Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

genetique

Môj výsledok je 85% a je len poviem, prečo strhávam pol hviezdičky. Trošku monotónnejší stred filmu a scéna s bicyklom ma skoro ubila. Ostatným stránkam filmu si doplnte superlatívy podľa vlastného, každopádne len v tom pozitívnom zmysle. Jednoduchá zábava so skvelým príbehom a nezabudnuteľným koncom. 85%. ()

Madison

Klasika western žánru a film, ktorý zintenzívnil dojmy vďaka skvele zohranej a vtipnej dvojke "Newman-Redford". Bicyklová scéna s kultovou "Raindrops Keep Fallin´ on My Head" ma pobavila, prehliadka púšte spojená s neustálou naháňačkou nemá šancu nudiť, koniec je očakávaný a predsa zvláštne originálny. Pre mňa osobne väčší nárez než Podraz a jeden z westernov, ktorý si ešte určite niekedy pustím - hoci nie je taký akčný a zbesilý (nerátam koniec) ako niektoré leonovky. ()

Eliott

Zatím tedy bezpochyby nejlepší starší kultovní film. Těm já se obvykle vyhýbám, neboť bývají téměř bez vyjímky neuvěřitelně natahované a fungovalo to možná tak v letech jejich natočení. Toto však není ten příklad. Jistě, nácházelo se zde několik zdlouhavých a zbytečných scén, jak už to u starších filmů bývá (viz jízda a střeštěné kousky na kole), ale ten zbytek byl parádní, nápínavý a dokonce i velice vtipný western a zaslouží si veškerou pozornost, která mu kdy byla věnována. K pěti hvězdám nechybělo mnoho, ale bohužel i tento film již stárne. 88% ()

Arachneuss

Jeden z opravdu kultovních westernů. Kombinace přestřelek, s dramatem a komediálními prvky se vyplatila a tak se můžeme tetelit štěstím při jeho sledování. Krásné mísení scén přeplněných napětím a hned nato lehoučkými na odreagování (jízda na kole). No a samozřejmě jako třešnička na dortu je ona kultovní část "vyběhnutí vztříc smrti". ()

3DD!3

Už jsem se bál, že jsme v průšvihu. Legendární klasika, na kterou jsem si pořád nemohl udělat čas až konečne dneska. Hláškující Paul Newman a Robert Redford v příběhu na který se nezapomíná... ()

JitkaCardova

Mému srdci nejmilejšímu filmu tu dlužím komentář už tak dlouho, že vám místo něj dám nečekaný dárek. Dostanete komentář s odrazem o jiný film, a neprohloupíte: Zastavení na Missouri. Jo a podívejte se na Divokou bandu, tyhle dva filmy mají vedle roku vzniku překvapivě mnoho společného, včetně postavy pana Harrison z První železniční. Někdy si musím dohledat, jaký je jejich skutečný vztah. *~ ()

berg.12

Jedinečný klenot svého žánru s těmi nejsympatičtějšími gangstery filmového plátna. Tenhle dojem ještě zesílil po zhlédnutí originální verze. Nezapomenutelné scény (Bicycle Ride), perfektně vybroušené dialogy, nádherně stylová atmosféra podpořená dokonalou hudbou, napětí, humor a jeden z nejkrásnějších filmových závěrů co existuje. Pokaždé si říkám, že se do té Austrálie přeci jen nějak dostanou. ()

kitano

Pokial sa jedna o westerny, vzdy budu u mna na pvom mieste talianske spagety. Dlhe zabery na prizmurene oci pistolnikov...ved to poznate. Samozrejme nepohrdnem ani americkym kuskom a iked su to westerny podstatne ine, maju zasa ine prednosti. Butch Cassidy a Sundance Kid je hadam najziarivejsim prikladom. Viac ako o prestrelky ci prachy (iked obidva su jeho dolezitou sucastou) tu ide o ustredne duo. Butch a Kid. Fantasticky zahrata a zohrata dvojica, ktorej zivotnym heslom je "ked nejde o zivot tak nejde o nic". Od sameho zaciatku az do uplneho konca sledujeme pribeh ich priatelstva a vskutku zabavneho zivota bankovych lupicov, ktorym usmev, alebo aspon usklabok nezmizne z tvare ani v tych najtazsich chvilkach ich zivota. A ja som sa smial s nimi. A to hlavne vdaka hadam najlepsie napisanym (a odprezentovanym) dialogom, s akymi som sa mal cest do teraz vo filme stretnut. Co slovo, to perla. Kto nevidel, nepochopi. Veru, velka skoda, ze sa uz netocia taketo filmy.(10/10) ()

Kaka

Prďácká stylovka, která svými anti-hrdiny náramně připomíná jiné podobně slavné fláky typu Sedm statečných a další. Dvojice legendárních hereckých es jako parťáci na život a na smrt. Jeden flegmatický přemýšlivec, druhý charizmatický lamač srdcí. Na rok výroby film překvapuje dynamickou režií, skvělými pyrotechnickými kousky a nadčasovým scénářem/dialogy. Měl jsem obavu, že na sebe budou herci při přestřelkách nejdříve 5 minut nehybně zírat, aby následně tasili kolty, jako to bývá u Spaghetti westernů, ale díky bohu tady tenhle nešvár absentuje. Překvapivě stále svěží a nezapomenutelná klasika. ()

Lavran

Dva charizmatičtí sympaťáci, ještě sympatičtější humor, velmi sympatická atmosféra a sympatizující davy filmových nadšenců svědčí o jisté... transcendentní sympatičnosti. Jó, kapky tohodle deště si nechávám dopadat na hlavu tuze rád. ()

sud

Úžasné dílo, které v sobě skrývá přátelství, chlapskou romantiku, dobrodružství, humor, lásku a úskalí lupičského života. Paul Newman s Robertem Redfordem titulním postavám vdechli život a spoustu nadhledu a ostrovtipu. Krasavice Katherine Ross je jim vynikající utěšitelkou a neumím si představit nikoho na jejím místě. Už svlékací scéna s pistolí stojí za pozornost. A vlastně, řekněte mi, která scéna za pozornost nestojí? 105 minut absolutně čisté filmařiny bez náznaku kýče a lacinosti a nezapomenutelný celek. Nevyčnívá nijak stopáží, skandálními scénami, kontroverzí, nebo nervydrásajícím napětím. Plyne v naprostém klidu a míru a tak i končí. Naprosto jednoduše a přesto neobyčejně a famózně. Nádherný příběh o tom, že každý sen se také nedá splnit. Raindrops keep falling on my head ()

Falko

Je to zvlastne, ze sa mi tento film asi pred desiatimi rokmi v kine na filmovom klube nepacil az tak ako teraz po druhom pozreti. Cely film bol svizny, humorny, akcny, plny prenasledovania, teda ani chvilku som sa nenudil a tie necele dve hodinky mi ubehli ako po masle. Redford - Newman su perfektna dvojka, co mohli spolocne opät dokazat o styri roky neskor taktiez pod taktovkou rezisera George Roy Hilla vo filme PODRAZ (1973)...01.05.2009 _______ Paul Newman - (Butch Cassidy) +++ Robert Redford - (The Sundance Kid) +++ Katharine Ross - (Etta Place) +++ Sam Elliott - (Hráč kariet) +++ Strother Martin - (Percy Garris) +++ Jeff Corey (Šerif Bledsoe) +++ Ted Cassidy - (Harvey Logan) +++ Hudba: Burt Bacharach +++ ()

castor

„Takže s váma půjdu a nebudu fňukat a budu vám zašívat ponožky a jizvy, a udělám všecko, co budete chtít, kromě jednoho. Nebudu se koukat, jak umíráte. Tuhle scénu vynechám, když dovolíte.“ Lyrika, spontánní humor, tragika, nadhled a setkání dvou hereckých velikánů a kamarádů. Redford s věčně nasmátým Newmanem jsou coby vlakoví a bankovní lupiči na útěku jedineční. Po letech jsem se k nim vrátil a nelze než znovu gratulovat. Kvalita v herectví, režii, scénáři, KAMEŘE, střihu, hudbě.. 90%. ()

ClintEastwood

Filmový evergreen a povinná četba (nejen) pro fanoušky Paula Newmana a Roberta Redforda. Největší westernová jízda všech dob a neskutečně zábavný snímek inspirovaný skutečnými událostmi. Butch i Sundance hláškují, opíjí se, milují s holkama, hrají karty, loupí, perou se i parádně střílí a vy jim prostě fandíte, i když víte, že to nemůže dopadnout dobře. Tohle dílo je však zároveň doslova prošpikované inteligentním humorem a celá řada komedií mu nesahá ani po kotníky. A to se prosím jedná o western vyprávějící příběh dvou zločinců. Chlapský, romantický, drsný i dojemný snímek s jednou nezapomenutelnou skladbou a ještě originálnější závěrečnou scénou. Nesmrtelný příběh. ()

PinokKio

Chcete o Cassidym vědět víc? Poskládat si jeho život z více střípků? Není nic jednoduššího, než se mrknout ke mně do deníčku a zjistit, jakže to s ním bylo v reálu .. ()

Mahalik

Já na bráchu, brácha na mě! Tasíme kolty, utíkáme a v náladě skáčeme. B&S crew si možná nehraje na Bohy, ale to po nich přece nechceme! Vždycky jsem toužil po kámošovi jako je Butch. Chlápkovi, kterej podrží, rozesměje a vezmě napříč světem. Do zapomnění. Líbí se mi, že tenhle snímek jde vlastní cestou, která možná není vždy ta správna, ale o tom to je. Překvapuje a to se nedá říct o polovině filmů pocházejících ze stejné stáje... ()

Xmilden

Buddy western. Jako kluk jsem si moc přál, aby naši dva hrdinové závěrečnou kanonádu nějak zvládli, ale ta palebná síla proti nim byla zřejmě nad jejich síly. Newman tou dobou byl zavedeným hollywoodským hercem. Redford naproti tomu zrovna začínal. Těžko říct, zda-li by uvažovaný Steve McQueen byl lepší volbou. Za sebe si myslím že spíše ne, protože Paul s Robertem si prostě spolu sedli i lidsky a na filmu je to rozhodně vidět. 100% ()

lesumir

Po Eastwoodově Unforgiven jsem si musel spravit chuť pořádnou pohodovkou z divokého západu. A co je ještě víc pohodové, než Roy Hillovo Butch Cassidy a Sundance Kid? Uusměvavý Newman a „flegmoš“ Redford vykrádají co mohou, střílejí na všechno co se hýbe a pouštějí jednu hlášku za druhou. Opravdu pohodový film, který vám zvedne náladu, několikrát se pořádně zasmějete a na konečnou scénu opravdu nezapomenete. Celý průběh jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale film je utnut přesně v tu nejlepší chvíli. Tohle se mi líbilo víc než Podraz, je to vtipnější, svižnější a hlavně ta hudba je perfektní a uklidňující. Prostě… Newman & Redford jsou ta nejlepší filmová dvojka! ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)