James Bond: Žiť a nechať zomrieť

• Česko Žít a nechat zemřít (viac)
Ukážka z filmu

Vražda v sídle OSN privádza Bonda do USA. Stopy vedú do Orleansu, kde sídli gang priekupníkov drog. Odtiaľ sa agent 007 presúva na ostrov San Monique v Karibskom mori, ovládanom kultom Voodoo. Nebol by prvým belochom, ktorý by zomrel mysterióznou smrťou ak by sa pokúsil odhaliť tajomstvo maskovaných plantáží, vďaka ktorým môže získať doktor Kananga tony heroínu. (RTVS)

x_ander

Koukatelná, avšak ničím nevyčnívající bondovka. Moore ukazuje svůj bondovský standart a scéna s aligátorama stojí za to. 65% ()

Bumerang

Podle mě jedna z nejlepších "Moorovek". Woodoo příběhu s Jamesem Bondem sluší a filmu dodává velmi zvláštní, mrazivou atmosféru. Krásně ji podtrhuje i McCartneyho hodně netradiční pilotní song. Moorův James je sympatický parchant, který neváhá ohrozit na životě překrásné děvy. Samozřejmě jenom proto, aby se jim dostal do kalhotek a hlavnímu křivákovi na kobylku. A Jane Seymour to zatraceně sluší. Pro mě jasných pět hvězd. ()

krivkin

Přichází muž. Cestuje rychle. Má poslání. Přichází přes vodu. Cestuje s ostatními. Bude vzdorovat. Přináší násilí a zkázu! Film střídá poněkud hluchá místa s velmi vtipnými a originálními (honičky s autobusem a na člunu, šerif J.W. Pepper, hodina létání), celé to je prodchnuté "voodoo" atmosférou. ()

route60

Roger Moore a James Bond? ne! je to trapák, nechtěná parodie Bonda jsem asi zaujat ale Moor a ty filmy mě příjdou hloupé a zábava je v nedohlednu to i Lazenby byl lepší. 45% a ani ťuk více. ()

elanista1

Velmi mdla bondovka, nielenze s novym nesarmantnym Bondom, ale s trapnou predvidatelnostou a máločím vzrusujucim. Aj ked pasaz s krokodilmi je mozno najnapinajvejsi okamih, ktory som videl vo filmoch o Bondovi. Som dost sklamany. ()

kubilov

Nevíte, čí je to pohřeb? Váš! Poprvé Roger Moore a poprvé taky naznačil, že se nebude jednat o druhého Conneryho, tohle bude ještě větší nadsázka, ještě větší blbinky, srandičky atd. Moc se mi líbila honička na motorových člunech, jinak je pro mě ale Žít a nechat zemřít jeden z horších Bondů, vůbec mi nesedla ta voodoo estetika. ()

lobo87

Priemerná bondovka. Hamilton nedokázal ukočírovať príbeh, ktorý pôsobil veľmi zmätene a nekompaktne. Moore v úlohe agenta 007 obstál, rovnako aj bond girl Quinnová, ale hlavný záporák ma nijak nezaujal... 60% ()

Stanmi

Ve svém osmém filmovém dobrodružství se James Bond (Roger Moore) vydává do New Yorku vyšetřit smrt britského agenta. Brzy objeví stopy, které jej dovedou až k pašerákům drog... Po dvou předchozích bondovkách ve kterých se v ústřední roli představili George Lazenby a navrativší se Sean Connery si tvůrci řekli, že je čas na změnu a roli agenta 007 svěřili již docela známému herci Rogeru Mooreovi. A myslím si, že to byla správná volba (což dokládá i fakt, že Roger Moore je stále rekordmanem v počtu natočených bondovek), protože Roger do série vnesl svůj osobitý šarm a také pořádnou dávku humoru a důvtipu. V této mystické bondovce pochopitelně nechybí zajímavé lokality jako je New York, Louisana nebo karibský ostrov San Monique (natáčelo se na Jamajce), nějaká ta akce, přestřelky a honičky (povedená je především ta ve člunech) a samozřejmě ženy, především mladá Jane Seymour. Ústředního záporáka tentokráte ztvárnil Yaphet Kotto, který až do dnešních dnů je jediným hlavním padouchem černé pleti. Známou ústřední píseň snímku pak nazpíval Paul McCartney se svou skupinou Wings. Nevím jestli to byl záměr tvůrců, ale tato bondovka připomíná hned několik předchozích dílů. Exotické karibské prostředí připomíná Dr. No, záporákovu oblibu v žralocích jsme viděli už v Thunderballu a jízdu vlakem zase v Srdečných pozdravech z Ruska. Celkově vzato je Žit a nechat zemřit v zásadě standardní bondovkou, která však přínáší svěží vítr v podobě sympaťáka Rogera Moorea. ()

eMeMko

Bond č.8. Agent 007 dostal novou tvář a nutno říci, že to byl krok správným směrem. Roger Moore se plně vyrovnává svému předchůdci, film má celkem rychlý spád, akce je zde dost a nechybí ani hra na vtipnou notu. Příkladem budiž scéna s magnetickými hodinkami, kterými Bond hbitě rozepne zip šatů budoucí bondgirl. Zajímavým prvkem zde bylo také zasazení do neexistujícího státu a použití silného motivu voodoo. Hlavní záporák je přesvědčivý, stejně jako několik filmových triků, které v 70. letech museli brát dech. Finální hodnocení: Návrat zpět mezi kvalitní bondovky. ()

blondboss

Táto bondovka ma bavila asi najmenej z do onej doby natočených bondoviek. Nie je to vôbec zmenou v obsadení hlavnej postavy, ale skôr v deravom scenári, v jednoduchej a nudnej dejovej línii a takisto kvôli premrštenej stopáži. Roger Moore ako nový Bond podľa mňa výborná voľba, aj keď predsa len Conneryho bolo veľmi ťažké nahradiť. Čo je ale výrazným plusom tejto bondovky, je skvelá titulná pieseň, a jednoznačne jedna z najkrajších Bond girl, aké kedy účinkovali v Bond sérii. Jane Seymour bola v najlepších rokoch absolútne nádherná a magicky podmanivá. Preto sú to u mňa silné tri hviezdy. 65 % ()

harycek

Vcelku dobrá bondovka!!Ale malinko oproti dnešním taková utahaná a byl tam důraz na sex , který už nevzruší ani malé děti!! ()

pierre9

Určite, že chýb sa dá nájsť viacero, spomeniem najmä na Bonda trochu poslabšiu hudbu, či nafukovacieho Kanangu, ale Bond je skrátka Bond a zachraňovať v tej dobe Seymour... Dal by som si povedať :)) Moore je skvelý Bond. ()

sAreOn

Klasická bondovka, které nejde moc vytknout. Hezké zpracování, Bond jako vždy charismatický... nemusíte přitom moc přemýšlet, ale nenudíte se. A nesmím zapomenout na ústřední píseň filmu - Live And Let Die, která je famózní. ()

kishi_SO

velmi slabucky pribeh, ktory zachranila jedina akcia filmu. Prisiel mi dost smiesny asi vo vsetkych smeroch. Od nepresvedcivych a komickych zaporakov, cez bizarne situacie az po neuchvatny koniec. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)