Série(7)

Recenzie používateľa Updated_Cake k tomuto seriálu (3)

Série 4 (2020) (S04)

Ročník 2020 byla docela tragédie. Chápu, že show musí mít nějakou sledovanost, ale dělat z toho pomalu boj o přežití a popularitu, to je trochu moc. S porotou jsem problém neměl, všechno to jsou sympaťáci, kteří znají svůj obor a jsou v něm dobří. Chápu, že se některým lidem nemusí líbit, zvlášť jedincům, kteří mají vrchol svého kulinářského umu v koupeném kebabu. Co mi víc vadilo je to nadržování určitým lidem, jen kvůli sledovanosti. A pochopitelně nejhorší to bylo u Pavlíny. Jen těžko říct, jestli to je chyba režie nebo té soutěžící. Každopádně velmi arogantní osoba bez perspektivy, která tam ze sebe dělala něco, co není a bohužel celá soutěž ji v tom ještě podporovala, i když na to absolutně neměla. Důvod byl zřejmý. Po vlně hejtu měl pořad vyšší a vyšší sledovanost díky Pavlíně. Kvůli tomu vypadávali lidi, co ve skutečnosti nějaké schopnosti měli a zůstávali víc ti, co skoro nic neuměli. Soutěž tedy v závěru byla víceméně spíš fraška. ()

Série 5 (2021) (S05)

Ročník 2021 rozhodně mnohem více povedenější než ten předchozí. Žádná viditelná a zbytečná protekce, žádné dusno a dělání naschválů na každém kroku... Bylo příjemné pro změnu sledovat ne reality show, kde si jde jeden druhému po krku, ale kuchařskou show. K složení finálové trojky mám trochu výhradu, co se týče Petry, hrozný nervák a stresař, který tam podle mě neměl být. Nápady měla, ale myslím si, že do finálové 3 si zasloužili postoupit lepší kuchaři. Chvilkové zastoupení Kašpárka v podobě Pohlreicha bylo velmi příjemné, i když Zdeněk moc ze začátku nechápal, že to je amatérská soutěž, ne soutěž profesionálů a dával jim možná až zbytečnou čočku. ()

Série 6 (2022) (S06)

Tenhle ročník pro mě opět docela slabota a i když to asi není konec, pro mě je. Pochybuji, že se k tomuto pořadu vrátím, pokud se něco nezmění, protože prakticky po těch několika sériích je to to samé. Jen jsou tam jiní lidé a moderátoři to víc natahují a dramatizují. U téhle řady jsem nechápal postup dost soutěžících, přišlo mi, že se tam někteří dostali jen kvůli rozmanitosti soutěžících, aby to bylo vyvážené, ale ve finále vlastně nic moc nepředvedli. Vlastně bych si docela bezpečně troufl tvrdit, že bych to zvládl lépe, protože něco z toho byly vážně katastrofy. Chápu, že to je reality show, ale podle mě režie trochu nechápe, že tohle je soutěž o vaření a ne o té tuně blbostí kolem. Jedna ze soutěžících skončila ve finále podle mě jen kvůli jejímu románku s dalším soutěžícím, protože mi nepřišlo, že by předvedla něco víc než ostatní, byli tam určitě lepší adepti do top 3. Neříkám že byla strašná, ale někteří tam byli schopnější. Výhercem je sice arogantní, ale po právu asi dobrý kuchař, předvedl, co dokáže a orientoval se, lidsky mi nesedl ale vařit dokázal. Dokud se každopádně nějak nezmění formát, tak tuto show asi pouštím k ledu. Je to už nuda a jediná reálná zábava jsou tam asi ty venkovní výzvy, které to dost oživují. Jinak nechápu některé duchem slabší jedince zde, kteří potřebují urážet porotce. Všichni 3 jsou skvělí kuchaří a doporučuji něco z jejich restaurací někdy ochutnat. Nechápu, kde se bere v lidech taková zášť. ()