Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Juto

Tento film patrí Edwardovi Nortonovi, ktorý hrá obvineného z vraždy kňaza, jeho talent je nepopierateľný už v tom čase (1996). 8/10 ()

laik_60

keď som v oných časoch šiel do kina na tento film, išiel som na Gereho. Z kina som odišiel rozhorčený zúrivo obdivujúci cynizmus Eda Nortona, predpovedajúc tomu "nechuťákovi" raketovú kariéru a štart do filmového sveta. Keď si pozriete jeho filmografiu, sami vidíte ze z viac ako tridsiatky filmov kde hral Norton, je v "červenom poli" úspešnosti u divákov. Rotzhodne aj Nortonovou hereckou zásluhou :) ()

metal.storm

Škoda tej prvej hodiny, ktorá ma nenapla tak, ako mala. Film je pre mňa ale úspešný už len preto, že som nemala ani poňatia, že by sa jednalo o psychickú poruchu. Presne pre takýto druh napätia si zisťujem o filmoch dopredu minimum. Teraz už konečne viem, prečo bol Edward Norton vybraný do filmu Fight Club, a prečo bol tak dobrý. Na takú rolu už mal totiž prax :) No a ten koniec - radosť pozerať. ()

majo25

Určite zaujímavá a aj kvalitná súdna dráma, ktorá si dokáže držať laťku pozornosti po celý jej dlhý čas. Pravdupovediac ale, na vyšší stupeň ju dostáva až zvrat v absolútnom závere. Dovtedy je to viacmenej stávka na istotu - porno"maska" biskupa a mnohopočetná alebo disociatívna porucha osobnosti odsúdeného (schizofrénia je niečo úplne iné). ()

BoXBe

Co devadesátky, osmdesátky tomu filmu čouhají z kapes jak sláma. Edward Norton diváka několikrát dostane předvídatelným i méně předvídatelným způsobem a to je to nejzajímavější na celém filmu, krom tedy postavy Andreho Braughera, Gereovy pravé ruky, který by si se svými hláškami a sarkasmem zasloužil svůj vlastní seriálový spin-off. Howardova hudba s elektrickými kytarami a saxofonem připomene osmdesátkové seriály. Možná účel. Dal bych si remake. ()

otík

Povedené soudní drama o tom, jak se dá udělat z prvotřídního právníka loutka maniakových choutek. Jako obvykle výtečný Gere, zajímavý Norton. ()

sator

Prvotním strachem je myšlen strach ze smrti, který si každý více či méně vědomé v sobě neseme jako celoživotní trauma a které nás činí nesvobodnými. Přírodní civilizace si tohoto Kainova znamení byly vědomé a proto měly rituály smrti, které jim pomáhali strach ze smrti transformovat. ()

moviefilm

*JEMNÝ SPOILER* Vynikajúci záver povyšuje tento film o triedu vyššie, napriek tomu, že zvyšok filmu nie je zlý. Gere tu predvádza svoje zvyčajné normálne herecstvo, ktoré sa sem ale perfektne hodilo. Kto však naozaj hviezdi, je Edward Norton, ktorý je skutočne dokonalý. Z jeho Roya ma doslova mrazilo a vytvára skutočne tak geniálneho psychopata, že sa približuje k takým bláznom, ako je Hannibal Lecter. Až mi je divné, že to je ten istý herec, ktorý o tri roky neskôr predvádzal ten rozpačitý výkon v Klube bitkárov... ()

Radiq

Nemám strach (ani druhotný), že by někdo byl zklamanej timhle filmem. Edward Norton by měl být napsanej na prvním místě v hercích. Richard Gere tady taky není žáden pičus ala Pretty Woman, ale poměrně sympatickej právník (ok, souhlasím, tohle spojení k sobě moc nejde...). Viděl jsem to poprvé, čekalo mě překvapení, viděl jsem to podruhé, čekalo mě taky překvapení, protože jsem to už mezitim zapomněl. Potřetí mě to už nepřekvapí. Ale fakt dobry... Viděl jsem potřetí, nepřekvapilo, ale užíval jsem si hereckého koncertu rozdvojené osobnosti Edwarda Nortona. ()

URBAN

Řeknu čekal jsem moc , moc až příliš a film mi nic nedal až na skvělý výkon Edwarda Nortona který byl vážně dechberoucí troufl bych si říct že by zvládl i dalšího " dnešního " psychopata Jokera jenže kromě Nortona mě nic jiného co bych mohl vyzdvihnout nenapadá ..... Jen že kvůli němu to stojí zkouknout škoda že je ho tam tak málo ( 20.4.13/TV ) ()

Mol

HOW ARE THEY GOING TO KILL A MAN WHO NEVER SLEEPS? Výborný soudní drama s magorem Royem a skvělými vedlejšími postavami, jako například Alex. Nadčasovej floutek s nožem a naušnicí ověnčenou naším spasitelem, který zemřel za naše hříchy, truhlářským mistrem, Ježíšem Kristem. I parta kolem Martyho byla fantastická, do toho všeho vám dává film pořád nejasné signály a do poslední chvíle nevíte co si o Aaronovi myslet. Fantazie. ()

Deyw

videl sem v tv..klasicka povidacka u soudu..moc me to nebavi ale edward je vsechny dobre pochcal..jit na to do kina tak sem asi nasranej, ale takhle v telce cajk, ale kdybych hodnotil tak eeeh..takze bez hodnoceni uznavam to ale seru na to. ()

CinemaRanger

Můj první thriller ze soudní síně a zjistil jsem, že toto téma je mi velmi blízké. Parádní herecké výkony, zejména mladý Norton. Zajímavá a inteligentní zápletka, byl jsem napjat až do konce. Strhující soudní proces a vyšetřování též. ()

Decker

Edward Norton me zamet pod stul ve velkem stylu. Jeho vykon je takrka genialni a musim uznat ze ma na tom velkou zasluhu i vynikajici scenar, ktery dela z tohoto z pocatku nevinne vyhlizejicihi filmu vynikajci krimi thriller. Vse je zkratka perfektni; zapletka, decentni kamera, vykony hercu, rezie, strih, vse sedi a nemam proto duvod tomuto filmu cokoliv upirat, nebot me jednoduse nadchl. ()

Kjůkíí

Málokterý film z právnického prostředí mě zaujal tak, jako tento. Edward Norton odvedl skvělou práci a rozdvojenou osobnost zahrál na jedničku. Richard Gere je velmi charismatický a mně se ve snímku tůze líbil, ať si říká, kdo chce, co chce, podle mě mu role svědčila, přesvědčil mě, věřil jsem mu, že tu roli fakt prožívá a film jen potvrdil, že v Americe se soudní spory vyhrávají ne kvůli důkazům, ale kvůli kvalitě a řečnickému mistrovství právníků. Z čeho se ti dokážou vykecat, no to si tady člověk ani nedovede představit. Ale pořád myslím na ten konec, který snad nikdo nečekal, vypadalo to na šťastný happyend a ejhle, bravůrní kousek vystřižený Nortonem. Přetvářka a proměna se mu opravdu povedla. Profi výkon Gera a Nortona. ()

vadic

Nevidím jediný důvod slepě glorifikovat Usual Suspects, když pointa Primal Fear je daleko vykonstruovanější a více šokující. ()

chelseaman22

Brilantní představení šedivouna a zabijáka biskupů. Už dlouho jsem neviděl film, kde by herec ve vedlejší roli zastínil naprosto všechny a všechno, co se filmu odehrává. Kouzlo filmu je zejména v tom, že divák do poslední chvil netuší, zdali je náš náctiletý slaďouš kladná postava nebo zabiják první kategorie. 92% Celosvětový příjem k 31. 7. 2018: $102,616,183, což je 3,42 násobek rozpočtu ()