Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

Welington

Neobyčejný britský smysl pro humor, nepřeberné množství komických situací a cest, které vedou od horšího k ještě lepšímu a naopak, skvělé herecké obsazení, potřebné množství narážek, krve a ideální počet zombie. To je přesně Soumrak mrtvých a já musím říci, alespoň sám za sebe, avšak je nás určitě více, že jsem se ukrutně pobavil. ()

megacik

Tento "horor" patrí medzi mojich TOP 6 ZOMBIE filmov vôbec. Na prvom mieste mám Úsvit mŕtvych(2004). Na druhom mieste mám Svetovú vojnu Z(2013). Tento Súmrak mŕtvych(2004) u mňa obsadil tretie miesto. Na štvrtom mieste mám Zombieland(2009). Na piatom mieste mám Vlak do Pusanu(2016). A na poslednom mieste je Resident Evil 1(2002). Minimálne raz za rok si ich pozriem všetky v jeden deň. Ostatné filmy so zombíkmi nestoja ani za starú bačkoru. ()

LennyCowler

Tohle bylo super, zábavný, krvavý a mělo to spád. Juan de los muertos se mi líbil víc, ale je to lepší než hovadina Zombieland a to o dost. ()

karmalat

Je to obcas legrace, ale az tak moc velka blbost, ze je tezke vydrzet divat se na to celou dobu. Nicmene 3 body jsou hlavne za vtipnou nekorektnost. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co se děje?" - "Ale nic, asi budeme muset zabít votčíma." - "Jo, pohoda." Soumrak mrtvých aneb parodie na americký horror Úsvit mrtvých. Dvojice Pegg a Frost jsou lidským, normálním a uvolněným způsobem zábavní. Jinak spousta hlodů a humorných scének, snad žádný hluchý místo, prostě zábava od začátku do konce. Bezva byla scéna s večerním zpěvem zombíků a poté tanec hostinského tlučeného tágy na hudbu Queen. Prostě nehorázná sranda, kde se skupinka přeživších v jednom městečku snaží najít ukryt před nakaženými lidmi. "Volala tvoje máma kvůli tý zítřejší návštěvě. Pak volala Líza kvůli tý dnešní večeři. No a pak znovu volala tvoje máma, jestli bych ji nevylízal." - 80%. ()

caesarous

Zombie filmů je v poslední době bohužel pomálu, a tak jsem sáhnul po již starším kousku a rozhodně toho nelituji. V době koronaviru je to ideální a v podstatě i aktuální oddechovka. Kdo čeká horor bude zklamán určitě, kdo klasickou komedii, tak nejspíš taky, i když u tohoto dílka se rozhodně zasmějete. Čím film zaujme je opravdu šílená britská angličtina, bez titulků bych měl docela problémy. Každopádně pokud se chcete zasmát a zombie máte v lásce, tak je Shaun of the Dead jasná volba. ()

serbero

To čo je iné ako na ostatných zombie filmoch - komédiách je to, že tento film má aj príbeh. Chlapík ide zachrániť svoju mamu, ktorá má narodeniny a žije s otčimom, ktorého neznáša no pred jeho smrťou sa s ním pomery , ide zachrániť svoju lásku, ktorá ho pre jeho neschopnosť nechala, no dajú sa opäť dokopy a to všetko v meste plnom lenivých zombie. Dávam 3* ale je to lepší priemer. Skvelá zábava - odporučam ()

Ospalek

Příjemná britská zombie komedie, která neurazí, je celkem vtipná a zaplněná pěknými postavičkami. Za mě slušný nadprůměr. 75% ()

anicca

Absolútne nie moja šálka kávy. Jednu hviezdičku dávam len preto, že zas nemôžem nespravodlivo tvrdiť že by išlo o odpad, ale pre mňa veľké sklamanie kde som sa asi ani raz nezasmiala alebo nebála ()

Sejkorka

Opravdu šílené. Akční / Komedie / Horor. Vzhledem k tomu, že je to především komedie, dají se s úspěchem přežít i hororové scény. Nick Frost (Ed) je parťák Simona Pegga, napsali spolu i některé scénáře. Znám ho z oblíbených Pirátů na vlnách. Tak hraje i Bill Nighty, zde nevlastní otec hlavní postavy, čili Shauna. A když už jsme u těch herců, zajímalo by mne, proč se "obtěžoval" Martin Freeman s jedním záběrem, kde je jedním se šestice, která jde v protisměru ústředním hrdinům. Humor je úžasný anglický. Zombíci se v záběrech objevují v podstatě od začátku, ale chvíli to trvá, než si jich Shaun všimne. 70% směrem dolů. 3 a půl *. ()

opatstviolov

Skvělá akční hororová komedie a jeden z nejlepších zombie filmů. Jsou tu vtipné dialogy i samotná zápletka. Simon Pegg si v hlavní roli vedl skvěle. 10/10 ()

TylerD.

Britský protějšek amerického Zombielandu. Nebýt utahané části , kdy se ukrývají v krčmě, byly by to jasné 4. Tam ale jakoby došly nápady a nesnesitelně dlouho se tam protahovalo to nenápadité nic. Zbytek filmu moc fajn, britská atmosféra tomu výborně sedla, skvělý výběr herců a jejich postavy taky dobrý, hlavně Ed a Shaun :) ()

BrokyyS

Výborná oddechovka se zombíkama a ještě lepší hereckou dvojicí Simon Pegg a Nick Frost, vs zombící = Super komedie. Pravá britská angličtina tomu dodává ten pravý feeling. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií.!! ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)