Sněžné bratrstvo

• Španielsko La sociedad de la nieve (viac)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

Anitaa

Docela povedený remake, ale upřímně se mi více líbilo zpracování filmu z roku 1993 (Přežít). Děj je vždy dobré si připomenou právě ve chvílích, kdy si člověk z tepla domova říká “já už nemůžu…”. ()

Reiner

Začátek a konec OK. Vše uprostřed byl patos bez mého zájmu. Dlouhé pasáže bez zajímavého děje. Nemohu si pomoci... fanouškem tohoto filmu nebudu. ()

xxmurphyxx

Celkom slušná verzia dobre známeho, skutočného príbehu o najsilnejšom ľudskom pude, ktorej k vyššiemu hodnoteniu chýbala väčšia snaha ísť viac na kosť a veľmi vlažné ukončenie, ktoré si doslova pýtalo poriadny epilóg, kde by sa aspoň okrajovo divák dozvedel o osude preživších, dopade ich rozhodnutí na ich psychiku a vyrovnanie sa s traumou pri začlenení do spoločnosti. Predošlá verzia bola o čosi lepšia. ()

Rudy77

V prvom rade mám slabosť na survival/horské filmy a moc som sa na tento film tešil.V druhom rade som bol v celku spokojný, ale nadšený zase nie. Kvalitné remeslo, kamera, masky, herci...a ku koncu aj emócie, ktoré mi ale chýbali v prvej polovici. Režisér/scénarista sa mohol viac povenovať dvojici, ktorá sa odhodlala vyraziť cez Andy do civilizácie a radšej skrátiť dej okolo vraku lietadla...ale aj napriek tomu a pomerne silnej minutáži som sa nenudil ani chvíĺu. Či sa k tomuto dielku niekedy ešte vrátim, ukáže čas. ()

wowylgu313

Tak nevim... Buďto jsem od nového roku stokrát větší kritik a nebo mám smůlu na každý film a seriál v roce 24 zapnutý. Každopádně... Na tenhle snímek jsem byl nadržený jak se patří protože starší variantu (Přežít - 1993) jsem miloval a do dnes jsem na ní rád vzpomínal. Bohužel u tohoto "remaku" nastalo zklamání... Takové to "syrové maso" totiž je pryč. Oproti předchozímu filmu zde ani slza neukápne, nedokázal jsem se s žádným protagonistou emočně propojit a víceméně nastalo to že mi bylo úplně fuk co kdo, kde, kdy ... Pár záběrů, které byli funkční ale to se dalo předpokládat efektivním postupem natáčecí scény. Dlouhá stopáž se tady často bezvýznamně táhla a párkrát jsem si říkal že je to jak dovolená pro ně. (Nekonečné pálení cigaret např) Stará verze s přehledem 4 hvězdy... Tato verze bohužel "vynucené" lepší 2 ... V procentech 45-50% ()

Rychloskot

Tenhle film mě naprosto dostal. Bylo to zábavné, hezky zahrané, dojemné, strašidelné, ve správných chvílích naturalistické a ve správných pocitové. Co musím vyzdvihnout, že i u filmu úplně podle skutečných událostí mohlo v ději dojít k nečekanému zvratu. To nedokážou filmaři často dát ani do filmů, co podle skutečnosti nejsou. Jediná vada na kráse mi přišla ta naglamourovanost hlavních hrdinů na začátku (trčely tu současné účesy a huby), ale pár týdnů na horách udělalo své a ve výsledku to sloužilo ve filmařský prospěch, protože šlo o tak markantní změnu. A dokázal bych si představit působivější hudbu. Někdy už mě ten moderní minimalismus štve. Ale na pět hvězdiček to stejně bylo. ()

DonBraso

Už si nepamatuju úplně film Přežít, přesto něco málo ano a je vidět, že každý na to šel malinko jinak.Což je dosti zavádějící, když někdo pořád má touhu do těch filmů dávat podle skutečné události a z půlky je to jen vymyšlený film.Zde bohužel díky přehršel jmen končíte nad tím, že nemáte hlavního hrdinu.Jsou jim vlastně všichni kdo přežil.Zde oproti filmu Přežít se moc nemusíte roukoukavat a řešit věci, čím projdu ten sníh,co budu jíst a však se spálíme a co budeme dělat pak.Film prostě pline a vůbec otázku, že každý má sandálky nejspíš a projde sněhem jak nůž máslem je bohužel i zde a ještě víc nesympatický, než v Přežít,kde si člověk udělal na nohy sněžníky.Original se víc držel pár postav a více hloubky do toho co budou chtít dělat.Zde zase máme plno záběrů do And,kde scenérie hraje prim.Samozrejmě i zde jsou problémy, má to i více svižnější sled událostí a vlastně to není natočeno vůbec špatně.Je zde rozhodně lepší konec filmu, který je happy-endem a být by tu měl.Oba filmy mají překvapivě jiny souznění jen ten cíl je stejný.Přesto v tom nevidím hlavně tu psychologickou nevolnost, když jsi někde zakopanej pod trupem letadla, když je opět sněhová bouře.Film to vždycky ukáže, jako téma kanibalismu a vůbec to hloubkově neřeší.Videt tento film prvně,tak jsem rozhodně víc nadšený.Teďka jsem sice dostal víc autentický film, který byl poctou.65% ()

J.Mayen

Malokdy se povede dobry nebo lepsi remake,ale v tomhle pripade se to povedlo. Ze zacatku mi prislo, ze pad letadla a vsechno kolem lavin bylo udelano nejak moc narychlo, kdyz jsem vedel ze stopaz ma pres 2 hodiny,ale bude jsem film sledoval jako prikovanej a cas utikal tak ze jsem ho nestacil vnimat, nebo to bylo opravdu tak trochu zkracene. Ale kazdopadne jsem film zhltnul jednim vrzem. Urcite se podivam jeste jednou. Slusny skore. ()

pafka

NO, uz jsme to videli. Je to vlastne uplne to stejne, jen trosku opravdovejsi, pravdivejsi, drsnejsi. Ale je to tak silny pribeh, ze neni nikdy spatne si ho shlednout trosku v jinem kabatku,. ()

Kropajda1

Překvapivě dobrý film, kterých na Netflixu zase tolik není. Havárie letadla byla zpracovaná tak, že jsem cítila mrazivý vítr. Prostě skvělé. Človek vydrží mnohem víc, než si myslí. A kluci z letadla to předvedli v plné parádě. Ani po letech jejich příběh a boj s přírodou, která měla jasně navrch, nevyčpěl. ()

rigby

Nechci rozhodně hanit, ale v minulosti byly natočeny lepší filmy o katastrofách. Ale na dnešní dobu se v tomto případě jedná o nadprůměr. Pád letadla je natočen perfektně, ale pak už je film v podstatě o ničem. Čekal jsem hlubší prokreslení strádání, pocitů přeživších, možná i náhled do jednotlivých postav, ale dočkal jsem se jenom rozhovoru kolem pojídání mrtvých a dál už nic. Postavy splynuly do jednoho chumlu a byl jsem rád, když došlo k záchraně. A mohu zapomenout. ()

Beer11

Za mě je toto filmové dílo kvalitnější ve zpracování filmu a to i formou vyprávění událostí s neokoukatelnými španělskými herci než u filmu z roku 1993 PŘEŽÍT. Má vetší autenticitu pro mě. ()

Sherty

Ono se to asi natočit ani jinak nedá. Několikrát jsem měl pocit, že koukám v některých pasážích na originál z roku 1993. Solidní film, který ale vzhledem k originálu působí možná někdy až zbytečně. 75%. ()

Tomas_PO

Skvelé, kruté, a neuveriteľné. Pre niekoho možno známy príbeh, a tak trošku spoiler už pred samotným pozeraním, no pre toho, kto o tejto tragédii nepočul, je to šokujúci príbeh, ktorý trval neuveriteľných 72 dní. Nehollywoodske spracovanie na jednej strane uchránilo film od komercie, avšak do veľkej miery drámu potom držal len príbeh samotný. Dojem ešte jemne kazí zopár nereálnosti, napríklad slnenie sa v tenučkých rolákoch pri mínusových teplotách, takže predsa len 1 hviezda dole. ()

swenyx

Dost silný příběh o události z roku 1972. Nechápu jak to vydrželi takovou dobu, já bych zdechnul hlady, nebo na zimu asi během prvního dne. Co se týče samotného filmu tak jako někdo kdo má fakt rád podobný survival filmy můžu říct jen meh... Jako jo rozhodně to nebylo špatný, ale podle mě to bylo zbytečně natáhnutý a taky tomu teda vůbec nepomohl uspěchanej začátek, během 15minut už padali s letadlem. Zbylý dvě hodiny se kromě pár eventů nic moc neděje. A jelikož bylo v tý havárii tolik lidí, tak prostě nemáte někoho ke komu byste přilnuli protože každej musí dostat svůj prostor, což znamená že vlastně na konci ani nevíte kdo v tom filmu byl. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)