ZeminaCZ

Po shlédnutí snímku jsem si musel dát 15ti minutovou pauzu na rozdýchání, jelikož se mi udělalo opravdu špatně. Film by se měl přehrávat v drogově odvykacích centrech a ukázat narkomanům, jak to s nimi může nebo mohlo dopadnout. ()

ReactLotus

Niekedy je lepšie sa vzdať niektorých snov a cieľov. Film nám ukazuje príbeh niekoľkých ľudí, ktorí sa úplne zničia. (A veru ťažko sa na to díva.) Svoje zdravie, budúcnosť a prakticky životy. Činy majú následky a nie všetko stojí za tie muky, ktoré dobrovoľne podstupujeme a vo finále zbytočne. Štvorica ľudí, ktorým osud neprial šťastie sa točí v blúdnom kruhu bezmocnosti a beznádeje. Requiem má veľmi depresívny podtón, ktorý výrazne tvorí práve hudba, ktorá ja geniálna (soundtrack a niektoré typy záberov ma tu veľmi zaujali). Je to riadne psycho. Na konci som sa z toho cítil dosť zle. Snímok ukazuje pohľad na život z inej perspektívy - aké to je spraviť blbé rozhodnutia a žiť s tým do smrti. 7,7/10    *Hodinu som sa nudil, čo je trochu blbé, keď trvá cca hodinu a pol. Z počiatku je film pomalší, priam zdĺhavý, nevýrazný, nudný a o ničom. Neuškodilo by ho trochu skrátiť. Potom sa rozbehne a začne to mať grády a za pol hodinu sa stihne odohrať to najpodstatnejšie, takže vydržte tú hodinu a potom by vás mal začať baviť. ()

Dvojirakri

Gradace! To je to slovo které mne napadne když se vysloví název Requiem za sen! Ze začátku je to takové líné, ale tušíte že se něco velkého bude dít.  Režisér je machr a střihač měl zlaté ruce! Sledovat tohle dílo působí podobně jako rozjet se fárem na plnej plyn proti mohutnýmu stromu: čím větší nabírá rychlost, tím více se překážka v cestě blíží a o to větší čekáš průser! Herecké výkony dechberoucí! Hudba magická! Závislost je projevem slabosti člověka. Vím dobře co to je. Chci mít pod kontrolou kudy a jakou rychlostí se řítí můj vůz. Jsem silnější! Jsem! Ale tohle je kurrrva jízda! ()

Lendak

Requiem mi ukázal, čo to znamená audio-vizuálny zážitok. Neskutočne úzkostlivo natočená dráma, ktorá v niektorých momentoch siaha až do hororu. Ellen Burstyn a jej stvárnenie je niečo neskutočné. Ostatní nevynímajúc. Všetko to začne jednou tabletkou. A takto to aj pravdepodobne skončí. Darren ukázal neskutočne realisticky vyobrazenú závislosť nielen na drogách. Čo všetko je človek ochotný obetovať, aby získal trochu toho matrošu? Čo sa s človekom stane, keď sa mu to aj podarí? Čo všetko môžeme považovať za drogu? Asi nikdy som nevidel takto sugestívne zobrazenie čohokoľvek vo filme. Toto všetko je Requiem za sen. Fakt silný príbeh, ktorý je dokonalo zahraný, perfektne ozvučený a hudobne podkreslený, fantasticky zostrihaný a hlavne, je to príbeh ktorý funguje ako celok. Lux Aeterna je niečo, čo sa každému zaryje pod kožu viac, ako ihla nejakej sračky. ()

PTuranyi

Toto je americký Trainspotting len s tým rozdielom, že sa nezasmejete. Drsný príbeh narkomana Harryho jeho matky a jeho priateľky Marion. Kým Harry rozbieha kšefty s drogami a sem tam kvôli fetu ukradne matke televízor, jeho matka Sára je osamelá vdova, ktorá trávi pred televízorom celé dni a túži vystúpiť v televíznej súťaži. Túžba schudnúť ju privedie k závislosti na liekoch. Fet, plameň, var, pich, krv, zúžené zrenice. Drsný klipovitý strih a hudba podčiarkujú tragédiu hlavných postáv, keď sa postupne všetci protagonisti prepadajú do svojej závislosti až dopadnú na úplné dno. Ak by mal byť nejaký film agitkou proti drogám, tak je to tento. 90% ()

Super8martiN

Brutální nával nepříjemných emocí, úzkosti depky, půlku filmu jsem byl v křeči a zároveň žasl nad dokonalostí střihu kamery a hudby. Jsem odvařený z hereckého výkonu Ellen Burstyn a trošku zaskočený z výkonu Leta? VLastně doteď nevím, jestli se mi líbil nebo ne. Je mi úplně jedno, že některé věci nesedí - nedostatek drog v NY, nepřesnost toho, jak vlastně feťáci žijí a fungují. Když se od tohoto odprostíte a budete se snažit jen cítit, co s váma film dělá, tak zažijete jeden z nejsilnějších kinematografických zážitků, o kterém budete ještě pár hodin, dní nebo týdnů přemýšlet a nedostanete ho z hlavy. ()

F2003F

Asi magnum opus z hľadiska kariérneho významu Aronofskyho umeleckej tvorby. Ak som označil za najlepší film o prebiehajúcej drogovej závislosti Trainspotting, v tom prípade Requiem je najlepší film o hroziacich následkoch drogovej závislosti. Ťažko emočne nabitý artovo výživný snímok nevhodný pre ľahké povahy a to som videl naozaj všeličo. Marlon vo veľmi nezvyčajnej polohe zaujímavo hodiaci sa a príbehovo sekundujúca prirodzene pohľadná Jennifer. Z prvého som si pamätal len ruku, po druhom to zatiaľ vyzerá, že vo mne ostalo viac stôp. Soundtrack Mansella schopný dostať pod kožu mnohé scény. ZÁVER!   11/10   ale k obľúbeným by som si to nedal lebo Aronofsky časom ukázal, že tento výplod bol len strhujúci rozbeh jeho všestranného talentu ()

yourhead

Je rok 2024 a já přemýšlím nad člověkem co se narodil v roce vzniku toho filmu a říkám si že z toho musí být úplně v piči jak tenkrát já když jsem to viděl poprvé. Ten film je časuvzdorný. Téma samo o sobě je naprosto univerzální ale děj, vizuál a střih obstojí i v dnešní roztříštěné pozornosti. Jestli filmy mívají nějakou pomyslnou kostru, tak tento klenot má jen páteř ve tvaru dolů točivé spirály. Sleduji to v době kdy je diskutován seriál Adikts a ptám se proč se nemohl autor inspirovat. Jestli něco funguje jako dokonalá prevence tak je to tento filmový klenot. ()

marog

Formálně brilantní skvost světové kinematografie...Obraz, obraz a znova obraz!!!...takhle asi chápe Aronofsky kinematografii - vyjadřování pomocí obrazu, buďiž mu za to chvála!!! :-) Byl jsem taktéž nadšen z Jareda Leta, Jennifer Connelyové a skvělé hudby...NO PROSTĚ BOMBA!!! Volný pád trním na hlavu natočený jako balet... ()

MasterFil

K tomuto filmu jsem se chystal dlouho a očekával jsem něco ve stylu “Trainspotting“,ale co jsem viděl,to mi vzalo dech.Režisér Darren Aronofsky opět ukázal že umí a ve filmech s liskými vztahy a city je vynikajici.Začatek se rozjíždí pomalu,klidně a čím dál víc ubírá na rychlosti..Přátelé rozjedou obchod,zatím se vše daří,s přítelkyní plánují budoucnost,matka,jež je závislá na televizi a cukru neustále sleduje své „brainwashing“ pořady a všemožné reklamy,ale po čase,jak už to tak většinou bývá se začnou vyskytovat problémy.Hudba je opravdu výborně vybraná,elektro a smutné skladby(Kronos Quartet) ještě více posilujou mrazivou atmosferu filmu,jež na konci vyústí do těžko popsatelných,smíšených a z těží ztravitelných pocitu.Nutno vidět! ()

Okocha

Hodně působivý film, jehož konec jsem musel nějakou chvíli rozdejchávat. Pocvhálit se toho dá opravdu dost - výborná režie, dobré herecké výkony a především originální hudba, která celý dojem ještě umocňuje. Ke konci jsem se dokonce i přistihl při tom, že už při nějakých scénách radši odkláním oči od obrazovky.... ()

Luke55

Celý film jsem měl pocit,že jsem si asi sám šlehnul.Přitom po tom co jsem viděl bych si teda drogu nikdy nedal.Po skončení filmu jsem byl v takové depresi v jaké snad ještě nikdy.Z toho co jsem napsal nevyplývá nic pozitivního.Nenechte se ale zmást film je naprosto brilantní,herecké výkony,režie,atmosféra,zasloužených 95 %. ()

PavHer

Absolutní psychedelický nářez! Souhlasím s názorem, že tenhle film by se měl pouštět mladistvým jako prevence před užíváním drog. ()

Kvico

mrazivé. po tomto by som si nešlahol ani keby mi ako bonus pribalili Jannifer Connelly. Aronofsky v tomto filme aj na nie príliž dlhej stopáži dokázal ukázať a vzbudiť viac emócií ako máloktorý film. film ,ktorý s každou minútou toho pribaľuje viac a viac a ukazuje čoho sú ľuadia schopní. Marlon Wayans presvedčil že vie aj iné ako vťahovať dym priamo z pľúc...no ostatní traja hlavní hrdinovia su neuveriteľní. Jennifer ma v tomto filme definitívne presvedčila že je jednou z najlepších súčasných herečie...akademicky neocenený film no zlatú sošku tento balík pocitov ani nepotrebuje.ale to čo vám z toho filmu ostane v hlave najdlhsie je fantastická hudba ktorá vám bude v mozgu hrat určite po dlhý čas od zhliadnutia tohoto diela...človek je schopný mnohých vecí, rozhodne medzi tie lepšie patrí sledovanie requiemu za sen...majtrovské dielo ()

Potrublo

Bolo nás päť, čo sme spolu začali pozerať tento film, dopozerali sme však len dvaja. Je to skrátka brutálne dielko, Aronofsky sa však na dosiahnutie svojich odkazov nezameral na jednoduchšiu cestu audio-vizuálnych extrémov ale na postupné stupňovanie dusivej atmosféry, keď depresia preniká človeku až na kosť. Myslím, že film so silnejším proti-drogovým odazom som ešte nevidel. Upozoňujem, že film nie je vhodný pre psychicky labilneších jedincov a nebezpečný pre ľudí v ponurom duševnom rozpoložení. ()

FxXxR

Najdepresívnejší film aký som kedy videl s najdepresívnejším soundtrackom aký som kedy počul. Spolu s réžiou, strihom a hereckými výkonmi jedna veľká, 5-hviezdičková depresia. ()

J.Bourne89

Opravdu asi nejlepší film o závislosti obecně. Radost u něj bude zažívat leda debil. Naturalismem se nešetří a na konci to má ten správný říz, když už člověk ví, že není návratu zpět. Tak neseďte furt u ČSFD, nebo z toho zblbnete, lidi!!!!!!! ()

eeddiiee

Tento brilantně natočený film si jasně řiká o místo v mých TOP filmech. Skvělý střih, hudba a herecké výkony vytváří výborný celek, který dojme i naštve. Monstrózní konec, při kterém tuhne krev v žilách, mě dostal. Je to jeden z nejlepších filmů o drogách. Jestliže jsem u Trainspottingu nevěděl, jestli ten film drogy oslavuje nebo zatracuje, tady to vím jistě. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)