Keď žena vezme osud do svojich vlastných rúk a kráča za svojím šťastím so zbraňou v ruke, nik pred ňou nie je v bezpečí!
Madeleine Stoweová, Andie MacDowellová, Drew Barrymoreová a Mary Stuart Mastersonová sa na divokom západe živia ako prostitútky. Po trpkých skúsenostiach sa rozhodnú vzdať najstaršieho remesla a dúfajú, že sa im podarí začať nový život na pozemkoch, ktoré jedna z nich zdedila po manželovi. V pätách však majú nielen Pinkertonových detektívov, ale aj ohrdnutého milenca s jeho bandou. Cesta za vysnívaným šťastím rozhodne nebude taká jednoduchá... (TV JOJ)

GilEstel

Čtyři fešný baby berou v mužském světě Divokého západu zákon do svých rukou a k dosažení svých cílů užívají krom koltů i jiné zbraně. Bez hlubší myšlenky a dějové zápletky tímto způsobem dobrý film vzniknout nemůže. Kdo si myslí, že jo, ať si přidá jednu nebo dvě hvězdičky. Já dávám 36%. ()

kingik

Western v ženském provedení tady dlouho nebyl a taky se už dlouho neobjeví. Je proto škoda, že se nepovedl lépe a spokojil se s průměrným vyzněním. Do rolí pistolnic byly obsazeny herečky, jejichž kariéry ani v době vzniku nepředstavovaly extra hvězdné rozměry. Všechno se to začne, když se jedna prostitutka zastane druhé v okamžiku nesnesitelného otravování chlípným zákazníkem, kterého následně zastřelí. Hrozící šibenice je dostatečným důvodem k opuštění městečka a prostitutky rozšíří své řady ještě o další dvě, co pomáhaly svým kamarádkám s útěkem, a všechny se tak stanou hledanými detektivní agenturou, kterou si na ně najala vdova po zastřeleném muži. Rozhodnou se se svojí prací praštit a spravovat pozemky z peněz zděděných po manželovi jedné z nich. Všechno se pochopitelně zkomplikuje a minulost je dostihne. Všechno to zní v mém popisu děje poměrně dobře, ale film celkem nudí a přestřelky nejsou nijak bravurně natočeny a hlavně všechno ve filmu od hereckých výkonů až po akci působí vesměs průměrně. Co mě překvapilo nejvíc, je absence sexappealu u všech čtyř hereček. Záporáci byli oproti nim zdatní a James Russo zase jednou sehrál lotra, který to pěkně vyzdvihl. Western v obráceném gardu však nemá dostatečné grády. 60% ()

nash.

Bezva námět a skvělé obsazení čtveřice pistolnic dávalo naději na originální western. Bohužel všechno ostatní je mdlá rutina zpracovaná bez potřebné vášně a zápalu pro věc. Výsledkem je nuda, na kterou se koukat právě jen díky titulní čtveřici. ()

korbitch22 odpad!

Emancipovaný western v hlavní roli s partou feministek, jestli se potřebujete akutně vyzvracet neváhejte, lepší dávidlo už je snad jen Thelma a Luisa.0%. ()

claudel

Kdo ví, jak bych tenhle film hodnotil dnes, ale když jsem to tehdy viděl v kině, byl jsem nadšený. V dospívání jsem měl slabost pro westerny a Madeleine Stowe. ()

5150

Mohly to být MLADÉ PUŠKY v dámském gardu, ale nakonec vzniknul hlavně díky slabému scénáři pouze příjemně koukatelný a malinko vyměklý western. Někdy však i takový bodne..)) ()

Tommassi3

"Kdybyste nebyl jen hromada hnoje s hvězdou na vestě, můj manžel by ještě žil.." - "Nikdo ho nenutil, aby lez do bordelu k tý couře, dámo !!" ()

corpsy

Western, ktorý síce neponúka zhola nič, ale na tie štyri krásne babenky sa pozerá naozaj dobre. A Drew Barrymore radšej nekomentujem. Erekcia je pri nej istá. ()

Aleee89

Film, ač je to klasika, jsem viděla poprvé teprve včera. Herecké ženské kvarteto se mi líbilo, holky byly myslím pro chlapy dostatečně sexy a drsné, pro nás aspoň nezávislé, když nic jiného. Akce a napětí taky nechybělo, prostě docela pohodový snímek, který se dnes asi bude hodně srovnávat se Sexy Pistols. ()

Chen

Feministický western. Já jsem pro rovnost pohlaví :)). Všechny hlavní hrdinky jsou sympatické, akční scény slušné, atmosféra vyvážená. ()