Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

Zl0

Stredoškolská šikana v štýle svenska pojkar . Zo začiatku mi trochu vadila hudba, ale potom som si zvykol. Páčilo sa mi aj ako tie rodinné seansy zakončené klavírnymi skladbami rozdeľovali dej a na rozdiel od príhod zo školy mali nádych absurdnosti. Boli tak krásne umelé a vygradované že ten záver mohol byť spravený presne tým spôsobom že netreba nič ukázať, ale všetko je jasné. ()

john.h

Naprostro strhující od první do poslední minuty. Håfström mi tímto filmem jenom potvrdil, že to je extratřída. Měl by se více věnovat podobným silným dramatům, které i přes nízký rozpočet, neznámé herce a mnoho kecání nedokážou nudit. Strašně jsem tomu Erikovi fandil. ()

sWONDER

Tak ja som čakal niečo oveľa drsnejšieho. Sklamaní však nie som, práve naopak. Nebudem sa príliš rozpisovať lebo by som musel spoilerovat, ale som nadmieru spokojný. Zaujímavý, netradičný, napínavý a emóciami nabitý osobný skvost. Od začiatku do konca ma to držalo a ja som držal palce výbornému Andreasovi Wilsonovi. Som vďačný aj za záver... Nie je všetko zlato čo sa blyští. ()

klochy

Spoločenská hra na šesť? Šikana ....Neveril som, že budem Erikovi na konci fandiť. Krásne pomalší film, ktorý som si začal užívať až po určitej dobe. Záver s otvorenými ústami, ešte dlho po skončení mi ostáva v mysli. ()

dkas

Slušné drama, hezky vykreslené postavy. Jak už někdo poznamenal, možná trochu vadilo to neurčité zasazení do konkrétní doby. Celkově mě to za srdce úplně nechytlo, což ale není tím, že to byl špatný film :) Jen jsem se s tím úplně neztotožnil... ()

DjangoDoe

Kto by to povedal, že severská kinematografia s prehľadom valcuje drahé gíčovité proamerické filmy. Je len veľká škoda, že som Zlo videl až po Jagten (Hon), pretože v tomto prípade je veľmi tesne za ním. Je to najmä záverom filmu, ktorý sa líši od spomínaného Honu, čo je tak trochu škoda. Ale aj napriek tomu veľký debut pre Hafstroma a Wilsona. ()

Ashnobe

Po zhlédnutí jsem plný dojmů. Vyzdvihl bych hlavně celkovou atmosféru, která je hodně syrová a po celou dobu jsem měl tíživý pocit, že "se stane něco špatného". Líbil se mi herecký výkon Andrease Wilsona - ten potlačovaný hněv, zoufalství, ale zároveň nezdolnost... Dobrý pocit jsem měl i ze soundtracku, který vždy "přitlačil na pilu" ve správný moment. Možná by mě trochu víc potěšilo nějaké syrovější vyvrcholení a poslední scéna mi přišla navíc, ale to jsou spíš detaily. Homo homini lupus. ()

Tamdydam

Kdyby si ubralo na násilí a především na krvi, přidalo by to výrazně na věrohodnosti. Ale i přesto je Ondskan nakažlivým příběhem o boji dobra se zlem, příběhem o lidské důstojnosti a odhodlání, o základních morálních hodnotách, který stojí za vidění. ()

markyzgero

klišé, klišé, klišé... to, co hlavní hrdina mohl udělat hned na začátku, si nechá nakonec, aby se mohla udát všechna ta příkoří, kterými si on a jeho blízcí projdou. nakonec, jako v každém špatném filmu přichází deus ex machina. přiznávám, že jsem už od úvodních titulků měl se zlem mezi námi problém. příliš mi totiž evokovaly takový ty svěrákovský filmy, co jdou zcela nepokrytě a zároveň kostrbatě za oscarem. mám rád sever, ale uvědomil jsem si, že vládne dánsko následovaný norskem, občas něco vznikne ve finsku, ale hegemon poloostrova je na tom kinematograficky prachbídně. ()

Shanen29

Hodně dobrý a celkem světově výstižný film,kde si kladem otázku kam až můžeme zajít a kde je ta hranice posledního lidského zoufalství. ()

Equilita

Zlo som išla pozerať s tým, že som si dopredu nečítala žiadne komentáre ani obsah. Prekvapivo sa z filmu vykľulo niečo celkom iné, ako som očakávala. Filmy o ústavoch pre mladých gaunerov, v ktorých prichádza šikana, ponižovanie a násilie zo strany "vychovávateľov" sme už videli veľa. Tu sa o to postarali samotní žiaci. Pre Andreasa Wilsona bol tento film jeho debut na filmovom plátne a zvládol to perfektne. Erik a jeho menej odvážny kamoš boli sympatické hlavné postavy, ktoré museli znášať teror od starších spolužiakov. Zopár originálnych a naozaj zaujímavých scén podčiarklo kvalitu, na ktorú sme pri filmoch zo severu zvyknutí. ()

Bezda22

Když bych film porovnal s filmem Klass (Zkažená mládež), tak tady je to trochu slabší a chybí určitá syrovost. Ale téma je skvěle pojatý a je vidět, že zlo je opravdu všude. Zlo jsme my, zlo je v každým z nás. Když dostaneš moc zlo pustit ven, vždycky se to projeví. Na hranici s 5*... 80% ()

Duke90

Tady to nešlo jinak. Zkrátka působivý film o tom, jak je v životě tak často těžké se domoci řádné spravedlnosti... a to bez použití násilí. Gandhí jako jeden z mála vydržel až do konce a ne všichni mají bohužel takovou sílu a vytrvalost odolávat tolika útokům a ponížení naráz. Otázka zní jak potrestat zlo, aniž by se jím člověk sám nestal? Třeba v matematice bych odpověděl, že tato rovnice má řešení pouze v případě, pokud platí podmínka: obyčejný člověk se rovná neoblomné psychice - a kolik že nás sakra takových je?? ()

pepino

Bezchybná režie, skvělé herecké výkony, naturalistické vzezření bitek...to vše (a mnohem více) může za to že Ondskan udeří na diváka silou kladiva a uštědří mu mnohem větší ránu než Erik svým soupeřům. Nominace na Oskara je oprávněná. ()

Tales

Tak tohle bylo hodne dobry i kdyz to bylo prakticky bez nakejch akcnich scen a bitek. Musim rict, ze Erik Ponti mi prisel jako jeden z nejvetsich drsnaku, co sem ve filmu videl :)) Nejvic me asi dostala ta scena, kde se necha totalne mlatit a furt stoji na nohou. Jinak skolni rada je banda peknejch zmrdu, asi bych se neudrzel. :) ()

DJ Kritik

Keď človek bojuje proti niečomu, nebojuje len ne jednom malom úseku ale v celom živote. Výborne vykreslená postava hl. hrdinu. scenár je postavený práve na jeho vzdore voči nespravodlivosti či už v rodine alebo v škole. A krásne momenty zbližovania a lásky dodávajú filmu ešte viac na kvalite. ()

Mr.Roman

Zlo je azda mojou prvou skúsenosťou so švédskym filmom. O to viac však na mňa zapôsobil svojím spracovaním, atmosférou, reálnosťou.. no asi všetkým. Príbeh zasadený do prostredia prestížnej súkromnej školy, kde vládne študentská rada plná bezcitných despotických "diktátorov". Sem prichádza bitkár Erik, ktorý je často vystavovaný domácemu násiliu v podaní perfekcionistického nevlastného otca a chce tam konečne ukončiť štúdium po tom, čo bol za násilnosti a drsnú šikanu zo štátnej školy vylúčený. No stretáva sa tu s neprávom a psychickým nátlakom zo strany vládnucich študentov, proti ktorím sa vzbúri.. Jedná sa o svieži originálny film s výraznou hlavnou postavou, akých je dnes veľmi málo. ()

atlee

Silný príbeh problémového študenta a postava Erika Pontiho ma do deja vtiahli až natoľko, že som kvalitu všetkých tých veci "okolo" ako sú kamera, réžia a zvuk, úplne prestal vnímať. Ale tak to asi má u dobrých filmov byť. Každopádne, náš učiteľ dejín filmu má dobrý vkus a za tento výber sa mu musím poďakovať. A hneď si aj idem omrknúť, čo za snímka tejto dráme mohla vyfúknuť Oskara. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz