Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

FrankSusta

Moc fajn filmeček se sympatickýma hercema v hlavní roli, až mi to nastolilo úsměv na tváři, který vydržel po zbytek filmu. Paul Newman a Robert Redford do rolí neuvěřitelně sedli a zkrátka jsem jim i přes jejich antiúmysly fandil, nebo jsem se o ně strachoval. Opravdu povedený film. ()

PaulAvery

...."Co to jsou za lidi?"...... K tomuhle filmu jsem se dostal poměrně nedávno a opravdu mě nezklamal. Vynikající výkony obou hlavních představitelů, vtipné dialogy.Ten závěr si budu dlouho pamatovat. Není co dodat a to westerny opravdu nemusím.90% ()

czejny

Tož vydejme se na pouť nekonečnými dálavami amerických prérií...ne s Vinnetouem ale Butchem a Sundancem! Jak vyloupit banku snadno a rychle? To vše vymyslí velký Butch a koltem při každé strasti mu stojí Sundance. Nezapomenutelná dvojka záporňáků smete svou elegancí nejen všechny jejich nepřátele, ale hlavně vás smetou tváře Newmana a Redforda svým suchým humorem. Stejně tak jako Sundance dokáže trefit i tu nejmenší mouchu, kamera ve filmu dokáže trefit ten nejlepší možný záběr a mouchy má všechny vychytané. V tehdejších novinách se psal rok 1969 a mně připadá tento snímek maximálně 15 let starý, prostě nadčasové dílko. Přízviskem klasika westernu snad nikoho přítomného neurazím. ()

Slavníkovec

Westernová klasika, příběh legendární dvojice charakterově výrazně vykreslených kumpánů v čele s elegánem Butchem Cassidym alias Newmanem a klidným pistolníkem Sundancem Kidem alias Redfordem. Během dvojnásobného přepadení Royal expressu jsem těmto lumpům fandil, aby je ti chladnokrevní strážci zákona nezastřelili. Nezapomenutelné momentky - jízda na kole, netradiční, ale stylový závěr, který těm dvěma fešákům naštěstí nesebral na kráse, skok do vody ze skály. 3/4 filmu mi připadala ze všech částí nejslabší, dlouhé nezáživné dialogy, dříve časté gagy byly nahrazeny vybuchujícím dynamitem, film se ke konci naštěstí znova rozjel. Přesto nemohu dát úplně 100% hodnocení. Takže jen 85% ()

stOKYi

Skvelý wester až úžasný. Paul Newmanov nezabudnuteľný úsmev, ktorý sme mohli viac krát vidieť aj vo "Frajerovy Lukovy" vo mne vzbudzuje zimomriavky a preto si musím púšťať stále do okola jeho cirkusové číslo "Raindrops Keep Fallin' On My Head" stále do okola aj po pozretí filmu. Vtipné hlášky a skvelý Newman, Redford ktorý opäť potvrdili len to, že títo dvaja herci tvorili najlepšiu hereckú dvojicu. SPOILER : Posledná scéna vo mne vzbudila veľkú ľútosť už len pre ich plánovanie do budúcnosti a optimizmus s akým sa vrhli do stredu trhoviska kde ich asi čakala smrť. Zámerne píšem asi, keďže by im nepomohol pravdepodobne ani "Bullet time" :) Veľmi milo a sympaticky vykreslení kriminálnici. Ešte sa musím ale poďakovať režisérovi, že som nevidel mojích dvoch hrdinov umierať. ()

tom88

Perfektný postarší filmík s westernovým nádychom. Je to určite klasika, ktorú treba vidieť už len kvôli skvelo fungujúcej dvojici Redford a Newman, ktorí si svoje úlohy užili, ale vyzerá, že sa na ne aj dobre pripravili. Je to opäť kvalitný film po všetkých stránkach. Kamera je taktiež super, na tú dobu je tu neuveriteľný vizuál. Obraz na DVD je prekrásny. Český dabing príliš nezaostáva. Nie je to na 100%, ale každý divák bez komplexov si tu príde na svoje. Ja nie som žiaden westernový fanúšik, ale keď je film kvalitný, nie je o čom. 90% ()

MJMilan

Ano, další film, co je v první dvacítce zcela právem! Vtipné, akční, romantické .... vše co si divák může ve filmu přát... ()

panMartin

Nikdy jsem to předtím neviděl a ani sem po tom nějak netoužil ale když jsem si to koupil tak sem byl hodně mile překvapen. Bravurní westernový film s dvojcí Newman a Redfort tahle dvojka jsou fakt sympaťáci kterým to vážně slušelo!! Jeden z nich neumí střílet druhý plavat parádně se doplňujou fakt i místy sem se zasmál!! ()

andrii

My jsme dva parťáci, co už léta táhnou za jedno laso, co už léta táhnem světem. Prostě klasika. Loupíme, přepadáme. Jen tak snadno se nevzdáme. Když je na nás vypsána odměna, prcháme, rychle se "někam" /u/klidíme, ale ještě předtím, kotě, skoč na rám/ě/. Svézt svedu tě. Na chvíli všem/u/ ujedeme. Tohle intermezzo, romantickou kolovou s profláknutou "bezstarostnou" melodií k dobru dáváme, dál kolovat necháme. Natáhněte červené koberce pro ty nezapomenutelné "Bolívijce," pány střelce, nestárnoucí modrooké blonďáky se "sombréry" a kolty, poctivé zlaté časy nerozlučitelné, neporazitelné dvojice. ()

sator

Automobil který se ve filmu objevil byl Columbia Electric Coach z roku 1899. Jednalo se o experimentální elektrický vůz. Electric Vehicle Company byla americká holdingová společnost, která fungovala v letech 1897 až 1907 a byla prvním výrobcem automobilů na baterie. ()

fantoci

Trochu neobvyklý western, který ve své kategorii patří ke špičce. Skvělý příběh, skvěle natočeno. Silný závěr filmu. ()

hans500

Jeden z nejlepších westernů. Režie perfektní, Newman a Redford famózní, skvělý scénář, vynikající hudba, hezká kamera a excelentní závěr. ()

TheBalrog

Jeden z nejlepších filmů jaký znám. Ústřední dvojice ( Newman, Redford ) předvádí herecký megakoncert. Oba odtáhnou celý film na svých bedrech a vznikl z toho snímek, na který se můžete dívat skoro pořád. Celý film jim fandíte, a ty jejich hlášky které je při jejich cestách a bankvoních loupežích doprovází, tomu se nedá nesmát. Celý film je protkán nádhernou hudbou ( http://www.youtube.com/watch?v=S2OdPDEG6aQ ) a režijně je naprosto bez chyb. Škoda, že tihle dva spolu neudělali víc takovýchto filmů, a přesto, ty oba které spolu natočili, opravdu stojí za to ! 99,9 % ()

wafc

Those raindrops are fallin' on my head, the keep fallin'... Krásný film o šéfovi zlodějského gangu Butchovi a jeho pravé ruce, geniálnímu střelci Sundancovi. Galantní Newman a ironický Redford vás donutí se smát, kroutit hlavou, fandit, křičet a na konci i uronit slzu. Jsem moc rád, že konec přežili. :)) ()

chelseaman22

Devadesáti procentní nuda. Celý šlágr spočívá v přepadávání chudáků a v následném escapu do Bolívie. Toť vše. Žádný humor, žádný pořádný battle, prostě nic. Jedinou světlou stránkou snímku je bezesporu Katharine Ross a single "Raindrops Keep Fallin' on My Head". 35% ()

LeoH

Světové kulturní dědictví :-) Líbí se mi na tom „realistický“ náhled na všední život desperáta neboli zoufalce – tu a tam nějaký ten legendární lupičský kousek, ale většinu času v úkrytu nebo na útěku. Z kombinace nelehkého údělu zlosynova s lehkým humorem vyrůstá nejedna nezapomenutelná scéna i ústřední poselství o naději, co umírá poslední. Jen jsem si k tomu nějak nenašel tak osobní vztah jako pětihvězdičkující většina. ()

Motinski

Oddychovka ktorá výborne pracuje s napätím a očakávaniami ako hlavné postavy dopadnú. Westernová atmosféra je prvotriedna, ústredná dvojka spolu opäť funguje ale našlo sa par slabších miest kde čas beží pomalšie ako by mal. Nato že ma ale príbehy z Divokého Západu skoro vôbec neťahajú bol tento možno najlepší aký som videl. Hlavne vďaka vydarenej chémii medzi Redfordom a Newmanom. ()

senor

Takový western pro všechny. Možná vynikající film, ale jako westernový afficionado nemůžu prostě dát 5*. V rámci žánru sice neobstojí, ale jinak ano, tedy rozhodně u široké veřejnosti, která dnes už vnímá klasické westerny trochu s nadhledem (narozdíl ode mne). ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)