Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

Cival

Clooney tahá z rukávu jeden režijní nápad za druhým. Samozřejmě ne všechny jsou jeho, spoustu toho okoukal od "svých" režisérů i od klasiků, ale kouká se na to docela pěkně. Herecké obsazení je skvělé (hlavně Rockwell), jednu z nejlepších rolí v kariéře si střihla Drew Barrymore. Bohužel výsledek je trochu roztříštěný. Těžko říct, jestli za to může Clooneyho pádivá režie nebo jako obvykle šílený scénář Charlieho Kaufmana. Jediné co vím jistě: Clooney je skvělý režisér i herec. ()

golfista

Mám rád dobrý "biftek". Zvlášť rád si ho dám v restauraci, kterou mi doporučí moji známí se stejným zažívacím traktem. Tenhle "biftek" měl všechny náležitosti včetně přílohy a nádherné oblohy, ale ... přestože vypadal skvěle, vařil ho skvělý kuchař a přinesl mi ho zručný číšník, nebylo to "ono". Je to prostě tak - někdy vám nesedne ani velká lahůdka :) ()

kleopatra

Řekla bych, že s filmem je to jako s jídlem. Když přidáte jednu ingredienci navíc, a to platí i pro něco hodně delikatesního, tak docela dobře uvaříte blaf. Takhle jsem to viděla celý film - že se tam těch chutí pere nějak moc. Na druhé straně za něco, co má takovou invenci, mi přijdou 3* málo, ale pokud si odmyslím Sama Rockwella - herce, který není manekýn, ale hrát sakra umí - tak ........ no raději si ho odmýšlet nebudu. ()

Lima

Rockwell dokazuje, že umí hrát nejenom excentriky a padouchy a i ve vážnějších polohách je přesvědčivý. Navzdory jeho přesvědčivému výkonu a překvapivě invenční Clooneyho režii film působí trochu zmateným dojmem, přestože se dá v případě Kaufmana mluvit o relativně "normálním" scenáři. Škoda, že mně příběh dějově, ani emocionálně neoslovil tak, abych měl chuť si ho znova někdy pustit, Jednou a dost. Ale na debut velmi pozoruhodné, Georgi. ()

Gemini

Charlie Kaufman má zvláštní styl. Taky si vybírá zvláštní náměty. A tohle je nejnormálnější film obdařený jeho scénářem, který jsem zatím viděl. Ale není to ten důvod, proč se mi Dangerous Mind tak líbilo. Tím je totiž naprosto skvělý Sam Rockwell...ano, nehraje žádného sympaťáka...zkraje spíš pěkného zoufalce. A možná právě proto jsem mu zhruba po čtyřech minutách zcela nepokrytě a nadšeně fandil:) A ani sonda do "úpadku americké televizní zábavy" (co by asi tehdejší intelektuální kritici říkali dnes...možná by se radši rituálně upálili, než by se dívali na Udělám Cokoliv a podobné grcy) nijak nesnižuje tempo, tahle dvojkolejnost je totiž zdařilou prací scénáristy svedena dohromady tak, že po závěrečné scéně zůstanete jenom civět na titulky a něco si pomyslíte. Co to bude, to záleží na vašem věku. Vážně. Kruci jaký vážně? Vždyť neznám nikoho mimo svoji věkovou skupinu, kdo ten film viděl. (a je to jenom moje chyba, neberte to jako tvrzení, že tohle je film pro dvacetileté) Anyway - přítomnost George Clooneyho a solidní výkon jsem čekal. Drew Barrymore jsem taky čekal. I když takovéhohle výstupu bych se nenadál. Je naprosto skvělá, její postava má vývoj, má jiskru, je i dobově přesná...no prostě mě potěšila. V celkem depresivním filmu byla jako zářící paprsek. A Julia Roberts...ouuu...femme fatale jako když ji vyšije. Úžasná. Ode mě tedy naprosto zasloužených 80%. Ne pro ni...pro tenhle film. ()

Matty

Ani se nechce věřit, že George Clooney dokázal zrealizovat scénář největšího hollywoodského zázraku posledních let, aniž by zpatlal nekompaktní zmatenost. Zabiják má jasně definovanou pointu od samého začátku a otázkou není kam děj směřuje, ale jak. Jen s lehkou nadsázkou lze hovořit o životopisném filmu. Spíš čekejte „vážnou“ komedii ve stylu bratří Coenovic Farga. Zamýšlet se nad morálními pohnutky hlavního hrdiny můžete stejně lehce, jako jenom pasivně sledovat zábavnou show, jejíž vítěze čeká střídavě lednička a kulka mezi oči. Sam Rockwell tímto filmem definitivně prokázal svůj zpochybňovaný talent a přes jistou introvertnost svého charakteru dokázal otevřít celé své nitro, aby nás do něj nechal na deset desítek minut nahlédnout. Jeho komentář nás provází celým dějem, jeho nevýrazná tvář vám utkví v paměti a právě jeho zásluhou je mnohem jednodušší pochopit, co chtěla dvojka Clooney/Kaufman svým společným dílem říct. Á propos – režie, George Clooney je jedním z mála debutantů s rozpočtem, jehož výše ho převyšuje coby režiséra, ale hravost, kterou do tohoto projektu vložil, mnohé vynahrazuje. (Když vrchní kreslíř storyboardů J. Todd Anderson v televizním klání porazí své soky v podání Brada Pitta a Matta Damona, když se Chuck vrátí z jedné špinavé prácičky a doma jej přivítá manželka a zeď ovlivněná hnutím hippies, když v samém závěru dva chlápci vnášejí do kostela, kde zrovna probíhá svatba, rakev.) Je to fůra detailů přidaných jen tak pro radost, ale právě ony povyšují Zpověď nebezpečné mysli (mnohem logičtější originální název) nad naprostou většinu jiných debutů. Apendix: Pro info o skutečném Chucku Barrisovi (je to fakt TÝPEK) doporučuji tento článek 85% Zajímavé komentáře: Vitason, castor, Fr, JayKey ()

Tosim

Na konci filmu jsem si připadal jako po zhlédnutí snímku Muž na Měsíci. Další osobnost americké společnosti, o které toho moc nevíme a byla nám přiblížena filmem se skvělými hereckými výkony, atmosférou i myšlenkou. Potlesk si kromě Charlieho Kaufmana jistojistě zaslouží i George Clooney. A nejen za režii. ()

Malarkey

Poslední dobou vzniká životopisů jako máku...ať už známějších či méně známějších osob, které dokázali zapůsobit na svět kladně, ale i záporně. To samé se objevuje i zde...příběh muže, který vytvořil první Reality Show a nasbíral si plno oblíbenců, ale i odpůrců...ať tak nebo tak jeho pořad mu televize zrušila a on byl donucen pracovat přesněji řečeno zabíjet jako tajný agent CIA. Začátek je trochu nudný, ale po půl hodině, kdy se objeví George Clooney se to celkem slušně rozjede a chvilkama i nečekaně pobaví a rozhodně velice zaujme příběh toho muže. --- Vítěz je ten kdo si dokáže nevystřelit mozek...dostane ledničku. ()

Djkoma

Film plný paradoxů a neuvěřitelného humoru. Sam Rockwell okazuje svou třídu. Jeho televizní král a agent v jednom jsou opravdu velmi pohlcující osobou, která vás nenechá ani minutu na pochybách, že sledujete one man show. Postavy v ostatních rolích jsou přesně vystižení a takový George Clooney jako agentova spojka je jako James Bond v důchodu. Poprvé se mi snad líbilo jak zahrála Julia Roberts. Film je nabitý opravdu velkými hvězdami a nikdo se nesnaží přebít hlavní postavu, ale veze se v jeho stínu celým filmem. George Clooney nakročil k lepším zítřkům opravdu povedeným filmem a jako režisér stále roste a uvidíme, kam se dostane. Český překlad názvu nestojí za komentář, ale jen za úsměv. Doufám, že se nedostaneme k názvům jako Milujte svého Jediho apod. :) ()

Renton

Scénář: Charlie Kaufman .. Výborný režijní debut. Samozřejmě, nemalou zásluhu na tom má kvalitní scénář s pera Charliho Kaufmana, který je výbornou adaptací knihy Confessions of a Dangerous Mind o životním příběhu Chucka Barrise. Také představitel hlavní role, Sam Rockwell je neskutečně dobrý, přesný a místy skutečně zoufale politováníhodný. Přes tyto podstatné ingredience, nelze přehlédnout velice zajímavou režii. Ano, George Clooney se měl od koho učit a do svého prvního projektu vložil tolik vizuálních vychytávek a poutavých scén, že se není čas nudit. Jen tak dál, jen doufám, že někdy vyzkouší i jiný žánrový part než jen ten politicky angažovaný.. ()

DaViD´82

Clooney dokazuje, že režírovat umí a že je rozhodně velkým příslibem do budoucna. Působivá vizuální stránka je jedním z hlavních aspektů skvělé atmosféry snímku, zato délka stopáže jedním z hlavních záporů. Kaufmanův tradičně výborný scénář je podpořen výtečnými hereckými výkony. Překvapivě po dlouhé době solidně zahrála i Drew Barrymore a tak nezbývá než-li se nechat vtáhnout do této životopisně mystifikační hříčky v kabátu zdánlivě obyčejného dramatu. ()

Superpero

George Clooney se teda předvedl, takové režijní vychytávky se jen tak nevidí a celý film je opravdu zábavně podán + skvělé herecké obsazení (cameo Pitta a Damona jako třešnička na dortu). Ovšem všemu s přehledem kraluje Sam Rockwell, který se pro tuto roli fakt narodil. Dále potěší Rutger Hauer v roli zabijáka co rád škrtí běžkaře (vyfoť mě) a jmenuje se Keeler. Julia Roberts je opravdová femme fatale a Drew Barrymore, kterou po Charlieho Andílcích nenávidím se mi tu opravdu líbila. Opravdu tenhle film je bezva a jestli vás můj komentář nepřesvědčil tak si pusťte scénku jak jakejsi vedoucí televize nebo kdo vysvětluje soutěžícím v pořadu Rande, že nemají mluvit sprostě. ()

hirnlego

Clooney jako herec mě nikdy moc nebral, zato Clooney jako režisér - zírám. Úžasně hračičkovsky pojatá a občas geniálními hláškami okořeněná autobiografie jednoho podivného týpka a dokonalé herectví neméně podivného Sama Rockwella (mimochodem, pěknej zadek). Potěšila i menší role tradičně charizmatického Rutgera Hauera a naopak nepotěšila tradiční Julia Roberts. Ále co, díky tomu roztomilému závěru se snad ani nemůžu zlobit. ()

Fr

Jmenuje se Chuck Barris. Psal popové hity, byl TV producentem, zahltil éter ohlupující infantilní zábavou. Jako by tušil, kolik američanů je schopno ze sebe v TV udělat pitomce. A pak dostane nabídku:,,Naučím vás 30 způsobů, jak zabít člověka“. Když jste mladí, jsou vaše možnosti nekonečné. Můžete se stát kýmkoliv..... . Sympatická D.Barrymore a herecký koncert S.Rockwella. Klobouk dolů! Film si od počátku drží svoje tempo. Není nijak zběsilé, je takové ....vypravěčské, že pomalu vstřebáváte informace o lásce, šílenství, pocitech zabijáka. Rozhodně se nudit nebudete, nikdo po vás nebude chtít, aby jste se rozhodli co je dobře a co ne. Kdo je dobro a kdo zlo. ()

novoten

Clooney se nebojí. Vypráví dost odvážný příběh, přeskakuje z komedie do dramatu, z akčního filmu do milostného, střelí dvouvteřinové cameo Matta Damona a Brada Pitta a sám si střihne tu nejlepší vedlejší roli. Vydatně mu samozřejmě pomáhá i Rockwell a Barrymore, která je poprvé v kariéře opravdu výborná. Ano, příběh jednu chvíli peláší dopředu a druhou se zastaví na místě a jen nastálou situaci kulometným dialogem řeší. Ale v tomhle případě to neuvěřitelně sedí. ()

tron

Debut ako sviňa (Max). Clooneyho režijný rukopis sa mi páči - na cameo náchylní kamaráti (Pitt, Damon), sex, cynizmus, vraždy. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)