Krysař

• USA The Ratcatcher (viac)
Krátkometrážny / Komédia
USA, 2023, 17 min

Hlavní postavou téhle málo známé povídky od Roalda Dahla je profesionální krysař. (Netflix)

JohnnyD

Tak ako ma bavil Henry Sugar, tak ma zvyšné netlixovské Andersonove dahlovky nebavili, lebo s významne horším materiálom len replikovali The Wonderful Story of Henry Sugar len s výrazne horším materiálom, kde je obzvlášť ubíjajúci ten focus na rozprávača. Štyri krát opakovaný vtip nie je vtipný. ()

HAL

Krátká povídka Wesovi sedí víc, zas a znovu to dokazuje. Ale tady je minimalismus tak velký, že to klidně mohla být rozhlasová hra doprovázená tak pěti fotkami, a nic by se nezměnilo. ()

pornogrind

Druhej letošní Andersonův kraťas The Ratcatcher je už o něco slabší. Ale aspoň už vím jaká je tajná přísada do lékořicových pendreků😁Ještě že je nežeru. Lepší 2hvězdy. ()

Chrustyn

Další krátká audiokniha s vizuálem Wese Andersona. O něco zábavnější než Otrava, ale pořád je to jen taková Andersonova honitba. ()

Stanislaus

Krysař je v rámci Andersonových kraťasů na motivy Dahla asi tím nejhrubším kouskem, na čemž mělo podíl jak maskování Ralpha Fiennese tak i stop motion animace s krysou (která se ve filmu fakt nakonec objevila). Vedle myší (Čarodějky) měl Dahl slabost očividně i pro jejich přerostlé příbuzné. ()

TheEvilTwin

Poetičtí masturbátoři si tady budou mnout ruce, jak skvělou pointu Anderson přinesl, ale faktem je, že ve filmu žádná není a je to prostě jen další bizár. O něco lepší skrze fajn postavu Fiennese, ale jinak je to stejná krávovina jako Poison určena pro literární wannabe osvícence, kteří mají rádi filozofické tlachání o ničem. ()

luka4615

Roald Dahl je výborný vypravěč, což v kombinaci s úhledným režisérským stylem a lícujícími hereckými výkony činí z tohoto krátkometrážního počinu výtečnou podívanou s mnoha skrytými významy. (Netflix) ()

M.i.k.e

zábavná jednohubka, která je dlouhá tak akorát aby nezačala nudit. Anderson si jede svojí linku, což ocení primárně fanoušci a herci hojně využívající zcizovací efekt si to vyloženě užívají. Není to vrchol tvorby ani jednoho z pánů, ale tak nějak to stačí...70% ()

Aljak

Asi najslabší zo všetkých short-fimov Wesa Andersona na motívy Roalda Dahla. Jediným pútavým na tomto filmíku je asi fakt len Wesov svojský štýl a tie typické dialógy. Samozrejme, aj herecké výkony boli kvalitné. Ale celková pointa bola v tomto prípade dosť biedna, resp. žiadna. ()

Streeper

Za mě nejhorší zpracovaná povídka byť musím smeknout před hereckým výkonem Ralpha Fiennese, ale tohle bylo na mě moc, i když možná právě ty pocity, které jsem cítila to mělo vyvolat, tak nemůžu dát jinak. ()

Lenka.Vilka

Naprosto skvělá pointa, ke které se dostáváme skvělým příběhem, se skvělým zpracováním. Jenom...aby to nenapadlo...vážně skvělý  :) ()

C0r0ner

Stejně jako u Otravy to dost vyšumělo do ztracena, což je velká škoda, protože nahozené prostředí bylo velmi solidně a očekával jsem nějaké zajímavé rozuzlení, které se ale nejenom nedostavilo, ale obecně se vůbec žádné nedostavilo. 50% ()

FrankSusta

Nejslabší z kraťasů Wese Andersona podle předlohy Roalda Dahla. Přišlo mi to takové nijaké (v porovnání s ostatními) a občas by tomu trocha té názornosti prospěla. Ne vše musí být popsáno. Ani mě to nijak nenutilo přemýšlet, narozdíl od ostatních kraťasů. ()

jedna_vrana

„Krysy maj za ušima. Kdo je chce chytat, musí je znát.“ Wesa Andersona buď prijmete alebo sa po čase jeho štýlom filmovania presýtite. Kontrasty: komiks (leporelo?) či poviedka - vraj si Wes špeciálne vyberá aj font, ktorý vo filmoch použije a práve tu som si to všimla, dráma – komédia, výrazné farby – pastelové tóny, ostré hudobné tóny a dialógy ako guľometná paľba, že ledva stačíte zachytávať dej. Páčila sa mi každá veta, toľko skrytých významov! Všetci traja herci si kraťas užívali a zahrali ho s kamennou tvárou. Tieto poviedky 2023 ma začali veľmi baviť. Pocit? Netreba seba samého brať až tak vážne. ()

fabecc1222

Mám obecně problém se všemi těmi třemi povídkami z toho hlediska, že všechny mají takové vyznění-nevyznění, a je tam spousta věcí, které si má asi divák (a asi i čtenář) domýšlet. Krysař se při krátké stopáži nebojí přeskakovat mezi žánry a podobně jako zbylé povídky upozorňovat na důležitá témata. Fiennes převtělený do naprostého hnusáka herecky válí, ale podobně jako u zbylých krátkých povídek, ani tady to nedokáže úplně vtáhnout. ()