Ricky Gervais: Armageddon

Scenár:

Ricky Gervais

Účinkujú:

Ricky Gervais

Tabu? To Rickymu Gervaisovi nic neříká! A tak se ve svém komediálním speciálu o konci lidstva pustí do politické korektnosti i přecitlivělých lidí. (Netflix)

Qitek

Klasika kde Ricky sic nic nového ve svém projevu nepřináší a přesto jako vždy jde krásně k věci. Trefně a vtipně. Little Timmy! ()

TroiMae

Není to stand-up, ale kulturní válka. Není to o vtipech, ale kontroverzích. Recyklovaných. Jak píší jiní, jen píchá do vosího hnízda. Jeho úspěch tedy není o dů/vtipu, ale že lidem umožní schladit si žáhu. Selfpromotion, a poplácávání sebe sama po ramenou, jak je skvělý. A univerzální reakce na jakoukoli kritiku – nepochopili jste vtip, problém je ve vás. Tudíž asi ani jeho tým mu nemůže říct, že císař je nahý a jeho vtipy nedopečené. Tahle samoúčelná show žije jen z odlesku jeho slávy a považovat to za vtipné je urážka těch komiků, kteří si dají tu dřinu a jsou doopravdy dobří, vtipní. ()

blackkocour

Rickyho můžu, nemusím dvakrát jeho “charakter” který dost uplatňuje ve svých showkách, ve svých stojácích je určitě přirozenej, ale další ohraný stand-up o nefungování dnešní společnosti, o tom jak někteří využívají svého postavení, nebo svou sexuální orientaci skrze si uhnat vlastní slávu, nebo dnes se nemůže heterosexuální týpek přiblížit k dětského hřišti, aby nebyl pedofil, to jsme slyšeli už bambiliokrát, a ať už je Ricky, Hart, Jimmy Carr a další, nikdo mě tolik nebaví, aby zastoupil tu upřímnou část osazenstva, kteří jen nemají koule to říct na povrch, aby nedostali čočku. Hele, mě je to u prdele, nemám problém každému znepříjemnit den, a dohnat myšlenky na sebevraždu, ale už nad tím nemám potřebu, ať si každý kurví svůj život po svém, rajt? Vypíchnu ještě to, že si Ricky dost po letech v lec kterých názorech protiřečí, otázka jestli mu scénář nedělala banda právníků. ()

Devadesát Dva

Tentokrát o něco lepší, než poslední dva standupy (Humanity, SuperNature). Mělo to celkem směr a myšlenku a skvělý přechody, osobně mě víc baví Rickyho TV minisérie, třeba letošní 'After Life' (letos jsem se k tomu konečně dostal). Ale 'Armageddon' má tak nějak vše zmáknutý, už to tu bylo tucetkrát, Ricky ví, jak udělat standup special, i kdyby nebyl úplně po vaší chuti (jako vždy: kinda cunt, kinda dickhead, innit?), já vím, že vám to snadno může nesednout, ale Gervais má prostě svůj styl. U 'Armageddon' jsem měl dobrej úklid a workout. A jak říká Ricky, všichni máme špatné myšlenky. Nevybíráme si, co nám přijde vtipné. To neznamená, že jsme hned špatní. Velmi dobře zobrazuje hranici mezi vtipem a realitou a poukazuje, jak je potřeba oboje vnímat, odlišit a nehrozit se hned tím, že něco řeknete... naše schopnost smát se a dělat si z věcí legraci je jedna z nejzásadnějších a nejopomíjenějších věcí v životě. A to platí i pro to být nekorektní a smát se i těm nejhorším věcem - a že některé z nich definitivně jsou v tomhle specialu. Ale je tu taky stejně půltuctu dobrých myšlenek, zdravých a správných, o kterých se tu mluví a je potřeba je zmínit. (...) "Why didn't you wish to get better? What, you fucking retarded as well?" (...) "My auntie died of Alzheimer's. Um, I don't know how you die of Alzheimer's. She forgot to live. Right?" (...) "One hour later I got a text: You cunt." Některá část výdělků šla na charitu pro zvířata. Rickyho rozhodnutí nemít děti mě přimělo opět nad tím přemýšlet, jak podobný bych asi byl: "I'm the sort of person who has to check three times that I've shut the door, so I'd probably stare at a kid all day to check it was breathing." (fakt, že si odmítá vzít přítelkyni, se kterou je čtyři dekády asi přeskočím, obecně je to vše refreshing) (...) "...and if it offended you, you are fucking moron." (...) "That's exactly what humor is for, to get us laugh at bad shit, to get us through it." Líbí se mi i ta myšlenka, že když si představujete jak děláte něco hrozného, neznamená to, že jste špatní, ale naopak, že se testujete, v tom, jak jste dobří, co byste mohli, ale neuděláte. Je to test vaší morálky. Myslím si, že tenhle standup je nabitý, včetně spousty subtle narážek  na velmi specifické neduhy. Trošku chaotický zápis. Ale taky trval. Ciao! (7.2/10) ()

lukasch

Zatím nejhorší Rickyho stand-up. Dřív bořil hranice toho, z čeho všeho se ještě dá dělat sranda. Teď už jen několik let recykluje vtipy a vysvětluje, proč by se jim lidé měli smát. ()

Milky.

Zasmál jsem se, chlap mluví dobře, provokuje dobře, ale hodně jeho vtipů mi přišlo, že strašně tlačil na pilu aby urazil co nejvíc a byl co nejmíň korektní, než aby pobavil. Prostě taková provokace za každou cenu a pak to okecat aby to zase zmírnil. Nemělo to prostě koule se hned po dokončení věty prakticky omlouvat. ()

majec4

Som veľký fanúšik Rickyho a na toto som sa tešil. Začiatok bol mám pocit pomalší, no idem do plného počtu, lebo sa mi páčia jeho názory na témy ku ktorým sa vyjadruje. Milujem ako povie to, čo k danej téme mám sám na jazyku, no on to povie tak drsne, no aj tak je to mega vtipné. Možno je to pri tých témach automatické, stačí sa vyjadriť ako to cíti a keďže sú niektoré tie ľavičiarske kecy tak pritiahnuté za vlasy, tak je to automaticky vtipné, lebo plakať sa nám zatiaľ nechce. Dokedy? ()

Fifer

Ricky naděluje další dávku. Haters zase budou kňučet, že se v tématech opakuje - kritika woke culture. Ale upřímně, naprostá většina komiků se v tématech opakuje. A ostatně, proč ne, jak říká Ricky: "woke people gave me a lesson, they made my last special the number 1 watched special in the world." Takže proč si nedat repeté? Naše české verze woke kritiků už si jistě brousí tužky, aby nám tito kritkové po dvacáté sdělili, že je to boomer, cringe and unfunny. So don't watch it, then. But I don't want any guitar lessons!!! :-) ()

warrenur

V pohode stand-up..otvoreny, pre niekoho vulgarny, ci drsny, rozhodne vsak nie pre mna. :) Otvarak s vyznamom slov queer, ci Eltonom pobavil, len mi prisiel trosku "lahky". :) "Wasted too much time beeing "woke"." Super frcka. Vikingske "raping and pillaging" bol fajn bitik. "You will be crying. Like you do now.....over jokes". Zabil. :) Bitik s nabozenstvom a odvratenim meteoru bol v poho tiez. "Why didn't you wish to get better?!" drsnarna. :) Rodinny prislusnici a vidina dedenia..."bloodbath" - dokonale. :) Joke s africkym parikom bol pekne vypointovany - "fictional baby". A priestor si zasluzila aj kritika, ze napriklad postihnute osobnosti stvarnovane vo filmoch by mali hrat skutocne postihnuti herci. Krasne a vtipne "rozpitvane". "What happened to pride in your work?!" poznamka k detskej praci. :) Bit s malym postihnutym Timmym...pecka. :)) "He (man) eventually start getting scared of WORDS" nadherny point. Dostali ma i otazky na "obsah" filmu Schindlerov zoznam. Myslienka zaverom o humore a smiechu bola vychovna, ale v dnesnej dobe utlocitnych slabochov urcite na mieste. Nadpriemer. Tesim sa na dalsi kusok. Odporucam. ()

anatheman

Je pravda, že Armagedon je možná slabším počinem - zejména v tom smyslu, že od Rickyho už tak trochu víte, co od něj můžete čekat. Nicméně chlápek pořád něčím překvapí a těší mě, že jeho humor je rok od roku temnější. A to je zvlášť v dnešním světě opravdu zapotřebí. ()

Rockerman

Rickyho mám dlouhodobě moc rád a to nejen za stand-upy. I tenhle se mi moc líbil, i když některé věci mi připadaly spíš smutné ( Kritická rasová teorie, otázky na doesthedogdie.com a jiné). Doufám, že si pořád bude "dovolovat" a říkat po pravdě, ale humorně jak se věci mají. ()