MasterChef Česko - Série 7

(séria)
Súťažný / Reality-TV
Česko, 2023 (Alternatívna 80 min)

Nejznámější a největší kuchařská soutěž MasterChef se vrací! A s ní i nová dávka vzrušení, napětí a výzev. Přísní a nekompromisní šéfkuchaři – Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář – vybrali 16 vášnivých amatérských kuchařů, kteří budou bojovat o titul MasterChef Česko a dva a půl milionu korun. Na soutěžící čekají obtížné výzvy, na jejichž konci bude muset v každé epizodě nejméně jeden kuchař soutěž opustit. Soutěžící prověří nejen své kuchařské, ale i cukrářské dovednosti. Prokážou také, jak umějí pracovat nejen jako jednotlivci, tak i v týmu. Každá série soutěže MasterChef je jedinečná a přináší nejednu novinku. Tentokrát začne souboj o nejlepšího amatérského kuchaře rovnou finálovou šestnáctkou, která se musí poprat s novými, extrémně těžkými výzvami, které prověří jejich schopnosti nejen v kuchyni MasterChefa, ale i v náročných venkovních výzvách. Letošní ročník nabídne oblíbené testy chuti a znalostí, stejně jako výjimečné hosty či časově náročné úkoly, tentokrát bez možnosti vrátit se do hry. Letos bude navíc přikládána mnohem větší důležitost lokálním surovinám a s ohledem na životní prostředí i minimu plýtvání. (TV Nova)

stitch7

///  Bohužel tu máme zase o něco slabší ročník. Po celou dobu, a to ani ve finále, jsem neměl favorita, kterému bych vyloženě fandil. Soutěžící buďto nevýrazní nebo nesympatičtí, ale především i v tom finále vyžadující pomoc od poroty. Bylo málo venkovních výzev (tím myslím opravdu venku) a chybělo mi to, že se loňský vítěz neukázal. Narozdíl od vojtíška, který se svou snoubenkou nesměli na finále chybět a dodat polibky do kamery. Castingy jsem nakonec nepostrádal, aspoň jednu šanci na návrat zpátky ale ano. NeZkutečně vlažná řada. BTW "Letos bude navíc přikládána mnohem větší důležitost lokálním surovinám a s ohledem na životní prostředí i minimu plýtvání." kde? možná tak v prvních pár dílech. ()

mira007

Jako sváteční příznivec tohoto pořadu jsem nikdy moc neřešil stesky nad údajným nespravedlivým hodnocením v průběhu dílů, ale to finále bylo jaksi demotivující.  Chápu, že hodinový pořad nemůže obsáhnout minimálně tři hodiny soutěžního vaření dokonale, ale aby u soutěžící Terezy porotci u každého jídla sypaly superlativy a slova jako božský, bez jediné chybičky ( teda krom toho, že Punčochář by servíroval na obráceném talíři) a pak vyhrál soutěžící Honza, který po prvním kole měl ztrátu pěti bodů, kost v předkrmu a v dalším chodu nedostatek soli, tak podtrženo sečteno mi nějak uniká nějaká transparentnost hodnocení. PS: taky ta klauniáda, kdy desetkrát prohlašovali, že letos budou poslední chod vařit jen dva a pak vaří tři jenom, aby tam ten Honzík prošel ... no jestli si porotci pochutnali, tak ok, ale já cítím pachuť... ()

kukkik odpad!

Bohužel. absolutně zbytečná série. Nechápu, co tohle mělo znamenat.. Klasifikační kola, která jsou tradičně tím nejzajímavějším z celého pořadu a hlavním způsobem, jak vytvořit vztah diváků k soutěžícím, tady z nepochopitelných důvodů vystřihli. Proč? Do tohoto ročníku soutěže, který má reprezentovat ČR, se přihlásilo asi 50% vegetariánů, kteří nedokážou ani vykuchat kapra (...), nějaká slečna z Nigérie (?) a velké množství příslušníků LGBT, kteréžto hnutí ale u nás zdaleka nepředstavuje tak početnou skupinu aby bylo v takové míře v tomhle pořadu zastoupeno - čímž se ale na druhou stranu možná vysvětluje vystřižení klasifikačních kol..  Přiznám se, jsem zmlsaný. Jako prvního Masterchefa jsem viděl český ročník 2022, který mě zaujal, pročež jsem pokračoval 9. sérií americké verze tohoto pořadu. Tam vystupovali o randál lepší porotci (Punčochář, Forejt a Kašpárek dohromady samozřejmě nemají ani desetinu talentu, zkušeností ani slávy, co Gordon Ramsey) ale i soutěžící, celý pořad se sestříhaný profesionálněji, když se tedy díváte s vystříženými reklamními bloky, a celek pak dává smysl a bublá dramatičností. No a pak jsem se podíval na tohle a říkal si.. wtf? Tohle působí spíš jako hodně budget youtubová parodie na originál, jak zpracováním, tak výběrem soutěžících, porotců, jídel, no prostě všeho. Absolutní amatérismus a kuchařiny ani co by se za nehet vešlo. Divák se nenaučí ani nedozví prakticky nic, asi nabrali scénaristy rovnou z Ulice, jinak si to vysvětlit neumím. Soutěžící působí tak, že u plotny stojí poprvé v životě, až si pokládám otázku, jestli si nespletli dveře a omylem tam nepustili zájemce do pořadu Superstar, jelikož kuchařský um tomu zcela odpovídá.  Je opravdu na pováženou, že i finálová jídla soutěžících tady vypadají bez výjimky hůř, než úplně první jídla v 6 let staré americké verzi a to jak výběrem pokrmů, tak jejich technickým zpracováním. Tohle je prostě kabaret bez jakéhokoli smyslu a opravdu naprostá ztráta času diváka (a to nikoli zanedbatelná). Korunu tomu všemu nasazuje už zcela absurdní nekonzistence scénáře, kde se v jednom díle dozvíte něco, co v dalším nenastane a stanovená pravidla se celou dobu různě ohýbají, až zcela přestanou platit - narážím tady na vícero prohřešků vůči zdravému rozumu ale jeden za všechny, když ve finálně sestříhaném vydání porotci avizují, že ve finále budou pouze dva soutěžící ale na konci pořadu jsou tam tři a to bez jakéhokoli vysvětlení, tak.. na to prostě není co říct. Nevím, kdo tohle splácal ale nejlépe by udělal, kdyby se šel plácat o dům dál, třeba na TV Barrandov, než tam naběhnou exekutoři. odpad! ()

janececek

Nakonec to nebyla taková tragédie, jaké jsem se obával. Bez castingových kol to bylo mnohem svižnějží, ale na druhou stranu mi trochu vadí, že jsme neviděli pozadí toho užšího výběru, protože finálová šestnáctka mi přijde až moc sociálně vyvážená. 35 % ()

• První venkovní výzva se odehrála v pivovaru Krušovice. (DominatorCZ)
  • Třetí venkovní výzva se odehrávala v restauraci a pekárně Eska v pražském Forum Karlín. (DominatorCZ)
  • Druhá venkovní výzva se odehrávala na vodáckém kempu Sázavský ostrov v Sázavě. (DominatorCZ)