Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

Marius

Ako režisérska prvotina je CoDM vynikajúca, Clooney ukazuje množstvo originálnych nápadov, bohužiaľ nimi film až prehusťuje, čo spôsobuje že žiadny z nich sa nevryje poriadne do pamäti. Film sa tiež snaží hrať na príliš veľa pieskoviskách, balansuje medzi biografiou hlavnej postavy, kritikou obsahu vyselania médií a thrillerovou linkou na Chuckových misiách a toto balansovanie nie je zvládnuté práve najlepšie. Možno je to spôsobené práve osobitosťou Kaufmana ako tvorcu scenára. Výborní sú všetci herci , vyzdvihol by som najmä Rockwella a Barrymore, ostatní im výborne sekundujú poväčšine v epizódnych rolách až cameách ( poteší najmä Clooneyho fór s umiestnením Pitta a Damona). 8/10 ()

charlosina

Chtěla jsem se do tohohle zabíjaka zamilovat, ale nějak mi tam chyběly jakékoli emoce, motivace, niterní pochody postav... nápaditý, barevný filmek s akcí, avšak emotivně poněkud plochý. Sam Rockwell jako komik-zabiják parádní, to se musí nechat, Kaufman coby scenárista je zde v poklidnější poloze, ale celkově je to taková spíš jen popisná podívaná, z které si za pár dní budu pamatovat jen ty barvičky... Za zhlédnutí jistě stojí. Jednou. ()

Dadel

Velmi příjemné překvapení. Clooney si jako režisér počíná jako starý mazák. Charlie Kaufman zplodil svůj nejlepší scénář. (psáno ještě před tím, než jsem viděl Adaptaci - pozn. aut.)Skvělá camea známých herců a některé opravdu geniální hlášky. Dokonce ani Jůlia mi moc nevadila:) ()

Dudek odpad!

Překvapivě nudný film podle scénáře Charlieho Kaufmana, který si tentokrát vybral fiktivního tvůrce televizních show, který přes noc zabíjí lidi pro CIA, neboť vyhovuje profilu. George Clooney umí jako režisér slušně překvapit, hlavně ke konci filmu jsou jeho retro záběry opravdu velice dobré, ale ze začátku je film neuvěřitelná nuda, dokonce jsem měl jednu chvíli i strach, že jej nezvládnu dokoukat. Vydržel jsem to, ale jen díky tomu, že čím blíže byl konec, tím měl film větši spád. Je mi docela líto, že co se scénáře týče, Kaufman tentokrát opravdu zklamal, tupé dialogy, nesympatický hrdina, nezajímavý příběh a hlavně předvídatelný konec. Všichni kdo mě znáte, tak víte, jak moc mám rád, když už od začátku snímku vím, kdo je zrádce, a to se mi stalo právě i Milujte svého zabijáka. Jediný moment, kdy jsem nečekal, jak to dopadne, byl ten konečný úsek, kdy se náš hrdina konečně dovtípí, kdo stojí za úkladnými likvidacemi ostatních agentů. Pokud bych měl vybrat nejlepší postavu, pak je to rozhodně role George Clooneyho, který hrál opravdu skvěle... Pokud sečtu všechna pro a proti, vychází mi, že musím ohodnotit dvěma silnými hvězdičkami. A abych se přiznal, je mi to líto... ()

Gilmour93

Charlie Kaufman a jedna z jeho Confessions of a Sick Mind, i když Clooney ji v tomto případě údajně změnil k obrazu svému. Apropo, pan režisér předvede spoustu skvostných nápadů (rošáda šálků, znečištění bazénu ze skákacího prkna), některé naopak vyšumí do šedivého ztracena, nicméně v něm už začala doutnat ta posedlost TV vysíláním, prostřednictvím které o tři roky později tak brilantně popřál dobrou noc a hodně štěstí. Co něco podobného natočit i u nás? Třeba takový Saša Hemala jako nelítostný zabiják BIS na volné noze… ()

Hal_Moore

Jedna z nejzábavnějších zkušeností roku 2002, Milujte svého zabijáka je nádherně vykonaná práce George Clooneyho. Tento nováček mezi režiséry náramně skloubil komedii a drama s kriminální zápletkou, což snímku dodává vážný a realistický tón. Sam Rockwell se dobře vcítil do své role a zaslouží si za svůj ohromný výkon velké uznání, a George Clooney předvádí své úžasné herecké kvality, ostatně jako vždy. Nakonec si myslím, tohle není skvělý film, je to nádherný filmový a nedoceněný klenot. A Clooney nám ukazuje, že je nejen skvělý herec, ale také režisér. ()

genetique

Keby niet poslednej, viac ustálenej a vyrovnanej polhodinky, asi by som šiel hodnotením ešte nižšie. Clooneyho štýl nie je zlý, ale ak sa chcel podobať nejakej Ritchievke, alebo Tarantinovke, trošku sa kopol. Neviem ako sa mám vyrovnať s tou humornou stránkou. Na jednej strane si film bez nej neviem predstaviť, naopak by sa mi to hodilo aj ako vážnejšie spracovanie. No jednoducho dosť čudný film, možno si ho budem musieť pozrieť ešte raz na objektívnejšie hodnotenie, ale po tomto zhliadnutí sa do toho tak rýchlo absolútne nechystám. 60%. ()

StarsFan

Ten název je pěkná blbost. Když jsem si tenhle film kupovala v Levných knihách, myslela jsem si, že z toho nakonec vyleze nějaký thriller plný cool hlášek jako je Odplata s Melem Gibsonem. Už hlavní menu na DVD ale napovídalo, že to bude o něčem jiným... Celkem dlouho jsem uvažovala, kolik tomu nakonec dát. Byl to skvěle namíchanej koktejt, ale místy toho bylo poněkud moc. Moc chutí, které mě mátly v rozpoznání té nejdůležitější. Teprve ke konci jsem přihodila čtvrtou hvězdičku a po tom, co jsem zjistila, že je celý film možná založený na skutečném příběhu, jsem uvažovala ještě o páté. No zatím ji nedávám. Zkusím si to pustit ještě jednou a pak uvidím. Každopádně už teď můžu tvrdit, že je to nějakým způsobem zvláštní a zapamatovatelný film. Skvělá práce, Georgi. ()

Le_Chuck

Formálne bezchybná záležitosť, výborne zahrané, zaujímavý príbeh, ale ja tak tomu niečo chýba. Jednoducho to nemá šťavu a nezanechalo to vo mne žiadne pocity. Film je prázdny. ()

Kaka

Clooneymu se sice nedá upřít jistá režijní invence a pokud přihlédneme k faktu, že je to jeho režijní prvotina, pak bude palec po zásluze nahoře. Bohužel obsahově je film jaksi zamotaný a divák má tendenci se v něm velice často ztrácet. Navíc mne příběh zabijáka/kecálka nijak emociálně neoslovil a tak nezbývalo než sledovat výhradně kamerové ekvilibristiky a neustálé změny tónovaní a filtrů. ()

Spiker01

Prostě miluju Sama Rockwella a nemůžu si s nim nic nechat ujít. S Drew Barrymore navíc tvoří harmonickou dvojici a celkem jim to na obrazovce klape. Samotný film není žádné terno, přičemž Clooney se snažil maximálně vytěžit z tématu, otázka vše je, jestli to už tehdy vůbec někoho zajímalo a jestli si to jen Charlie Kaufman nevycucal z prstu...75% ()

Krouťák

Mám dojem, že za takovou prvotinu by se nemusel stydět ani lecjaký ''profláklejší'' režisér.. Nebýt ale výsledné roztěkanosti (nevím, zda to byla vina spíše scénáře, nebo režie), mohlo to vyjít daleko lépe. Jako první Clooneyho (režijní) dílo jsem viděl vlastně zatím to poslední a musim říct, že jeho debut zabodoval lépe. Jestli si budu Rockwellův osobitý projev s nějakým filmem v budoucnu spojovat, bude to právě se ''zpovědí nebezpečné mysli'' - 70%. ()

Eddard

No... no... hmmmm... Čekal jsem od toho daleko víc a to byla možná chyba. Je taky dost možné, že jsem to na první projekci úplně nepochopil, Kaufman je tím proslulý, třebaže mě se vždycky zaklapl už napoprvé. Proti hereckým výkonům ani ň, Clooney si je povodil pěkně, sám to zvládl taky dobře. Režie je vynalézavá, třebaže stejně jako celé vyprávění občas zmatečná, čemuž se není nic co divit, uvážíme-li, jaký scénář se tady na plátno převádí. Docela jsem povytáhl obočí, když jsem viděl ten snad ten nejkratší záběr na dvojici superhvězd v historii narativního filmu (Dating game a Matt Daemon a Brad Pitt) - tohle mi trošku zasmrdělo reklamou, tj. kluci se tam Georgovi objevili, aby si je mohl dát do titulků na plakáty. Jinak to bylo správně ujeté, očividně se to nebralo vážně... tuším, že jsem nepronikl patřičně hluboko, ale do druhé projekce nemohu jinak než: 60% ()

castor

Asi "nejnormálnější" počin Charlieho Kaufmana, nové hvězdy zaoceánské scénáristiky. Ten miluje bratry Coeny i Marxovy, Monty Pythony, ale i Davida Lynche - je Žid, neurotický jako Woody Allen a po jeho scénáři sáhla někdejší televizní hvězda George Clooney, kterému posloužil jako černočerný debut. Ale postupně. Plachý introvert Kaufman použil mystifikační autobiografii Chucka Barrise, chlápka, který z povrchu zemského vymazal třiatřicet lidských osudů, zplodil řadu dementních show, miloval dobývání ženských klínů.. Clooney srší nápady, Barrisův život bilancuje tak, že cítíme, že prošel režiemi Soderbergha a bratry Coenovými. Kolegialita se projevila i při výběru herců (Matt Damon a Brad Pitt si střihli bláznivé miniroličky), kdy vedle vedlejších rolí femme fatale Julie Roberts a hipísácké přítelkyně Drew Barrymoore se stalo obrovským trumfem uvedení Sama Rockwella do světa velkých hlavních rolí. Jeho rejstřík je obdivuhodný, dokazuje, že je přesvědčivý i v dramatických polohách - i když člověk nezapomene na jeho veselé kreace v Život v sedmém nebi či v Zelené míly. Kamera je jinak prošpikovaná řadou filtrů, řadou zajímavých řešení nás překvapuje i samotný režisér!! ()

Trellíno

Možná se nám zrodila nová režisérská hvězda a když se k tomu přidá vynikající scénář geniálního šílence Charlieho Kaufmana, tak tu máme originální film, možná podle skutečné události, možná ne. Sam Rockwell je v hlavní roli výtečný, stejně jako Drew Barrymore či sám režisér. A o těch všech mini cameo roličkách snad ani nemá cenu mluvit, to se musí vidět. ()

D.Moore

Clooneyho skvěle hravá režie plná nápadů podle mě ne přímo zachránila, ale určitě trumfla Kaufmanův přece jenom tak trochu prázdný scénář. Sam Rockwell je ovšem úžasný jako vždy. ()

Davies182

Georgi, tohle byla fakt nuda. Myšlenka velmi zajímavá, Rockwell skvělý, ale ten scénář! Něco takhle děravého jsem naposledy viděl po útoku molů na babiččin bavlněný svetr. A tihle molové pak svého zabijáka rozhodně nemilovali. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)