The Passenger

Randy (Johnny Berchtold) je dokonale spokojný s tým, že zapadol do spoločnosti. Keď sa však jeho spolupracovník Benson (Kyle Gallner) pustí do náhleho a násilného vražedného besnenia a zanechá po sebe nič len skazu, je Randy nútený čeliť svojmu strachu a konfrontovať svoju problematickú minulosť, len aby prežil. (Arsenal83)

Warhorr

Hororem se dá nazvat úvodní desetiminutovka. Posléze se to spíše promění v napůl drama a napůl thriller. Chvílemi hutnej road-trip za sebepoznáním a odpuštěním, i když ne z vlastní vůle. Vrah x outsider. Někdy to ve mně evokovalo Collateral, Training day či Dálnici 60. No kvalitativně to nemá na jeden ani náhodou, ale atmosféra tu funguje a hlavní momenty ( přítelkyně v nákupáku, návštěva učitelky ) jsou napínavé a čekal jsem, kdy se něco vysere a týpkovi jebne v bedně. Tady je právě škoda, že oněch kritických pasáží nepřišlo více a častěji. Mnohdy je tak snímek táhlou a nudící konverzací mezi oběma aktéry s filozofickými otázky a rady do života. ()

choze

Snaha tu byla a film většinu času baví a udrží zvědavost na to, co bude dál, hlavně díky teatrálnímu redneckovi v podání Gallnera, jehož filozofování je fajn. Naopak Berchtoldova protagonistu si člověk těžko oblíbí, protože je příliš uzavřený, je to taková Carrie v klučičím provedení. Za horor bych to neoznačil vůbec (snad s výjimkou výborné úvodní scény, která navnadí), pohybuje se to mezi dramatem a thrillerem. Má to atmosféru, ale nijak výraznou a překvapilo mě, že nedošlo na závěrečnou dramatickou konfrontaci s matkou, k níž to jasně směřovalo. ()

Gilmour93

Je samozřejmě jen náhoda, že poslední novela Cormacka McCarthyho nese stejný název, ale já si ho tady našel. Ten jeho nihilismus, konflikt se společností, těžkost neseného břímě i pojednání o osudu, který má každý ve vlastních rukou, dokud mu je jiný neustřelí brokovnicí. Neexistuje nic takového jako život bez krveprolití a je jen příčina a následek.. Outsider Berchtold a jeho nestabilní mentální kouč Gallner to celé odtáhnou na jedničku. Žánrové označení horor je tady zcela zcestné a natěšení recenzenti pak hodnotí to, čemu se možná měli obloukem vyhnout.. ()

pornogrind

Zdejší žánrový přiřazení k hororu je o5 mimo. The Passenger je psychologickým thrillerem o jednom nýmandovi(Randym) jemuž víceméně diriguje život matka a kolegům v práci je pro smích. Randy nedokáže nebo spíš nechce rozhodovat nebo dělat zásadní rozhodnutí. Proč tomu tak je odkryje až jeho minulost a tragická událost z jeho dětství. Vše postupně začne vyplouvat na povrch poté co Randyho kolega Benson postřílí všechny zaměstnance podniku a vezme Randyho na jízdu za sebepoznáním. Film zatím moc přívětivých a příznivých reakcí nezískal. Já jsem ale jeho úmysl pochopil a mně film celkem sedl. Nebude to ale pro každýho. Hlavní je neočekávat zbytečně moc akce. Nějaká tu sice je. Je tu i krev ale spíš je to zase konverzační psychologickej thriller. Já osobně nemám důvod tenhle film nějak zatracovat nebo ho nějak hanit. 3hvězdy. ()

Omnibus

V duši troud a jáma bezedná, krve proud a cesta vražedná.“ Jednooká učitelka varuje školáčky: brokovnice není vhodný terapeutický nástroj pro léčbu trpící duše! A jizvy z dětství vám neodstraní ani sebetvrdší guma ze školního penálu, natož nějaký frustrát ze dna společenského žebříčku, s vražedně spasitelským komplexem. Může ale ukázat cestu a tou je odpuštění. Svým viníkům i sobě samému. Btw, už nikdy si nebudu stěžovat, že jsem měl v práci den blbec... OKÉNKO FASTFOODU: [][] Co nejhoršího se vám v práci může stát? [][] Že vám šéf začne mazat med kolem huby. [][] Že ten med zajíte den starým, olezlým hambáčem. [][] Že se kolega rozhodne v práci vymalovat. [][] Že pak začne zesnulému vedoucímu fušovat do řemesla, coby mentální kouč. [][] Tahle krvavá road back movie mě hned zpočátku vtáhla a už nepustila. Napnutý a s žaludkem sevřeným strachem jsem ji přežil a poučil se. I já odpouštím svým viníkům, všem pěti. P.S. pro JASON_X: Krejž holého! ()

Arsenal83

Že horor. Toto bol horor len v tom, že dokázal, ako dokážu byť aj muži prehnane hysterický, a to tu dokonca bola ženská bez oka a zvládalo to perfektne, za to psychopat s fúzikom sobášneho podvodníka tu hysterčil ako pätnástka pri pozitívnom tehotenskom teste.  Z hororu tu inak ostali len nejaké krvavé striekance. Ale čo by som čakal od režiséra, ktorý založil kariéru na točení gay filmov? No hlavne tie striekance. ()

Chrustyn

Úvod ujde a vypadá to, že by příběh mohl zajímavě gradovat a pracovat s postavami. Bohužel brzy vyjde najevo, že herci nemají zkušenosti a scénář jim neumožňuje se jakkoliv vyvíjet a z filmu se tak stane nudný road trip, který spíše zpomaluje než aby se hnal dopředu. ()

JASON_X

Hodně zvláštní a zapamatováníhodná záležitost. Začne jako exploaťák o vraždícím psychopatovi a skončí málem jako červenoknihovní festivalovka (ovšem se skvělou punkovou peckou při závěrečných titulcích). Cukrkandlový závěr mi tedy popravdě moc nesedl, pí učitelka byla až příliš přeslazená a přerod Randyho Bradleyho z ňoumy v osobnost mi přišel nepřirozeně rychlý a nepravděpodobný. A já si na podobně kýčovité happyendy při sledování krváků a drasťáků jaksi odvykl. Ale: Byl jsem po celou dobu napnutý co se z toho všeho nakonec vyvrbí a jak to celé dopadne? Určitě ano. Budu si tenhle film pamatovat ještě za pár týdnů? Myslím že ano. A budu si ho pamatovat proto, že mě téměř celou dobu zvědavě bavil a ne jen proto, že mě trochu zklamal jeho závěr? Stoprocentně ano. Takže kam zaokrouhlit moje hodnocení je jasné, protože tohle v žádném případě není průměrný tuctový film. SPOILER: Sakra nedá mi to, abych se nepodělil o můj nápad na alternativní závěr, který jsem právě napsal do pošty kolegovi Omnibusovi. Tak tedy: V úsměvy prozářeném optimistickém závěru učí au pair Randy dcerku své bývalé učitelky onu fatální hru s gumou. Pí učitelka ho pak vyprovází z domu a vrací se ke dceři do pokoje. A v okamžiku, kdy vejde do dveří, jí dcerka nechtěně vystřelí gumou i to druhé (zdravé) oko. A potom hned The End a punkové titule. ()

oveckaoa

Pan Smith se proslavil Ruinami to byl tehdy kvalitní horor od té doby co zkouší stále , ale nic tak kvalitního už nenatočil a ani tohle to nebude. Chlápkovi co dělá v bistru hrábne a vystřílí tam šéfa , jednu šlapku (asi) a jednoho zaměstnance zůstane tam jeden , kterého si vezme s sebou do auta a jezdí s nim po různých místech. Prvně se nabízí otázka proč nasedal jelikož je tam k ničemu a jen říká jak má posraný život  (časem Vás to začne srát) a druhý jaký byl smysl tohohle filmu jelikož prostě dojedou třeba k magorově matce magor jí vyrve telefon ze sítě a jedou dále dojdou za toho co nasedl bývalou přítelkyní pokecají si a jedou dál dojdou do školy získají adresu jeho bývalé učitelky, které vystřelil oko za což ho překvapivě nevyloučily  magor tam zmlátí/zabije svého bývalého učitele a jedou dále jdou k té  bývalé učitelce unesou ji na benzinku ten co nasedl zavolá policajty magor se nechá zastřelit konec. Podobně jako tady Sympathy for the Devil (2023) zde nejsou na benzínkách kamery , ani v bistrech, , ani ve škole (tady se to dá ještě vysvětlit je sobota), ani v supermarketech dokonce.  Ke konci se i zasmějete jelikož dostanete srovnání jaký je rozdíl mezi bistrem a supermarketem bistro prodává jídlo supermarket nikoliv což je  sračka. Kromě akční střílecí scény v bistru zde není co nabídnout alternativa již zmíněné Sympathy for the devil nabízí zhruba to samé , ale má aspoň pointu tohle nemá ani to.  Edit tak ono to má pokus o nějakou pointu tudíž chlápek co nikdy nevelel si odchytne chlápka co je ze všeho připosraný a  neschopný a snaží se ho změnit až pozná, že se změnil nechá se zastřelit policajtama.  40 procent ()

Corpsegrinder

Slušnej rozjezd je záhy dojebán tím že se předtím zajímavá a tichá postava vraha rozmluví a zjišťujeme že se jedná o naprostýho blbečka s uplně nesmyslnou motivací, tedy i zápletkou filmu. Nelogičnosti se na sebe kupí s každou přibývající minutou a korunu tomu nasazuje konec plnej hysterickýho přehrávání a naivní pointa. Hvězdu dávám jen za solidní hudební doprovod a to že jsem se od srdce zasmál když hlavní hrdina vyprávěl o trauma z dětství. ()

warrenur

Skor zaujimavy psychologicky thriller ako horor. Ten ocakavate po uvodnej nahlej eskalacii. Casto sa sice balansuje, ci prekroci hranica nasilia, ale je to prave o tej hre s napatim. Prijemne prekvapenie, ze to pomerne drzalo pokope a do oci neblili zjavne blbosti. Ustredna dvojka to potiahla. I ten postupny "psycho-vyvoj" po traume z detstva sa dal pochopit, hoci priznavam, v ramci par hodin mi prisiel az moc naivny. Ale co my vieme, ako by sme sa spravali v tak extremnych podmienkach. Odporucam. 60% ()

Mamlas odpad!

Z celého tohoto díla je zajímavých dohromady tak 5 minut. Po zbytek času můžete sledovat už jen to, jak dva zmagořelí nikdoši jedou autem, mluví a čumí. ⬇️ 4% ()

Easykill

Z tohoto kousku plyne fajn ponaučení. A to, že bys fakt neměl jíst den starej burger, protože to může zpustit řetězec nežádoucích událostí. Celkem zajímavý zachycení "bodu zlomu" v životě jednoho bezvýznamného prodejce hambáčů. Herecký výkon Kyla Gallnera na jedničku ()

yoryk

Horor?? Ani náhodou....Triller?? Ani náhodou...ale nudná road movie s par vraždami hlavného hrdinu a celý film o morálnom kecaní mladšiemu kolegovi z bistra o tom čo má v živote urobiť, napraviť, vyriešiť atd...vôbec som nepochopil prečo konal hlavný hrdina tak ako konal a zobral na road trip mladšieho kolegu, o čo mu vlastne išlo, aký bol jeho zámer, proste vôbec nevysvetlené...za mňa veľké sklamanie. Jedna hviezda za ten efektný začiatok v bistre, to malo šťavu. ()

vinducha

Jebe jebe mě aj těbe , všetkým nám tu jebe.  Jak by prohlásili klasici slovenského punku. Je to taková věc lehce ovlivněná Volným pádem od pana Schumachera . Jednoho pěkného dne si prostě Benson řekl , že už toho všeho bylo dost a postřílel , co se dalo. Každopádně v určitých momentech to tempo nebylo až tak dynamické , jak bych si býval přál. ()

Ivana09

Film není horor, ale spíše thriller. Děj mi přijde trochu nesmyslný a nepochopila jsem, proč Banson pomáhal Bradleymu. Člověk si může ledacos domýšlet. Celý film jsem měla pocit, že Banson má pro Bradleyho slabost. Je to film, který není dějově častý. Proto těm, kteří jsou zvyklí na akčnější filmy, krváky, střílečky apod. se nedoporučuji dívat, nudili by se. Těm, co jde o příběh a mají rádi psychologické drama, tak to doporučuji. Já jsem se u něj nenudila ani minutu. ()