kopfa

V rámci pochybné osvěty snímek jistě funguje, nicméně druhá polovina je spíše tragikomická, což se ovšem netýká ani tak samotného filmu, jako spíše jeho východisek. I přesto samotnému filmu není moc co vytknout..........pudřenky celého světa, nejezděte kalit na spojce New York- Florida!!! P.S.: S odstupem času, a viděno v kině..........scenář jako vytažený z příručky porevolučního výchovného poradce realizován s takovou razancí a kreativitou, až to bere dech a zdravý úsudek, ale po titulcích už je jasno... ()

Aquarius

Povinnosť pre všetkých. Brutálny útok na divákovu príčetnosť. Záver filmu by mal patriť do zlatého fondu svetovej kinematografie. PS: Odporúčam navštíviť oficiálne stránky, ale len v prípade, že ste už film videli. ()

SeanLSD

Totálne šialenstvo. Z dynamickej feťáckej romance o sne o lepším živote sa dostanete do predpeklia, v ktorom vyzerá najhoršia scéna z TRAINSPOTTINGU ako reklama na šťastný úsmev. A pritom to nie je dokonalá prevencia, pretože hocikto si myslí, TOTO MNE SA PREDSA NEMỎŽE STAŤ ! Pritom mu pred očami beží príbeh iba malých odchýlok a iba drobných pošmyknutí. A toto sa MU veru stať MỎŽE, o to desivejšie to v tom lahodne unášajúcom tempe pôsobí. Aronofsky svojim výrazným štýlom dosahuje tak intenzívny zážitok, až je to fyziologické, omnoho viac než kdejaký krvavý horor, takmer viac než porno. Pretože toto sa až príliš dotýka obyčajného – VÁŠHO - života. A to nemusíte byť zničený štofák. Úplne stačí, keď ste občas sami a bolestne sa vás to dotýka. Keď je vašim jediným spoločníkom televizor. Keď by ste chceli byť lepší a nejde vám to. Keď ste len trochu, trošku, trošičku slabí . . . ()

Loki81

Tak... uprimne... komu bylo po spapani tohoto sladkeho dortiku do smichu??? Nejdepresivnivnejsi konec filmu co jsem kdy videl... a ta hudba. Jdu si dat lajnu. 99% ()

Pája=)

Když se mě lidé ptají na nejlepší film, který jsem kdy viděl, obvykle odpovídám, že je to právě requiem. Je to zvláští a to proto, že jsem ho viděl jen jednou a poměrně mladý. Ovšem udělal na mě tak obrovský dojem a díky němu jsem zjistil, že filmy tu nejsou jen za účelem zabití času. Ale také aby nám něco dali. Něco co si třeba odneseme na celý život. Aranofsky dokázal že i pouhá emoce se dá vyjádřit jedním záběrem kamery. A nemělo by se zapomínat, že film je především obrazové médium. A že mu stačí jeden jediný záběr z kterého člověk pochopí něco, co mu neřekne ani tisíce slov. Můj nejsilnější filmový zážitek a také neuvěřitelný film. ()

wendelin9

Když jsem minulé léto dočetla knihu Memento od Radka Johna myslela jsem, že drogy už víc nenávidět nemůžu, ale bohužel (nebo naštěstí ???) jsem se pletla... Vyníkající snímek, který začína vlastně nevinně. V jednu chvíli sledujete postarší paní závislou na televizi a jejího syna s polu s jeho kamarády a najednou se topíte v sra*kách, stejne jako hlavní postavy filmu... A kde se tam sakra vzali? Vždyť to bylo všecko tak fajn?...Na to asi nikdo neodpoví... Prostě nemám slov, kdyby to šlo, dám téhle odporné realitě hvězdiček víc.... ()

moviefilm

Requiem za sen je jedným z mojich najsilnejších filmových zážitkov, Film s veľkým F. Arfonskyho práca s atmosférou je až dychberúca. Roztrasené zábery, ktoré spolu so strihom dodávajú neuveriteľný depresívny pocit, ktorému napomáha legendárna hudba (http://www.youtube.com/watch?v=SmijKjosplM ) a excelentní herci, z ktorého sa nedá vyzdvihnúť ani jedného. Depresiu, ktorá ma po zhliadnutí filmu schytila musela zničiť nejaká komédia. Film, ktorý mnou bude ešte dlho po zhliadnutí rezonovať... ()

reky

Pokud bych měl několika málo slovy vyjádřit pocit z tohoto snímku, bylo by to nejspíš: hnus, psycho, deprese. I přes to, jaké má film veskrze negativní vyznění, se jedná o velice silné dílo, kterému právem náleží aktuální vysoké postavení ve zdejší top 200, a Aronovskyho okažitě řadím mezi oblíbené režiséry. I když vypisovat veškeré klady by zde bylo oním nošením dříví do lesa, dovolím si vypíchnout skvělou režii, střih a hudbu. Samostatnou kapitolou jsou herecké výkony, těšil jsem se na Jennifer Connely i na Jarreda Leta, ale kdo mě svým výkonem totálně odzbrojil, byla Ellen Burstyn, jejíž ztvárnění Sary se nebojím označit za jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů, co jsem měl možnost vidět. Její přerod z obyčejné stařenky ve zfetovanou trosku je dech beroucí a ukazuje, že drogou nemusejí být jen ony látky, kreré tak jsou všeobecně nazývány. ()

Slavníkovec

Ačkoli droga Darrena Aronofsky chutná dobře, těžké je si na ni navyknout, především ze začátku. Už od úvodních titulek se totiž na nás spouští lavina záběrů drogových extází. Hudba je sice chytlavá, ale v půlce filmu mne již omrzelo poslouchat pořád ten stejný soundtrack. Narozdíl od ostaních diváků v kině jsem byl přitlučen k sedačce z jiného důvodu. A to z práce kamery a střihu. Naprosto nevídané, naddimenziální scény, příběhy korespondující se současným životem plným spěchu. Spěchu, z kterého bohužel někteří lidé nevidí jinou cestu, než cestu drogové závislosti. Droga je pro ně prostředek útěku od společnosti. ()

smrt.ka

Mám jednu připomínku, víc zatím dohromady nedám; hudba je až příliš krásná, tak krásná, že jsem měla občas sklon vnímat víc každou vteřinu zvuku než příběhu. A to je z námitek zatím vše. Herecké výkony naprosto fenomenální. A tolik nápadů! Pokud budou na stálá, pro někoho už vypotřebovaná témata vznikat originální a nové věci, které nám předají sice stejné "ponaučení", ale jinak a hlavně znovu, pak není problém. Raději si pustím výborný pátý film o drogově závislých, než abych si pustila pět filmů sice různých, ale naprd. Je ovšem pravda, že téma drogy je ve všech uměleckých oborech taková stará známá, které budí dojem, že už nemá moc co nového nabídnout a čím překvapit. Překvapit ve smyslu formy a intenzity dojmu. Tahle věc tedy překvapila nemálo. ()

3n3my

Takmer dokonalé! Po mojom obľúbenom Trainspottingu ďalší klenot z prostredia drog. Ešte teraz ma zamrazí pri pomyslení na poslednú štvrťhodinu! Tak reálne zahrané, natočené a najmä zostrihané a naviac podtrhnuté tou istou skvelou melódiou vo viacerých verziách počas filmu... to sa len tak nevidí. Majstrovské dielo! ()

tomeek

Po přečtení některých komentářů jsem neměl moc chutí se na to podívat, ale nelituju ničeho! Dokonalá režie, střihy a atmosféra dobarvená jako obvykle geniální hudbou Clinta Mansella. Výborný Wayans a skvělá Burstynová. Depka jako málokterý film. Měl by se používat jako odstrašující případ na základních školách :) Pět hvězd. ()

sir-dave

Já vím,.. místrovské dílo od Darrena Aronofskeho, pro mě další nudný film o drogách v čele s fetovanou matkou a nepřitažlivým, ikdyž hodícím se střihem, který tomu dodával na destruktivní atmosféře. Především Ellen Burstyn a Jennifer Connelly to zahráli perfektně, ale u mě to stačilo vytáhnout pouze na 2*. Po fontáně je tohle další film, který zůstane v zapomění. ()

MJMilan

U tohoto snímku bych začal doporučením - a doporučil bych ho všem, mladým, starým prostě všem, protože určitě má co sdělit. Druhá věc je, že je to film totálně nechutný, což byl účel snímku. Pokud jste v začátku nějaké závislosti, pusťtě si tento film rovnou dvakrát po sobě, ať vidíte, jak co to s vámi může udělat. Herecké výkony excelentní, příběh dobře promyšlený, kamera a střih perfektní. ()

misulka03

Sny, kdo by je neměl? Každý jich chce dosáhnout nebo se k nim aspoň přiblížit a někdo pro ně udělá cokoli a vydá se cestou, která ho svede až na úplné dno. Neuvěřitelně silný příběh, od kterého jsem čekala strašně moc. Seděla jsem v křesle a nebylo to tak že bych hnedka po filmu vyskočila a říkala si - to byl úžasný film, ale stále jsem seděla a přemýšlela, jak dlouho se na něj koukám. Zdálo se mi, jako by ten příběh mnou proletěl během 5 minut. Film je evidentně založen na příběhu, což je pochopitelné, ale čím by byl tento film bez úžasné režie, střihů a především někdy dojemné a někdy dramatické hudby Clinta Mansella. A všechno toto dohromady nám dává film, za který stojí ztratit tu hodinku a půl našeho času :) Smutná krása :( ()

Gavin87

Pro mě osobně velice sugestivní, brilantně natočený, snímek. Syrové a naturalistické pojednání o zlu závislosti na čemkoliv. Americká produkce mě opět velice příjemně překvapila. ()

Nivenx

Neuvěřitelně realisticky natočený film, který by měl vidět každý obyvatel této planety, aby se případně vyhnul drogám, nebo s nimi skončil. Bezchybná kamera, která dělá doslova divy, skvělá pointa i herci se tam perfektně hodí a jejich výkony jsou na vysoké úrovni. 90%. ()

eisha3

Skvělý snímek propojující čtyři příběhy závislých lidí, který dokáže diváka vcucnout do své depresivní atmosféry a nechat v tom jeho psychiku pěkně vymáchat. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)