Série(7)

Recenzie používateľa borohub k tomuto seriálu (4)

Série 3 (2019) (S03)

Já nechápu proč má Nova pořád tendenci nasazovat sračky jako Superstar, Hlas a nedá větší prostor podobným reality-show kde ti lidé skutečně většinou i něco umí. Ano uznávám i tato reality-show má svoje slabší momenty (např. vaření v hotelu, kde scény byly očividně nahrané) ale celkový dojem to nějak nekazí. Porotci jsou dobře vyvážení, docela se doplňují i když asi nejvýraznější je právě Přemek Forejt. Co mě trochu vadí je to, že porotci docela očividně nějaký soutěžícím nadržují a některé naopak docela dusí, mnohdy vyletí člověk, který si to nezaslouží (ano neměl jsem příležitost jídlo daného soutěžícího ochutnat, ale ono mnohdy stačí pohled jak se dotyčný pohybuje v kuchyni). Příliš se mi nelíbí servírování soutěžících - je to takové vyumělkované až to jídlo vypadá nechutně. Hodnotím možná přehnaně vysoko, ale v porovnání s ostatními pořady je tohle špička. 75% ()

Série 4 (2020) (S04)

Ne tak tahle řada se fakt nepovedla. Ne jenom, že se to táhne jako smrad, ke všemu se šíleně protěžuje soutěžící, který jediné co umí je kňučet. Já chápu, že je to reality show a díky Pavlíně to má asi větší sledovanost, než by to mělo, ale nemůžete příště sehnat arogantní krávu, která aspoň umí jakž takž vařit? Fakt už jenom čekám na to, až Pavlínka ve finále nasere na talíř a porotci si budou chtít ještě přidat.. I Chilli tam byla déle než si zasloužila (když to nebyla asijská kuchyně tak to prosrala na celé čáře). Jednu hvězdičku za Romana, další za Pepu, kteří asi opravdu něco umí, ke všemu to byli poměrně sympaťáci. Já se spíše ptám jestli tohle Punčochář, Kašpárek a Forejt mají zapotřebí. 30% ()

Série 5 (2021) (S05)

Po strašně špatném Masterchefovi 4 jsem se na tohle ale vůbec netěšil. Byl jsem ale příjemně překvapený. Přišlo mi to, že se nova poučila ze svých chyb. Největším problémem předchozí řady bylo to, že se to strašně pomalu vleklo (asi tomu příliš také nepomohla prázdninová pauza). V této řadě to ale velmi příjemně odsýpalo. V porovnání s předchozími řadami mi nepřišlo, že by bylo někomu výrazně nadržováno. Všechny finalistky skutečně uměly skvěle vařit, ačkoliv mi dvě z nich nebyly příliš sympatické, tak si myslím, že narozdíl od Pavlíny (4. řada) a Lei (3. řada) si místo ve finále skutečně zasloužily. Líbil se mi nápad s mentoringem, ale nepřišlo mi, že by byl plně využit potenciál tohoto nápadu. Docela mě bavil i Pohlreich, ikdyž soutěžící můžou být rádi, že tam není na stálo, protože byl hodně tvrdý porotce. Jo, na tuhle řadu se fakt dalo dobře koukat. Ze všech řad co jsem viděl (koukám na to od 1/4 3. řady) mi tato řada přišla nejvíce o vaření, což je dobře. 80% ()

Série 6 (2022) (S06)

Koukám, že jsem zapomněl ohodnotit Masterchefa 6, to by ale byla velká chyba to takto nechat, takže alespoň teď k tomu napíšu pár hřejivých lidských slov. Většinu jsem toho už zapomněl, tak nejspíše budu dost stručný. Kdo viděl předešlé díly, tak vesměs asi nemohl být překvapený, protože se nějaké novinky nekonaly, ovšem výzvy mi přišly hodně zábavné, nepřišlo mi to ani nějaké moc natahované (což byl problém u některých z předešlých sérií). Soutěžící se vesměs povedli - resp. v předchozích dílech mě většina soutěžících srala a fandil jsem pár jednotlivcům, tady to bylo naopak (takže jsem fandil většině a pár jednotlivců mě sralo). Asi jediný vřed na téhle jinak dobré sérii je ta love story Vojta + Betty (kterou samozřejmě hodně nafukovala Nova). Myslím si, že něco takového do podobných soutěží nepatří. Každopádně jasně, je to primárně reality show, i negativní reakce je reakce a to byl asi účel. Škoda. Nebýt toho je to fakt super série. 80% ()