Už posedmé se vrací legenda filmové Sci-Fi - Star Trek. Jejími hrdiny jsou opět kapitáni kosmické lodi Enterprise Jean-Luc Pickard a James T. Kirk, kteří se ve 24. století snaží překazit plány šíleného fyzika jménem Soran, který je odhodlán zničit civilizaci. Je to fascinující výlet vesmírným prostorem, v němž rychlostí světla proletíte dobrodružným příběhem nejslavnější a nejúspěšnější vesmírné ságy. (oficiálny text distribútora)

kinej

Tak tento Star Trek je podle mého názoru dokladem toho, že posádka z nové generace prostě není tak šmrncovní jako ta stará dobrá sestava s Kirkem a Spockem. Patrick Stewart je sice na rozdíl od Williama Shatnera opravdu dobrý herec, ale zbytek posádky už nemá takové charisma jako její kapitán. Postavy jako Worf, či Data mě zkrátka moc neberou a zbytek posádky ani nestojí za řeč. Film Generations sice nabízí zajímavé setkání dvou legendárních kapitánů, ale toto setkání by si bylo zasluhovalo lepší, větší příběh a kulisy. V rámci celé filmové Star Trek série působí příběh tohoto dílu tak nějak nejméně zajímavě, lehce béčkově (mimo zrůdné pětky samozřejmě). ()

JohnnyD

Trošku trpký definitívny odchod Kirka. Začína to slabým úvodom s okresanou posádkou a pokračuje to nudným a nie veľmi napínavým dejom á la Final Frontier. Mytologicky je to veľmi zaujímavé, ale prevedenie je k smrti nudné. Pár skvelých scén (výbuchy hviezd, pád Enterprise), pár skvelých postáv (stále úžasný Kirk, Picard, či Data) a nemastný neslaný výsledok, kde všetko padá do priemernej šede. Nikto nemá dostatok priestoru, nikde nevidieť ani snahu. ()

sheen

"Stará generace" je vystřídána mladou, myslím, že docela obstojnou, rýsuje se nám nadějná posádka. Shatner se s ST (a svou životní rolí) rozloučil tím nejlepším způsobem, jak se sluší a patří na kapitána Enterprise. ()

HAL

První Picardovský Star Trek film, i když Picardovský jen částečně, vzhledem k ve Star Treku tradiční hrátkám s časem, díky nimž se teď vrací i dávno mrtvý Kirk a pomyslně předává žezlo nad velením Enterprise. Naštěstí nejen o tom jsou Generations, takže i pro negeeka jde o vcelku dobré sci-fi s ucházejícím příběhem. Jeho problém je jen to, že je na poměry série až příliš standartní a komorní, tzn nad seriálovými díly nevyniká epičností a propracovaností tak moc jak by měl... a chechtající se Data nepřináší zdaleka tak zajímavou filosofickou odbočku, jako Data-člověk z následujícího "Prvního kontaktu". Každopádně, šílený a charismatický Malcolm McDowell potěší vždy. 7/10 ()

mzss1

|90%| 7.plnohodnotný, celovečerní film Star Treku. Máme zde střetnutí dvou skvělých kapitánů. Kapitána Picarda a Kirka. Samozřejmě, hlavní roli tu má Picardův tým. Přesto tu má Kirk dostatek prostoru. Úvodní dlouhá scéna a pak ke konci asi půlhodky cca, nevím přesně kolik. Příběh to má strašně prostý, ale to mi vůbec nepřekáží. Samozřejmě mohl být lépe zpracován a postavy mohly mít více prostoru, ale vzhledem k tomu, že jsem vášnivý trekař, tak se k plnému počtu přikloním. Nenudil jsem se ani na okamžik. Hudba byla dobrá jako vždy, sice Goldsmitha mám radši, ale nevadí. Tempo to má pozvolné. Jde hodně o dialogy postav a tak. Ale jak už jsem řekl, jen pravý fanoušek ST si v tom bude přímo libovat a nehledat v tom žádnou přehnanou akci, o tom ST není (pokud se počítají ty s prominutím remakovaný sračky s Pinem, kde jde o světoborné efekty jen). Jako neviděl jsem je. Jen u toho z r.2009 jsem si pár scén přetočil a byl jsem v šoku jak to zprznili, ale to nebudu raději řešit. Bylo tu dost zajímavých scén. Třeba jak Dat použil emoční čip, to se povedlo. Nebo plachetnice v simulátoru, ošklivé Klingonky stěžující si na ošklivost lidských žen – to bylo vtipné atd atd. Takže střetnutí kapitánů se povedlo. Finále bylo docela napínavé. !!!SPOILER!!! Překvapila mě smrt Kirka. Mohlo to být ještě lepší, ale i tak to jistou logiku a úvahu k zamyšlení mělo, že Kikr umřel se ctí, v podstatě ve službě, ikdyž už byl v penzi. !!!KONEC SPOILERU!!! Takže ještě víc rozšířit příběh a prostor k postavám a bylo by to nej. Přesto plný počet radostně pálím a těším se až si to někdy opět pustím. ()

InJo

Filmové setkání dvou ikonických kapitánů Enterprise asi nemohlo dopadnout o mnoho lépe. Stejně jako ostatním nadprůměrným ST filmům (1, 4, 6, 8, 10) ani tomuto nechybí dobrá zápletka (způsob, kterým tvůrci ono zásadní setkání umožnili, se mi dost líbil), slušné tempo, solidní herecké výkony (obsazení McDowella byla trefa do černého - jeho postava je opravdu dobře motivovaná a on se na ni skvěle hodí), silné scény (úvod, souboj s Klingonskou lodí a to, co mu následuje, napínavé a dojemné finále) a celkem zde fungují i emoce (Picardova traumata, společné scény Kirka a Picarda). Zkrátka dobrodružná sci-fi, která je zábavná i poměrně chytrá. Ovšem co ve světě Star Treku pohledává Whoopi Goldberg, to mi hlava vážně nebere... ;-) 70 - 80 % ()

Kothy

Tak to už je jiná kvalita. Tentokrát dělá problémy vědec jménem Soran. Objeví se tu i stará parta: Kirk, Scotty a McCoy. Dat má sice emoční čip, ale o to větší je s ním sranda. Posádce Enterprise se podaří loď úplně rozflákat. Však oni dostanou novou. :D ()

Fingon

70%. Ze začátku slabší, ale nakonec se tenhle filmík přece jen rozjede - a Kirk je i v šedesáti skvělý bijec. Vzpomínáte si, jak se v původním seriálu serval s každou příšerou, na kterou narazili? Dokonce i se Spockem:-) ()

Chrustyn

Kapitán Kirk opouští po 15 letech posádku Enterprise a na jeho místo usedá holohlavý Picard. Kvalitní triky, slušná výprava, zajímavý příběh ale zbytečná délka a zdlouhavý konec. I tak jeden z těch lepších dílů této sci-fi série. ()

Yardak

První film s Picardem začínal velmi pomalu a nejistě. Naštěstí druhá část filmu se zlepšila a ještě to vytáhla do červených vod. Zajímavé je setkání dvou kapitánů. Slabší 4 hvězdy. ()

honajz

Tak nějak nevím. Svět J. T. Kirka měl své kouzlo, občas byl poetický, častokrát vtipný, old buddies hlášky se mi líbily. Nová posádka v tomhle směru hodně pokulhává, hra na emoce se moc nedaří, jedinou vtipnou věcí je Data a jeho emoční čip, Malcolm McDowell hraje svého standardního záporáka... Prostě tak nějak bez nadšení, bez fantazie, řemeslně slušně odvyprávěné skoro nic. Jediné, co mne potěšilo, byla vytříbená kamera, některé záběry jsou velmi dobře udělané. Ale jinak tomu chybí šmrnc Kirkových Star Treků, a ostatně začátek a konec filmu jsou vlastně to nejlepší. Z posádky samotné nikdo nemá takové charisma jako měli Spock, Uhura, Checkov (!) nebo Scotty. A suché hlášky taky nějak vymizely a nahradil je těžkotonážní pokus o vtip. Jo, a mimochodem mne překvapuje, že ve 24. století neznají airbagy. ()

eraserhead666

Další dvacetiminutový díl seriálu natažený na celovečerák. Pickard je pěkný suchar, jeho brečící scéna mě fakt rozesmála. Ještě, že tu za padoucha byl Malcolm McDowell. Docela slabé, za něco stojí snad jen posledních 10-15 minut, jenže kvůli nim musíte přetrpět více než hodinu. ()

ARI50

Sci-Fi je složité ale když už to jede ve stejném známém duchu světa není to zlé, známe tváře spojitosti dalo se to. ()

JASON_X

Sci-fi pohádka pro děti do 15ti let. Provedení spíš televizní, než filmové a místy spíš jako ze sedmdesátých než z devadesátých let. Neusnul jsem sice u toho, ale parkrát jsem to přerušil kvůli lákavějšímu hraní hry na mobilu a podruhé bych si to už nepustil. A McDowell nijak nezaválel, taky nemohl, s takovým scénářem... ()

ScarPoul

Generácia je niečo na čo si budem musieť zvyknúť. Picard rozhodne nie je Kirk a je to na filme vidieť. Pretože akonáhle sa na scénu dostane Shatner, zatieňuje samotného Stewarta takým spôsobom, že pôsobí ako kapitán lode Enterprise smiešne. Rovnako aj celá posádka. Pár členov pôvodnej zostavy sa mihne v prvých 15 minutách a počas filmu vám jednoducho začnú chýbať. Ale okej beriem to. Asi to chce len čas zvyknúť si na novú posádku a charaktery ktoré neboli zrovna geniálne vypracované v tomto filme. Celkom nevďačnú úlohu dostal ako obvykle zloduch v podaní inak brilantného herca McDowella. Jeho zloduch je šialený dedko, ktorý vôbec nepôsobí šialene, ale otravne a tak je tomu väčšinu filmu. Efekty sú o poznanie premakanejšie a havária Enterprise ako aj návšteva Nexusu a finále udržuje typickú šablónu bombastickosti a emotívnej vyhrotenosti. Chybou ale zostáva že režisér Carson sa očividne až príliš nesnažil nejako prekvapiť a len sa držal zaužívaných stereotypov, ktoré neponúkajú nič nové a nemajú čím prekvapiť. Kvôli poslednej polhodine mám silnú chuť dať 4*, ale radšej to nechám u zaslúžených troch. Uvidíme ako sa to všetko vyvynie. ()

malylada

Jak by řekl vulkánec, není to logické, na Star Trek tento díl opravdu ne. Nicméně to kompenzují výborné akční scény, povedený záporák a především poslední vydechnutí Kirka je po tak dlouhé pouti fanouška Star Treku opravdu emocionální. Film má nedostatky, neboť se střídají nudné pasáže s výbornými a jsou to příliš velké skoky. Určitě film patří k tomu lepšímu a je to pocta střídání dvou velikánu, kapitánu hvězdné flotily......7/10 ()

Lacike

Jediny Star Trek, ktory som schopny posudit ako divak, ktoremu Trek nic nehovori, kedze to bol uplne prvy Trek, ktory som videl a zaroven ako divak, ktory uz si napozeral komplet TNG a nakoniec aj TOS. Pre bezneho divaka to je priemerne sci-fi s TV vizualom. Nenadchne, neurazi. Za par dni na neho zabudnete a po skonceni som prilis nechapal, preco sa Star Trek stal legendou. Ale akonahle som uz mal za sebou TNG, tak ma to bavilo ovela viac. Hlavna zapletka s magorom, ktory tuzi vratit sa do Nexusu natolko az sa sprava ako fetak s abstakom, je taka standardna. Na nu je napojena linia o tom ako Picard kasle na zalozenie rodiny, co na stare kolena zacina lutovat. V tomto smere su na tom biedne skoro vsetci hrdinovia zo vsetkych Trekovych serii. Holt sami vorkoholici. Spustacom tejto lutosti je informacia o umrti brata a synovca, co pôsobi skratkovito. Rovnako linia s Datovym emocnym cipom, alebo klingonkami Lursa a B'Etor. Ked divak nema nasledovany serial, tak su to vsetko skratkovite udalosti ktorym chýba poriadna hlbka. Ale ak ho ma nasledovany, tak vsetky tie postavy pozna a ma uz k nim vztah, takze vdaka tomu tento film funguje ako skvele vyvrcholenie jednotlivych linii zo serialu. No a po znalosti TOSky tak perfektne funguje aj linia s Kirkom a stretnutie Kirka a Picarda je zrazu splnenym snom. Rezia stale pôsobi televiznym dojmom. Akurat format obrazu je konecne filmovo sirokouhly a triky o triedu velkolepejsie a kvalitnejsie ako v serialy. Naposledy sme si mohli vychutnat pôvodnu Enterprise, ktora sice vyzera prilis televizne, ale mam ju rad. Aspon, ze jej znicenie vyzera pôsobivo. Z postav ma najväcsi priestor Picard, Data a prekvapivo este La Forge. Zvysok postav je skôr do poctu. Zaporaka stvarnil Malcolm McDowell slusne, ale chybali mu nejake pôsobivejsie sceny. Mrzi ma len to, ze sa na zaciatku neobjavil aj Spock a Kostra a potom v scene, ked zabili konecne Lursu a B'Etor na to Worf nijak nezareagoval vzhladom na ich historiu. Takze vysledkom je film, ktory si uziju v ovela väcsej miere znalci serialov. Pre bezneho divaka to je tuctove sci-fi. 9/10 ()

brutale

Veľmi príjemná zmena až na to, že Kirk mi pokazil celý film svojou vynútenou prítomnosťou... Každopádne verím, že jeho odchod je definitívny!!! Patricka Stewarta je radosť sledovať v úlohe kapitána Enterprise (síce po Williamovi Shatnerovi by to zahral lepšie kdokoľvek s treťou ľudovou a zváračským kurzom) a teším sa, ako nám spolu s novým týmom odhalia ďalšie galaktické dobrodružstvá... (dobré nie?) Kvôli Kirkovi hviezda dolu! ()