Nejznámější a největší kuchařská soutěž MasterChef se vrací! Přísní a nekompromisní šéfkuchaři, Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář vybírají ty nejlepší amatérské kuchaře Česka, kteří budou bojovat o titul MasterChef a půl milionu korun. (TV Nova)

Lukrecie

Z jakého důvodu v porotě není ani jedna žena? A odpovídám si sama, protože ji tam nikdo nepustí :( Paradoxně je to právě fakt, který by pořad potřeboval jako sůl. Ona by tam totiž rozstřelila tu přehlídku eg, arogance a namachrovanosti! Navíc to si neodpustím: hlavně že na ženy před kamerou máte extrémní nároky!!! My ženy se také chceme dívat na někoho přitažlivého, charismatického nebo alespoň sympatického a zajímavého...... Viděla jsem jednou a již nikdy více, to vaše chlapi sobě fakt není nic koukatelného, zajímavého nebo in... ()

honajz2

Zatím nehodnotím. Obávám se, že kvalitou to bude stejné jako všechny předchozí řady a soutěžící mě zatím moc nezaujali, snad s výjimkou Dědka, protože ten se tam od těch mladých aspoň výrazně liší věkem. Ale jak to tak znám, ti nejstarší půjdou brzo. Tak uvidíme. EDIT: Tak aspoň to ve finále vyhrál ten správný člověk, ale i tak to byla bída. Nesledoval jsem každý díl, spíš jen občas a většinou jsem to měl jako kulisu, ale i tak si to dovolím hodnotit. Trojice šéfkuchařů mi přijde rok od roku nesympatičtější, především arogantní Přemek Forejt, ze kterého si Nova snaží udělat svého Pohlreicha. Největší průser je ale jasný asi každému - Pavlína. Chápu, buď to do toho finále dotáhla jenom proto, že Nova chtěla udržet sledovanost, nebo proto, že na porotce použila své ženské zbraně (abych nebyl sprostý). Kdyby ta nepříjemná a arogantní holka aspoň uměla vařit, ale za celou soutěž udělala tolik chyb, že už měla dávno letět. Objektivně. Ale tady šlo buď o sledovanost nebo o sex (nebo o obojí, nedivil bych se). A to její neustálé "vzdala jsem všeho, abych tu mohla být, nemůžu uvěřit tomu, že jsem postoupila, byl to pro mě šok"... Ach jo. Z celé řady si pak pamatuju snad jenom Páju, kterého tam taky bůhvíproč drželi dost dlouho, Omara, který na začátku na co šáhl to posral, Dědka, který to měl na háku a dělal si to pokud možno po svém, ale já ho měl rád, přece jenom, kdo ve věku 76 let se do něčeho takového dostane, že jo. A pak ještě si pamatuju Pepu, kterému jsem fandil ze všech nejvíc a podle mě by si to finále zasloužil a Romana, který tam něco skutečně uměl. Ten zbytek mě nezaujal. Radši bych ale chtěl druhou řadu na Na nože!, než novácekého MasterChefa. V něm vždycky šlo spíš o smutné životní příběhy a osobní sympatie porotců, než fakt o vaření. Lepší 1* ()

Lukoboss

Pořad jako takovej to není špatný, zakoupená zahraniční licence je jasná a je to v pořádku. O porotcích taky nemůžu říct žádný křivý slovo - všichni tři špičkoví séfkuchaři, kteří umí a kteří sami vedou jedny z nejlepších restaurací u nás. Problém je, jakej koncept se v průběhu soutěže pokusila Nova nastolit. A to udržet tam za každou cenu tu pizdu... ehm, teda Pavlínu (sorry, ale vyletělo to ze mě úplně automaticky), která snad 6x uvařila úplně na hovno, přesto ale postoupila dál kvůli své kontroverzní a naprosto nesnesitelné povaze, aby si pořad držel sledovanost. Protože když tam diváky někdo naprosto vytáčí, všichni čekají na ten moment, kdy už konečně vypadne. A to považuju za ohromnej problém, kterej celej pořad vlastně úplně pokazil, protože jiní (lepší!) soutěžící na úkor toho vypadli. ()

Dudek

Docela v pohodě, pokud pominu šíleně vlezlý hudební doprovod, tak s touhle řadou asi moc problémů nemám. Trio porotců stejně jako minule povedené, a dobře se doplňující a velmi dobrá je i sorta soutěžících. U některých je sice s podivem, jak dlouho se dokázali udržet, ale nakonec je to soutěž, kde každý díl začíná s čistým štítem. Od prvního dílu jsem byl přesvědčen, že vyhraje Pavlína, protože měla velmi výrazný winner edit... Tedy žádný jiný hráč nedostával tolik prostoru co ona. Nakonec se ale i tenhle nepoměr povedl tvůrcům potlačit. Chápu to, Pavlína je vděčným soutěžícím. Výrazná osobnost, často na můj vkus příliš expresivní, ale jinak v pohodě. ()

castor

První série v roce 2012 byla hodně křečovitá, včetně zbytečného ponižování amatérských soutěžících házením talířů o zem. A s opravdu nesympatickou trojicí porotců. O tři roky později na to šli tvůrci pořadu jinak, ubylo přehrávání a přibyla přirozenost. Ovšem skutečně příjemná atmosféra přišla až s triem Forejt, Punčochář a Kašpárek. Je moc fajn, že za senzacemi honící se Nova našla překvapivě solidní balanc mezi originálem a potřebami domácího prostředí. Rok po vítězství sedmnáctileté Kristíny přicházejí další amatérští kuchaři, kteří mají za úkol přesvědčit porotu perfektními recepty s přidanou hodnotou. Hodně horké okamžiky zajistil nejen sobě kondiční trenér Roman, který se málem otrávil, skoro shořel a nakonec zvítězil. ()

• Ve finálovém díle ze dne 3. 11. 2020 měl na ruce porotce Přemek Forejt hodinky české značky PRIM a konkrétně model Prim Orlík 38. (TheSlezy)