Ústředními postavami filmu Červená, bílá a královsky modrá, natočeného podle knižního bestselleru v žebříčku New York Times, jsou Alex, prezidentův syn, a britský princ Henry, jejichž spor hrozí vrazit klín do americko-britských vztahů. Když jsou donuceni naoko uzavřít příměří, jejich chladný vztah začne roztávat a z třecích ploch mezi nimi se roznítí něco hlubšího, než co kdy čekali. (Prime Video)

Talita1

Príjemná, milá a miestami vtipná gay romantika tentoraz vo vyšších kruhoch. Britský princ (Nicholas Galitzine) a syn americkej prezidentky (Taylor Zakhar Perez) sa najprv pošťuchujú, aby nakoniec zistili, že medzi nimi niečo je. Je to veselé, pohodové a napokon aj dobre, že tak. Veď koľko gay romancí spracúva ťažké témy, a preto padne takáto rozprávka celkom vhod. P.S. Nicholasovi ten blond účes pristane oveľa viac, ako keď je brunet. ()

hussky

Skvěle natočeno a zrežírováno. To, že se zde objeví pár zoufalců, kteří žijí ve své omezené sociální bublině a ostatní nenávidí, protože nezapadají do jejich představy ideálního světa, bylo jasné dopředu. Naopak film ukazuje realitu života takového, jaký skutečně je. ()

diax3

Já chápu, že po tomhle dneska mladí skáčou jak slepice po flusu. Fakt. Za zlé jim to nemám. Ale vidět nad tím pětihvězdy, tam mé chápání končí (a zdůrazňuju, že jsem si to nešla pustit, aby mě uchvátil příběh).  Ona je totiž jedna věc tohle číst - a druhá věc je na to koukat. Protože při čtení si jde do sytosti představovat, jak se na sebe zaláskovaní zamilovaně koukaj, jak do sebe během těžké situace ve vzájemném objetí zapadnou jak dvě půlky, jak je to sexy, když po sobě skočej, a tak vůbec. Jenže tady je vizuálno dáno. A musí obsáhnout i všechno to, co vidět není. Což se v tomto případě nestalo. Byli nám naservírováni dva fešáci, co se možná snažej, ale jiskry mezi nima prostě nelítaj - a když jim tečou slzy, tak jim je nevěřím ani za mák. Pocitově pro mě plochost. A intimní scény mi navíc navodily pocit trapnosti.  To, že se zde vyskytuje postava moderní matky (v roli prezidentky, aby byla kromě duhy podpořena i woman power a do několika záběrů se mohla nacpat kromě LGBT vlajky i ta americká), jež ihned po comingoutu svého synka otevře téma bottomingu, je sice fajn, stejně jako to, že na rozdíl od filmů typu Zkrocená hora, Volný pád nebo Na konci světa je toto pokus o další méně syrové a načančanější zpracování problematiky pro generaci odkojenou Netflixem po filmu Já, Simon + seriálech Já, Viktor, Mladá modrá krev a Srdcerváči na úrovni, kdy je lovestory dvou chlapců poskytnut spotlight. Tam ale úrovně končí.  Byť mám pocit, že tomu masy provolají slávu, pro mě absolutně nedostačující k tomu, abych dala hodnocení lepší než jednu hvězdu, neboť tento výtvor nenabízí ani kvalitu, ani přesah, ani dobrou podívanou. Nikdy víc to vidět netoužím, ale naštěstí na to brzo zapomenu. ()

Frameline

Milá gay romance pro deštivé večery. Svižně natočený příběh je vtipný a solidně zahraný, zvlášť Stephen Fry je i na malé ploše skvělý. Film s nadhledem ctí žánr telenovely, nepředstírá poselství, přestože ho v dialozích najdeme. Hlavním postavám držíte palce, vzpomenete si  možná na princeznu Dianu a prožijete emoce jak při sledování Angeliky. V dnešní cynické a odosobněné době je to vlastně víc dost. Určitě doporučuji. ()

Thalin

Překvapivě celkem povedená lgtb romance, která téma člověku necpe pod nos násilně, má to i nějaký ten humor a sympatické hlavní hrdiny. Jak se to bude odvíjet je jasné už z anotace a začátku filmu. Takže moc nechápu, proč se na film s homosexuální tématikou dívá někdo, kdo grcá ze vztahu dvou mužů a zmůže se jen na odpad. Ale to je tady taková tupá klasika. Není to žádné převratné dílo, které by tu otázku tápání v orientaci nebo ve vztahu řešilo s dramatickou hloubkou. Je to spíš odlehčené, má to být komediální a asi i cílené na trošku mladší ročníky, soudě i dle knihy. Bylo to sice vcelku předvídatelné, ale pořád mě to dokázalo i tak bavit a i pobavit. Je to sice chvilkama lehce utahané, ale s ohledem na tématiku, je to z těch povedenějších, nenucených filmů kde nemá člověk tendence protáčet oči, protože mu tam někdo cpe lgtb v každé druhé minutě násilnou duhovou formou, aby náhodou divák nezapomněl, že se to kolem toho tématu točí. Je to taková lehce naivní romance, ale pobaví, neurazí a mezi kluky je dobrá chemie. Rozhodně je jejich chování a vývoj vztahu uvěřitelnější než co předvádí gayové třeba v seriálech od Netflixu, kde se divákovi máchá duhovou vlajkou před nosem, div mu ji postavy nepíchnou přímo do oka a každou chvíli nám nezapomenou oznámit, že jsou teplí. Tihle dva se nejdřív pouráží, jeden druhého  označí za píčuse a až pak se ukáže, že to nebude tak nevraživý. A právě asi ta část mě bavila nejvíc, působilo to nenuceně a relativně vtipně. Za mě je to taková fajn oddechovka, tak na tři a půl hvězdy. ()

Stanislaff

Chápu, že se tento film snícím měšťákům musí líbit. Je tam vše. Počáteční chlad, potom se to rozhořívá v lásku prudkou bez velkých obav o následky. Navíc mužský člen britské královské rodiny a syn americké prezidentky, která obhajuje svůj post. Soukromé tryskáče, luxusní večírky, oblečení a naleštěné botky. Ženské spřízněné duše a nakonec po prozrazení happy end. Tak takhle to vážení přátelé filmu v reálu opravdu nefunguje. Vy to ale určitě víte, ale hezky se na to kouká a hlava i ruce z toho  nebolí. ()

Akinaz

Jedním slovem skvělé...Takhle si představuju kvalitně zpracovanou filmovou knižní předlohu. Moc mě to bavilo. Hlavní hrdinové oba sympaťáci a navíc oba uvěřitelní...bylo to milé, vtipné, romantické, dojemné. Prostě to mělo vše, co od romantického filmu očekávám... a co se některých zdejších komentářů týká, doporučila bych si neprve přečíst anotaci, než si film pustím...možná byste pak neutrpěli takovou újmu, jakou vám to nejspíš způsobilo...víc k tomu nemám co dodat. Já byla spokojená. 5* ()

skvely

Roztomilá romantická komedie, která dokáže být opravdu vtipná. Knížku jsem četla dva roky zpátky a líbila se mi. Jsem ráda, že ani filmové zpracování nebylo zklamáním. Je super vidět lgbt filmy, kterých bohužel ještě není dost, a dokázat říct, že jsou kvalitní. Boží na odreagování. ()

Fahrenheit

Je to romantická komedie se vším všudy, ale v gay verzi přece jen o dost snesitelnější, protože jí nechybí příchuť zakázaného ovoce. Scénář propracovaný. Herecky velmi přesvědčivé. A nic na tom nezmění ani poslední hrstka předpotopních homofobů, která na ČSFD řádí. ()

ynteligent

Je to o tom ze sa do seba zalubili kralovsky syn a syn americkej prezidentky a ze to maju tazke. Za normalnych okolnosti by mohol trvat cca 30 minut.....je to roztahane, monotonne, bez dynamiky a nudne.  Skratka tak ako povedal Cartman v South Park: Film o tom ako 2 tepli kovboji jedia puding. ()

Jitussh

Jasně, četla jsem knihu, takže mám s čím porovnat. Podle mého se jim to povedlo! Na scénáři/filmu se podílela i Casey McQuiston, takže k tomu asi měla co říct. Nebyla to úplná blbost, chemie mezi Taylorem a Nickem je perfektní, vedlejší postavy taky super, ani mi nevadilo, že spojili dvě postavy do jedné (Nora). Je škoda, že některé věci nepořešili do hloubky (díky knize se mi mezery vyplnily). S queer filmy a seriály se poslední dobou "roztrhl pytel" a Červená, bílá a královsky modrá je jedním s těch dobrých. Dávám plný počet a určitě jsem ho neviděla jen jednou. ()

Korpy22

Film ze světa dvou důležitých, privilegovaných mužů, jejichž láska by měla být zakázaná. Tenhle film dle námětu působí lehce jako klišé, přesto finální produkt je spíše opakem. Jedná se o vtipnou romantickou komedii, kde konečně můžeme sledovat svazek dvou mužů a sledovat to jak to svět přijímá či nikoliv. Hlavni dvojice má mezi sebou skvělou chemii a film se divákovi dostane pod kůži. ()

mt27

Příjemná a oddechová romantická komedie. Bylo zde pár slabších míst, ale ve výsledku se jedná o velmi pěkný film. 78 %. ()

StandikK odpad!

Fujtajbl. Takové filmy by měly by měly být vysílány pouze na OnlyFans. A ještě ukazovat, že to je úplně normální a nic se neděje... ()