Sympathy for the Devil

Řidič (Joel Kinnaman) během klidné noci zamíří autem do nemocnice za svou ženou, která bude už zanedlouho rodit, ale v garáži mu do auta nastoupí jedno nepříjemné překvapení. Poté, co je muž nucen vozit tajemného pasažéra se zbraní v ruce (Nicolas Cage), ocitá se ve vysoké hře na kočku a myš, kde je jasné, že není vše tak, jak se zdá. (HanzoBureshi)

Omnibus

Sako z hadí kůže, utáhnout film může?“ Mohlo by, ale to by mu nesměl házet klacky pod nohy vyšinutý scénář. Škoda, protože Cage je zpátky, ksichtí se ještě víc než zamlada a dává tak zapomenout na roky, kdy sekal filmy jak Baťa cvičky, se svým nezaměnitelným stylem: „Čumím, tedy hraju.“ Zde se do role psychopata obul s vervou, jen škoda, že nikoli v thrilleru, ale v nechtěné komedii. OKÉNKO PORODNÍHO SÁLU: [][] Humorné zhůvěřilosti scénáře: ◘ Paní je na sále a rodí. Funí, sténá, tlačí... a současně telefonuje s manželem. To nevymyslíš. Btw, já u porodu byl, na rozdíl od čulibrka Paradise. ◘ Policisté v roli pouhého křoví, k volnému odstřelu. Nejlepší byl hned ten první, co si pletl silniční kontrolu s diskuzním kroužkem. ◘ Borec nakonec aneb hodný zločinec. [][] Plus scenárista potící se u výslechu v FBI, při marné snaze vysvětlit všechen ten bordel a mrtvoly tak, aby z toho ten vocas „jmenuju se David Chamberlain“ vylezl čistej. Tedy ne že bych mu to přál. ()

pornogrind

Nicolas Cage je bezesporu oblíbeným hercem. Já však jeho fandou nejsem(ve starších filmech mi nevadil) a v posledních letech jsem na jeho xicht spíš alergickej. Jeho mimika xichtu mi přijde tragikomická. Takže filmům ve kterých hraje se snažím spíš vyhýbat než že bych je vyhledával. Nutno ale dodat, že N. Cage má celkem pestrou škálu filmů a postav. Rozhodl jsem se, že budu sám sebe tak trošku trestat a udělám si filmovej den s N. Cagem a vyberu tři filmy. Prvním je právě Sympathy for the Devil. Nedá mi to ani zde abych neokomentoval hereckej výkon N. Cage kterej mi nepřišel nijak zvlášť přesvědčivej mnohokrát spíš teatrální. Co se týče samotnýho filmu tak ten mě taky moc nevzal. Jde o celkem nudnej thriller kde hraje prim konverzace nad akcí. Což by mi ani tak nevadilo kdyby ta konverzace byla aspoň záživná. Což není. Za mě hodně slabý 2hvězdy. Nevím možná fandové N. Cage budou spokojení víc. ()

JASON_X

Tady bude hodně záležet na tom, jestli máte rádi Nica nebo ne, protože on celý tenhle film táhne a na vašem postoji k němu tedy bude stát i padat vaše hodnocení. Já Nica rád, jasná věc. Takže jsem rád, že jsem ho v posledních pár letech viděl v pár hodně dobrých rolích, protože ještě nějaký čas předtím to už vypadalo, že jeho kariéra jde i s jeho charismatem ke dnu a on se bude už nadosmrti plácat jen v samých podřadných debilitách, obtloustlý, oteklý a otupělý. A touhle temnou kriminální peckou je snad zpátky ve svojí kůži už definitivně. Vypadá o deset let mladší a řádí jako za mlada... což už jsem sakra myslím napsal u nějakýho jeho jinýho nedávnýho filmu. Role mu padne jako ulitá, přesně vhodná pro jeho obvyklý teatrální exhibicionismus, exaltované proslovy i psychopatické chování. Ale i bez Nica by šlo o nadprůměrně dobrý komorní krimithriller, s dobrou zápletkou i pointou, osobitou režií a pochmurnou noirovou atmoškou, probarvenou hlavně Nicovým sakem i frizúrou, světly neonů, ohňů a policejních majáků. ()

ScarPoul

Bez skutočne vťahujúcej scény. Rutinne natočená a zahraná záležitosť, ktorá nemá čím prekvapiť, zaujať ani ohúriť. Scenáristicky je to veľmi slabé. Finálna pointa úsmevná. A vzťah medzi oboma značne nevyvážený. Jediné čím sa to môže ako tak pochváliť je fakt, že to nenudí, ale aj to je z mojej strany len preto, lebo som mal na niečo takéto chuť. Ten film je po všetkých stránkach nezaujímavý a neosobitý. Natočené je to celkom slušne. A to je asi tak všetko. Netrpel som, len to považujem za ďalšiu zbytočnú úlohu Nicolasa Cagea. A Kinnamana tiež. ()

3DD!3

Koukatelný silniční thriller s několika velmi pěknými scénámi a skvělým Cagem, který svým šíleným teatrálním výstupem chytře maskuje poměrně rutinní scénář. Adler umí pěkné obrázky, ale zázraky taky nedělá. Kinnaman si svoje uhraje, ale role uťápnutých taťků mu nedávají moc šancí vyniknout. Lepší průměr se skvělou hudbou. ()

• Režisér a producenti prezradili, že ryšavé vlasy svojej postavy si vybral Nicolas Cage sám a že sa s nimi len tak odrazu objavil na pľaci. (Arsenal83)
  • Film sa pôvodne odohrával v New Yorku počas zimy, až neskôr zmenili dejisko na Las Vegas. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa v Las Vegas od júla 2022. Približne polovica filmu bola natočená vo virtuálnom štúdiu v Las Vegas, ktoré vlastní spoločnosť Vū Technologies. (Arsenal83)