Hornblower - Vzbura

(TV film)
  • Česko Hornblower II - Vzpoura (viac)

Horatio Hornblower sa ocitne uprostred vzbury, ktorá ich môže všetkých priviesť k nemilosrdnej poprave. Staneme sa svedkami jednej z najslávnejších vzbúr v histórii námorníctvam. A zároveň aj svedkami otvoreného boja muž proti mužovi... (oficiálny text distribútora)

Pedro Morales

Oproti první řadě je zde znatelný krok kupředu. Ač jsem proti předchozím suchozemským dílům neměl vážnější výhrady, návrat na moře Hornblowerovi výrazně pomohl, stejně jako očividně navýšený rozpočet. A tak ze sice zábavné, ale pořád televizně a mnohdy hodně lacině vypadající podívané se vyklubalo skutečně zajímavé drama. ()

Drom

Nadějný mladý důstojník a, po mnohých eskapádách minulých dílů, jistě i náš hrdina má nové umístění pod legendárním však stárnoucím kapitánem. Nadále graduje střet ideálů s realitou, Horatio sice cítí, že činy a rozhodnutí slavného nadřízeného jsou při nejlepším nevhodné, ale také se obává postavit se jeho autoritě a dle námořních zákonů riskovat i trest nejvyšší. Stav kapitánovy mysli se však rapidně zhoršuje a tak nezbývá, než v kritickém okamžiku převzít spolu s kolegy důstojníky iniciativu a odstavit jej. Vše navíc komplikuje fakt, že cílem jejich mise je nebezpečný útok na španělskou državu, jejíž situace také není z počátku zcela jasná. Ale to se již dostáváme do děje další, přímo navazující, části... ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Chris O'Dell- kamera, precízne nastavené kompozície a zaostrenie. Veľmi opatrná práca so svetlom. Osobne by ma zaujímalo, aký typ objektívu a hodnotou clony pracoval kameraman. a posledná poznámka (Od 1:13:35 sa začína jeden skvelý záber za druhým) Keith Palmer- strih, spolu s režisérom to veľmi dobre kvalitne zostrihali. Televízna tvorba, ktorá už dnes nie je. Pre mladých ľudí je toto nezáživná nuda, pre ľudí staršej generácie-lahôdka. Osobne som mladšej generácia, a nepociťoval som nudu, kde pri filmoch s podobnou tématikou existuje veľmi tenká hranica.... Kvalitné herecké obsadenie, výkony presvedčujúce. Vnútorné peklo vymyslené C. S. Forester a spracované T.R. Bowen. V 90. rokoch nám Hornblower ponúkol mnoho zaujímavých častí, ľudia v tomto období sa začal formovať internet, televízia začala postupne o svoje publikum, Andrew Grieve spolu so svojím tímom a Ioananom Gruffuddom (sa vydali rozdielnou cestou, ktorá mala trochu iné ovocia) v porovnaní s filmami, ktoré má herec Ioan vo filmografii, toto je hotový zázrak. OD nového storočia jednak Hornblowera aj Gruffudda sa začal nová cesta, pre toho prvého dejová línia, a pre toho druhého herecká kariéra a schopnosť HRAŤ. Kvalitný soundtrack, ktorý dodáva sérií Hornblower ten charakterický znak, pri tomto filme necháva John E. Keane soundtrack rásť, inými slovmi, veľmi šikovný prepracovaný a inteligentný soundtrack, ktorý podal maximálne dôstojnú poklonu knižnej adaptácii. Všetky časti Hornblower môžete nájsť na YouTube, sú primárne po anglicky bez titulkov. Ak chcete vedieť ako spraviť zaručenú Drámu v jednej lokácií, tak siahnite po tomto. Réžia hutná. vyhráva sa s dejom a hercami. Takto si predstavte kvalitnú televíznu réžiu. /90 %/ ()

helrohir

Po dvoch predchádzajúcich dieloch sa Hornblower vracia späť na more. Nieže by som nejak vehementne rozlišoval to či sa dej odohráva na mori alebo na súši, ale námorný seriál je námorný seriál. Aj keď si tejto epizóde neužijeme žiadne námorné súboje, napriek tomu sa divák nemá kedy nudiť, pretože z tohto príbehu sa stane poriadna dráma pojednávajúca o vzbure voči pološialenému kapitánovi. Rozhodne sa jedná o jeden z najlepších dielov tejto série. ()

Kimkong

Hrdinové se přesunuli na novou loď pod uznávaného kapitána. Až po čase zjišťují, že mu trochu šplouchá na maják, což vyústí ve vzpouru. ()

jack_scott

Nejlepší částí série je tento dvojdíl, na palubě nejlepší lodi a v nejlepším prostředí :-) Má to nejméně hluchých míst, a je to nejvíc zábavné. *** a 80%. ()

swinevenca

Hou, neúspěšná bitva ve Francii je hravě překonána vzpourou. Parádní vylíčení strachu, bezmoci proti šílenýmu kapitánovi, ale ještě víc se mě líbí ta preciznost důstojníků, kteří vidí dál než za převzetí velení a proto toho musej hodně zkousnout než přijde správná chvíle. Psychologicky "nejhlubší" díl. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Rohoblafa, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl pět á - Jak vzdorovat kapitánovi Smažce a vyhnout se přitom šibenici. Stále poručík, ten narkáč mu trochu zbrzdil kariéru. Skvělé odpružení před strhující partií večerního bridže. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

onevoice

Určite najlepšia časť. Kapitán Sawyer je vhodný do blázinca a nie ako kapitán bojovej lodi. Dej sa odohráva hlavne na mori a to je dobre. ()