Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Myrreczech

Stalloneho životní příběh převedený do prostředí boxerského ringu s nádhernou atmosférou, úžasnou ústřední postavou a jednoduchým, i když velmi silným dějem, se kterým se dokáže ztotožnit, a který zná téměř každý. A co, že Sly "hraje" jak poleno, že se většinou baví jen o blbostech a kolikrát celá konverzace zní jako náhodný slovosled. To vše k Rockymu jako postavě patří, je to prostě ten s ne moc velkým mozkem ale o to větším srdcem. Všechny ty emoce, které tento film u diváka vyvolá ani neumím pojmenovat. Jeden z tech filmů, které se nebojím nazvat klenotem. ()

Kosmik 1

Jak už tu bylo několikrát napsáno, Rocky je a bude legenda. Pro mě srdcová záležitost. Co se týče boxu, tak nejlépe zfilmovaný sportovní kousek. A jak se stane z obyčejného člověka hrdina. 95% ()

Herzeleid

Jedinečný film a jedna ze Stalloneho životních rolí. Příběh je prostý, až možná naivní, ale ve svém žánru typický a již kultovní. Stalloneho mám rád a tahle role mu perfektně sedí. Co víc dodat.. počátek legendy - Rockyho :-) ()

Autogram

Stallone za výraz tváre a celkový herecký prejav Oscara asi nedostane, no na boxera postačujú aj skrivené ústa s mierne neprítomným pohľadom. Takto sa prechádza po meste a príjemne konverzuje, neskôr aj v telocvični a aby bola športová nuda dokonaná, tak behá po rannom mraze hore schodmi. Trochu ma prebralo akurát boxovanie s mäsom a nenásilná milostná zápletka. Samozrejme, záverečný súboj je veľmi dobre natočený a tak nie som celkom sklamaný, ako som bol veľmi dávno pri prvom sledovaní filmu, keď som ho asi ani nedopozeral. –––– Když budeš mluvit sprostě, budeš kurva. – Ále Rocky, dyť mi je dvanáct. ()

Roseinka

Viděno podruhé a je to parádní klasika, kterou si ještě za život pustím několikrát. Musím ale říct, že mi strašně vadí právě v jedničce jednoduchost Rockyho, konkrétně jeho vyjadřování atd. Možná je to dabingem. Jinak je to skvělá podívaná jak po dramatické, tak sportovní stránce. Jelikož dvojka je pro mě nejlepší, dávám jedničce 4 hvězdy. ()

ghatos

Tady je kult a legenda relevantní označení. Film, co má duši... podprahová Amerika jak si ji všichni přejí, a která už tak trochu vlastně není (nebo ne?). 93%. ()

Ompus

Ještě, že to nedopadlo v tom zápase vítězstvím Rockyho, jinak by to byla další happyendová blbost. Když se to však rozleží člověku v hlavě, je to slušnej film. A hudba stojí taky za to. ()

Krasus

Myslel jsem,že zažiju sondu do mlácení v ringu,ale byl jsem mile překvapen.Sice je atmosféra trošku nevyvážená a fiktivní,ale Rocky to dostatečně vyvažuje,a bez toho konce bych se klidně obešel. ()

Kangaxx

Z môjho pohľadu najlepší Stalloneho film. Neuveriteľná atmosféra 70tych rokov tu dýcha z každého záberu, nostalgia vás obklopí aj keď ste v tom období nežili. Boxerské scény majú skutočne vysokú úroveň, rovnako tak však aj celý film vrátane hudobného doprovodu, preto udeľujem maximálne hodnotenie. ()

deckardx

To je moje srdecni zalezitost... Vlastne celou serii miluju,az na ten hodne nepovedeny paty dil... Sly ukazal ze umi hrat (v ramci jeho moznosti).. Je to sice zase takova americka pohadka o boxerovi ze spodiny spolecnosti, ale s trochou stesti a neuveritelny driny se dostane na vrchol.. Zaverecny souboj si vzdycky neuveritelne uzivam... Parada ()

manonfire

Budeš se divit Rocky, ale nejraději tě mám pro tvé chování k Adrian a synovi. Proto jak chodíš a cedíš svá jednoduchá moudra, která možná zase tak jednoduchá nejsou. Proto jak jsi tuhle zase chodil po Phili a vzpomínal na Adrian. Taky jak si potom mluvil se svým klukem, tam na ulici. Jo, to jak si spráskal všechny ty hajzly bylo fajn.....Ale vlastně to ani nemuselo bejt, aspoň pro mě ne. Kdybych chtěl bejt za chytrýho Rocku, tak bych na tvou adresu řekl asi něco jako...."Nejvlivnější filmová postava všech dob. Taková, jejíž vliv neprodukuje sám sobě vlivnost, jen samotný, skromný a průzračně kladný vliv ke svým divákům." 100% ()

ssfan

Tento kultovní film mi dlouho unikal. Žádný zázrak jsem nečekal, ale film mě mile překvapil. Námět filmu je zajímavý, ale dialogy byly v první polovině filmu občas nudné. Na druhou stranu je ve filmu pár dobrých hlášek. Druhá část je mnohem lepší - Rocky v tréninku s trenérem Mickym. Plusem je také sympatická hudba. Vrcholem je pak závěrečný souboj o titul mistra světa s Apollo Creedem. Je to na 70%, tj. mezi 3 a 4 hvězdami. ()

Richard_Ba

Sly pred kamerou, za kamerou, vedľa kamery, nad kamerou...kinematograficky striedajúci polohy ako skúsená kurtizaná Sly vytvoril mýtus, ktorý ovplyvnil celé generácie, vytvoril film, ktorý inšpiroval. Vytvoril postavu, ktorá je viac americká ako hot dog, a to už je čo povedať._____Rocky Balboa, celkovo nemá žiadne schopnosti, má aj menší handicap, čo sa týka verbálneho prejavu (Silvester Stalone má kvôli zdravotným potiažom také krivšie ústa a tú nezrozumiteľnú reč). Pracuje z ruky do úst, trénuje pre malé peniaze, vyberá úpalné pre trochu väčšie. Rocky nemá ani veľké požiadavky na život, chce len tak akurát žiť, lebo je si svojich možností vedomý. Dostane ale od života šancu, presadiť sa zo svojou päsťou, a tvrdo bojuje !_____Veľmi motivačné, energické. Soundtrack dokonca prevyšuje mýtus celého filmu. Výborný film, hudba a výborný Sly. ()

TroiMae

Nemám rád ani box, ani americký sen. Přitom film "Million Dollar Baby" mě velmi upoutal. Možná tedy nemám rád ani Sylvestera Stalloneho a jeho scénáře. ()

HomeAlone

Kazdy jeden diel Rockyho ci uz je kvalitnejsi alebo naopak menej kvalitny , u mna ako velkeho fanusika je kazdy diel svojim sposobom skvely . Hodnotenie - 99% ()

Lennyanka

Aspoň, že Rockyho přítelkyni nehrála nějaká umělá hollywoodská blondýna, ale skvělá Talia Shire. Jinak by to asi nebyly ty ****. ()

Beer Ceps

Jedním slovem zklamání. Je zde mnoho mínusů, které mi brání dát vyšší hodnocení než tři a přitom bych velice rád šel nahoru, ale veškeré představy, které jsem měl o tomhle legendárním snímku byly mylné. Film jsem viděl tradičně v původním znění a při poslechu Balboovi mluvy mi přišla jeho postava afektovaná. Nevím, jestli to bylo skutečným záměrem udělat z něj tupého boxera, nebo špatným přízvukem naznačit na jeho italské předky, ale na mě to působilo opravdu špatným dojmem. Další věcí je dvouhodinová stopáž, při které je trénink a závěrečný souboj obsáhlý v poslední půl hodině, což je velice málo na sportovní drama a nakonec je samotný styl boje, při kterém jsem si celou dobu říkal, že ani nejde o box ( žádné krytí, taktika, nic...) Rockyho jsem ještě úplně neodepsal, jelikož velkým plusem je, že ty dvě hodiny utekli velice rychle. Uvidíme jak si povedou jeho pokračování. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers