Odložený prípad

• Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

mazadlo

Líbivé a příjemné , konečně detektivní seriál který není postavený na tom samém na čem jeho konkurenti. Nicméně bohužel se v průběhu řad nikam neposouvá v ničem se nemění a nijak se nevyvíjí - což vede k jisté apatii a otupělosti diváka. Nicméně za ty první tři příjemné řady ( nejoblíbenější díl je ten s obchoďákem a bandou fakanů s brokovnicemi ) dávám pět hvězd. Třeba tvůrce seriálu nakonec napadne nějaká další revoluce a já se k tomuto seriálu rád vrátím. ()

kikka20

Dobrý seriál na nudu. I když si myslím, že je to trochu.. jak to říct, nereálné? Možná? Mám ráda nereálné věci, ale to se mi zdá na normální seriál moc. Ale mě to, kupodivu, moc nevadí. Dobrý nápad, i když občas herci pokulhávají, ale nestěžuju si. ()

Marina111

Seriál mojej rannej puberty. Vtedy si ma tá -neraz vybičovaná - atmosféra neskutočne podmaňovala. Seriálu však paradoxne uškodila jeho popularita : 156 dielov si môže dovoliť romatická telenovela alebo sitcom, ale nie kriminálka. Uberá jej to na vierohodnosti. A presne to sa stalo v tomto prípade. Veď komu by sa chcelo stále dookola dívať na príbehy, ktorých podobnosť bola tak zjavná, že azda len tí najväčší fanúšikovia dokázali neškrípať zubami ? Oceniť však treba najmä detaily : napríklad výborný nápad natáčať každý prípad typom kamery, aký sa používal v roku, kedy sa daný prípad stal. A moje osobné ocenenie určite patrí Kathryn Morris, pretože jej Lilly Rush som jej skutočne verila. A obľúbila si ju. ()

Sancoo

Z krimi seriálů, kterých je tu spousta (dost bylo kriminálek a jejich nadpozemské technologie), jsou Odložené případy můj nejoblíbenější a taky dle mého názoru nejlepší a to nejsem zrovna fanoušek krimi. Snad každý z případů má co do sebe a dokáže diváka zaujmout, sympatický tým, povedené flashback scény a perfektní konce dílů s trefným hudebním podkladem. Za mě jasných 5*. ()

Tominecek

Mňamka detektivního žánru. Spolu s Myšlenkami zločince nejlepší dvě kriminálky začátku třetího tisíciletí. Oceňuji zde zejména prolínání časových rovin příběhů a důraz na lidskou stránku hrdinů - obětí i vyšetřujících. Doprovázeno výbornou hudbou. Závěr každého dílu zdůrazňuje základní smysl lidského života. Doporučuji. ()

werus

"Všechny oběti si zaslouží, aby jejich vrazi byli dopadeni." Tohle je parádní seriál, podle mě lepší než tady tolikrát zmiňované CSI nebo všechny kriminálky. S Odloženými případy se vracíme do minulosti, k věcem dávno zapomenutým, abychom zjistili jak to všechno tehdy bylo, abychom našli pravdu. Odložené případy mají atmosféru, silnější příběh než zmiňované kriminálky a skvěle udělané flashbacky, které nám postupně odkrývají minulost, většinou velmi dobře vybranou hudbu a moc sympatickou slečnu vyšetřovatelku. Tomuhle seriálu je vytýkano, že je to pořád to samý. Jo, to je pravda, ale díky stejně postavenému příběhu, flashbackům, záverečné scéně atd. je to právě jiné než ostatní kriminálky a mě se právě tyhle (opakované) složky líbí. Je fakt, že v těch závěrečných scénách se vždycky objeví zatčení - spravedlnost, objeví se oběť, popřípadě pozůstalí - zadostiučinění a třeba se tam po dlooouhých letech potkají kamarádi(dky), rodinní příslušníci, k tomu pomalá, jímavá hudba.. jste-li slabší povaha nebo máte-li slabší chvilku, můžete se i dojmout :). A je to seriál bez nějaké hlavní "nitě", takže neuvidíte-li jeden díl, nic se nestane. Dávám čtyři hvězdičky a těším se na další díly, jestli budou tak dobré (nebo ještě lepší :) ), nevylučuju ani zvýšení na hvězd pět ;). ()

chalp

Po remeselnej stránke, čo sa týka seriálov ako takých, v podstate dokonalé, hudba, kamera, výborne zvolení herci(minulosť/súčasnosť),lenže v seriálovej produkcii podobného razenia jednoducho zapadá do davu.A novšie diely stratili už absolútne všetko čo ho ako tak vyťahovalo z radu. ()

waits

Bruckhemier vi, jak na divaka. Odlozene pripady neurazi, Kathlyn Morris me osobne vyslovene sedi. Diskutabilni je podkres hudbou - nekdy se scena s vybranou skladbou vylozene tluce, na druhou stranu, takhle davkovany pop serial nechava lehce plynout, pametnik muze u starsich komercnich popevku zavzpominat na mladsi leta:) ()

glamgirl

Zdá sa to len mne, že sa tvorcovia až fetišisticky vyžívajú v používaní dobovej hudby? Ako keby seriál natáčali len kvôli hudobnému podmazu z obdobia, v ktorom sa odohral prípad. A Lilly Rushová je veľmi nesympatická postava. ()

sedlo03

K tomuhle seriálu mě paradoxně dostal soundtrack. Skvělý melodický, kdoby tomu odolal?! Neviděl jsem kdoví jak mnoho dílů, ale ty co jsem viděl, mě nikdy nezklamaly, generování starých případů, skvělá pamět obětí i po několika letech :D a hlavně vkusně vybrané zvukové stopy. 75% ()

Dejvi21

Kriminálky jsou dnes natolik v kurzu, že jich musí být alespoň 5 na každé tv stanici. O to těžší je v nich najít takovou, která by vážně zaujala. Před pár lety však tyto kalné vody rozvířil tento seriál, který je originální, dobře zpracovaný a po dlouhém dni příjemný a osvěživý. Po všechny řady se při sledování dobře odreaguju a každý díl je zajímavý, navzdory tomu, že ne každý je stoprocentní. Oceňuji taky práci se střihem a výběrem hudby. ()

Mortemiss

Moc dobrý seriál s promyšleným dějem. Mám ráda, když se v seriálu protíná minulost s přítomností a když nevíte na první pohled, kdo by mohl být vrahem, jako u Columba ;) ()

Sunny.69

Případy jsou celkem průměrné, většinou nic extra, ale námět je dobrý, netypický u krimi seriálů. Čtvrtou hvězdu si zaslouží za dobovou hudbu a atmosféru a závěrečné scény, kdy se postavy přítomnosti a minulosti potkávají. ()

PanTumnus

konec každé epizody tohoto skvělého seriálu je takovou emocionální peckou pro srdce a duši která z vás sice tahá slzy velice silně ale nikdy lacině. tleskám tomuto skvělému, a pro mě nepřekonanému, počinu na poli kriminálních seriálů. ()

Sista

navrch huj a vespod fuj, hovno pod dečkou!...ale stejně na to ráda koukám - a čím odloženější případ, tím radši. ()

Procker

Příjemný kriminální seriál, u kterého je zvláštní hlavně myšlenka "odložených případů", takže když chceme zjistit pravdu, tak se spolu se sympatickou hlavní postavou a vynikající vybranou doprovodnou muzikou, musíme dostat do minulosti a díky zpětným scénám se dozvíme pravdu........Jedna z atypických detektivek, kterou mám moc rád. 4*/75% ()

77Ivana

Zajímavě natočený seriál, kde policistka vyšetřuje nedořešené případy. Mám ráda míchání děje ze současnosti do minulosti. ()