Sympathy for the Devil

Řidič (Joel Kinnaman) během klidné noci zamíří autem do nemocnice za svou ženou, která bude už zanedlouho rodit, ale v garáži mu do auta nastoupí jedno nepříjemné překvapení. Poté, co je muž nucen vozit tajemného pasažéra se zbraní v ruce (Nicolas Cage), ocitá se ve vysoké hře na kočku a myš, kde je jasné, že není vše tak, jak se zdá. (HanzoBureshi)

choze

Miluju road thrillery, v nichž se na opuštěných silnicích střetávají obyčejní slušní hrdinové s vyšinutými násilníky (Duel, Stopař, Jízda do pekel, Smrt na dálnici), i celonoční jízdy a la Locke, Závod s časem nebo Wheelman. Plus komorní konverzačky, kde si dva lidi povídají v jednom prostoru. Sympathy for the Devil nabízí to všechno, ale v naprosto průměrném balení. Chybí jak chytřejší scénář se zamotanějším dějem, zábavnějšími dialogy, překvapivými zvraty, výraznějším napětím a nějakou pamětihodnou scénou, tak silnější atmosféra, nápaditější kamera a stylovější režie. Kinnaman nemá co hrát a jen dělá křoví šaškujícímu Cageovi. A šaškující Cage je sice zábavnější než třeba znuděný Willis, ale je to dost málo. Pointa ale nebyla marná. ()

3DD!3

Koukatelný silniční thriller s několika velmi pěknými scénámi a skvělým Cagem, který svým šíleným teatrálním výstupem chytře maskuje poměrně rutinní scénář. Adler umí pěkné obrázky, ale zázraky taky nedělá. Kinnaman si svoje uhraje, ale role uťápnutých taťků mu nedávají moc šancí vyniknout. Lepší průměr se skvělou hudbou. ()

Faustka

Mělo by se to přejmenovat na Sympathy for the Cage, kvůli všem těm hejterům, shazujícím herecké kvality Nicolase Cage, mého oblíbence. Thriller je to průměrný a překombinovaný, ale psychopat Cage se rozparádil jako zamlada, škálu svých grimas obohatil o zcela nové, typově naprosto dokonalé, které jsem si s velkým gustem užívala. ()

Wacoslav1

Cage si pořád jede to svoje a pro tyhle role vyšinutých magorů se prostě narodil a i tady to drží výrazně nad vodou, protože tu byl pokus o další netradiční konverzačku, ale zůstalo to spíš jenom u toho pokusu. Bohužel dialogy jsou příliš plytký a narozdíl od Cage který si odehraje svůj standart Kinnaman působí dost znuděně jako by ho to moc nebavilo. Aspoň ta pointa ve stylu kdo je vlastně kdo není špatná a tak se to v průměru udrží.50% ()

pornogrind

Nicolas Cage je bezesporu oblíbeným hercem. Já však jeho fandou nejsem(ve starších filmech mi nevadil) a v posledních letech jsem na jeho xicht spíš alergickej. Jeho mimika xichtu mi přijde tragikomická. Takže filmům ve kterých hraje se snažím spíš vyhýbat než že bych je vyhledával. Nutno ale dodat, že N. Cage má celkem pestrou škálu filmů a postav. Rozhodl jsem se, že budu sám sebe tak trošku trestat a udělám si filmovej den s N. Cagem a vyberu tři filmy. Prvním je právě Sympathy for the Devil. Nedá mi to ani zde abych neokomentoval hereckej výkon N. Cage kterej mi nepřišel nijak zvlášť přesvědčivej mnohokrát spíš teatrální. Co se týče samotnýho filmu tak ten mě taky moc nevzal. Jde o celkem nudnej thriller kde hraje prim konverzace nad akcí. Což by mi ani tak nevadilo kdyby ta konverzace byla aspoň záživná. Což není. Za mě hodně slabý 2hvězdy. Nevím možná fandové N. Cage budou spokojení víc. ()

Omnibus

Sako z hadí kůže, utáhnout film může?“ Mohlo by, ale to by mu nesměl házet klacky pod nohy vyšinutý scénář. Škoda, protože Cage je zpátky, ksichtí se ještě víc než zamlada a dává tak zapomenout na roky, kdy sekal filmy jak Baťa cvičky, se svým nezaměnitelným stylem: „Čumím, tedy hraju.“ Zde se do role psychopata obul s vervou, jen škoda, že nikoli v thrilleru, ale v nechtěné komedii. OKÉNKO PORODNÍHO SÁLU: [][] Humorné zhůvěřilosti scénáře: ◘ Paní je na sále a rodí. Funí, sténá, tlačí... a současně telefonuje s manželem. To nevymyslíš. Btw, já u porodu byl, na rozdíl od čulibrka Paradise. ◘ Policisté v roli pouhého křoví, k volnému odstřelu. Nejlepší byl hned ten první, co si pletl silniční kontrolu s diskuzním kroužkem. ◘ Borec nakonec aneb hodný zločinec. [][] Plus scenárista potící se u výslechu v FBI, při marné snaze vysvětlit všechen ten bordel a mrtvoly tak, aby z toho ten vocas „jmenuju se David Chamberlain“ vylezl čistej. Tedy ne že bych mu to přál. ()

Arsenal83

Nicolas stuhol už v jednej polohe, ale keď mu za to platia, tak prečo nie? V podstate mu tá vyšinutosť tu aj vyšla, hoci boli aj momenty klasického prehrávania, ale to na béčko s áčkovým oparom aspoň na začiatku celkom stačí. Cage je už takmer zárukou prízemných hodnotení. Takže aj dvojhviezdové vystúpenie paradoxne poteší. ()

Chrustyn

Laciný Colaterall s Nicolasem Cageem. Chybí kvalitní scénář, extravagantní Cageovo herectví sem nepasuje a Kinnaman se do role vůbec nehodí. Dá se to přežít, ale dobrý to není. ()

JASON_X

Tady bude hodně záležet na tom, jestli máte rádi Nica nebo ne, protože on celý tenhle film táhne a na vašem postoji k němu tedy bude stát i padat vaše hodnocení. Já Nica rád, jasná věc. Takže jsem rád, že jsem ho v posledních pár letech viděl v pár hodně dobrých rolích, protože ještě nějaký čas předtím to už vypadalo, že jeho kariéra jde i s jeho charismatem ke dnu a on se bude už nadosmrti plácat jen v samých podřadných debilitách, obtloustlý, oteklý a otupělý. A touhle temnou kriminální peckou je snad zpátky ve svojí kůži už definitivně. Vypadá o deset let mladší a řádí jako za mlada... což už jsem sakra myslím napsal u nějakýho jeho jinýho nedávnýho filmu. Role mu padne jako ulitá, přesně vhodná pro jeho obvyklý teatrální exhibicionismus, exaltované proslovy i psychopatické chování. Ale i bez Nica by šlo o nadprůměrně dobrý komorní krimithriller, s dobrou zápletkou i pointou, osobitou režií a pochmurnou noirovou atmoškou, probarvenou hlavně Nicovým sakem i frizúrou, světly neonů, ohňů a policejních majáků. ()

ScarPoul

Bez skutočne vťahujúcej scény. Rutinne natočená a zahraná záležitosť, ktorá nemá čím prekvapiť, zaujať ani ohúriť. Scenáristicky je to veľmi slabé. Finálna pointa úsmevná. A vzťah medzi oboma značne nevyvážený. Jediné čím sa to môže ako tak pochváliť je fakt, že to nenudí, ale aj to je z mojej strany len preto, lebo som mal na niečo takéto chuť. Ten film je po všetkých stránkach nezaujímavý a neosobitý. Natočené je to celkom slušne. A to je asi tak všetko. Netrpel som, len to považujem za ďalšiu zbytočnú úlohu Nicolasa Cagea. A Kinnamana tiež. ()

Lacike

Ďalší pokus natočiť nejaký zmysluplný film odohrávajúci sa väčšinu času s v aute, kde sa rozprávajú dvaja herci. A znova nie príliš úspešný. Jeden z nich je magor (Cage), ktorý má pifku na svoju obeť (Kinnaman), ktorú celý čas terorizuje a celý film poháňa maximálne tak zvedavosť diváka o čo Cageovej postave asi tak kurva môže ísť? A rozuzlenie je rovnako nenápadité ako celý ten road trip. Cage to ani v maniakálnej polohe príliš neuhral a nudí rovnako ako znudený Kinnaman. 4/10. ()

kobejn

Kejč hraje dalšího svýho magora a je to jeho Onemanshow, zatímco Joel "Holder" Kinnaman jen nevěřícně sleduje, čeho je ještě starej Nik schopnej. ()

M.i.k.e

nečekal sem žádnou áčkovou podívanou, ale tohle je velmi slabé i na béčko s Cagem. Je tu sice vidět určitá snaha o jakýsi komorní konverzační thriller, ale vůbec to nefunguje. Scénář je slaboučký, dialogy nezajímavé a Cage snad přehrává ještě víc než obvykle, takže úplně pohřbívá Kinnamanovu snahu alespoň něco málo hrát...20% ()

PROCESOR

Cage se rozparádil tak, že jsem ho stěží stíhal. Musím uznat, že to zahrál bravurně a v podstatě táhl celý film. Grimasy šílence jsou opravdu věrohodné. Příběh moc složitý není a v podstatě čekáme na závěr, zda se nám to potvrdí. Za mě lepší průměr. ()

oveckaoa

Chlápek jede za ženou co rodí do nemocnice dojede tam a do auta mu nasedne jiný chlápek ten po něm chce, aby někam jel. Následně takřka celý film sledujeme pokus o konverzační drama kdy ten řidič se snaží zjistit co po něm ten únosce chce ten mu tvrdí, že ho zná. Celé to vyústí v pointu, že ten řidič mu kdysi zabil ženu a dítě pak si změnil totožnost a snažil se to ututlat. Celý film je blbý a nedává ani smysl chlápek zde zabije poldu a nic nikdo ho nepronásleduje chlápek zde vystřílí restauraci kde nejsou ani kamery (jaká náhoda) a pronásledují ho pouze 2 poldové normálně chodí se zbraní do restaurace a pohodička nikomu to není divné ženská mu pořád volá z porodnice kde i rodí to je co za blbost, že by jí to v porodnici to povolily takhle vyvolávat to, že někdo řídí s prostřelenou nohou radši ani řešit nebudu. Co teda pochválit kromě té scény v restauraci nic pointa už tu byla dokonce v minulém režisérovém filmu a zbytek už byl taky jinde a lépe. 40 procent ()

JohnSmith

Ano, Cage umí hrát záporné role se špetkou té ujetosti, ale nesmí to přehánět. Jinak film není žádní hitparáda a měl jsem opravdu vážný problém to dokoukat. ()

jefff

Mě se tahle komorní pekelná jízda líbila. Cage je tu démonický a v zabijácké formě. Je to krátké, svižné, napínavé a ve finále i docela překvapivé. Za mě skvěle natočený thriller a režisér s kameramanem mají rozhodně oko na dobrý vizuál. ()

dannyyy

Film hodně trpí špatným scénářem a samotnými dialogy, o kterých film vlastně je. Nemá to ten správný thrillerovský tah na bránu, a proto nějaké napětí tomu chybí. Může za to i samotný Cage, který je prostě v každé roli úplně stejný, ať se jedná o komedii, drama nebo thriller. Všude se ksichtí stejně a mně to přijde komické, což by u thrilleru nemělo. Divné zakončení filmu také nepochválím. 40% ()