Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

-Dawe-

Neskutečné! Lituju, že jsem se k tomuhle snímku dostal až po 24 letech od jeho vzniku. Zároveň jsem právě shlédnul Stallonův nejlepší film a třetí nejlepší film z vězeňského prostředí. První dva jsou samozřejmě Shawshank a Zelená míle. Nevim jestli byl film napsaný přímo Stallonovi na tělo ale nedokážu si místo něj představit někoho jiného. Kriminál je hodně příjemný snímek se skvěle vygradovaným závěrem, podložený skvělou hudbou. Jinak se divim, že po Shawshanku mě něco z vězeňského prostředí dokázalo takhle překvapit a další plus je, že tento snímek vzniknul dřív, než dva zmíněné snímky. 90% ()

iXtr3m3

Jeden z najlepších väzenských trilerov vôbec a jedna z najlepších Slyových úloh. Skvelá dráma, skvelé postavy aj okolo neho. Skvelý filmík a baví aj po dlhých rokoch od uvedenia. ()

Paity

Už je to strašně dlouho, co jsem to viděl a pořád se chystám, že se k tomu dostanu znovu a ono pořád nic. Ale jedno je důležité říci, a to sice to, že i po těch letech to vě mě zanechalo velkou stopu. ()

AdamesWWE

[8,5/10]Film so zaujímavou väzenskou tematikou, ktorý zaujme od samotného začiatku výborným, milým a pekným úvodom - to je Kriminál. Veľmi dobrý a pomerne originálny príbeh o mužovi, ktorý je neprávom odsúdený a presunutý do väznice kde musí stráviť pol roka. Určite veľký potenciál, využitý maximálne. Všetko je natočená presne tak ako si človek od daného žánru thrillerov môže želať. Pekný úvod, ktorý zoznámi s hlavným hrdinom, symaptickým Stallonom alias Frankom a následne presunutie do väznice(inak pekne zvolené interiéry a aj na prostredie okolo väznice bolo dosť slušné). Celá pasáž odohrávajúca sa vo väznici je výborne natočená a obsahuje veľa dobrých momentov. Či už vtipných scén o ktoré tu nieje núdza, potešia aj vynikajúce hlášky a uvidíme tu aj menšie ručné súboje ktorých vo finálne pribudne. Jedna automobilová "naháňačka" a množstvo iných dobrých scén, pri ktorých sa nudiť jednoducho nedá. A finále sa mi veľmi páčilo, aj ked´ by som si prial smrť hlavného(skvelého) záporáka, nevadí aj tak to bol veľmi dobrý koniec. Bill Conti opäť skladá hudbu ku filmu so Stallonom a opäť je to výborné, skvelá hudba ktorá vylepšuje dojem z filmu, gradácia deja dobrá, herecké obsadenie vysoko kvalitné cez sympatického Stalloneho, skvelého záporáka až po vedľajšie postavy, ktoré boli zaujímavé. Určite som spokojný, film dopadol tak ako som očakával, potenciál naplno využitý. Veľmi dobrý thriller. - ()

Hanys_

80-ková "pecka" s kolovrátkovým Contiho nepadnoucím motivem (který tady navíc hodně vykrádá Morriconeho) a klasicky stylovým Slyem. Jeho Frankovi, který se z pohodového vězení zničehonic octne v nejhorším lágru a bojuje tam o přežití, člověk prostě fandit musí. 6/10 ()

ti88na

Filmy z väzenské prostredia majú vždy zvláštnu príchuť. Príchuť nepoznaného, ale zaujímavého. Väzenie je svet sám o sebe, uzavretý s vlastnými pravidlami, tak odlišnými od tých, ktoré poznáme z bežného života. Kriminál patrí medzi klasiky. Dej je jednoduchý, ale to vôbec nevadí. Stallone v úlohe sympatického chlapa, ktorý je síce v base, ale vlastne je to dobrák od kosti, len nestrpí keď niekto ubližuje jeho blízkym a má smolu, že pomsta akosi nie je v súlade so zákonom. Chce si skrátka odbiť svoj trest, ale žiaľ sa nájde sprostý hajzel, ktorý sa rozhodne mu posledný pol rok trochu okoreniť. Hajzlom je v tomto prípade dokonalý Donald Sutherland, ktorý má pod palcom nie len slizkých bacharov, ale aj pár tupých väzňov. Film krásne odsýpa, Leone si diváka ihneď získa a nie je problém prežívať s ním tie ťažké príkoria, ale aj ukradnuté chvíľky relatívnej radosti. Stará dobrá jednohubka. ()

Mleako

Hloupoučké naivní béčko, které není nikterak režisérsky objevné, ale dokáže napnout a udržet divákovu pozornost od začátku do konce. ()

Haymar

Jedna z nejlepších stallonovek - pro představitele Ramba hodně netypická role... nicméně obstál na plné čáře a kupodivu v žádném případě nezaostával ani za ostříleným bardem - Sutherlandem ()

mirkaaa

Výborný film se Silvestrem Stallonem, který patří mezi starší ročníky. Mám ráda filmy z vězeňského prostředí a drsný Sly se právě do takových filmů hodí (alespoň v době vzniku filmu bych těžko hledala lepšího představitele). ()

Paldiny

Skutočne vydarená dráma s charizmatickým Stallonem v hlavnej roli. Ten sa neprávom ocitá za mrežami, kde ho čakajú zverstvá toho najhrubšieho zrna. Pobyt Frankovi totiž znepríjemňujú tí najhnusnejší bachari, najodpornejší trestanci a ich hnevu neujdu ani jeho najbližší. Film boduje slušnou atmosférou podporovanou spoľahlivým soundtrackom Billa Contiho, k tomu myšlienkou o priateľstve, aké môže rásť aj v tých najnepriateľskejších podmienkach. Lenže rovnako ako tomu bolo pri akčnej komédii Tango a Cash, ani pri tejto dráme z väzenského prostredia sa Stallonemu uznania nedostáva. ()

filipvrbik

I když méně známý film než Rocky I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII - přesto možná právě nejlepší Sylvestrův film. Ta atmosféra kriminálu je opravdu drsná, viděl jsem to už dávno- někdy v minulém tisicíletí ještě na ČB televizi, takže si všechny detaily nevybavím, ale hodně se mi to líbilo, jak si pamatuju...95% ()

.baris.

SPOILER: Dobrá "oddychová" akčňárna s okouzlujícím Slyem a tradičním americkým koncem.. Akce je tak akorát a příběh super. Za naštvanýho Franka držícího činku nad hubou toho zmetka přidávám půl hvězdičky. ()

Cement73

Po dlhšom čase som si odsviežil túto lahodku z vezenskeho prostredia. Ukazuje, ze aj Stallone mal dobre filmy. A napriek tomu, ze to nie je ziadne objavne dielo, to rad si ho kedykolvek znovu pozriem. Donal Sutherland ako skutocny "padouch... zla az do špiku kosti... ()

chessbeer

Příjemné překvapení. Čekal jsem Ramba ve vězení, ale Sylvester se nakonec ukázal jako klidný a rozvážný muž, který se nenechá vyprovokovat, protože ví, jak málo mu zbývá. Velitel věznice se celou dobu snaží, ale vyprovokovat se mu ho nedaří, avšak přeci jen najde slabinu... Na konci filmu Sylvester ukáže konečně, jak dobrým bitkařem je a všechny seřeže. Jen škoda, že toho kripla velitele neusmažil na elektrickym křesle. Atraktivní vězeňské prostředí, Sylvester i blondýna z toho dělají po zaokrouhlení 4* film. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore