Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

Pahicz

V tomto filmu mi Simon Pegg s jeho pálkou na Zombie opravdu zvedl náladu a v tomto případě splnil má očekávání. Narozdíl od filmu Hot fuzz mohu jen doporučit. 80% ()

El Patron

Mnoho krát viděná věc, kdy parta přeživších ve světě zombíků si snaží prodloužit svůj život útěkem do budovy, při čemž řeší spoustu věcí z běžného života. Jenže zde tomu byl přidán nenucený humor, jenž filmu přidává tu "šťávu" která chyběla. Plus dvojka Simon Pegg, Nick Frost kteří dovedli film k větší dokonalosti. ()

Amynka

Bála jsem se kombinace zombárny a britského humoru,ale bylo to supéééér!!!Fakt jsem se nasmála a hl.dva hrdinové byli skvělííí...Myslim si,že tohle pobaví i lidi,co nemusej zombie filmy a horory celkově(pokud jim vyloženě nevaděj!),páč jako komedie to funguje skvěle!No a zase ti, co ujížděj na zombie filmkách(jáááá), taky nebudou po této stránce zklamáni..a ten konec v kůlně božííí!Za mě prostě 100% ()

Lavinia

Film odnikud nikam, pro fanoušky zombíků, velenudné líčení zombíkovského děje s poněkud praštěnými vtípky. Pouze pro fanoušky žánru. ()

Polcas

Na druhý krát musím hodnotenie zdvihnúť na 5.Dvojicu Pegg-Frost mám stále radšej a radšej.A scénka s queenmi-perfektná! ()

Uesbe

ja...zaprisahaný hororový antifanúšik a odporca zombíkov.....Briti urobia asi každý žáner prijateľne, vtipne a s nevyhnutnou dávkou snobizmu a predstieraného nadhľadu....plus nostalgia za rokom 2004 :-) ()

ŠpetaMarek

Dobré nápady, hrátky s žánrem, ale celé je to moc dlouhé, tady to brzdí scénář. Viděl jsem to podruhé a už to asi vidět nepotřebuju, jen v rámci Cornetto binge. ()

ANTYCHRYST

Britský černý humor ..:) v zombie podobě..kam půjdeme na romantickou večeři?? K Winchestrovi.. :) :) jak si ráno jde po kalbe pro colu .. úplně v pohodě..:) všude kolem krev zombíci..a on na pohodičku jde..:) parádní oddychovka 70% ()

LdaVinci

Je fajn vidět zombie apokalypsu z pohledu uplně normálních netušících lidí.. i když chápu, že je to komedie a taky že postavy jsou primitivnější, je škoda, že později už začnou být postavy extrémně hloupý a zbytečně na sebe poutají pozornost.. jinak je to fajn podívaná a pro fanoušky zombie to rozhodně stojí za to. :) ()

Duke90

Nejvíc jsem se bavil do počátečního příchodu nákazy. Pak už se film utápěl v doslova prázdných či trapných sekvencích, které jsou sem tam protkány docela slušným vtipem. Za nejlepší scénu považuji "frisbee" s gramofonovými deskami a jejich selekci dle interpreta. Naopak nejslabší část se odehrává téměř celá v "nedobytné" hospodě, kde mi na rtech vykouzlila úsměv pouze scéna s "náhodně" vybranou skladbou od Queen a rytmickým soubojem se zombies. Byla to má druhá projekce asi po 15-ti letech a můj názor se od té doby poněkud změnil, takže už vážně nejsem tak odvařený jako kdysi. ()

wesi96

9/10. Překvapilo mě to hodně. Viděl jsem to hoodně dávno na základce a dneska jsem si rozhodl dát takové repete, protože jsem si z toho nic nepamatoval. Hned první čeho jsem si všiml byli prostřihy, které napomohli aby ten film měl takovou menší svižnost. Celkový příběh a pojetí zombíku byl dobře zpracovaný, sem tam ulítl trapnější vtip ale to už k tomu patří. Ústřední duo, nebo spíše troje, je sympatické a fandíte jim. První střet Shauna a Eda se zombíkem byl vtipný a to nemluvím o jejích házení. Zalíbil se mi i konec, který všechno krásně vyřešil. Celkově jsem hodně spokojený a kombinace Komedie-Horor se mi vždy líbí. ()

pepino

Britská tak trochu romantická komedie, říznutá hororem a špetkou akce. Člověk by si řekl že z toho nemůže vylést nic povedeného. Opak je pravdou. Jak říkám hlavním tématem filmu je příběh "ztroskotance" Shauna, který je přesný typ toho flákačského člověka který jen přežívá ze dne na den. Jednoho dne ho ale nechá jeho přítelkyně a on se rapidně rozhodne překopat svůj život a získat ji zpět. K tomu všemu ještě řeší svůj velice zvláštní vztah ke své matce a jejímu manželovi (nevlastní otec). Mimo to, jakoby náhodou se ve městě rozšiřuje nákaza která mění lidi v zombiky. Jak říkám zombici jsou tu odsunuti na druhou kolej. Hlavne v prvni polovině. Ke konci ale vše graduje a já jsem se jen nestačil divit čím vším se dá zlikvidovat zombie. No víc nebudu prozrazovat. Doporučuju protože jde o zajímavou směsici žánrů která se povedla. ()

R.O.man

Prizná sa, tešil som sa skôr na paródiu filmov Úsvit mŕtvych a O 28 dní, ale realita bola úplne iná. Vykľula sa z toho nízkoúrovňová slabá hororová komédia bez nejakého deja. Niektoré scény boli vcelku komediálne, ale celkový dojem to nezachráni. ()

butterman

Štěstím a náhodou jsem se dostal k skvělé britské trojce Wright-Pegg-Frost a tohle je pro mě jednoznačně jejich nejlepší počin. Fandou zombie filmů určitě nejsem ale tahle akční britská komedie je prostě skvostná! ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)