Série(7)

Recenzie používateľa rublik05 k tomuto seriálu (3)

Série 3 (2019) (S03)

První kulinářská soutěž, kterou jsem si fakt oblíbil a za kterou se TV Nova rozhodně nemusí stydět. V první řadě je třeba vyseknout poklonu před výběrem porotců, kdy zde konečně máme trojici neskutečných sympaťáků, jejichž jména jsou v gastronomii pojem, každý je svým způsobem jiný, každý ve své restauraci preferuje jiný styl, ale přesto spolu dokáží vytvořit fungující celek, navzájem se skvěle doplňovat a na každém jde poznat, jak moc si natáčení užívají. Perfektní práce. Co se týká konceptu, ten mi přišel oproti jiným soutěžím mnohem propracovanější a svým způsobem i profesionálnější, jednotlivé koly dávaly smysl a nejednou jsem byl překvapený, jak složité a těžké jsou. Soutěžící mi přišli vesměs v pohodě, samozřejmě si tvůrci neodpustili jisté hraní na city, ale to k tomu asi patří. Až na ten trochu trapnější úvod jsem spokojený. 8/10. ()

Série 4 (2020) (S04)

Na této sérii MasterChefa mě moc bavilo, jaké emoce vzbudila soutěžící Pavlína a jak moc některým divákům, kteří asi nechápou pojem "reality show", ležela a asi i dodnes leží v žaludku. Tolik kritiky, co se sneslo na její hlavu, jenom skrz její výraznost a expresivnost. Podle mě byla ukázkovým příkladem, jak na sebe upoutat pozornost a tím pádem i zvýšit sledovanost, s čím určitě tvůrci již dopředu počítali. Kvalitativně se jede víceméně ve stejných kolejích, jak u přechozí série, jen s tím rozdílem, že mně osobně přišly úkoly poněkud složitější. Porotci opět nezklamali, jsou stále stejní sympaťáci a profíci každým coulem, kupodivu ani humor jim není cizí. Soutěžící mě rovněž moc bavili, dovolím si tvrdit, že možná i o trochu víc, než jejich předchůdci. Já se bavil královsky, takže u mě dobrý. 8/10. ()

Série 5 (2021) (S05)

Jsem moc rád, že TV Nova opět vsadila na osvědčenou trojici sympatických porotců, bez kterých si tuhle soutěž už asi ani nedokážu představit. Problém nastal u soutěžících, kteří mi tentokrát moc nesedli, nikoho jsem si neoblíbil, chyběla mi nějaká výraznější a vlastně i sympatičtější postava. Soutěžní úkoly jsou opět velice zajímavé, nápady se rozhodně nešetřilo, divák se leccos dozví, oceňuji, že se tvůrci v každé sérii snaží přijít s něčím novým, neokoukaným. Největším překvapením pro mě byla přítomnost pana Pohlreicha, soutěž tím neskutečně oživil a kdyby se objevil i v příštím ročníku, vůbec bych se nezlobil. I s pátou řadou MasterChef neztrácí dech, potvrzuje své kvality a stále se snaží rozvíjet, což velice cením. 7/10. ()