KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

sAreOn

Špatné to nebylo, ale Dalton prostě není ten Bond jaký by měl být. Už jen na první pohled, přece jen Connery i Moore chodili v obleku, zatímco Dalton volí častěji spíše sportovní oblečení. Řeknete si detail, ale pro mě je to něco co k Bondovi prostě patří, navíc když vezmete v úvahu, ze Dalton nemá až takové charisma... Jinak děj filmu mi přišel hodně zmatečný a to i poté co se vlastně dovídáme hlavní úmysl "padouchů". Přišlo mi to uměle naroubované jen, aby Bonda poslali do exotickým končin. ()

bureman

Jedna z mých nejoblíbenějších Bondovek. Timothy Dalton byl ve své roli vynikající a Bonda vyjádřil asi nejvěrněji Flemingovým románům. Bond má city, emoce, není to terminátor ve službách jejího veličenstva! Ačkoliv Dalton natočil jen dvě Bondovky (velká škoda!), obě patří ke špičce celé Bondovské série! PS: Connerymilové, Brosnanomilové či fanatičtí přivrženci Rogera Moora, vyližte si prdel! :-) ()

E.T.Martin

Velmi podařená bondovka, v níž se agent 007 sčuchne s afghánskými mudžáhidy. I když Timothy Dalton vypadá spíše jako rodinný typ než jak chladnokrevný tajný agent, jeho bondovky jsou svižné a mají spád, a taky vtip. Takže u tohohle filmu uteče těch 130 minut jako voda. Kupodivu příliš nezestárl ani příběh zasazený do doby studené války, ale to paktování s mudžáhidy působí dnes trochu zvláštně. Ocenit se musí i poměrně dobře zachycené reálie komunistického Československa, dneska už by se s tím zahraniční filmaři tolik nemazlili. ()

Gynekolog007

Povedený start Timothyho Daltona :-) Velmi dobrá bondovka. Dobrý soundtrack od A-ha. A potěší, že se děj chvíli odehrává v ČSSR. Ale bondgirl a záporák nic moc. Dobrej jen ten blonďák s KGB a scéna kdy si pondá všechny agenty ve vyslanectví a ještě se mu odtud povede uniknout s přísně hlídanou osobou(Koskovem) Ale s Bondem si zahrávat neměl :D Dalton pojal Bonda trochu v drsnějším stylu než předchůdci. To není špatné, jen škoda, že moc nehlásí. Byl horší než Connery, Brosnan a Moore, ale lepší než Lazenby. Přijde mi, že Daniel Craig hraje Bonda podobně jako Dalton. Jediný co mi vadí, že Mudžahedínové jsou zde prezentováni jako hrdinové. Doopravdy byli v Afghánské válce stejný svině jako Rusáci. Holt protisovětská propaganda západu doby. Aspoň, ze to neni tak přehnaný jako v Rambo III. ()

kishi_SO

zaujimave (alespon pre mna) je, ze prve casti s novym Bondom ma zaujmu najviac (az na Lazenbyho). Navsteva Cesko-Slovenska pobavila, elektricky tiez (prezil som v nich mladost) a i pribehovo sa to dalo vydrzat. Jedine co mi vzdy na obraze vadilo bola Bondgirl. Predchadzajuce dieli mali lepsi vkus. ()

ALchemik

Ale jó. Fajn bondovka a Timothy Dalton si získal moje sympatie. Akorát nevím, kde je ten horský přechod mezi Slovenskem a Rakouskem, kde se odehrávala ta honička...To trochu přestřelili... ()

Etherium

Na Moora som si zvykal 3 bondovky, na Daltona 3 minúty, hneď som si ho obľúbil, úvodná akcia za 5* aj koniec za 5. Ale príliš šedý a suchý stred, kde som sa miestami nudil. čo najviac chcem vychváliť, je dosť veľa akčných scén, a dobre natočených, a hlavne ten super 80-years Bond soundtrack, ktorý sprevádzal film a dodával mu dych :D. ()

Blackthunder

Timothy Dalton během několika prvních minut dokázal, že byl správnou volbou a podle mě mnohem lepší jak Moore. Co se týče příběhu, tak je to takové neutrální, nic extra, ale žádná nuda. I když nuďte se, když veřejná bezpečnost vytáhne tank :D ()

Pan.Antonin

Na Daltona jsem byl zvědavý, po skvělém Moorovi jsem nevěděl co předvede. Předvedl toho dost. Dech života sice nepatří mezi nejlepší Bondovky, ale stejně jako každý James Bond má nejméně na 4 hvězdy. Potěšila Bratislava, i když byla točena ve Vídni. P.S. Navrhuji aby bylo natočeno nové Casino Royale (nebo jiná parodie se starším Jamesem Bondem, nemusí to být ani parodie, stačí film) a aby v ní staršího Bonda hrál právě Dalton. ()

ZetDaElO

Vydarený reštart. Koniec Mooreovského kabaretu, nový Bond v podaní Daltona je takmer vždy zamračený, striktný, chladnokrvný a nemá potrebu pretiahnuť každú vagínu na placi. Ešte aj hudobný doprovod je nevídane dramatický. Okrem toho je tu Bratislava, ktorú si musela zahrať Viedeň, Gustáva Husáka, ktorý sa ako jediný reálny politik objavil aspoň na fotke v bondovej sérii, zbesilú naháňačku na Ladách zakončenú imaginárnymi horskými hranicami s Rakúskom a celkovo nie úplne najhorší príbeh. Ako bonus sa tu konečne objavuje Bondcar, tentokrát v asi najväčšom Pimp my ride prevedení. A čo slovenská Bondgirl Kara? Žiaľ tu sa drží tradícia. Naivná a nevýrazná. ()

BrMikes

Tak předně. Mé srdce samozřejmě zaplesalo díky Československé stopě. Ale i v ostatních směrech film rozhodně nezaostává. Je to zase něco jiného než na co jsme zvyklí, to je vidět už v úvodní sekvenci. Film má skvělé tempo. Akce samozřejmě skvělá, Bondgirl hezká, záporáci kvalitní. Jedinou drobnou výhradu mám k Daltonovi. Bond je zajímavý ale pro mě nemá tu jiskru, jakou by měl Bond mít. Suma sumárum fakt dobrý film. ()

PanPyzamo

Dech života mě celkem zklamal. Změnu herce jsem zde snášel ještě hůř. Na Moora už jsem si celkem zvykl, ale Daltona teda nemusím. Zápletka celkem ujde. Lokace ale nejsou špatné musím říct. Je to ale celé takové nadprůměrné bych řek a za mě se jedná spíš o nadprůměrnou Bondovku, kterou upřímně ani nevím, zda můžu doporučit. 6/10 ()

PeteBuck

Klasický Bond. Prečo si to opäť nerozdať s Rusákmi, pardon, s podvratným živlom vo vnútri najvyššieho Sovietu, keďže Rusi sa pomaly ale iste stávajú pre západ tak trochu prijateľnejšími vďaka Gorbačovovej perestrojke. Takže užijeme si tradičnú Bondovku plnú akcie, intríg, zvratov. A pesnička od skupiny A-ha je super. Niečo zohráva aj nostalgia, keďže vidíme vozidlo Verejných Bláznov, z ktorých si Bond uťahuje, akurát  sa mi zdá, že v rádiu chlapcov z piatej B bolo počuť češtinu, hoci sa to odohrávalo sčasti aj v Prešporku, Bože, čo to trepem, v Bratislave. Celkovo sa mi Daltonov Bond pozdáva, trochu škoda, že to s ním zabalili skôr. ()

albiebennett

Bondovky s Daltonem jsou poměrně nedoceněné. Moore mě sice bavil ale je pravdou že to chtělo odměnu už mnohem dříve. Dalton dodal Bondovi elán, svižnost v jistých scénách vypadal sám nejistě, což přidalo na uvěřitelnosti a také byl se jedná o Bonda, který byl snad nejméně chlípný. Tohle je snad jediná bondovka, která zacpe pusu i těm nejradikálnějším feministkám, který v zásadě právem kritizují vztah Bonda k ženám, který se většinou choval jako arogantní hovado. Bonus asi jedna z nejlepších bondgirl. ()