Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

WillyMarks

Čistě náhodný objev v mém současném maratonu severských filmů a nedokážu hodnotit jinak. Snímek o vzdoru, bolesti, šikaně a odhodlání. Erik je tak trochu problémový, ale má svůj cíl, kterého se drží i kdyby trakaře padaly. Dílo se možná chvílkami chová trošku pohádkově a dětinsky, ale prostě tak to má být, protože osobně si nedokážu představit jiné alternativy, jiné zakončení či jiný humusácký průběh. Toto je velmi impulsivní snímek o zlu, kterému se nikdo z nás nesmí poddat. Herecké výkony naprosto skvělé. Perfektní výběr herců. Erik a Pierre, dokonalá dvojice, k tomu doplněno pár slizáků z 6té třídy a jeden uslizlej kokot doma s maminkou...No a máme dílo jako hrom, perfektní scénář, nakroucenou kameru, hudbu, no vlastně naprosto vše co 5ti hvězdičkový snímek potřebuje. Nevím čím konkrétně si tento snímek zasloužil mých 5hvězd, není to zas tak moc výrazný film, nikde moc nevyčnívá....zdá se, jako by se snažil být průměrný (spoiler), ale prostě to nejde - nemá to nic společného s Hollywoodem. Příjemně vás chytne za vlasy, posadí do křesle a nechá vás koukat a naprosto v klidu......... „Existuje mnoho způsobů jak udělat lidem ze života peklo.“ 88% ()

Illioplius

Moja pedantnosť nemôže prehliadnuť podaktoré dejové nejasnosti či nepravdepodobnosti, napríklad náhla zmena hlavného hrdinu po príchode na novú školu, jeho pomerne nepochopiteľné správanie, ale aj správanie samotných učiteľov a dalo by sa pokračovať. Sklamaním pre mňa bolo aj to, že sme sa nedozvedeli, ako to dopadlo s Marjou, hoci záver nasvedčoval tomu, že všetky otvorené otázky budú uzavreté – a táto navyše bola veľmi významná. Tak či onak, Ondskan je film pútavý a napínavý v podstate od začiatku do konca. Opisuje uveriteľné udalosti realisticky a drsne. Môj osobný vkus by uvítal, keby sa film nesústredil na šikanu takmer po celú dobu, ale trochu viac aj na ostatné stránky života na predmetnej škole. Diskutabilným prvkom filmu je skutočnosť, že sa snaží v očiach diváka vyvolať sympatie voči hlavnému hrdinovi (zaiste dosť úspešne), akoby prehliadajúc, že on samotný bol na začiatku filmu predstavený v rovnakej role ako hlavný záporný hrdina. Toto spôsobuje istú schizofréniu pocitov voči hlavnému hrdinovi. ()

Kirman

Stále se rozhoduji mezi 4 a 5 hvězdami, protože mě tento film doslova pohltil. Zlo mezi námi - zlo v každém z nás, pravda, že ne asi v takové koncentraci jako má v sobě Erik, ale za sebe mohu říct, že něco jsem sám zažil a jistě ještě zažiji. Do komentáře bych toho chtěl tolik napsat, tolik sdělit, ale nějak to nejde, někdy je lepší mlčet a nic nedělat - jindy naopak. Za silný dojem si dovolím tedy v konečném hodnocení udělit plný počet. ()

P.J.2

Film u ktereho by jste vzali vse co mate zrovna po ruce a sli rozbijet huby. Nadherne zahrane spolu s vynikajicim pribehem a atmosfenou sibirskym statum rize vlastni. ()

BOURQUE

Jednoduchý, z hľadiska scenára nekomplikovaný, a veľmi poctivo a svedomite natočený a zahraný film. Život Erika a jeho boj proti tým, ktorý sám seba považujú za niečo mimoriadneho (zvláštneho, výnimočného, kto stojí nad všetkým), je možné interpretovať „všelijako“ (schválne neuvediem príklady). Prečo Vás chytí ten film za srdce? Pretože príbeh filmu je univerzálny a len málokto nedokáže precítiť to, s čím Erik vo vnútri bojuje. Na konci som čakal trošku väčšiu emocionálnu prestrelku (syn verzus násilný otec // stretnutie s priateľom). Veľmi, ale veľmi silná „štvorka“ (ktoré časom pravdepodobne dozrie na „päťku“). Osobné hodnotenie: 89% (****) ()

GOREGASM

Vynikající psychologické drama dospívajícího mladíka, které neznalému divákovi nabídne nefalšovaný obrázek švédské vzdělávacího institutu ;-). Vynikající Hafstromova režie i intenzivní hudební doprovod dodávají peripetiím mladého Erika potřebné grády. Sestava mladých herců odvádí také perfektní práci a jedinou nepřekonatelnou překážku směrem k plnému hodnocení tak představuje až moc chtěné vyústění Erikova traumatu vůči otci. Na druhou stranu působivost a impakt celého filmu to umocňuje. 85% ()

cure

Doba, príbeh, štýl obliekania a spôsob ako hral Andreas Wilson hlavnú postavu Erika my veľmi sympaticky pripomínal James Deana. Dúfam, že ho ešte v nejakom dobrom filme uvidím. Zlo je veľmi pútavo natočené, ale k piatim hviezdam mi chýbalo, že film nešiel trocha do hĺbky a niektoré veci zostali na polceste. Poctivých 85%. ()

Blaogranas

Opravdu mě nenapadlo, že po první Erikově rvačce, kdy seřezal nějakého típka ani nevíme proč, si ho tak oblíbím. Snaha projevit se proti absolutnímu bezpráví na internátní škole a proti "Posránkovi" dostane asi každého. Tak moc si člověk přeje aby příslušní viníci byli od Erika vytrestání, ale dostává se nám jenom malého zadostiučinění. Jenom si opravdu nedokážu představit, že by to takhle mohlo na nějaké škole fungovat, i když kdo ví....."Existuje mnoho způsobů, jak udělat lidem ze života peklo." ()

Liduskaa

Školní šikana ve filmu? Blá, blá, blá.To je pořád dokola............ale po tomhle mi zůstala brada pěkně dole:( Tohle snad ani nebyl film to byla fantazie, takhle realistický film se jen tak někomu nepovede, ale Mikael Håfström to zvládl na jedničku s hvězdičkou... ()

kamil0606

Neviem prečo ale ja jednoducho nevidím dôvod dať tomuto filmu hodnotenie nižšie ako 5 hviezd... Technická stránka filmu nielenže bola bez chyby, ba dokonca bola výborná, príbeh je mnohokrát silnejší ako väčšina ostatných drám a ešte je okorenený o skvelú hlavnú postavu. Ako toto mohli natočiť Švédi ? ()

Yojimbo

Působivé drama, v kterém mě zaujala především práce s hudbou a kamerou (odkaz na klasické staré snímky) a pár silných (a poněkud nechutných) scén. Takhle nějak by vypadaly Foglarovky, kdyby byly zasazeny do reálnějšího světa, kde se navzdory lidské krutosti a hlouposti rodí přátelství a síla ducha, která všechno to zlé přemůžou:-D Jen škoda toho filmového konce, který působí uměle. ()

HappyDeath

Opravdu silný zážitek z ze silního kafe. Tento film ukazuje nemilosrdnou pravdu v její reálné podobě. Na nic si neraje, proto jej obdivuji. ()

Maximus356

Pro tento film jen těžko nacházím vhodná slova, protože těchto 114min. strávené u obrazovky jen tak nezapomenu.Film má naprosto skvělý děj v němž je krásně vidět síla osobnosti nepoddajného člověka.Pro mne jeden z nejlepších filmů světové kinematografie.Vynikající výkon A.Wilsona, který ukazuje všem jak by se měl člověk zachovat v takové situaci.Po celou dobu filmu jsem bedlivě sledoval a přemýšlel nad tím, co bych udělal já být na jeho místě.Tento film mě opravdu donutil zapřemýšlet. 95% ()

savage3303

Perfektný film, ktorý sa len tak nevidí. Od úplneho začiatku zaujme hneť prvou scénou. Celé sa to nieslo v jednej línii ako sa na takú dobu patrí. Musím priznať, že som aj nudil trošku pri filme, hlavne v jeho polovici, ale to všetko bolo potrebné aby sa to potom dostalo všetko na povrch a pekne to vykryštalizovalo. A ten záver bol neskutočný. Ja som si to super užíval. Pocity, ktoré som nezažil hádam ešte pri žiadnom filme. Andreas Wilson, neznámy herec, bol vynikajúci, veľmi sa mi tam hodil a pačíl sa mi. Scénky s rodičmi a dievčaťom boli skvelé dopĺňanie deja. Ja som si to fakt užil a tento film mi určite nezapadne prachom. 5*. ()

Al44...

Výborný film!! Tematikou je film zasazen do školského prostředí, velmi mi to připomíná hru BULLY. V této škole jsou nastavena určitá pravidla, která jsou nuceni všichni žáci bezmyšlenkovitě dodržovat. Každé vybočení stranou nebo neuposlechnutí těchto příkazů je krutě a dost ponižujícím způsobem trestáno. Do takovéhoto prostředí přichází hlavní hrdina Erik a je nucen se se všemi těmito věcmi vyrovnat - samozřejmě po svém a vždy se vztyčenou hlavou. ()

Pesosek

Po shlédnutí každého filmu zůstává v člověku určitý pocit, buď zklamání, fascinace, smutku, okouzlení atd. U tohohle filmu jsem byl ale dost naštvaný, spíš rozpálený do ruda a měl chuť těm trýznitelům pořádně namlátit....nejhorší na tom je, že film jen ukazuje věci, které se děli a nejspíš stále někde dějí. Postavit se a vzdorovat tomu systému vyžaduje obrovskou odvahu a morální sílu a to je přesně to, o čem tento film vypráví. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz