Odložený prípad

• Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

Ydrosten

Nikdo ( opravdu nikdo ) mě nepřesvědčí o tom, že kdejakej 80ti letej děda, si vzpomene co dělal před 15 lety ve čtvrtek kolem 19:00 a kolik tam bylo lidí atd. Naprosto nevěrohodně udělaný krimi seriál. Vážně si kdokoliv dokáže vzpomenout co dělal před 10 - 15 lety ? Tohle vážně lidi berou jako fakt ? Asi nejvíc mě dostala episoda, která pojednávala o 55 let ( ! ) staré vraždě a všichni si vzpoměly do detailu co přesně dělaly, říkaly, kolik tam bylo lidí, a co měl barman za košily. Neuděluji žádnou hvězdu, protože nemám od čeho svoje hodnocení odpíchnout. Krimi je to průměrná // ( Dovětek : před 12 lety mi umřela manželka, a i když mám spoustu jejich fotek a na ten den se zapomenout opravdu nedá, tak mám občas hodně velké problémy si bybavit některé skutečnosti které se ten den udály a i její tvář mi občas přijde velice neznámá a pokud nekouknu na její fotku, tak si v paměti ani nedokážu vybavit jak vypadala - už proto odmítám uznat jakýkoliv díl této krimi, který je minimálně 10 let vzdálen v minulosti ) Jsem zvědavý, kdy začnou vyšetřovat vraždy které spáchala tajemná osoba nazvaná ZODIAK ( kdy ? kdy ? ) ()

Hubis_

Není to špatný seriál.Sice nesleduji pravidelně,ale když projíždím tv kanály a narazím na tuhle detektivku,neváhám!Řeší zajímavé případy a nejlepší na tom jsou časové skoky z minulosti do přítomnosti. ()

herák

tak hrozně předvídatelný..i když je to detektivka..co čekat..ze začátku byly ty prostřihy docela dobrý ale okouká se to ()

ex.it

O kvalitě seriálu tady nejde diskutovat, ale i tak se zastávám názoru, že stojí za to. Líbí se mi totiž propojení minulosti s přítomností a i případy jsou občas dost zajímavé. ()

Ondriss

Zajímavé, asi hlavně pro mladé vědce. Čekal bych něco víc, než opakující se motiv stáří/mládí, výčitky/zapomnění. Suchý ()

-soch-

Väčšinou sa s Andersonom zhodnem v názoroch, ale tentokrát mu musím oponovať. Tento seriál prezentuje dokonalosť. Najmä v prvých sériách. Jednou z mojích obľúbených epizód je časť, v ktorej sa vydajú riešiť prípad z černošskej štvrti, ktorá sa udiala už dávnejšie. (Na miesto činu tejto vraždy prišli v prvej epizóde.) Kamera je v tomto seriáli výborná, rovnako ako kompozícia hudby. + Dabing V slovenskom znení: RENÁTA RUNDOVÁ, DANIEL DANGL, PAVEL BRUCHALA, MARIÁN SLOVÁK, MARTIN KAPRÁLIK, IVO GOGÁL a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR, JULIANA ĎURIŠOVÁ, BOHUMIL MARTINÁK + je škoda, že sa výroba dabingu po pár seriách presunula z Lenoxu do štúdia Dimas. ()

cogi

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii televizní stanice nova začala pouštět tento seriál, občas jsem kukla na nějaký díl, když jsem měla dlouhou chvíli. Po dlouhé době jsem si uvědomila, že nebyl jediný díl, který by se mi nelíbil, v poslední době jsem se dívala celkem často, seriál graduje kvalitou. Příběhy jsou lidské, při závěrečných titulkách je mi smutno, soucitím s ublíženými a a vlastně to prožívám, nestalo se mi, že by mě nějaký jiný "detektivní" seriál takhle dostal ... podle mě nejlepší detektivní seriál vedle vražd v midsumeru. ()

nikushaa

Človek by povedal, že všetky kriminálky sú rovnaké. Ale nie sú. A Odložený prípad to len potvrdzuje – už len tým, že sa zaoberá zabudnutými prípadmi z minulosti. Aj celkové spracovanie a atmosféra jednotlivých epizód mi príde odlišná oproti ostatným seriálom tohto žánru. A tie hudobne podfarbené závery mám úplne najradšej – najmä vďaka nim si divák Cold Case zapamätá. Síce som ho ešte celý nevidela, ale na žiadny zlý diel som zatiaľ nenatrafila. Proste seriál patrí k mojim najobľúbenejším - preto musím dať 5* :) ()

Blacker94

Nádherně zpracovaný seriál. Dobrá myšlenka, přijemné postavy, skvělé zpracování. Ovšem nejvíce vyniká vizuální stránka, která je podle mě úžasná. Je zde mistrně vyvedený střih i volba hudby, a (myslím že se s mnoha lidmi shodnu) nádherně vyvedené endingy. ()

Koprska

Když začali tento seriál dávat, tak jsem si ho zamilovala. Ty retrospektivní příběhy, sépiové a černobílé podbarvení, nádherná hudba, chuť a vůně staré Ameriky, nádhera.. Poklidná role Kathryn Morris je skvělá.. Celé to na mě dýchalo něčím novým, neokoukaným.. Bohužel jako u všech věcí v životě a ve filmovém světě tím spíš, časem se to okouká a poslední dobou už tak nadšená jako na začátku nejsem.. Každopádně v džungli dnešních krimi seriálů ho řadím jednoznačně mezi špičku :) ()

candy_daze

Ano, nepopírám, že se to vzhledem k množství dílů opakuje a strkají nám pod nos pořád stejné režijní postupy, ALE přesto je Cold Case jedním z nejlepších kriminálních seriálů, které nám české TV servírují ....což se tedy samo o sobě možná nedá brát jako ctnost. "Je tu ale další ALE!" Cold case je poměrně chytře vymyšlená záležitost a právě zařazením do jiných míst a jiného času získává na atmosféře a je někdy příjemně "osvěžující", když už je vám zle z těch všech Kriminálek Miami/New York/Dolní Lhota/Horní Lhota. Herecké výkony nejsou nic dechberoucího, ale jsou pořád přijatelně civilní a neotravné. Suma sumárum, klidně to přiznám- když si doma válím šunky a nemám nic důležitého na práci, s chutí si tu bednu zapnu a na Cold Case se podívám od začátku do konce. ()

VerenaLord

Mnoha z kriminálek a přesto s poměrně originálním nápadem - neřeší vraždy v současné době, ale vrací se na základě nových poznatků k případům starým. Nejedná se o typický krvák, který známe z mnoha jiných seriálů a detektivové jsou poměrně sympatičtí lidé, kterým lze věřit herecké výkony. ()

chrispe

Přestala jsem se dívat. Ne proto, že by to bylo špatné, ale proto, že jsem na konci většiny dílů měla kolem sebe slzavej potok a nic moc náladu. Btw: ty vlasy Lilly Rush mi v mnoha případech připomínají moc nesednoucí paruku. ()

P. J. D.

Každý jednotlivý díl mne bavil jinak svým způsobem. Pokaždé jsem se mohl vcítit do dané doby, kde na mne přímo dýchla ona pověstná atmosféra. Propracované postavy a jejich příběhy mne ani tak moc nezajímali, já jsem ujížděl na těch časových skocích, které jsem si oblíbil. Přesto všechno se mi někdy zdálo, že příběhy jsou trochu přetažené za vlasy (pochopitelně ne všechny, jen některé) a přesně tak, jak byly popsány se ani udát nikdy a nikde nemohly. Celkově to proto vidím na čtyři hvězdičky. ()

NiaWolf

Asi nejlepší kriminální seriál vůbec. Perfektní herci, zápletky, hudba. Nejraději mám díly, které jsou z doby cca před 50-100 lety. Kvalitní počin! ()

Bart16

Jeden ze zdařilejších seriálů z produkce Jerryho Brucheimera.Seriál není přeplácán spoustou nesmyslných počítačových efektů,jako CSI. ()