Jedinečná výzva o prežitie je tu - ste na ňu pripravení? Tropický raj sa pre skupinu súťažiacich zmení na nočnú moru, v ktorej budú musieť bojovať nielen s nedostatkom jedla a pohodlia, ale hlavne medzi sebou. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca. Na víťaza čaká rozprávková výhra vo výške 100 000 eur! (TV Markíza)

Master19

Moje guilty pleasure. Tak trochu sen, probudit se a žít na pustém ostrově se tu snoubí s pohledem na hezké lidi v plavkách a navrch se bavím jejich stupidní hrou na "aliance" a "terče". Nebudu myslet na všechny ty neduhy oproti klasickému americkému konceptu a zkusím se dívat. Je to ale náročné... ()

Trustme

Zajímavosti z natáčení a zákulisí: Natáčelo se u Máchova jezera, na Lipně nad Vltavou, při Mušovských jezerech a koupališti Džbán. Jde o první reality show, kterou režírovali diváci a fanoušci originálního Survivoru prostřednictvím diskuzí na sociálních sítích a pomáhali tak amatérským tvůrcům postupně s režií, dramaturgií a principy. Hudbu skládal Basil Poledouris a Vangelis. Jedná se o dosud nejdrsnější reality show natočenou nejdál od civilizace, infrastruktury a fast foods za rok 2022 na území ČR. Tvůrci se nechali inspirovat tropickými lokacemi originální a populární americké série Survivor. Pro nedostatek financí však museli použít turecký fake. Stejně tak volba na dva týmy, jenž jeden tvořily celebrity byla velmi úsporná a nasazeny tak byly celebrity pouze známé divákům kanálu You Tube nebo čtenářům TV magazínu. Výběr celebrit byl konzultován s psychiatry, ortopedy a šéfkuchaři. Ti doporučili konkrétní jedince, kteří by se mohli velmi brzy sami vyřadit, ať už díky depresím z teplé deky ve spacáku nebo nemožnosti si denně zapálit jointa nebo sportovně založení uchazeči, kteří si ublíží i na rovné cestě ke koupališti Džbán. Tím také produkce následně značně ušetřila a mohla si dopřát i natáčení v klubu Duplex. Soutěžící měli na výběr z několika módních outfitů, dle počasí nebo typu soutěže, které měli poblíž natáčecích míst v karavanech. O úpravu většiny žen se staral tým maskérů, kteří to neměli vůbec lehké - upravit dámy tak, aby působily nenamalovaně, ale přitom svěže, učesaně, ale přitom zanedbaně a depilační experti dohlíželi, aby náhodou někomu něco nepovyrostlo, neboť moderní trosečník přežije pouze je-li pravidelně depilován. Samostatnou kapitolou jsou někteří z účastníků zájezdu, kteří prostě dojeli na... skautský tábor a byli překvapeni, že večer se nespí v chatkách, ale že se musí natočit pár záběrů noclehu na prkenné palandě a hasiči jim budou stříkat vodu do spacáků. Casting pořadu divákům naservíroval klasickou a Evropskou unií vyžadovanou sestavu soutěžících. Nechyběl: Bílý uprchlík z odvykačky. Černý svalovec - vymetač reality show. Žlutá ambiciózní Asiatka - vymetačka všech reality show. Blbá blondýna - vymetačka tv show. Maďarský pitbull - najdi & znič. Truhlář-filozof otrava. Sympatický moderátor rádia, který nevyhraje, protože mu scénář přikáže odstoupit. Youtuberka s povolením nasírat. Silikonová držitelka silikonových ňader. Nešikovný hloupý fitness trenér, kterému jsou svaly na nic. A obligátní ženomuž, hledající pohlaví daleko od domova. Sem tam se potěšilo pánské oko na opálené zadky i předky. Sympatie však divák těžko hledá během pěti měsíců vysílání. Přesto je třeba trošku povzbudit tvůrce, produkci a doufat, že podobný Survivor Light už nikdy nebude a rady od diváku, fanoušků Survivor Original si vezmou k srdci a buď se na to úplně vyserou a nebo natočí pořádnýho Survivora s celebritami jako jsou Jakub Prachař, Eva Burešová, Ondřej Sokol, Adam Mišík, Jan Kraus nebo Roman Prymula. ()

ghatos

Fíha...jeblá Pazderková, protěžovaný Gábor (může třeba lízat žábu), Xénia s holou řiťou nebo Vojtíšek - ten bohužel tak nějak trošku symbolizuje současnou mladší generaci. Tragéd bez sebereflexe, uzlíček komplexů a strachu byl vlastně hrdina, že tam jednu noc přespal 😄. Celá ta režie pořadu, ty lidi - fakt je to hnusný brajgl...nechutný. Zlaté Hry bez hranic...jsem už starší konzervativní člověk, nevím co mě to napadlo si to pustit. 20% ()

Lukyn007

Po třech dílech naprostá tragédie. Soutěžícím mnohdy nejde vůbec rozumět, proto mě štve, že někdy chybí titulky. Co mě ale nejvíc vytáčí, je dramaturgie. Po třech dílech, vlastně šesti hodinách, se vlastně vůbec nic nestalo. Vrcholem amatérismu byla soutěž ve druhém díle, která trvala 40 minut!! Ostuda, hanba, zbytečně vyhozené peníze. A aby toho nebylo málo, soutěžící dostanou na začátku hry zápalky a mají udělaný základ tábora, respektive místo, kde mohou ležet. Tohle není Survivor. Jednu hvězdu dávám za některé vymazlené záběry. Dal Už to sledovat nebudu, je to ztráta času. ()

L_A_D_A_S

Byl jsem v hostelech, kde byly horší podmínky než v téhle parodii na Survivor. Podložky na spaní, pláštěnky, příbor, jídlo na každý den, a při teplotě 36,9 jdeš na hotel se na tři dny vyležet, jiná náročnost úkolů pro ženy a jiná pro muže (k čemu je pak taktika??), každý díl má snad sto hodin, fakt nemam slov. Jen Češi a Slováci dokážou takhle zničit skvělou licenci. PS: Cast není tak špatný, věřím, že americká produkce by z toho dokázala udělat koukatelnou reality show ale tohle fakt ne. ()

KASUGI

Proč název Survivor? Proč ne VyVolení v džungli? Tvl týpek tam žere všechny možné humusy, aby přežil, postaví vor, postaví chajdu, postaví z kokosů protiatomový kryt a mořskou jadernou elektrárnu, survivor badass, proti kterému je McGyver obyčejný čučkař, ale vyletí ze soutěže, protože dvě našminkované pipiny, které neumějí ani rozdělat oheň, mu dají vyhazovací hlas? WTF? Tohle se tam samozřejmě nestalo, ale principálně ta soutěž takhle funguje. A to je hrozně špatně. Udělejte už někdo skutečnou survivor reality show. ()

herr_carter

Ty vole, to jsem se zase zasmál po dlouhý době !2 hvězdy uděluji hlavně z toho důvodu, že pořad mi přivodil nefalšovaný a nehraný smích, což asi původně v plánu neměl. Dva týmy bojují proti sobě, jeden složený z neznámých  a druhý složený z """"""""celebrit"""""" typu Gábor Boráros,šampionka v nějakém bojovém sportu a zároveň přebornice v idiocii a třeba Pazderková, která je sice podle svých vlastních slov z nejhorší maniodeprese venku, ale rozhodně tak nepůsobila. K poměrně zajímavým soutěžím tu samozřejmě posloucháme věčné zděšené konstatování soutěžících, že nečekali takové brutální podmínky (plavání ve vodě, spánek pod širákem, vaření ryby) a mnoho dalšího. Fakt prdel a největší fór je, kterak Ondřej Novotný začal vydělávat miliony na další totální stupiditě s převážně stupidními účinkujícími (ano, prvním projektem je pochopitelně privátní soutěž oktagon)............................ ()

kenkaku odpad!

a) ta moudra - obzvlášť na kmenové radě - to je utrpení. b) co to je inovaci s tím duelem? prostě dostanu hlasy a pá-pá a ne ještě nějaké onanie s dueováním… c) proč se musím dívat minuty na to samé? Vlastně nemusím :). ()

tom.nosek

Amerického Survivora mám rád, nejsem úplně skalní fanda, neviděl jsem ani zdaleka všechny série, stejně tak jsem z českých variant viděl před mnoha lety jen Trosečníka s Vašutem. Moje očekávání nebyla vysoká, ale to, co Nova předvedla, je ještě mnohem horší. Snažil jsem se tomu dát opravdovou šanci, ale těch chyb je tam tolik, že je to po dvou epizodách dál opravdu nekoukatelné. Chyby: 1) Moderátoři jsou zprvu dva (což obecně nedává smysl), jen aby se tam ten druhý po prvních 20 minutách už neukázal. 2) Moderátor Survivor komentuje jako sportovní utkání. Vytušil jsem, že komentuje bojové sporty, nicméně koukněme na mazáka – Jeff Probst nekomentuje utkání, Jeff Probst vypráví příběh. Zdejší moderátor nedokáže pořádně udržet konverzaci, o vlastních soutěžích opakuje, jak budou zajímavé, a neustále za hráče říká, co chtějí říct. Třeba když mu odstoupí hráč, což Jeff trestá extrémním tlakem a ztrapněním v konverzaci, tento moderátor mu skoro ještě zatleská. 3) Každá epizoda má 2 h. V druhém dílu za ty 2 hodiny ani nikoho nevyloučili. WTF! Možná kdyby díl sestříhali na obligátních 40 min, bylo by to ok. 4) Absolutně zničili sociální prvek hry. 4a) Jednak z tábora vidíme naprosto vedlejší záběry, naopak diskusi o taktice neukážou. 4b) Jednak se nevylučuje tak jako v americkém Survivoru, ale nejprve před druhým týmem a poté je ještě duel. 5) Duel a ostatně i téměř všechny další soutěže jsou hrány na kola a počítají se body. Občas to bylo na tři vítězné, občas dokonce na pět (!) vítězných. Jakékoli napětí je pryč, už po druhém bodu je to nudné. 6) Soutěžící dostali úplně brutálně velkou výbavu – obrovskou vyvýšenou podestu, deky, pláštěnky, ohniště, vařečku, sirky. Jeden tým vyhrál kladivo, hřebíky a pár dalších věcí na přístřešek. (Který si ostatně nebyli schopni postavit a pak se divili, že zmokli. Čekal jsem od Čechů víc.) Podezírám štáb i z toho, že účastníkům pere prádlo, protože jejich prádlo je pořád čisté. Američani dostanou křesadlo (a i o to museli v S41 bojovat). Vrcholem bylo, když tým, který vyhrál moskytiéru, prohlásil, že je k ničemu, protože se s ní nedá přikrýt celý přístřešek. To je zle na tolika úrovních... Je to vlastně spíš takový skautský tábor v Dominikánské republice. Vtipně pak moderátor neustále prohlašuje, jak je to nejdrsnější show. 7) Velké množství nudných prostřihů a opakování. 7a) Začněme grafikou. Osoba, která se o generování 3D animací zajímá aspoň rok, by toto měla zvládnout. Od TV bych čekal mnohem víc. Kromě toho je to brutálně dlouhé – když jsem prostřih viděl, radši jsem posunul přehrávání o minutu dopředu. 7b) Opakování před chvílí stanuvších se situací,, ještě ve slo-mo, je naprosto zbytečné. 7c) Segmenty "Již brzy", když tam není reklama, nedávají vůbec smysl. Ve druhém dílu byla situace v segmentu "Již brzy", která se začala odehrávat, hned jak segment "Již brzy" skončil. WTF. 8) Otřesné ozvučení. Více slyším křičet soutěžící, kteří řvou jak paviáni, nebo i vlny moře než samotného moderátora. Když je záběr z tábora, je slyšet opět jenom okolní šum. 9) Do toho všeho hraje rádoby drsná hudba. Je ale vidět, že k sobě tu hudbu plácají, nemají žádný unifikovaný styl. Při kmenové radě, co jsme čekali na hodnocení jednotlivých hráčů, pak u každého hrála stejná rádoby nápětí vytvářející smyčka. 10) U kmenové rady zůstaneme. Takhle prostě ne. 10a) Kulisy vypadají jak z pohádky z 90. let. 10b) Vidíme každého... jednotlivého... hráče... jak... hlasuje. Taková ztráta času! 10c) Moderátor pak hlasy zase rádoby s napětím otáčí. Naopak, je to extrémní nuda. 10d) Sice i to otáčení trvá tisíc let, ale moderátor se neobtěžuje ty hlasy ani počítat, takže nemáme přehled, kdo jich kolik má. 10e) Eskalátor na hlasy. Nechám to tu jen takto. Kdo neviděl, podívejte se na cca hodinu třicet prvního dílu. Okej, nyní ke kladům, našel jsem dva: 1) Soutěže bývají docela nápadité. V americkém Survivoru se už dost opakují (holt 41 sezón je 41 sezón), některé soutěže jsou zajímavé. 2) Překvapivě mi nevadí koncept s celebritami. Sice většinu z nich neznám a tím, že často hrají po dvojicích, celebritní tým silně benefituje z namakaného Gábora, to není moc spravedlivé, ale je to v pohodě. Celkově hodnotím tuto verzi za silně nepovedenou, Nova se snaží vydolovat maximum peněz, tedy produkuje nudu, aby vyplnila potřebné dvě hodiny. Zároveň asi nemá nikoho, kdo by to moderoval na úrovni. Celkově mi to připomíná něco mezi Hrami bez hranic, Vyvolenými a Floor is Lava. No, na dlouhou dobu je to nejspíš zase poslední reinkarnace Survivora. Přitom by to nemuselo být tak těžké, prostě pojďme vzít jednu dobrou řadu amerického Survivora a plus mínus ji zkopírujme. () (menej) (viac)

XdanteX odpad!

na to že "Robinsonův Ostrov" nebyl vůbec tak špatný pod taktovkou Novotného...jde vidět, že tenhle ambiciózní promotér/producent/podnikavec má na prvním místě peníze a zase peníze. U Robinsona bylo vidět, že americký franchise měl mnohem větší nároky jak na průběh tak na kvalitu. A navíc to stálo mnohem víc. Tady se Novotný a jeho nohsledi tedy uchýlili k pančované Turecké verzi modelu a výsledek je přesně takový jak by se od takového levného paskvilu dalo očekávat. Střih, Zvuk, Dramaturgie, etc etc....všechno za 5 jako dělané na koleni propadajícím studentem prvního ročníku filmové vědy. Urážka všeho Survivorového. Diletantský odpad české produkce napíchaný Tureckou levností. Ale tak...věřím že si Novotný na tomhle s kamarádíčkama namastili kapsu přinejmenším tak jako na těch jeho úžasných MMA dýcháncích pro moderní troglodyty. Jeff Probst by měl tyhle lidi za takovou urážku žalovat za poškozování dobrého jména značky. FUJ! ()

Foxhound#1

Budu hodný strýček, a zatím to do odpadu nepošlu, jen si vyliju srdéčko diváka, který na původních US Survivorech vyrůstal. Kdysi dávno přišel někdo v ČR s nápadem udělat českého Trosečníka, no jak to dopadlo víme všichni. Bohužel po pár letech byl nápad oprášen a v duchu současných show udělán Česko-Slovenský, asi aby to při průseru víc pokrylo sledovanost a náklady. Nu dobrá, ta lepší část spektra, tehdy charismastického Vašuta nahradila mladší, neméně charismatická dvojice moderátorů (ten slovenský je tam spíš aby se neřeklo), not bad. Pak už je ale hukot. Tradičně dva týmy a u jednoho z nich netroškařili a kvůli nalákání diváků rovnou vsadili na tým celebrit. No "celebrit", na rovinu (a mějte mě třeba za vidláka) znám akorát Pazderkovou, Jánovou a Zástěru. Zbytek je výběr odpadu z různých realityshow, instapiček a tytrubkoberů. A k tomu nějaký labilní no name písničkář. OK na ty baby, byť botoxem a anorganicko-organickými polymery vylepšenými, v plavkách se aspoň dobře dívá.  Na druhou stranu lepší než Love Island je pustit tradiční plnokrevné péčko. Tým "normálů" je taková klasická směska, jediné co v castigu chybí je někdo starej, ale to tolik nevadí a někteří jsou zatím celkem sympatičtí (jo zní to děsivě). V každém případě rasovou a asi i genderovou vyváženost máme splněnou, tak hurá do akce. Co ještě není špatné, jsou samotné soutěže, ok nápady zatím jsou, i kdyby to bylo jen kopírování od US verze. Pak ale přichází pár WTF, které tu hru tak nějak hodně usnadňují. V táboře už připravená, pečlivě zametená deska ke spaní a mistři navíc mají nafasované pláštěnky. Jo proti tropickému lijáku to je jako vzít si místo šprcky igelitku, ale i tak. A pak to strašné a nemyslně překombinované vyřazování. Hlasování je vlastně o ničem, stejně je pak ještě duel. Individuální imunita hned na začátku, jako cože?? A druhý kmen se také účastní rady a kouká na hlasování, COŽE??? Strašně zdlouhavé, chybí nějaká obřadnost originálu, žádné zhasínání pochodní, nic. Nemá to duši, nemá to šťávu. Zbytečně natažený díl na téměř 3 hodiny, kupodivu BEZ REKLAMY (!!!!!). Bude to spíš komedie, sledovat tuhle směsku jak hrají Survivora, ale myslím, že moje celkové hodnocení nebude moc rozdílné od původního českého Trosečníka. A jestli jste to dočetli až sem, získáváte zlatého bludišťáka. EDIT: druhý díl mi jen potvrzuje závěr původního výlevu. Je to strašně zdlouhavé, disciplíny mají příliš mnoho kol a ve snaze nabídnout divákovi co nejvíc, není dění řádně sestříhané. A dokonce už se objevila první reklama, po hodině a půl. Zlatý originál kde do hodinové epizody dokázali sestříhat vše podstatné ze 2-3 dní. EDIT2: od 3. dílu se reklamy vrací naplno, dokonce mrdnout 2 reklamy v rozmezí 10 minut, jo to je pane kumšt. ALE! Od 4. dílu to vypadá na lehký, opravdu lehký náznak mírného zlepšení v případě střihu a mírného zkrácení jinak neskutečně nataženého hlasování na kmenové radě. Snad držkování fanoušků přinese ještě více zlepšení a střihač s režisérem si vytáhnou hlavy z prdele. EDIT3 - FINAL EDIT: po shlédnutí opravdu všech dílů je zde finální verdikt. Bohužel nic se během soutěže nezměnilo, vše extrémně natahované, soutěže stále dokolečka jen různá obměna parkuru. Trochu se ke konci začala používat taktika a bylo trochu zajímavější sledovat vývoj v kmeni, ale i tak je to prostě slabé a pokud má být nějaká další řada, tak ZKRÁTIT a INOVOVAT blíže k originálu. Co se týče vítěze tak ok, vyhrál ten zručnější, vychcanější, prostě hráč. () (menej) (viac)

Spacecore

Jako co na tohle říct? Ještě pár Survivorů a třeba se Nově podaří udělat normálního Survivora, ale takhle zatím velký špatný. Problém samozřejmě tkví ve vedení. Ryba evidentně smrdí od hlavy. Nějací vykoksovaní producenti na Nově udělali hned několik špatných kroků, kterými podkopali kvalitu celého projektu už v zárodku. Stačilo lehce okopírovat CBS formát a bylo by vyhráno. Protože cast není vlastně špatnej (ono by to teoreticky šlo udělat dobrý víceméně s kýmkoliv, kdyby se zachovaly správně prvky hry), ani soutěže nejsou špatný apod. ALE, co je samozřejmě špatně a jenom to omelu ještě jednou je délka pořadu. Dvě hodiny, který by šlo zkrouhnout na 30 minut. Předlouhé soutěže (jako tu challenge na výdrž nám snad ukázali kompletně celou skoro bez střihu ne??), tří měsíční pobyt je nesmysl, hrozně zjednodušený prvek přežívání. Klidně šlo udělat dvoutýdenní soutěž bez jídla, všeho a bylo by to lepší. Samozřejmě to ale Nova chtěla utáhnout jak sopel. Řeknu vám.. jsem bývalej feťák a vícero psychedelických zážitků jsem měl, ale po doukání prvního dílu jsem si přišel jako Alenka v říši divů. Kolikrát jsme viděli mluvit dva soutěžící spolu?? Tak jednou, dvakrát? Většinou jsme buď svědky monologů, kterých je obludný množství anebo moderátora jak páčí našrkobené odpovědi z již tak unavených soutěžících. Přijde mi, že mají na pláži taky málo kameramanů a ta hrstka, co tam je natáčí spíš prdele, než interakce soutěžících. Zatím se nehodlám dívat na další díly, ale počkám si a za čas se k nějakému vrátím, jestli se to nezlepšilo, ale fakt mě přijde, že šetří na kamerách a naopak nešetří na věcech, na kterých by mohli (celebrity etc.). Jediný koukatelný okamžik byla scéna s ulovením ryby, protože byla přirozená, ale pak jsme se dostali zase k hromadě natahovaných záběrů ze soutěží apod. Celkově to bylo do úmoru natažený, až je to jako utrpení. Nedivím se tomu holátku, že odstoupil. Asi bych taky šel. A to jsem vážně zvažoval, že se přihlásím, jenže jsem tušil, že to bude průšvih jako vždycky a stejně by mě nevybrali. Střih je na rychlo uplácanej, to je vidět u jedné zpovědi, kdy typka řekne sprostý slovo, kývne na ní někdo z produkce a ona se opraví, akorát to nikdo nevystříhal. To jen svědčí o tom jak je to spíchnuté horkou jehlou na koleni. Je takový problém to natočit, pak se věnovat post produkci a pak to teprv uveřejnit?? Je vůbec takový problém udělat to jak se má a nervat do toho naše české Ulice/Ordinace/Love Island postupy? Ach jo. Fakt je to škoda, ona by z toho šla udělat koukatelná a možná i dobrá show. Furt se to dá zlepšit, ale první díl tragédie. Nuda, amatérství, zklamání. ()

Emo-haunter odpad!

Absolutní tragikomedie. A všechno začíná už kokotským castem, který se na to po pár dních vysere. Co jsem zatím viděl, tak samá demence, kretenismus a debilita. Žádná chemie, nulová strategie, taktika, sociální aspekty. Přijde mi, jak kdyby nikdo z castu nevěděl, proč tam vlastně je a co tam pohledává. Když k tomu připočtu i doopravdy špatnou režii, nemohu dát nic jiného, než čistokrevnej odpad. Kdyby měli zkusit orginál Survivor, nevydrží ani pět minut. Toto je fakt fail největšího kalibru. Víc se rozepisovat nebudu, nemá cenu plýtvat časem. ()

bongazkongaa odpad!

Jestli TV Nova něco umí, tak totálně posrat celkem zábavný koncept soutěže. Na US verzi jsem koukal rád, ale tohle se nedalo vydržet. Mohli je rovnou posílat na noc do hotelu a rozdávat antidepresiva. ()

TheSpearCZ odpad!

Těžká a odporná parodie na soutěž, jejíž originál člověka v klidu zabaví. To by ale nebyla česká dramaturgie, která si to převezme po svém a zas a opět se nám vyblije na obrazovky. Humus největšího kalibru. ()

Warhorr odpad!

Co je tohle za neuvěřitelnou sračku ? Zcela náhodně jsem zkouknul jeden díl a nestačím se divit. Tohle je normálně reality show Vyvolení, akorát s tím, že se to odehrává na ostrově. Jinak si to vysvětlit neumím. Během hodiny a půl co jsem se odvážil dívat, tak jeden souboj, při kterém hraje Guardians at the gate aby to asi dodalo na intenzitě a mělo se to chovat jako finále MS v hokeji a jinak miliarda stupidních keců okolo. A aby si TV Hovna zvýšila sledovanost, tak do jednoho týmu nacpou známe osobnosti. Ubohost nejvyššího kalibru. ()