KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

JesterKruger

Tak na tohle jsem koukal s otevřenou pusou. Nejlepší Bond, kterého jsem zatím viděl (Úprava komentáře, momentálně je pro mě nejlepším Bondem snímek: Jen pro tvé oči) Spousta akce, napětí, a Timothy Dalton jako Bond je perfektní. Přijde mi takový vážnější než Brosnan, nebo Connery. Toto je fakt mistrovské dílo. 5*. ()

PTuranyi

Opäť ľahko nadpriemerný špionážny príbeh so známym agentom 007. Timothy Dalton vystriedal Moora a jeho postave Jamesa Bonda nechýba nič okrem ľahkého šarmu. Príbeh sa opäť týka Rusko-Amerických vzťahov. Jerzy Bond spolu s CIA musí čeliť ruským agentom a zavedie nás do Československa odkiaľ pomôže uniknúť najprv ruskému agentovi cez potrubie ropovodu a potom aj krásnej čelistke Kare do Rakúska po zjazdovke na kufri z violončela. Cesta ho zavedie až do Afganistanu, aby odhalil machinácie ruských vojakov a drogami. 70% ()

xander

Trošku neživotné a nudné. Toto nieje Connery, Moore ani Brosnan, toto nieje klasická bondovka. Timothy Dalton sklamal, akcia je slabučká, Jon Don Baker-hlavný záporák je zatial najhorší zloduch. John Barry- asi najhoršia hudba k bondovke. Z tohto filmu ma vlastne nezaujal nikto až na vždy skvelého Desmonda Llewelyna. Jednoznačne každý zbadá že to nedolo natáčané v bratislave. Dych života je skôr americký ako britský a pre nezasvätených je tak za 2 hviezdičky. ()

david.exe

Tento Bond nic moc, ale z čisté nostalgie pěkné čtyři hvězdičky. Poprvé jsem viděl ještě za komančů, takže přeříznutá VB Lada a úvodní song od A-HA, to bylo (tenkrát) něco.. Pravda- "aháče" odvál čas, ale slušná zábava zůstala. ()

montel

Agent 007 James Bond zachraňuje generála KGB Koskova před atentátem. Mezitím někdo vraždí agenty nepřátelských tajných služeb.Na seznamu je i Bond. Koskov je poté unesen sovětskými agenty. Bond se tedy vydává do sovětského svazu osvobodit Koskova a zamezit dalšímu vraždění agentů...Průměrná bondovka s Timonthy Daltonem. Tentokrát ne moc přehnaná,ale je to zase na úkor akce.Navíc pěkná,tehdy 27-letá Maryam d´Abo. Nejlepší scéna je, když Jamese nahánění příslušníci československé VB.Hihi. 50% ()

Stinger78

Pro tuhle bondovku mám slabost. Ať už pro Timothy Daltona, pro "Bratislavu", kterou filmaři totálně zazdili vídeňskými tramvajemi, honičku s žigulíky, tak hlavně z toho důvodu, že je to klasická špionážka. ()

Woyczek

Jedna z nejlepších bondovek. Žádná slátanina, žádný superhračičky, podařená výprava - kromě drobné chybičky, kterou tvůrci udělali a to že zapomněli koupit atlas (jak mohl Bond vyjet z Bratislavy, vjet do hor a objevit se v Rakousku, já myslel, že Bratislavu dělí od Rakouska Dunaj ne Tatry). Úvodní píseň konečně není žádný uječený vřískání, děj je akčnější a strhující (kromě přetahované v letadle, ta kdyby vypadala jinak, nevadilo by mi to), ale jinak si Dech života zcela jistě zaslouží plný počet. ()

Grizzlac

Pro řadu lidí neoblíbený Timothy Dalton se pro mě naopak stal jedním z výrazných představitelů 007. Výborné akční scény bohužel nestačí vyrovnat prkenný scénář a katastrofální bondgirl. ()

sidthekid

Detektivka, potažmo akční podívaná to je určitě. Ale s JB to má pramálo společného. Dalton je dobrý herec, ale není ten typ pro Bonda, je to takový kovboj. ()

ElPajo

Moje možná nejoblíbenější bondovka, snad i pro to, že se část příbehu odehrává u nás. Timothy je naprosto skvělý, a film mě v originálním znění velice potěšil i tím, že slovenští protagonosté opravdu mluví slovensky, ne angličtinou s ruským přízvukem :) Je tam sice pár mušek, ale proč je, jinak skvělé bondovce, která má spád, grády a úroveń neodpustit? :) ()

gizi

Viděno asi podruhé 15.7.11 a nemůžu říct, že se na to nedá dívat opakovaně. Je to začátek těch pravých správných bondovek, jejichž pokračovatelem je Brosnan. I když v době vzniku nešlo točit v Bratislavě, velmi oceňuji detaily (nápisy na WC, v tramvaji, portrét Husáka apod.). Jen ty tramvaje dávají poznat, že to není na Slovensku. A útěk z Bratislavy do Rakouska přes zasněžené hory - to beru jen jako nepodstatný detail. Celkově velmi dobré - 85%. Po dalším shlédnutí 21.4.2015 bych snad doplnil, že proti dřívějším bondovkám je místy až dost přehnané a není tam až tolik cítit ta tolerentní nadsázka, ale pořád je to ve velmi slušné normě (tedy akceptovatelné), celkově spíš 80%. ()

Arassuil

Timothy Dalton je pro mě Bondem asi stejně jako Roger Moore, tedy skoro vůbec. Ale možná proto, že ho mám zafixovaného jako Caesara z té stupidní televizní Kleopatry... Ale je fajn, že Bond tady už nevypadá jako můj dědeček a že mu už celkem věřím, že by mě dokázal zabít.:-) ()

pedrosek

No musím říct, že takhle jsem si Bonda nepředstavoval. Jako pubescent si pamatuju, že tu s ním běžel romantický seriál Jana Eyrová - takový sladkobol pro ženy. Tam tak nějak seděl víc. V Bondovi mu chybí charisma, nadhled, typický humor a tak trochu machismus hlavní postavy z minulých dílů (jestli už tenkrát nezačala řádit na západě genderová problematika). V akčních scénách vypadá dobře, ale jinak je takový kožený. Když si čtu komentáře tady dole, nějak pořád přemýšlím, jak je možné, že pro mě charisma Dalton nemá vůbec a pro někoho obrovské. Holt zavděčit se každému asi nejde Už se těším na Brosnana. dal bych dvě a půl, ale tři jen za to, že se to natáčelo v kulisách, které dobře znám. ()

gezko

My name is Bond action Bond. Konečne prišiel Bond ako sa patrí - akcia, ženy a rock´n´roll. S Timothym zavial nový vietor do celej série. Po stareckých a až pateticky vtipných výkonoch Rogera Moorea som sa konečne bavil. Keď som po prvý krát videl túto Bondovku a zistil som, že sa zčasti odohráva akože v Blave, až ma pichlo pri srdci od radosti, že tvorcovia takej veľkej série zavítali aj k nám. Lokácie ako Gibraltár, Bratislava, Viedeň, Tangier, Afganistan sú atraktívne a vhodne dopĺňajú dej. Suma sumárum: Dalton síce nemá charizmu najlepšieho Bonda - Brosnanna, ale mal prísť omnoho, omnoho skôr. PS: najlepšia hláška: Bond: Nebojte sa, máme predsa potrubie. Koskov: Aké potrubie? Myslíte, naše potrubie? ()

poison

Ani nejslabsi Bond... no a s tim Afghanistanem to uz nevylepsili, takze jedine, co bylo zajimave, tak realie Gibraltaru hned na zacatku, potom nekonecna nuda. Dalton jednoznacne nejhorsi James Bond. ()

Bohdy67

Dalton mi jako Bond nejak nesedl...Ale zase bylo prijemne vratit se do klasicke spionazni akce bez Moorovich kejkli a narazek. Myslim si ze Dalton by mohl byt i vzhledem k letum nataceni filmu srovnavan spise s Brosnanem, Moore byl kategorii sama pro sebe :) Pro me vyborna Bondovka, se sviznym dejem, zajimavymi lokalitami a krasnou d'Abo... A i toho Daltona tak nejak beru :) 81% ()

Lukkyn

Na scénu nastupuje nová tvář a přináší hned o začátku dynamičtější pojetí a akci. Vrací se vše co na Bondech miluju jako úvodní písnička a titulky, Q a jeho pitchovinky, Aston Martin, Martini protřepat nemíchat. Dalton mi nevadí zase přináší něco nového a nepůsobí tak stařecky a neobratně jako Moore. Soudruzi překvapivě (zřejmě pod heslem za prachy cokoliv pro blaho socialistického lidu) povolili natáčení v Bratislavě a to mě moc potěšilo i kvůli záplavě tehdy ještě čekoslovenských vlajek. Žigulící VB působili fakt vtipně :-) Jedinou slabinou je hlavní Bond girl . Ta je tak blbá, jak daleko vidí. Její hlody v kombinaci s naviním kukučem a totálně otravným českým dabingem to jsem málem nerozdejchal. Bohužel jí nikdo nezastřelil a navíc se na konci proměnila v Ramba v ženském vydáním a s AK47 v ruce vyráží 007 na pomoc. Zřejmě se čelo a samopal ovládají totožně. No nic tohle přejdu , protože zbytek si sednul a je z toho povedený díl Bondovy skládačky. ()