Jedinečná výzva o prežitie je tu - ste na ňu pripravení? Tropický raj sa pre skupinu súťažiacich zmení na nočnú moru, v ktorej budú musieť bojovať nielen s nedostatkom jedla a pohodlia, ale hlavne medzi sebou. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca. Na víťaza čaká rozprávková výhra vo výške 100 000 eur! (TV Markíza)

Olicak odpad!

Tohle NENÍ Survivor, ale dovolená. Není přeci možný, že dostanou úplně všechno, platformu pro přístřešek, deky, oheň.... Kamera hrozná, střihy hrozné , 2 hodinová stopáž???!! Hrůza. ()

Tereza_T

Nechtěla jsem Survivor CZ&SK odsoudit zbytečně a předem už jen vzhledem k tomu, že Survivor je moje vůbec nejoblíbenější show, a tak nějak jsem věřila, že to Česko a Slovensko zvládne udělat pořádně, ale bohužel moje už tak nízký očekávání je po tom prvním dílu ještě nižší. To, že TV Nova nebyla schopna vydat první díl ve slíbený den nebudu komentovat, to se prostě může stát vzhledem k dnešním podmínkám. To, že to nezvládne první díl vydat na Voyo ve stanovený čas to už je jiná a dost neprofesionální situace. Co se týče samotné show, rozdělení celebrity vs obyčejní lidé mi nijak nevadí i když mám radši formát, kde se soutěžící předem neznají (pokud to teda není návrat vítězů či podobné). Bohužel celkový provedení není nic moc, ve společných záběrech není nikomu pořádně rozumět, kamera lítá jako zběsilá a ani neví co má vlastně zabrat, neustále se střihy prolínají logem, což působí rušivě a výpovědi účastníků nedávají tím hektickým střihem moc smysl. Celková stopáž 2 hodiny mi přijde přepálená, vzhledem k tomu, že tempo je extrémně pomalý. Velké množství hluchých záběrů, na soutěžích i na kmenové radě, kdy hlasování trvalo snad 5 dlouhých tichých minut. Nejnudnější kmenová rada doprovázená hudbou, která by mě uspala i po 10 kafích. Ondřej Novotný měl na kmenové radě sluchátko, ale nejspíš ani on ani přítel na telefonu nevědí, že kdyby třeba oznamoval průběžně počet bodů vyplnil by tichá místa plus by tak udělal celou kmenovou radu přehlednější. Celkově se moderátor moc nepředvedl a při moderování Oktagonu do toho dává mnohem více energie. Samotný soutěže byly fajn, a i se mi líbí ozvláštnění tím, že výherce individuální imunity může vybrat osobu, která se pak utká v duelu s vyřazenou osobou, bohužel ten duel byl tragicky nudnej, nevím, proč soutěže přerušujou a tím ruší celej efekt napětí. Chápu, že americká verze nastavila laťku velmi velmi vysoko a energii Jeffa jen tak nikdo nepřekoná, na druhou stranu tu už máme myslím 41 většinově výbornejch sérií, ze kterých by se mohli čeští tvůrci alespoň trochu inspirovat a oukakat základní fígle, jak to udělat pro diváka co nejvíce sledovatelným. Myslím, že to má dobrej potenciál, a to, zda to bude propadák nebo ne ovlivní spíš produkce a střih než samotní soutěžící. Byl to první díl a já doufám, že se tvůrci na nějaké zpětné vazby podívají, a ještě nás mile překvapí, přeci jenom by to šlo, když ke stříhání jednotlivých epizod a k jejich vydávání přistoupili tak operativním stylem. ()

gogos

Žumpa televizní zábavy. Přesto jsem pořad z nějakého neznámého důvodu sledoval celkem pravidelně - patrně ze zvědavosti, že když jsem to už rozkoukal, tak jsem chtěl vědět, jak to dopadne. Jednotlivé díly zbytečně natahované a tradičně novácky pojaté - intriky, pomluvy a další hnoje. Co se týče samotných soutěží a celkového Survivor konceptu, tak by to špatné nebylo. I moderátor celkem sedí. Bohužel TV Hovna naprosto pohřbila celý koncept, že už nemám ani chuť se do nových sérií pouštět. ()

Petroff odpad!

Viděl jsem asi 30 minut. Zvláštní. Teamy si tam říkají "kmeny". Proč? Vybavujete si takovej ten dětskej soutěžní pořad: Bludiště? Tak tohle je to samý, jen s dospělýma, někde na pláži... Parta dospělých běhá člunkovej běh, házej kroužky, pořád je to "velmi vyrovnané" a nakonec jedna z celebrit trefí o jeden balónek do díry dřív, než ta z druhého kmene - aplaus: "Neuvěřitelné!" Řvou tam u toho, jakoby kdyby vyhráli jakoby olymbyádu, ti naše jakože zelebryti. Proč se takové věci točí a hlavně: proč se na to někdo dívá? To mají diváci fakt tak nudný životy? ()

M.i.k.e odpad!

nepovažuji se za zrovna hardcore Survivor fanouška,ale mám tuhle show rád a tým okolo Jeffa Probsta jí za těch 20 let vypiplal natolik,že jí není moc co vyčítat.První novácký pokus o volnou adaptaci téhle reality show - Robinsonův ostrov - nebyl v jádru špatný,ale dojel na to,že nebyl schopen najít byť jen náznak tempa,měl 35 extrémně dlouhých dílů a umlátil diváka zbytečnou vatou.Jeden by si řekl,že když se to teď honosí jménem Survivor,že se česká produkce poučí a bude schopná tyhle chyby neopakovat.Omyl.Hned první díl má víc jak dvě hodiny a zase je plný absolutních zbytečností a zatímco americký originál neustále letí kupředu a dokáže divákovi ukázat jen to důležité a zajímavé,česká verze dělá pravý opak - zase.Nevím kolik dílů je v plánu,ale kdyby to bylo stejné jako předtím a z nějakého pro mě zatím neznámého důvodu bych se rozhodl dát ČS Survivorovi ještě šanci,pak bude stačit vidět jeden díl za 3 týdny a o nic nepřijdu.Je tady navíc další spousta věcí,které jsem nezmínil a které nemají s původním konceptem nic společného.Mimo jiné např. vybavení soutěžícich - deky,mikiny,sirky (WTF?),kmenová rada s oběma týmy (navíc se odehrávající v jakýchsi divných kulisách,které vypadají že jsou úplně někde jinde) a v neposlední řadě "moderátor" Novotný,který je sice ten nejmenší problém,ale od se počátků nezlepšil a i když se snaží,měl by zůstat u promotéřiny ve které je dobrý...10% ()

Chen

Pro neznalce předlohy to možná bude fajn podívaná, ale pro mě, který na Survivorovi vyrůstal a stále ho považuje za jednu z nejlepších soutěžních reality show, je to bohužel téměř nekoukatelné. Neustálá snaha být efektní je spíše kontraproduktivní, je to zdlouhavé, některé herní prvky narušují taktický aspekt hry, hudba je rušivá a mohl bych pokračovat dál, ale nebudu. Viděl jsem část jednoho dílu a to mi myslím bohatě stačilo. ()

honajz2

Haha, a vy jste tu pár let zpátky nadávali na Robinsona, jaká je to strašná dehonestace originálního Survivora a teď co byste dali za třetí řadu... Jako fakt zlatý Robinsonův ostrov, tady byla tolik pitomých nápadů, že to z toho udělalo něco fakt neskutečného - ať už šílená délka epizod (přičemž kmenovka byla ob díl a v tom výplňovém byla jen odměna a jinak absolutně nic), kmen složený z celebrit (většinou teda neznámých, ale i tak, proč sakra?) souboje o finálové hlasy, na kmenové rady chodil i vítězný tým, černobílé flashbacky v závěru imunit, průběh imunit pouze ve stylu souboje jen muž proti muži nebo jen žena proti ženě... A když došlo na odměnové epizody, kde vítězný tým či skupina lidí šli na masáže, měl jsem pocit, že zničehonic koukám na pořad ve stylu Svatba na první pohled nebo O 20 let mladší, či jak se ta kravina jmenovala. Snad s jedinou pitomostí, se kterou jsem se časem dokázal smířit, byly závěrečné duely, protože to nabízelo nové možnosti jak hrát a úplně to, naštěstí cíleně, změnilo koncept hry, že nešlo jak v originále tolik o to všechny přetaktizovat, ale všechno si vybojovat v různých soutěžích... Moc se mi tenhle "originální" koncept nelíbí, ale dokázal jsem ho akceptovat. Taky tahle verze byla úplně šílená v počtu vyřazených ze zdravotních důvodů, protože tady takhle padlo skutečně nadměrně hráčů než je běžné + někteří to vzdali, ať už "nepřímo" nebo přímo, jako Vojta, který na ostrově jednou přespal a pak se z toho chudák zhroutil. Fakt nevím proč na to kývl, když se na to necítil a jestli se chtěl překonat, asi si měl nejprve pořádně promyslet, jestli mu to za to stojí. Ale zase se zapsal do dějin - takhle rychle ze Survivora nevypadl snad nikdo v žádné zemi. I když to fakt byl celkem průser a mám tomu dost co vyčítat, tak si zároveň úplně nemyslím, že by to byla až taková katastrofa. Někteří soutěžící sice absolutně nevěděli, co tam mají dělat a tak tam buď jen byli nebo se celou dobu s někým vezli, další byli úplně dementní či šílení, ale našli se zde i tací, kteří se snažili hrát (Vláďa, Chilli, Lenka, Adam (ačkoli ten by patřil i mezi ty šílence)...) a pro mě je nejpodstatnější fakt, že vítězem se stal ten, kdo si to za a) zasloužil asi nejvíc (ať už herně nebo souboji), b) byl nejstarší ze všech, c) fandil jsem mu úplně od začátku a to se mi upřímně stává jen výjimečně, že to můj počáteční favorit/oblíbenec nakonec celé vyhraje. Za to jedna hvězdička. A ta druhá je za fakt, že nehledě na to, jak to bylo vedené, tak mě to nikdy úplně neodradilo a jakž takž jsem to odkoukal se zaujetím až do konce, i když jsem to většinou měl puštěné jen jako kulisu. Ať už ten originál pokazili jakkoli, dvě hvězdy tomu dát prostě musím. 2* ()

PodPantlofak

Tak, pocity po první epizodě. Napíšeme si co je špatně a co se dá zlepšit/změnit/zrušit. Největší chyba se stala v kameře a ve střihu. Opravdu nechápu proč první díl má 2 hodiny a 6 minut. Většina scén se opakuje a samozřejmě nesmí chybět zpomalený záběr na "zajímavé" okamžiky. Např. skoro nahá karate slovensko, která si toho na sebe už méně obleknout nemohla. To je opravdu velice zajímavý kontent pro celou rodinu, který potřebuje zpomalený záběr. Nemá to žádný "drajf". Táhne se to jak bramborová kaše ve školní jídelně na vesnici. Všechno se veeeeelice dlouho vysvětluje a samozřejmě musíme znát názor všech, aby nám každý k  tomu něco řekl. Naprosto zbytečné. Diváky zajímá pouze podstatné věci. Chvílema mi přijde, že se snaží vyvolat nějaké to drama, jak má Česko a Slovenko v oblibě. Na druhou stranu trochu pozitivity. Úkoly nejsou špatné, jistá inspirace z velké Ameriky tam je, ale to mi vůbec nevadí. Moderátorská dvojice nepřekvapila ani neurazila. Soutěžící nebudu nijak hodnotit po prvním díle, to nemá vůbec cenu. Suma sumárum, vynechat zpomalené záběry, nedávat na kameru všechny věty co tým pronese, urychlit průběh všeho co se děje, vykašlat se na zbytečné záběry a máme vcelku povedenou verzi Survivoru. ()

Alfréda odpad!

ep1: Nic moc se tam neděje a ještě je to blbě nazvučené. ep2: Střihové chyby, příšerně natažená stopáž ad absurdum - jedna věta moderátora roztrhaná slovo po slově, prokládaná drama hudbou, natažená na 3 minuty :D  ep3: Jak může mít epizoda více než dvě hodiny, když v ní není nic než jedna hra o imunitu? Kmenová rada a duel trvaly 60 minut. ep.4: Rekordní 2 hodiny a půl, jejichž náplní jsou jen dvě hry a jeden duel. ep9: Z podnětů diváků si tvůrci berou takové ponaučení, že namísto otravných her na tři vítězné body se hrají otravné hry ne na pět, ale hned sedm vítězných bodů. Jednu a tu samou hru tedy soutěžící odehrají celkem 13x (!). Než jeden tým v této disciplíně zvítězí, uteče neuvěřitelných 60 minut. A protože i druhá hra trvá téměř 60 minut, nic víc už v tomhle dvouhodinovém marastu ani neuvidíte. Totální výsměch. ()

LasT_Olt odpad!

Stejně jako originální Survivor, který se vysílá už přes 20 let, se i česká Nova už mnoho let snaží, v neperiodických odmlkách vykrást tuhle dnes již kultovní reality show. Kdybych to měl popsat po lopatě, je originál a Survivor ČZSK, asi jako Napoleon u Slavkova a Napoleon u Lipska. Špatně je tady vlastně úplně všechno; slow motion záběry, medailonky (jak z nějaké Superstar tvl), hudba (ti zmrdi z Novy si dokonce dovolí tam používat překrásnou hudbu od Two Steps From Hell, což mi trhá žíly), neustále tleskání úplně všemu, ubrečená verze Travise Scotta (toho kdyby potkal Jeff Probst tak by ho vážně asi zabil a ne mu ještě říct, jak je statečný a že je v pohodě, že to quitne druhý den do prdele). Nejhorší je ta dramaturgie, ta u tohohle pořadu fakt kolabuje víc jak můj milostný život a to už je co říct. Pure comedy right there. ()

SHI-SHA

Edit: musím jít s hodnocením výrazně výše. V průběhu se srovnaly určité nedokonalost, tvůrcům se konečně daří dělat poutavější sesřihy. Několik posledních dílů nabralo pořádné obrátky, dějí se skvělé zvraty. Těším se na finále. A vzhledem k místnímu hodnocení a mému původnímu, dosti negativnímu komentáři, se za to celkem stydím.  Pustil jsem si to jen pro pobavení, protože jsem původního Survivora měl moc rád. Je to samozřejmě dost špatné, ani není třeba komentovat. Přesto si musím ulevit, že jsem dlouho neviděl hůř sestříhanou věc. Koho proboha napadlo natáhnout díl na dvě hodiny? Přitom jsem měl celou dobu *potlesk* sledování pocit, že je to natažené *potlesk* uměle, aby to bylo co nejdelší *potlesk*. Chápu, že je podobnou soutěž těžké realizovat a kvalitně natočit, ale tohle je opravdu bída. ()

Larushka odpad!

Hodnotím v průběhu a ne po skončení. Po poslední vysílané epizodě jsem snížila hodnocení z jedné hvězdy na odpad (#party #fullmakeup #nicedress #why?). S klasickým Survivorem tento pořad nemá společného takřka nic. Nekonečně dlouhé epizody, vyplněné prázdným plkáním. Hry jsou nesmyslně dlouhé, místo, aby se zapojoval celý tým, tak se hraje třeba na dvojičky a na 7-10 vítězství. Potom ještě rovnou o individuální imunitu, proč? Kdo si u sledování nepodřeže žíly, tak vítězí! Aby na kmenové radě po zvolení člověka následoval ještě duel s člověkem, kterého vybere vítěz individuální imunity, taky vůbec nedává smysl a prakticky to vylučuje možnost blindsidů, což je škoda, ale nevyužitý potenciál české verze to už stejně nezachrání. Je to škoda, ale vlastně jsem to, že to bude průser očekávala. Kdyby jste někdo přesto chtěl Survivora sledovat, protože vás něco v soutěži zaujalo, tak doporučuju australského Survivora, ten mi v současnosti přijde kvalitnější než americká verze. Jen se hůře shání. ()

angel74

Komerční televize vysílají podstatně horší reality show, než je letošní Survivor Česko & Slovensko. Nevidím tedy důvod, proč právě tuhle úplně zatracovat. K odreagování třeba při žehlení to není špatné, ovšem jinak samozřejmě jde o ztrátu času. Už jen kvůli té vatě kolem, kterou je každá epizoda prošpikovaná. ()

campix

Jako fanoušek originální US reality show kvitují jakýkoliv pokus o její reinkarnaci pro náš trh. Zatím jsou to pokusy všechno tak nějak všelijaké. Robinsonův ostrov byl ve spoustě věcí na správné cestě, takže je trošku divné, že se nepokračuje, ale skáče se přímo do licencovaného Survivora. Tvůrci si zde hned do premiérové série pomáhají akvizicí ''celebrit'', které stojí proti zástupcům obyčejného lidu. Bohužel jsou to až na pár vyjímek možná až céčkové celebrity a účastníci různých předchozích reality show. Takže pro drtivou většinu lidí nikdo zajímavý. Rychlým výčtem co se nepovedlo - technické zpracovaní/střih/nesmyslně natahované soutěže/nesmyslně natahovaná celá show/duely/další fuck-upy jako když někoho odvolá lékař, tak se po čase zase vrátí. No vypsat všechno by bylo dost na dlouho. Celkově nejsem spokojen, snad se ale bude pokračovat a vychytají se mouchy, protože posouvat se můžeme prakticky jenom nahoru. Bohužel jsem nezvládl dokoukat formát 2x 2 hodiny týdně, protože se tam prostě nic neděje. A vlastně ani neznám nikoho, kdo by to zvládl. Stejný neduh jako Robinsonův Ostrov se tedy opakuje a je ještě dohnaný do extrému. Suma sumárum další marný pokus. Takhle se to u nás bohužel chytit nemůže. ()

SniperG1 odpad!

A ánóóó máme tu finálový duel mezi Karlem a Pepikem na pouhých 27 vítězných bodů...takže máme o co hrát??... Anóóó... Dobrá jdeme na to... Po velkém nervy drásajícím boji a za stavu 26:26 musí rozhodující bod rozhodnout foto finish...bylo to opravdu o chlup, ale vítězem se stává Pepík a vyhrává cheesecake a kafe. Gratulujeme!!... Opět zase TV Hovna absolutně nepochopila podstatu této parádní soutěže a vše jako vždy úplně dojebali...hnus!! ()

wafc

E-KS-TRÉMNÍ PODMÍNKY!!! OBROVSKÁ CHYBA!!! OUUUUU!!! DÍVČÍ VÁLKA!!! OBROVSKÁ BOJOVNICE A AMAZONKA!!! JE TO NE-KO-NE-ČNÝ SOUBOJ!!! OUUUU!!! ()

kinghome odpad!

Je smutný, co zase Nova provedla s tak skvělým konceptem jako je survivor. Nejde ani tak o soutěžící nebo soutěže obecně, ale o způsob, kterým je vše sestříhané. Všichni v produkci mají strašně málo času na vytvoření něčeho zajímavého, proto má každý díl 2 hodiny. V originálním Survivoru, když to přeženu, tak každý záběr má smysl, ale tady je 95% záběrů naprostý odpad bez jakéhokoliv významu, vše je dokonce tak špatně natočené, že je skoro polovina záběrů rozmazaná nebo má někdo useklou hlavu a když už se konečně nějaký záběr povede, tak je tam nahovno zvuk. Tohle je ještě horší nez Robinsonuv ostrov a to o parník. Bohužel je to jen nepovedená parodie na Survivor, nic víc. Po dvou dílech a 4 ztracených hodinách nemám sílu pokračovat dál. ()

Bedy odpad!

No víc to pokazit ani nešlo. Úspěšná Americká reality show nám dala jasný recept, jak by to mělo vypadat a my nejsme schopni se toho držet. Totálně dlouhý první díl, kde se kecá o úplném hov**. Nudní soutěžící a ještě více nudnější moderátor Novotný, ale u něj jsem nic jiného neočekával, potom co předváděl v Robinsonově ostrově. Potom absolutně nechápu proč jsme to sestříhali, tak nesmyslně a nemůžeme z toho udělat krásnou spádovou reality show. Je tam plno nesmyslných věci kupříkladu toliko soutěží, nepochopitelný závěrečný duel, který úplně znehodnotí kmenovou radu, takže v podstatě nemá cenu taktizovat. Máme tu také individuální imunitu, o kterou hrajeme již před sloučením, což je dle mne kravina. Češi to propagovali jako nejdrsnější soutěž na světě, ale já v tom vidím spíše takovou krásnou dovolenou, kde vám pěkně připraví podestýlku, potom dečky, aby nám náhodou soutěžící nenastydli, plno odměn o jídlo, aby si i přes prohru kmene na každého dostalo, v podstatě jim můžeme rovnou připravovat snídani, oběd a večeři. Teda zklamání z mé strany je obrovské, no popravdě bych to radši ani neviděl. ()