Série(3)

Recenzie používateľa Foxhound#1 k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2022) (S01)

Budu hodný strýček, a zatím to do odpadu nepošlu, jen si vyliju srdéčko diváka, který na původních US Survivorech vyrůstal. Kdysi dávno přišel někdo v ČR s nápadem udělat českého Trosečníka, no jak to dopadlo víme všichni. Bohužel po pár letech byl nápad oprášen a v duchu současných show udělán Česko-Slovenský, asi aby to při průseru víc pokrylo sledovanost a náklady. Nu dobrá, ta lepší část spektra, tehdy charismastického Vašuta nahradila mladší, neméně charismatická dvojice moderátorů (ten slovenský je tam spíš aby se neřeklo), not bad. Pak už je ale hukot. Tradičně dva týmy a u jednoho z nich netroškařili a kvůli nalákání diváků rovnou vsadili na tým celebrit. No "celebrit", na rovinu (a mějte mě třeba za vidláka) znám akorát Pazderkovou, Jánovou a Zástěru. Zbytek je výběr odpadu z různých realityshow, instapiček a tytrubkoberů. A k tomu nějaký labilní no name písničkář. OK na ty baby, byť botoxem a anorganicko-organickými polymery vylepšenými, v plavkách se aspoň dobře dívá.  Na druhou stranu lepší než Love Island je pustit tradiční plnokrevné péčko. Tým "normálů" je taková klasická směska, jediné co v castigu chybí je někdo starej, ale to tolik nevadí a někteří jsou zatím celkem sympatičtí (jo zní to děsivě). V každém případě rasovou a asi i genderovou vyváženost máme splněnou, tak hurá do akce. Co ještě není špatné, jsou samotné soutěže, ok nápady zatím jsou, i kdyby to bylo jen kopírování od US verze. Pak ale přichází pár WTF, které tu hru tak nějak hodně usnadňují. V táboře už připravená, pečlivě zametená deska ke spaní a mistři navíc mají nafasované pláštěnky. Jo proti tropickému lijáku to je jako vzít si místo šprcky igelitku, ale i tak. A pak to strašné a nemyslně překombinované vyřazování. Hlasování je vlastně o ničem, stejně je pak ještě duel. Individuální imunita hned na začátku, jako cože?? A druhý kmen se také účastní rady a kouká na hlasování, COŽE??? Strašně zdlouhavé, chybí nějaká obřadnost originálu, žádné zhasínání pochodní, nic. Nemá to duši, nemá to šťávu. Zbytečně natažený díl na téměř 3 hodiny, kupodivu BEZ REKLAMY (!!!!!). Bude to spíš komedie, sledovat tuhle směsku jak hrají Survivora, ale myslím, že moje celkové hodnocení nebude moc rozdílné od původního českého Trosečníka. A jestli jste to dočetli až sem, získáváte zlatého bludišťáka. EDIT: druhý díl mi jen potvrzuje závěr původního výlevu. Je to strašně zdlouhavé, disciplíny mají příliš mnoho kol a ve snaze nabídnout divákovi co nejvíc, není dění řádně sestříhané. A dokonce už se objevila první reklama, po hodině a půl. Zlatý originál kde do hodinové epizody dokázali sestříhat vše podstatné ze 2-3 dní. EDIT2: od 3. dílu se reklamy vrací naplno, dokonce mrdnout 2 reklamy v rozmezí 10 minut, jo to je pane kumšt. ALE! Od 4. dílu to vypadá na lehký, opravdu lehký náznak mírného zlepšení v případě střihu a mírného zkrácení jinak neskutečně nataženého hlasování na kmenové radě. Snad držkování fanoušků přinese ještě více zlepšení a střihač s režisérem si vytáhnou hlavy z prdele. EDIT3 - FINAL EDIT: po shlédnutí opravdu všech dílů je zde finální verdikt. Bohužel nic se během soutěže nezměnilo, vše extrémně natahované, soutěže stále dokolečka jen různá obměna parkuru. Trochu se ke konci začala používat taktika a bylo trochu zajímavější sledovat vývoj v kmeni, ale i tak je to prostě slabé a pokud má být nějaká další řada, tak ZKRÁTIT a INOVOVAT blíže k originálu. Co se týče vítěze tak ok, vyhrál ten zručnější, vychcanější, prostě hráč. () (menej) (viac)

Season 2 (2023) (S02)

Po shlédnutí první epizody se nemohu ubránit dojmu, že z recenzí a ohlasu diváků si tvůrci neodnesli NIC, ale lautr nic, čím by tu druhou řadu mohli vylepšit. První epizoda měla skoro 2 hodiny, fajn říkám si že to bude i s vatou na reklamy. Omyl, odvysíláno vcelku, čili příští epizody budou mít dva a půl hodinovou dotaci a do toho naflákáme nejmíň 4 reklamy. Bohužel ten obsah je stále stejná agónie, spousta balastu, který by se dal vystříhat aby z toho byla stravitelná epizoda na hodinku s obsahem 3 dnů na ostrově. Ne, soutěž opět rozfrcaná na 6 kol a nijak nestříhaná, opičí dráhy stále na jedno brdo. A soutěžící? "Hvězdy" tradičně sestaveny z odpadu internetové scény, čest výjimkám (Švanci) a "prostý lid" zaplněn z poloviny dalšími pseudocelebritami z instáče či fejkových reality show. Mimochodem stále budu srovnávat s originálním a opravdu NEJTĚŽŠÍ reality show, i když víme že tohle je nějaký turecký fejk z wishe. Vážně v originálu dostaly kmeny připravený květináč na ohniště, spoustu prken na stavbu přístřešku, deky a mikiny? Že jsem si nikdy nevšim. Zatím nechám bez dalšího hodnocení, ale jestli se to dostane na moje 2* první série, tak to bude zázrak. FEW MOMENTS LATER ... po nějakých 12 dílech je jasno, je to ještě větší trapárna než posledně. Neskutečně netahované, na 1,5 hodiny dostanete jen souboj o imunitu nebo jen souboj o odměnu a k tomu nějakou omáčku. Gender pravidlo vyřazování, taková PÍČOVINA!!! Ne přátelé, myslel jsem, že víc zkurvit to nelze, ale produkce mi dokázala opak. EDIT OK po vychladnutí mi to nedalo a nějak jsem to zkouknul skoro až do konce, ale vlastně jsem samotné finále neviděl - vřelé díky za FUCK YO a spoilerování na burešdnes.cz, i tak musím uznat, že se to proti loňsku nakonec trochu posunulo k lepšímu. ()

Season 3 (2024) (S03)

Jediný důvod, proč to vlastně sleduje je Mikýř. Ač tvrdí že ne, tak já si stejně myslím že do toho šel jen proto, aby tenhle survivor z wishe pořádně potrolil. Ondřej Novotný:  „Musím říct, že u toho duelu jsem říkal, že to mr*ám. Já to dělat nejdu, udělejte si to sami, já tam nejdu. Já se s nima ani nechci bavit. Tady mám Filipa, Jacka, Rachel. Vím přesně, jak to dopadne, bude to ostuda, trapnost. Já tam budu jenom stát. Jestli to musím udělat, tak tam budu jenom stát, nic neřeknu, ty vole,“ ulevil si Novotný na YESS TV. „Co tady vlastně moderuju? Sraz srabů? Mám ti utřít slzy, že ti je zima a stýská se ti?“ Já: A co si jako ty a ménedžeři od produkce čekali, šašku? Třetinu soutěžících vyberete z řad druhořadých herců a modelek, další třetinu z obrážečů reality show a shitfluencerů a teprve poslední třetina je "někdo z lidu". A pak se najednou všichni diví, že to půlka začne vzdávat, pač je to nebaví, nedávají to zdravotně a vůbec si tak jako mysleli, že to bude prdel na pláži? Jo kdybyste se na to vysrali rovnou a udělali klasický casting z plebsu, možná by to celé dopadlo mnohem líp. ()