Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Terva

Jmenuji se John Connor, snažili se mě zabít, ještě než jsem se narodil, pak to zkusili znovu, když mě bylo třináct let, stroje z budoucnosti - Terminátoři. CITÁT - Soudný den. První Terminátorova slova ve filmu zní - CITUJI - To auto se mi líbí.......... Naprosto úžasná a nádherná Kristanna Loken pokazí své nádherné image tím, že si dá své Boží vlasy do "ohonu". Tentokráte má Skynet trochu jiné plány, krom primárního cíle. Má prostě cílů víc. Podaří se mu to, je osud jen takový jaký si ho uděláme? První věta Arnolda Schwarzeneggera ve filmu zní CITUJI DIALOG: A.S. - Svlékni se! TRANSVESTITA - Trpělivost, zlato. Počkej na svoje číslo, prdelko. A.S. - To oblečení dolu! TRANSVESTITA - Řekni to mé ruce. A.S. (uchopí transvestitu za ruku a povídá) Dělej!!!.......... Jako doplněk a pokus o sebeironii si bere Terminátor sluneční brýle. Opět něco rozšlápne a opět rozbíjí okno u auta. Ve městě a posléze v celé zemi začne řádit podivný počítačový virus. Okolo 27 minuty začíná zatím jedna z nejdelších automobilových honiček, co jsem viděl. Je dech beroucí, výbušná, akční a prostě Boží. A opět jsou použity fráze jako "Musíš žít" nebo "Vypadni!". Tentokrát řidič nemá vypadnout z náklaďáku (Terminátor 1 ) ani z helikoptéry (Terminátor 2), ale z motorky. No a ještě někdo má vypadnout, tentokrát je to zase náklaďák. CITÁT - Vypadněte! Budu řídit........... Jako protivník tu funguje stroj zvaný T-X, je rychlejší, silnější a inteligentnější, než jeho předchůdci. CITÁT - Je tady antiterminátorový terminátor?.......... Film je vtipnější než jeho předchůdci, je akčnější a má víc humoru i ironie. CITÁT - NO FATE BUT WHAT WE MAKE........ Události na hřbitově jsou velmi povedené a opět plné humoru. CITÁT - Odložte zbraně a......rakev!!??............ V této scéně si malé cameo zahraje i doktor Silbrman (Earl Boen). A opět zazní klišé věty "Pojď se mnou pokud chceš žít" - známé věty, řečené v obou předcházejících filmech jsou zde řečeny ne jednou, ale dvakrát a některé i třikrát. Minulost a budoucnost se tu pěkně promíchají. Někdy se v tom dá i ztratit, ale není to tak hrozné. Nakonec to přece dá smysl. Legendární věta Arnolda Schwarzeneggera "Il be Back" "Já se vrátím" zazní v 72 minutě. Má trochu změněnou formu na "Ona se vrátí". I zde se Arnold Schwarzenegger dostává ke zbrani zvané Bezbolestná, proslavená již filmem Predátor. A následuje ona legendární věta "Já se vrátím" - nebudu psát kdy, ale je tady. I zde se po vzoru předešlého příběhu snaží polovina Terminátorova těla zničit primární cíl. Mrazivá scéna. Ke konci jsem pocítil velký smutek. CITÁT - Bitva právě začala............. ()

adamo_znk

Třetí téčko se povedlo uplně nejlíp jak mohlo. A Arnold je prostě totální šleha ! "Skynet has become self aware. In one hour it will initiate a massive nuclear attack on its enemy. - What enemy?! - US ! HUMANS !!!!!" ()

moviesfan

První dva kousky jsou samozřejmě naprosto výborné, ale i třetí pokračování znatelně nezaostává. Dobré hlášky, vydařená akce a "Árný" jsou zárukou dobré podívané. ()

JohnCZ

Solidní akční jízda na které mi vadil fakt, že to netočil Cameron. Bylo to dobré, zábavné, herecky slušně zahrané, ale chyběla tomu Cameronova preciznost a komediální nádech byl spíš na škodu, protože tak film ztratil hodně ze svojí mrazivé atmosféry. Nakonec to ale částečně vyvážila závěrečná scéna. ()

Seabeast

Po famozních a dnes již kultovních prvních dvou dílech jsem s velikým napětím kdysi zavítal do kina a pln zvědavosti usedl do kinosálu. Co jsem viděl byl naprosto průměrný akčňák ze kterého se totálně vytratilo jakési kouzlo a především atmosféra, která byla nejsilnější u prvního dílu. Tenhle Terminátor pobaví, nabídne pořádnou akci, ale to je asi tak všechno. ()

m.krudenc

Terminátor - 3) to je jízda velmi zábavná a s bezmezným nadhledem a kapkou humoru podávaném na krásné Kristanně Loken a nesmrtelném Arnoldovy. Stará dobrá akční škola a všechny ostatní řeči o tom jak to není už tolik "Terminátorské" nebo perfektní jako předešlé filmy si nechte. Bylo a bude to vždy výborné. ()

M.Macho

Velmi pěkné pokračování - jemné vtípky na předešlé díly i vskutku vyšperkované hlášky (moje osobně nejoblíbenější je přítomnost psychiatra z dvojky - zase uvidí přízraky :). Do pěkného celku pěkný zadek - vymazlená terminátořice se svým ženským živlem do vizuálně vzrušivého obalu hodí a narušuje tak pohlavní nepolaritu předešlých dílů (terminátor versus žena - ať už Sarrah či Betty). Zadní vrátka doširoka rozevřená dávají tušit, že se to vrátí... ()

villon17

Trojka je špičková, vlastně stejně jako předchozí díly. Arnie je neuvěřitelně vtipný a vydrží neuvěřitelně moc, i když dostává přes pr*el Kristiannou. A vidět, jak se to točilo, ve mně zanechává ještě lepší dojem. ()

corpsy

Brané z iného pohľadu, ako dvojica Cameronových filmov. Je to vtipnejšie a menej depresívne, ale nie lepšie. Film sa svojim spôsobom jednoznačne podaril, Jonathan Mostow akciu vie, vidno pri nej, že na rozpočte sa rozhodne nešetrilo a hlavný protihráč je fakt sexy. Výborný letný blockbuster, len večná škoda, že sa toho neujal sám Cameron. ()

Marek1991

Tento film nemal vzniknúť, úplne pokazil všetko z predchádzajúcich Cameronových dielov. Je to čisto komerčné dielo, hlúpe dielo, absolútne sa mi nepáči dej, je to obrat o 180° stupňov pre mňa, je to násilnícke, pózerské, nudí to, podľa mňa keby takto mali robiť filmy, tak by mohli mať všetky veľmi veľa pokračovaní, lebo by sa mohli chytiť aj už popretých vecí. Obsadenie bolo z môjho pohľadu zaujímavejšie, aj keď je jasné, že tento film bol len navrhnutý na modernejšiu dobu, zaradením ženy do hlavnej zlej postavy je cítiť, že je viac feministický, aj rôzne vtipy sú už viditeľne stavané na určitú dobu. Vytvorenie vírusu a popretie aktivít z prvých dielov ma ozaj rozladili, je to úplne iný film. Taktiež je akoby úplne ním popreté posolstvo, že osud neexistuje a je len to, čo si sami vytvoríme, pritom akoby nasilu spojil dokopy ženu a muža a neodvrátil skazu sveta. Áno, on je späť, ale takto radšej nemal, neviem ako sa cítil Cameron, keď to videl, ale podľa mňa nadšený nebol, originalita tu z môjho pohľadu chýba, je to len efektné dielo žmýkajúce zostatkové kvapky peňazí. ()

Torision

Tomuhle filmu dám s klidem 5* a rád poplavu proti proudu těchto celkem negativných komentárů. A co mám na svoji obhajobu? Vůbec nic. Je to akční-scifi blockbuster jak má bejt. Frája Arnie vezme všechno co rychle jezdí nebo střílí a míří si tímhle filmem rychle napříč.. Akční nářez podpoří i cool záporák Kristinna Loken. Pravda sice je, že temná atmosféra se změnou režiséra vytratila, ale pořád je tenhle film po všechn stránkách prostě mega.... i když jsem možná lehce zmanipulovanej vysokým rozpočtem. (-: ()

liquido26

Trojka se předchozím dvěma dílům bezpečně vyrovná. O skvělou akci není nouze, Arnold (skvěle nadabován Pavlem Soukupem) i na starý kolena valí jako před dvaceti lety, trousí jednu hlášku za druhou (a co hláška to perla) a ten konec je neskutečně mrazivý. ()

sidzej

Toto pokračovanie mal točiť Cameron. Mostow nedokázal udržať napätie a urobil si z Terminátora akčný sebaparodický popcorn. Niektoré scény sú až nechutné (scéna s T-X a políciou v aute). Príbeh je slabší, ale dostačujúci a dej filmu dobre vymyslený. Akurát postava Sarah Connor chýba, rovnako ako hudobný motív z predošlých filmov. Ale aj tak vzdávam poklonu tvorcom, že po 13-tich rokoch nezhovadili sériu a aj v dnešnej dobe ukázali, že efekty nie sú všetko. Navyše nový terminátor má kozy, čo je dobré, pretože pre nás mužov je oveľa atraktívnejšia Kristanna Loken ako Robert Patrick. Na druhej strane- film pôsobí inovatívne a zaujímavo len ak ho beriete samostatne. V rámci série je T3 kvalitou na 3. mieste. 75% ()

curunir

Tretie pokračovanie Terminátora je najslabším z filmov, na druhej strane je však najtemnejšou časťou. Hrozba jadrových zbraní a ovládnutie sveta strojmi, ktorích jediným cieľom je vyhubiť svojich stvoriteľov dáva celému filmu pomerne silnú myšlienku. Terminátor 3 však až tak veľa inovatívneho neprináša, skôr viacej a pritom dosť zbytočne zamotáva celkovú zápletku. Veľmi dobrým krokom bolo obsadenie ženy-terminátorky do úlohy Schwarzeneggerovho súpera. Kristanna Loken ako T-X je sakramentsky pekelná ženská, navyše jej prvý výstup v Evinom rúchu je príjemným spestrením filmu. Tiež som sa na začiatku celkom pobavil na Arnoldovi, ktorý chodí celý film v podstate v striptérskom oblečení a samozrejme veľmi vydarená vsuvka Dr. Silbermana (Earl Boen), ktorý sa nakrátko objavoval vo všetkých troch filmoch. Aj keď Terminátor 3 nedosahuje kvalít predchádzajúcich dielov, jedná sa o slušnú porciu akcie, ktorá vie dokonale pobaviť, navyše je to po dlhej dobe konečne dobrý Schwarzeneggerov film (posledný predtým, než sa stal guvernérom Kalifornie). ()

Andersis

Jedině díky Arnoldovi se tento díl povedl. Tomu chlapovi je apsoultne jedno kolik má roků, ale když chce dokáže ještě nahodit nákou tu svalovou hmotu. ()

draggo

Tak trochu parodie a tak trochu pokračování - pro mě ale naprosto rovnocenné s výborným T2. Díky pokročilejší technologii si mohli tvůrci dovolit vytvořit ještě monumentálnější scény, a Arnold navzdory pokročilejšímu věku je stále výborný. Co se týče zbytku obsazení, tak Nick Stahl je jako 20ti letý Connor sympaťák, Kristianna Loken je jako T-X taková správná sexy likvidátorka, na kterou je radost koukat. Claire Danes bohužel dost nevýrazná. To nejlepší ale přichází na konec, pointa je skutečně výtečná a tahá T3 hodně vysoko. /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

schizmo

Dlouho jsem si lámal hlavu s tím, co mi dělá u trojky Terminátora problém a konečně jsem to rozlousknul. Je to ta otřesná lo-fi produkce jak z nějaké portugalské telenovely. Ta všechny ty super ikonické scény jako je jízda jeřábem nebo venčení rakve totálně pohřbí a ne zcela prvotřídní efekty ještě víc vytáhne. Zkušenému oku samozřejmě neunikne určitá revivalovitost některých pasáží, ale to píšu na vrub ne zcela potentnímu režisérskému rozhledu. Je vidět, že duch génia již nebyl přítomen a tvůrci nebyli schopni s ním držet krok, natož pak mít ambice překonávat Judgement Day. ()

Lokutus

Musím uznat, že Mostow skutečně překvapil. U-571 jsem neviděl a tak jsem moc nevěděl co od něj čekat a všechna očekávání dokázal naplnit vrchovatě. Mám dojem, že skutečně to v současnosti nemohl dostat nikdo jiný. Nick Stahl je vynikající, Arnold je spíš situovanej do vedlejší role a většinou děj příliš neovlivňuje ani nebrzdí (tedy až na scénu "hodný/zlý robot"), ale především obrovským překvapením je Kristanna Loken se svou neměnou umělou vizáží je mnohem lepším záporákem a zosobněním stroje než byl svého času zdánlivě nepřekonatelný Robert Patrick. Celkově ještě umocněný předpokládánými vynikajícími triky (které jsou prakticky samozřejmostí) i hudbou. Mostow se u mě vyrovnal Cameronovi. ()

mis-ko

Premena z temnej apokalyptickej sc-fi T2 na "rodinnú komediálnu sc-fi" mi prekvapivo nevadí. Jasné, zo začiatku som bol skutočne prekvapený odlišnou atmosférou filmu, ale s odstupom času uznávam, že to vôbec nie je na škodu. Scény akčné aj vtipné sú rozumne poskladané a udržiavajú diváka v nálade. Osobne moja nálada dosiahla vrchol pri úžasnej scéne likvidácie mobilného žeriavu. Niečo tak famózne sa nevidí často, klobúk dole. A Kristanna Loken je takisto famózna. K T3 je jednoducho potrebné pristupovať inak ako k pôvodným Terminátorom a ak to spravíte, nebudete sklamaní. ()

zdepapepa

naplnilo se mé očekávání, že vznikne více či méně kvalitní pokračování a završení celého příběhu(ten epilog byl senzační) ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)