Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Martazoe

Richarda Gera zrovna v lásce nemám, ale tady ho docela snesu, protože je zastíněný Edwardem Nortonem v roli brutálního vraha, skrývajícího se za rouškou duševní nemoci. Je to právě on, kdo tomuto thrilleru dává něco zvláštního a tak to není průměrný film. ()

Ganka

1. Přesvědčit diváka 2. Přesvědčit obhájce 3. Přesvědčit soudkyni a prokurátorku 4. Obrátit to všechno naruby. Tak to mám ráda. Skvěle obsazené, zahrané i promyšlené. ()

Richmond

Úžasný film! Richarda Gera som mal vždy rád a i keď hral aj v lepších a možno populárnejších filmoch, práve tento kúsok sa mi zdá ako vrchol jeho hereckej kariéry. Skvelá réžia, skvelý a originálny námet (nie som si istý či tento film má aj knižnú predlohu) ale fakt cením! Film išiel v televízii do 22:30 držal som oči rozlepené pretože ma zaujímalo ako to skončí- a vyplatilo sa! Ale upozorňujem nie je to film pre slabšie povahy. Pre mňa 5* 100%- mne sa páčilo všetko! ()

Salsecnew

Vynikající a napínavý film s Richardem Gerem, který zobrazuje advokáta, který se snaží očistit domnělého podezřelého z vraždy arcibiskupa. Musím říci, že film mě velmi překvapil několika nečekanými přemety v zápletce, konec je ale skutečně nezapomenutelně ztvárněný, to musí každý vidět od začátku do konce. Velmi jsem ocenil též skvělé role Adreho Braughera (Mlha, Frekvence, Na dostřel /malá role/), Edwarda Nortona (Neuvěřitelný Hulk) a Maury Tierney (Lhář, lhář). ()

mdf

Příběh je sice trochu klišé,ale,film stojí hlavně na famozním výkonu Edwarda Nortona,kdy je důležité,aby vám hlavně uvěřil váš obhájce. ()

dragon'88

Velmi pozeratelne. Cele to zije v noir fantasy svete, ale mam pocit ze sa to snazi tvarit ako nieco viac a to mi vadi. Z toho standardu mi to prislo cele prilis hrane, s plytkymi postavami, vratane motivov. ()

Dstar

Norton zde dokazal,že to není žádný souborový manažer,ale pan herec...Richard taky zazářil a soukromá psycholožka dostala letos Oskara za nejlepší ženský herecký výkon... Jsou dva filmy,které považuji v tomto žánru za nejlepší...a temi jsou : tento snímek a L.A.Prisně tajné ()

Tomas.Jeline

Čtyři nebo Pět? To jest oč tu běží. Těžké rozhodnutí, ale nakonec jsem pro 5*, jelikož natočit celý film téměř jen z právního pohledu na případ a zaujmout tak poutavě diváka, a k tomu ho nakonec lehce překvapit, není prostě lehký úkol. Ale zde proveden na jedničku. Nejslabší článek byl ironicky Richard Gere, ale jeho nedostatky zakryl svým božským výkonem Edward Norton. ()

Krasnoludek

Solidně zpracovaný film, s některými docela slušnými hereckými výkony. Film, který určitě neurazí, ale ani extrémně nenadchne. Navíc mi docela vadilo, že výsledné rozuzlení na sebe dávalo čekat až příliš zřetelně. Možná právě kvůli hodně opěvovanému Edwardu Nortonovi, kterému jsem jeho dvojakost opravdu nevěřil. ()

evita_

K tomuto na úvod stačí len: Tiiiiiiiiiiii j*beeeeeeeeeeeeeee....Toto bolo čo?! Odpadla som. Absolútne. Ten koniec, mne absolútne od*ebalo dekel. No ale to som začala záverom. Poďme pekne po poriadku. Za posledné obdobie jeden z najlepších filmov aké som videla. Nedajte sa odradiť rokom vzniku, je to absolútne irelevantné. Famózny výkon Richarda a najmä psychopata Edwarda je vrchol hereckého umenia. Môžete robiť čokoľvek a aj tak sa v konečnom dôsledku vy ako advokát, ako aj celý americký justičný systém môžete mýliť. Počas celého filmu som zastávala to, že psychicky narušeným ľuďom spáchajúcim trestný čin treba pokynúť v prvom rade primeranú liečbu súčasne s trestom. V zásade som si to myslela aj na konci, ale s trošičku odlišnou optikou. Prečo je tomu tak prezrádzať nebudem. nechcem vás ukrátiť o dokonalé finále filmu. Toto proste musíte vidieť. Bez debaty. ()

Mr.Pink

A nakonec je to přece jen za 5 hvězd. Od počátku solidně stavěné drama se zápletkou, která Vás zajímá, ale nijak zvlášť nevyčerpává, tak abyste se mohli soustředit na dialogy a herecké výkony. K této solidní stránce, která by vystačila na 4 hvězdy a kvalitní zážitek se ovšem zvlášť v druhé polovině přidává promyšlený přesah, kdy si nejedna scéna nápaditě hraje s divákovou morálkou a očekáváními od jednání postav. Může to být profesní deformací právníka, ale podle mého je Primal Fear film, který zasluhuje vyšší kolonku než "dobré drama z devadesátek" - nakonec se od této kolonky totiž liší právě i precizně zvládnutou druhou polovinou, která u rádoby napínavých dramat bývá již notně slepená. Ne tak zde. ()