Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (viac)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

R.I.P. odpad!

Sračka všech sraček. Nejhorší je smetana, ten její tragický výraz, který vždy nahodí přitom je naprosto mimo. Hold uplatňuje co má natrénováno při focení selfie. Tato ženská má tak vysoké sebevědomí, až to není možné, myslí si, že je nejlepší zpěvačka, redaktorka, moderátorka, novinářka, herečka. Ale te to nej namyšlená, arogantní sebestředá osoba, která na to prostě nemá.. ()

RedEagleSK odpad!

Nevím co tady všichni remcáte, páč tenhle seriálovej klenot naprosto věrně odráží a popisuje realitu dnešní tuzemské společnosti, mravů i nemravů, a společenských konvencí. Všichni jsou tu oškliví hloupí zdegenerovaní nesympatičtí až živočišně odporní pičusové,a Smetana zde vypadá jako klon Zuzy Čaputové kterému nějaký pohádkový čaroděj ubral 10 let, 30 kilo a zhruba 30 bodů IQ, což uznávám že je průšvih páč Zuza je naprostý debil již nyní. Jinak je ale Smetana absolutně věrná a realistická kopie dnešních žen které považují zamilovanost i do někoho jiného než do sebe sama za pózerskej přežitek. Zde budu tak smělý a načrtnu drobný výčet vlastností Smetanu. Nepřetržitej kyslej ksicht, arogantní drzé až přisprostlé chování, absolutní deficit jakýchkoliv ženských vlastností a ženskosti, víceméně chlap s kundou trpící absolutní ztrátou libida a sexuálního apetitu vedle kterého i 50-ti letá transka vypadá jako ztělesnění ryzé ženskosti, psychopat s již až sebepoškozující vysokou hladinou narcisizmu a obrovské nedozírně vysoké ješitné ego narážejicí až do dolního patra mezinárodní kosmické stanice ISS, a sebevědomí na úrovni čtyřnásobného držitele nobelovy ceny přesvědčeného o božskosti a nedotknutelnosti své, a své kundy. Vzhledem k uvedeným skutečnostem je zřejmé že Damián který zde jako jediný vypadá jako chlap, nemá u Smetany (odmítám tohle hovado oslovovat v ženským rodu) žádnou šanci, a Smetana se s ním baví se stejným opovržením jako kdyby to byl nějaký 150 centimetrový invalidní důchodce Vojta který dělá dokladače tovaru v kauflandu a poté co nedokázal Petru Fialovi uspokojivě odpovědět na prostou otázku proč jsou v tom obchodě potraviny o 50 procent dražší než v Německu, byl degradován na čištice hajzlů kde se věnuje profesionální kariéře sběratele použitých šprcek. Navíc toxicky maskulinní Damián je pravým nefalšovaným opakem přecitlivělé rachitické genderově neukotvené latentní buzny Jordána doHáje kterýho Smetana v (reálnem životě?) oblibuje šukat do prdele s dildem, přičmž oba netpělivě a neuspěšně čekají kdy bude konečně Jordan přiveden do druhého stavu. Smetana dokonce objednal z čínského Aliexpressu stříkajíci dildo se 33% čerstvou bio Smetanou a ten zmrd Jordan pořád né a né otěhotnět!!! Jsem si naprosto jist že Damián je těžkej homosexuál, páč je Smetanou naprosto okouzlen protože takovýho drsnýho chlapa nenašel na celém královském dvoře kde se svýma třema milencema každý den absolvoval vyšegrádskou čtyřku, a Smetanův malej klitorisošulin a větší objem hrudníku než má on mu také nevadí páč není ješitnej. Damián ale není takovej vypatlanej kokot jak již z letmého pohledu vypadá a navzdory všemu výše uvedenému si není zcela jist že Smetana je skutečnej chlap, a tak si to chce ověřit osvědčeným způsobem tím že se Smetanou uzavře svazek manželsko/registrovanej, páč platí pravidlo: manželství je takový celoživotní WORKSHOP, on WORK a ona SHOP. Pokud by se tohle potvrdilo i v jejich případě, znamenalo by to odhalení že Smetana je ženská a bude následovat rozvod. Ano je to seriálovej skvost kterej by nedokázali natočit ani Alfred Hitckock se Stephenem Kingem a za který by se nestyděl ani Zdeněk Troška, ač i jeho nejinfantilnější filmy a pohádky vypadali v porovnáni s tímhle jako seriózní filmy. Seriál byl asi tak romantickej že k dokonalosti chyběla jen nasledující závěrečná scéna : Ona: ,,Já tě miluju“. On: ,,Já tě taky miluju Smetano, já tě tak miluju, že napíšu tvoje jméno na svůj barák“. Ona: ,,Jestli mě opravdu miluješ Damináne, tak napíšeš svůj barák na moje jméno“. No nic přátelé, nezůstává nám nic jiného než ve stoje zatleskat a poblahopřát všem co se na tomhle zvěrstvu podíleli a obdrželi za to honoráře ve výšce astronautů na půl roční misi, a sobě poblahopřát také za to kde jsme se narodili a kde žijeme, pŕičemž jsem si jist že nejeden z nás po zhlédnutí seriálu kromě sebevraždy zatouží také jako Damián cestovat v čase, pouze opačným směrem do 18-tého století. () (menej) (viac)

Jezinka.Jezinka

Promo na seriál nás zasáhlo až těsně před vysíláním prvního dílu a s "no to bude hovadina, mrknem na to, jestli to je tak blbý, jak to vypadá, nebo blbější", jsme pustili první díl. Bylo to blbé. Takovým obskurně chytlavým způsobem. Kam se z toho absurdního nesmyslu hodlají vyhrabat? Z propadliště na dno, vzestup přímo strmý. I když trvám na svém komentu k prvnímu dílu. Paní Syslová, paní Kuklová i paní Rusevová jsou ve svých rolích příjemné a milé, jejich postavy jsou sympatické. Komtesa Eleonora je mile potrhlá a krásná, přítel Matouš je skvělý. Velmi sympatické postavy a příběh včetně milostné linky zajímavější a dotaženější než ten ústřední dvojice Honza a Jolana. Celkově byli Eliška a Damián (aka Elda a Dami) guilty pleasure letošního podzimu. ()

nwx

Pohodové, nevšední dílko, klidná kamera, střih. Jemná hudba, která neotravuje a neleze do každé scény, vtipný scérář, režie, prostě rodinná relax pohádka se scifi prvky, která si umí sama ze sebe dělat srandu. Herci v rámci žánru bezvadní. Každopádně profi práce celého realizačního teamu, kostýmy, všechno. Na tu bandu trollů co to ani neviděla ale hejtuje všude od první minuty, na tu bych nedal. Tento seriál se na české poměry povedl a pozor, není to další pitomá kriminálka ani ulice či ordinace! Zázrak! Kdy už to období novodobých přiblblých kriminálních seriálů, které na všech tv kanálech trvá už snad 10 let, konečně skončí? Asi nikdy, když joudové hejtují každý pokus se vymanit. Slušní recenzenti se alespοň za svoji ukavapenost omluvili a snad se i napříště poučili, v duchu systému "co jsem neviděl, na to nekydám!" Dal bych 4 hvězdy ale dám 5, na protest. https://medium.seznam.cz/clanek/traveler-hanil-jsem-serial-eliska-a-damian-nyni-se-musim-tvurcum-i-protagonistum-omluvit-29046 https://magazin.aktualne.cz/kultura/eliska-damian-prima-recenze/r~2058010c4bee11eebc030cc47ab5f122/ ()

Olík

Přišli jsme, zkusili jsme, prohráli jsme……..k tomu prohráli jsme, ještě nutno dodat, že na plné čáře. Všichni víme, co je mainstreamový divák všechno schopný zkonzumovat, ale tohle nemůže fungovat ani jako ujetá giulty pleasure. Tohle je prostě…..a teď mi odpuste ten výraz…..ale tohle je prostě v prdeli. Kdyby se peníze vynaložené do toho projektu raději poslaly na nějaký nadační fond, nebo z nich byly zaplaceny kurzy herectví pro Emmu Smetanu, udělala by Prima mnohem lépe. ()

• Zatímco 1. epizodu 1. série si 2. září 2023 pustilo 809 tisíc diváků starších patnácti let, 2. epizodu 1. série si 9. září pustilo pouze 381 tisíc diváků starších patnácti let. Z důvodu nízké sledovanosti byl seriál přesunut ze sobotního večera na hlavní vysílací čas v pondělí. (rakovnik)