Krysař

• USA The Ratcatcher (viac)
Krátkometrážny / Komédia
USA, 2023, 17 min

Hlavní postavou téhle málo známé povídky od Roalda Dahla je profesionální krysař. (Netflix)

C0r0ner

Stejně jako u Otravy to dost vyšumělo do ztracena, což je velká škoda, protože nahozené prostředí bylo velmi solidně a očekával jsem nějaké zajímavé rozuzlení, které se ale nejenom nedostavilo, ale obecně se vůbec žádné nedostavilo. 50% ()

JohnnyD

Tak ako ma bavil Henry Sugar, tak ma zvyšné netlixovské Andersonove dahlovky nebavili, lebo s významne horším materiálom len replikovali The Wonderful Story of Henry Sugar len s výrazne horším materiálom, kde je obzvlášť ubíjajúci ten focus na rozprávača. Štyri krát opakovaný vtip nie je vtipný. ()

HAL

Krátká povídka Wesovi sedí víc, zas a znovu to dokazuje. Ale tady je minimalismus tak velký, že to klidně mohla být rozhlasová hra doprovázená tak pěti fotkami, a nic by se nezměnilo. ()

pornogrind

Druhej letošní Andersonův kraťas The Ratcatcher je už o něco slabší. Ale aspoň už vím jaká je tajná přísada do lékořicových pendreků😁Ještě že je nežeru. Lepší 2hvězdy. ()

Chrustyn

Další krátká audiokniha s vizuálem Wese Andersona. O něco zábavnější než Otrava, ale pořád je to jen taková Andersonova honitba. ()

Stanislaus

Krysař je v rámci Andersonových kraťasů na motivy Dahla asi tím nejhrubším kouskem, na čemž mělo podíl jak maskování Ralpha Fiennese tak i stop motion animace s krysou (která se ve filmu fakt nakonec objevila). Vedle myší (Čarodějky) měl Dahl slabost očividně i pro jejich přerostlé příbuzné. ()

TheEvilTwin

Poetičtí masturbátoři si tady budou mnout ruce, jak skvělou pointu Anderson přinesl, ale faktem je, že ve filmu žádná není a je to prostě jen další bizár. O něco lepší skrze fajn postavu Fiennese, ale jinak je to stejná krávovina jako Poison určena pro literární wannabe osvícence, kteří mají rádi filozofické tlachání o ničem. ()

luka4615

Roald Dahl je výborný vypravěč, což v kombinaci s úhledným režisérským stylem a lícujícími hereckými výkony činí z tohoto krátkometrážního počinu výtečnou podívanou s mnoha skrytými významy. (Netflix) ()

M.i.k.e

zábavná jednohubka, která je dlouhá tak akorát aby nezačala nudit. Anderson si jede svojí linku, což ocení primárně fanoušci a herci hojně využívající zcizovací efekt si to vyloženě užívají. Není to vrchol tvorby ani jednoho z pánů, ale tak nějak to stačí...70% ()

Aljak

Asi najslabší zo všetkých short-fimov Wesa Andersona na motívy Roalda Dahla. Jediným pútavým na tomto filmíku je asi fakt len Wesov svojský štýl a tie typické dialógy. Samozrejme, aj herecké výkony boli kvalitné. Ale celková pointa bola v tomto prípade dosť biedna, resp. žiadna. ()

Lenka.Vilka

Naprosto skvělá pointa, ke které se dostáváme skvělým příběhem, se skvělým zpracováním. Jenom...aby to nenapadlo...vážně skvělý  :) ()

Streeper

Za mě nejhorší zpracovaná povídka byť musím smeknout před hereckým výkonem Ralpha Fiennese, ale tohle bylo na mě moc, i když možná právě ty pocity, které jsem cítila to mělo vyvolat, tak nemůžu dát jinak. ()

FrankSusta

Nejslabší z kraťasů Wese Andersona podle předlohy Roalda Dahla. Přišlo mi to takové nijaké (v porovnání s ostatními) a občas by tomu trocha té názornosti prospěla. Ne vše musí být popsáno. Ani mě to nijak nenutilo přemýšlet, narozdíl od ostatních kraťasů. ()

jedna_vrana

„Krysy maj za ušima. Kdo je chce chytat, musí je znát.“ Wesa Andersona buď prijmete alebo sa po čase jeho štýlom filmovania presýtite. Kontrasty: komiks (leporelo?) či poviedka - vraj si Wes špeciálne vyberá aj font, ktorý vo filmoch použije a práve tu som si to všimla, dráma – komédia, výrazné farby – pastelové tóny, ostré hudobné tóny a dialógy ako guľometná paľba, že ledva stačíte zachytávať dej. Páčila sa mi každá veta, toľko skrytých významov! Všetci traja herci si kraťas užívali a zahrali ho s kamennou tvárou. Tieto poviedky 2023 ma začali veľmi baviť. Pocit? Netreba seba samého brať až tak vážne. ()

fabecc1222

Mám obecně problém se všemi těmi třemi povídkami z toho hlediska, že všechny mají takové vyznění-nevyznění, a je tam spousta věcí, které si má asi divák (a asi i čtenář) domýšlet. Krysař se při krátké stopáži nebojí přeskakovat mezi žánry a podobně jako zbylé povídky upozorňovat na důležitá témata. Fiennes převtělený do naprostého hnusáka herecky válí, ale podobně jako u zbylých krátkých povídek, ani tady to nedokáže úplně vtáhnout. ()