Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

bearmeedek

Nevím, proč bych měl komentář začínat slovy: „Richard Gere mi ve filmu nevadil …“. Bylo by to, jako bych se za něco omlouval. Gere zde hraje „normálně“ svou roli. Spolu s Laurou Linney a opravdu dobrým Edwardem Nortonem nás popichují jako silná trojka. Film má atmosféru, která stále udržuje pozornost a bude to hlavně tím, že je starý (21 - 22let) a tenkrát se to tak prostě dělalo. ()

mira.l

82%?? Proč jsou z toho všici tak vodvařený?? Tady jsem se asi minul s většinou. Jednak mě zase až tolik nebaví poslouchat po většinou filmu nějaký právnický kecy a kličky, a druhak .... to jako vážně jeden vyjebanej magor vodí dvě hodiny za rypák celou slavnou emerickou soudní stolici?? Nene... To, že vysocený postavený černoprdelník byl prasák numero Uno, to není novýho, to se ruzumí už jaksi samosebou. Oni jsou asi někteří všichni stejní. ()

kukkik

Upřímně jsem čekal víc. Ale to bude spíš mojí diváckou rozmazleností a tím, že podobné jsem viděl už stokrát v bleděmodré, takže ta hlavní pecka, kterou měl divák podobnou zápletkou nepolíbený, mě nechala chladnou a čekal jsem ji. 3/5 ()

Nix

Vždy jsem chtěl vidět Gera zahrát skvěle a nějaký jeho lepší film a poštěstilo se. Je to dobrý soudní thriller a Norton je famózní, ale není to film, který je top, zápletka je trochu jednoduchá a zvrat se sice dostavil, ale nebylo to úplně takový, aby mi to vyrazilo dech, proto nejdu na plný počet. ()

junxi91

Skvělý film, plný napětí, akce, se svižně odvíjejícím se dějem. Pan arcibiskup Rushman, vážená osobnost města Chicago, je brutálně zmasakrován po vystoupení sboru svých ministrantů a vrah je jasný - musí to být utíkající zakrvácený ministrant Aaron. Role jeho obhájce se ujme právnické eso a lišák Wilkis (ne, to je jiný film), teda Martin Vail. Během soudního procesu a práce jeho advokátní kanceláře zjistí dost šokující věci, jednak zapletení prokuratury do nadačních fondů, které založil sám arcibiskup, takže by stopa k vrahovi mohla být tady. Ale to by nesměla být církev, aby v tom nebylo něco perverznějšího - ano, pan vážený arcibiskup byl samozřejmě úchylák a nutil své ministranty včetně Aarona píchat s ministrantkou Laurou, vše si natáčet na kameru, aby si u toho mohl pěkně honit své arcibiskupské čůro, protože to přece potřebova. Navíc Aaron vypadá jako případ rozdvojené osobnosti. První část - Aaron - je tichá, zakřiknutá a uko-ko-ko-koktaná, zato druhá část se nebojí používat slova jako kurva, zmrde, zabiju tě apod. Konec však ukáže, že vše je trochu jinak a pravda je mnohem temnější, čemuž bychom se neměli v tomto zkurveném světě divit. ()

Lenart

Mám veľmi rád tieto právnické drámy z deväťdesiatych rokov. Sympatický Richard Gere, začínajúci Edward Norton a napínavý nejednoznačný príbeh až do konca.          85 % ()

diabolique

Toto je Edward Norton!!!!! Neviem si predstavit ineho herca v tejto ulohe....vsetky 3* len za jeho vykon......Gere-ho fakt nemozem :(...myslim, ze tu hral len druhe husle:) ()

Lichty

Neobyčejně působivý film, které, jak už to tu bylo mnohokrát řečeno, netáhne vpřed výkon Gerea či Linney, ale naprosto dokonalý a dvojnásobně dobrý part Edwarda Nortona, jenž je jedním z nejlepších herců současnosti. Abych při soudním výslechu téměř nedýchal a jen se mu upřeně díval do očí, není skoro normální. Jednu hvězdičku tak sráží jen situace, ve kterých Edova postava není, protože Gere, ačkoliv se velice snaží, není tahounem, i když ten závěrečný pohled do kamery si zasloužil velkou pochvalu. ()

Rodin

Tenhle film byl o jediném herci - Edwardu Nortonovi. Zastínil hravě všechny zůčastněné, ovšem hravě... tohle byl opravdu neuvěřitelný výkon. Richard Gere i přesto, že se tentokrát nedopustil skoro ničeho ze svých obvyklých prkenných výkonů, jednoznačně zůstal v dalekém závěsu. A film jako celek byl opravdu výborný. 85%. ()

Leksland

Tento film jsem již viděl asi 10krát možná vícekrát a jedinej důvod proč na něj koukám je Edward. Přiznejme si to, že jim natrhl totálně pr.... a nebýt jeho je to za 3hvězdy. ()

deric

Edward Norton podal famózní výkon, možná si tím zasloužil i další rozdvojenou roli ve Figh Club. Richard Gere se hrozně plete, když říká "I believe that people are good" ()

Iddea

Jestli bych měla vyjádřit jedním slovem pocity z tohoto filmu, bylo by to bezpochyby „WOOOW“. Po skončení filmu jsem byla ohromena. Herecké výkony, obzvláště Edwarda Nortona, byly úžasné a závěr pro mě nečekaný, překvapivý a skvělý. Konečně něco, kde nekončí vše jako v pohádce, dobro zvítězilo nad zlem, ale něco, kde dobrý skutek je po zásluze potrestán. Vůbec mi nevadí, že příběh není nijak originální, že podobných je spousta atd. atd.. Mě se to opravdu velmi líbilo a navíc Richard Gere nepatří mezi mé neoblíbené herce, takže si to klidně ještě párkrát pustím a pořád mě to bude bavit. ()

petka114

Průměrný film, s průměrným scénářem a průměrnou zápletkou, který by nejspíše upadl do zapomnění, kdyby se v něm neobjevil mladinký Edward Norton, jenž zde dokonale zastínil původně hlavní hvězdu v podání Richarda Gera. Nortonův výkon je opravdu famózní, každá scéna, ve které se objeví je vynikající a o tom, co provede s hlavní postavou i s diváky na konci filmu ani nemluvě. ()

Haloo5

Jedným slovom - vynikajúce.. Scenáristi odviedli slušnú prácu. Odzačiatku som si myslel, že už koniec poznám, no zanedlho ma donútili zmeniť názor... a záverom filmu ma dostali. Nortonovi očividne sedí predstavovať rozdvojené osobnosti (aj keď v tomto prípade sa jednalo o niečo celkom iné), užíva si to naplno, každú jednu sekundu. ()