný dabing sporťáka TV Nova, Václava Tittelbacha a to mi vstával zbytek vlasů na hlavě hrůzou. ()

Radim1.

Film, který byl natočen podle skutečné události (samozřejmě ten závěr zápasu dopadl ve skutečnosti KO) a chytil mě za srdce a nejspíše mě nikdy nepustí. :) Stallone se mi v tomto filmu líbil dokonce více než v Rambovi a to si pište, že Ramba zahrál úžasně. Jinak hudba Contiho je legendární. ;) A Oscar tomuto úžasnému filmu patří právem. :) ()

montenegro

Já tenhle žánr vůbec nemusím, Sylvestera jako herce už vůbec ne...ale tady mu to možná i věřím. Jednička má ještě i solidně postavený příběh. ()

Godhaj

,,Ahoj Rocky, co dělá oko?" ,,Boxovalo." Příběh chudého a ne zrovna chytrého Rockyho o tom, kterak dostal svou velkou americkou šanci, může vypadat, že bude na míle zavánět patetičností a kýčem. Jenže on je to film převážně o Rockyho nudném životě na předměstí, který má vynikající scénář, takže působí velmi přirozeně. Stallonovi padne role jako ušitá, ale aby taky ne, když si ji napsal sám. Ale i ostatní herci jsou vybráni velmi dobře a jejich nepůsobí uměle. Rocky je tedy velmi dobrý film, který není převážně o boxování, ale o vnitřním boji mladého Stallone, který svádí boj především sám se sebou. ()

Miro_CZ

Čistý film bez zbytečných efektů o začátku amerického snu. A to jak v případě Rockyho tak i jeho představitele Stalloneho. ()

topi80

Nádherný film. Stallone vytvořil ve svém scénáři jednu z nejúžasnějších postav filmové historie. Jeho Rocky ještě není černobíle patetický jako Stalloneho pozdější hrdinové. Je to prostě správný chlap, který se protlouká životem, jak to jde, a poté se mu naskytne životní šance. Všechno je dokonalé od začátku do konce. Rozhodně nejsem milovník bojových sportů (a lidi, kteří je provozují ve mně za běžných okolností budí značné nesympatie), ale s Rockym bych zašel na pivo hned. Je to takový správňák a kliďas, který se i přes tyto vlastnosti naučil přežít v drsném prostředí městského předměstí. Chodí světem a žvaní úplně obecná moudra, která však v jeho podání ztrácí svou klišovitost a jsou povýšena na něco, co nemohu popsat. Stallone je se svou rolí zcela srostlý a věříte mu úplně všechno. Motiv balení Adrien mi při prvním shlédnutí přišel neuvěřitelně komický (korunovaný scénou bruslení), ale se stoupajícím počtem zhlédnutí vyplouvá na povrch jedna z nejkřehčích romancí, jaké kdy byly filmově stvárněny. Kolem Rockyho se se pohybují všelijací podivíni. Jedním je trenér, kterému snad nemůže do hlavy vidět ani Stallone jakožto autor scénáře, druhým je samozřejmě bratr jeho nastávající Adrien. Ten je důkazem toho, že v prostředí, ve kterém Rocky vyrostl, si opravdu kamarády moc nevybíráte. A vše pomalu spěje k velkému boxerskému zápasu, který je už tady v prvním díle nasnímán tak, že kdo kdy sérii filmů o Rockym viděl, toho už nikdy opravdový profesionální box nemůže uspokojit. Klobouk dolů, jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Bezda22

Rocky je asi můj nejoblíbenější sportovec. Je sice vymyšlený a to co zvládne v ringu, to by asi nikdo na světě nedokázal. Ale jeho postava je úžasná. Vždycky mě filmy o Rockym dobře motivují. A z toho, že Rocky dokáže bojovat vždy, když překoná nějaký svůj problém co má v hlavě (jinak toho v hlavě moc nemá) je výborné, protože i člověk musí něco překonat, aby se mohl znovu postavit a bojovat. Tohle se mi na všech dílech (snad kromě pátého dílu) hrozně líbí. Příběh o nezničitelném boxerovi, který má velké dobré srdce a obrovskou vůli vyhrávat a porážet soupeře v ringu i problémy ve svém životě. Navíc se mi líbí jak je Rocky tak hezky hloupý a rozdává moudra na potkání, ve kterých moc moudrého není. Ale je to úžasný příběh a na první pohled jsem si postavu Rockyho Balboa velice oblíbil. ()

Basso

Tento film je legenda. Pre mňa je toto jeden z najlepších filmov, aký som videl. Dá sa pozerať stále dokola a stále bude baviť, po každý raz dokáže dodať motiváciu. Vynikajúce herecké výkony na čele s vtedy rozbiehajúcim sa Stallonem a dnes už menej známou Taliou Shire. Dokázali sa tak vcítiť do postáv, že ich úlohy som im ozaj uveril. ()

ANTYCHRYST

A tak se zrodila Legenda s velkým L ! Nesmrtelnej, neuveřitelně nadčasovej a silně motivační příběh Italského hřebce :) Když člověk chce tak může dokázat všechno :) 100 % ()

Cooller

100% perfektní film, perfektní stvarněni v podobě Stalloneho který stále i na svuj věk září, poučný a nadčasoví, po každém dokoukání (a že jich je mnoho) mám chuť být boxer... ()

Nelishka91

Známá dobrá klasika, Rocky. Je to snad jediný film, který ve mě vyvolal spoustu emocí od začátku i do konce. Stal se mou kultovní a zároveň srdeční záležitosti. Sylvestr Stallone v té době ještě nepříliš známý herec se dokonale ztotožnil s celou postavou Rockyho, kde nám ukázal americký sen v boxu. Film jsem hltala od začátku i dokonce a i po tolika letech si ho mohu pouštět stále znovu a znovu. Příjemný soundtrack je už jen perlička na dortu! ()

nenet

V jednoduchosti je krása, říká se. Sly toho moc nenakecá a když už, tak je to stejně přímočaré jako jeho údery. Rocky je prostě evergreen s působivým příběhem, velkým osobitým kouzlem a skvělým soundtrackem. ()

Scraffy

Film, ktorý som veľmi dlhú dobu odkladal. Mám rád box, ale tohto som sa jednoducho bál, že to nebude tak dobré, ako mi všetci hovoria. Ale po pozretí musím povedať, že ma to absolútne dostalo. Je až neskutočné, ako je to všetko natočené bez jediného klišé a pôsobí to veľmi prirodzene. Začiatok je taký dosť pomalý, ale mne to moc nevadilo, ba práve naopak sa mi to páčilo. Stallone je do tejto role najlepšia možná voľba. U mňa jasný plný počet. Tu nie je o čom. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers