Dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona patří ve svém žánru k nejoblíběnejším. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále vracejí čtenáři i filmaři. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi, boj o ukrytý poklad... Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Jistě potěší diváky bez rozdílu věku. (oficiálny text distribútora)

Blazkowicz

Piráti a Batman? To nejde moc dohromady a pak z toho vznikne jen levná nuda. Navíc ten román, nebo z čeho to vzniklo, mě vůbec nezajímá. Ale AC IV. 2-* ()

route60

Tv film Ostrov pokladů je nejlepší zpracováni této předlohy, mladý Christian Bale výborný Charlton Heston a dobrodružná atmosféra filmu dávají základ skvělému filmu, tak si někdy říkam to je opravdu tv film? vždyť hravě strčí do kapsy nechutně drahé rádoby dobrodružné filmy typu Piráti z Karibiku 2,3 a hlavně Harlinovu obludnost Ostrov hrdlořezů. 100% opravdové pirátské zábavy ()

Lorimaar

Nejlepší zpracování románu R.L. Stevensona, které ve mě vyvolalo v dětství zájem o piráty, lodě a moře (na Vánoce jsem se pak vždy těšil na Lego-piráty :) Za zmínku stojí charismatický výkon Ch. Hestona a mladého talentovaného Ch. Balea. Hudební doprovod od The Chieftains, který pak věrně dokresluje dobovou atmosféru moře a dobrodružství. Prostě nejlepší film s pirátskou tématikou, kde nechybí rum, malárie, tropický ostrov a samozřejmě mapa a zlatý poklad! Kam se na tohle hrabou Piráti z Karibiku! Jen škoda, že původní dabing ČST byl předabován TV Nova a i kvalita zvukové stopy celkově poklesla. ()

carl.oesch

Nevím, kolikrát byla jedna z nejlepších dobrodružných knížek ve světové literatuře zfilmována, ale viděl jsme řadu přepisů i variací a podle mého názoru je tohle to nejlepší možné "klasické" zpracování. Až na pár detailů věrně převádí knihu na obrazovku, skvěle jsou vybráni i herci (celkem "těžké" váhy) a vizuálně i akčně velice působivé. Je to rozhodně lepší, než když si tvůrci začnou vymýšlet pseudoaktuální nesmysly typu že Jim je holka a podobně a nebo to celé přenesou do budoucnosti a Hispanola je vesmírný koráb. I tyhle "adaptace" ukazují, jak strašně důležitý je u filmu scénář a jak je i v té Americe hodně povolaných a málo vyvolených, i když je to tam o parníky lepší než u nás, kde se naší místní filmoví tvůrci všeho druhu těm amerických protějškům vyrovnají jenom v hvězdných manýrech, na stránkách lokálního bulváru a překonají je tak maximálně nabubřelostí a sebevědomím. ()

Gig

Těžko říct, kterou verzi Pokladu na ostrově mám radši. Tu z roku 1972 nebo tuhletu. S tou první jsem rostl, s tou druhou dospíval. Tamprvní je víc dětské dobrodružství ala Jack Holborn, v tom druhém je hrdina dospělejší. V tom filmu jsou moji oblíbenci z Tří mušketýrů - Charlton Heston, Christopher Lee a Oliver Reed. Možná i proto mám tento film rád. Navíc je tu ještě náctiletý Bale. ()

Rychloskot

Kéž by se takové dobrodružné filmy pro děti a mládež točily více. Angličani měli na televizní filmy neskutečné rozpočty a tady je úplně všechno povedené, casting, výprava, kostýmy, scénář, hudba. Dost věrně se drží předlohy, ve správné momenty je až strašidelný. Pět hvězdiček je možná málo. ()

Nut

Takhle má vypadat zfilmovaný Ostrov pokladů, zábavné, drží se předlohy, dobré kulisy i herecké výkony...z těch mnoha filmových adaptací románu R.L. Stevensona mám tuhle nejraději. ()

Dr.Abe

Jeden z mích oblíbených filmů dětství, puberty a i možná stáří.......Proč? Protože má skvělý hlášky......Kdo by tušil? Kdo? No přece já, páč mam černou známku. A starej Billy Bones může klidně chcípnout na nedostatek alkoholu v černejch námořnickech žilách. Díky tomuhle filmu jsem vyrostl ve zdravého piráta moderní společnosti, který stahuje nelegálně filmy a z Jima Howkinse se stal jeden z nejlepších představitelů Batmana....už to jako argument pro nejlepší film mládí stačí ? Jestli ano, budiž vám cesta na ostrov pokladů otevřena, stejně jako starýmu Johnymu Silvrovi. ()

LoboNegro

15 minut na začátku mě jako malého kluka pěkně děsilo, ponurá atmosféra a děsivé masky..... Film se ale pěkně rozjede a v Christianu Baleovi se pomalu objevuje jeho herezký talent, který graduje při loupení Hispanioly a při soubojích muže proti muži. Další herecké obsazení je také kvalitní. Památného Johna Silvera, kterého v jeho novodobých zpracováních jiný nepřekoná a ve starších verzích je pro mě na druhém místě hned za Brianem Blessedem ze seriálu Silverův návrat na ostrov pokladů z roku 1986. ()

Skylwalker42

Dřív než přišel šaškovat (dnes již zoufale nevtipný) Depp, tohle byl pro mě velký filmový pirátský film. Ještě natočeno tzv po staré škole. Jako dítě jsem si zamiloval pirátskou tématiku. Výprava s hudbou je zde skvělé. A to jsem samozřejmě netušil, že z mladičkého Bale se vyklube takový prvotřídní talent. ()

F.Jokka

Dobrodružný příběh, situovaný zřejmě do oblasti Kokosového ostrova (Isla del Coco, Costa Rica) od skotského prozaika R. L. Stevensona kněmuž jsem byl od malinka veden, mi utkvěl do paměti a stal se velice dobře hodnoceným filmem v mém žebříčku. Snímek z roku 1990 je velice kvalitně obsazen Ch.Heston výborně ztvárnil Dlouhýho Johna Sylvera, Ch.Bale cobi Jim Hawkins, Oliver reed jako Billy Bounds a Ch.Lee jako slepec Pew. Viděl jsem i starší verze Treasure island, ale nejvíc mě okouzlil právě tento. Je to takový ten tip filmu, na který se můžete koukat stále dokola a nikdy vás neomrzí. ()

zurivymlok

Na televizní film se jedná o poměrně slušnou podívanou, kterou jsem poprvé viděl jako dítě. Tehdy se mi to opravdu líbilo. Dneska, po asi dvaceti letech nevím nevím. 65 % ()

hyde1987

Já si prostě nemůžu pomoct, ale pro mě je to asi nejzdařilejší adaptace mého druhého nejoblíbenějšího Stevensona (vede Podivuhodný příběh dr. Jekylla a pana Hyda), a Charlton Heston, je Long John jak víno:-) ()

Peabody

Pro mne osobně jednoznačně nejlepší z asi šesti verzí, které znám. Jednak se hodně drží předlohy, navíc má nesmírně charismatického Silvera, což je základ a Charlton Heston je vynikající. Sekundují mu většinou dobří herci, Oliver Reed je skvělý, Jim snesitelný a ostatní docela přijatelní (to říci o lidech jako je Christian Bale, Julian Glover ad. už je co říci). . Atmosféra s emi líbí a no a co je minimálně jedna samotná hvězdička je hudba Chieftains, která sama o sobě stojí za to. Televize nešetřila, plachetnice je opravdu dřevěná, moře slané a velké. Jasně, je to romantická pohádka, no a co ? Takhle to má podle mne vypadat! ()