Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

BigDeal

Kate & Leopold je romantický film v pravom slova zmysle. Príčinou je vojvoda Leopold, ktorého romantické predstavy, gestá a reči niekedy síce zaváňajú gýčom, no vďaka charizme Hugha Jackmana to neprekáža a vďaka nemu i sympatickej Meg Ryan je film príjemnou pozerateľnou rozprávkou. Nebyť toho pátosu a naťahovanej poslednej tretine filmu, váhal by som nad štyrmi hviezdičkami. ()

Terva

Dlouho jsem ten film neviděl, až nedavno to zase bylo v TV. Je to o cestování časem a chtělo to víc lepších záběrů. Ale hraje tam Meg Ryan, co víc chtít....to byl vtip, ale je do dobrý film. ()

Johny_fork

Sázka na čistou romantiku, komediální složka až na druhém místě. Na plátně to mezi Ryan a Jackmanem doopravdy jiskří, takže vše v pořádku a s vkusem natočeno. ()

JohnCZ

Nenáročná fantasy romanťárna s výborným Hughem Jackmana, který mě baví v jakémkoli filmu. Meg Ryan mě baví už o poznání méně, ale pravdou je, že tady mi nevadila. Příběhově je to hodně jednoduchý, ale tvůrci naštěstí nezapomněli na humor. Avšak Leopoldovo přizpůsobování se současnosti mohlo být propracovanější a hlavně vtipnější. ()

amirgal

Komika jednoduchých technických řešení a vědeckých vysvětlení, zřejmě leckoho pobaví, ale bať. Já jsem se bála především přesentimentalizované atmosféry a přepjatých dialogů. Toho, že se, jako obvykle u účelově sentimentálního žánru, u téhle romantické komedie rozlítím. Kupodivu - nestalo se. Bylo to docela příjemné. (Ale neberte mne moc vážně, já vidím jednu romatickou komedii za tři až čtyři roky :-) ()

Marek1991

Pekný romantický film, ktorý je svojím spôsobom nezmysel, tak prečo by z toho neurobili romantickú komédiu. Je svojím spôsob zvláštny, ale má také to starosvetské čaro so cťou, hrdosťou a vnútornou radosťou. Tento film sa dá užiť, ak sa ním necháte unášať. Dnes je už síce starší, ale svoje kúzlo stále má, je to síce priemernosť, ale úsmev vie vyčariť. ()

Crazer

Krásný romantický film k večernímu sledování. Meg Ryan a Hugh Jackman tvoří perfektní pár v této komedii, ačkoliv jsem se příliš nezasmál, ale nemohu říct že to je nepovedený film. ()

El Pistolero

Příjemný film s hereckými esy Meg Ryan a Hughem Jackmanem. Dva celkem odlišné žánry – romantický a fantasy – se zde překvapivě dobře doplňují, což utváří lehce nadprůměrný snímek, u kterého se divák rozhodně nudit nebude. ()

liquido26

Takovéhle romantické komedie nejsou vůbec můj šálek čaje, ale přímo tato mě moc bavila, protože střet Leopolda a moderního světa byl strašně vtipně pojatý :-) ()

corpsy

Fantasy romantika, ktorá mohla mať väčší komerčný aj divácky úspech, keby snímok nepôsobil tak uspechane a fádne. Herci sú síce sympoši, ale nedávajú tomu tú správnu kombináciu sentimentu a humoru ( poprípade fyzického prejavu ), ktorý žáner rom-com skrýva. Skrátka nevyužitý potenciál. ()

F.man

Hodně romantická záležitost, ideální na zakončení příjemného večeru s partnerem/kou. Kate (Meg Ryan) je pilně pracující managerka reklamní firmy a evidentně má smůlu na chlapy. Naproti tomu Leopold (Hugh Jackman) je šlechtic 19. století s nejlepším vychováním gentlemana. Co může vzniknout když se tyto dvě potkají v dnešním New Yorku? Ač takovéto slaďárny moc nemusím, James Mangold servíruje onu romanci v přiměřených dávkách, umně kombinuje také s komedií a povedenými vtípky. Přes mírně přešvihnutou stopáž jsem se ani chvíli nenudil, no k vínu na večer v objetí přítelkyně jde o ideální volbu. Ženy budou Jackmana závidět a muži se kouknou na pěkný účes Meg Ryan. 3 hvězdy a 70% ()

Astaroth12

A túto romantickú komédiu považujem za jednu z najlepších a aj veľmi dobre spracovaných.Je pravda že takých filmov,kde sa ludia presúvajú v čase je veľmi veľa ale táto mi sadla hlavne svojou ľahkosťou a svojim neprekombinovaným dejom.Žiadna ťažka pointa,len príjemný a svižný príbeh,ako sa dvaja z iných dob stretli.Pekné prelínanie minulosti z budúcnosťou,korunované parádnymi výkonmi hlavných postáv.M.Ryan bola zárukou kvality,a ani v tomto filme sa nestratila a tento film považujem za jej jeden z najlepších v akých hrala,a nemožem nespomenúť najsilnejší pilier o ktorého sa film najviac opieral a to je H.Jackman,keď sa zoznamoval s budúcnosťou veľmi bol presvedčivý a bez jeho charizmy by film určite nebol taký dobrý. ()

Johanka

Velmi příjemná komedie s Meg Ryan a Hugh Jackmanem v hlavních rolích. Je to tak nádherně holčičí a romantické až se mi chvílemi tajil dech ()

themic

Příjemná romantická komedie s vynikajícím obsazením... Sice to není nějak závratný a úchvatný film, přesto nevadí jednou shlédnout a odpočinout si u toho... Příběh s dobrým nápadem, ale už trochu ohraným, ale neředil bych ho mezi ty nejhorší snímky s tímto příběhem... ()

kikuka

Don´t blame it on the moonlight..Don´t blame it on the SnowWhite..Blame it on Hugh Jackman..ale mohol si dať napríklad sprchu alebo veľmi zmoknúť.. :P ()

Krissty

Tento film mě velmi překvapil, příliš jsem si od něj neslibovala... Jedná se o klasickou romantickou komedii, kterou obzvláštnilo především cestování časem a úžasný Hugh Jackman v roli dokonalého a úžasně vychovaného elegána! Našla jsem sice nějaké ty nepřehlédnutelné nesrovnalosti kolem fotek, ale u jednoduché komedie se to dá prominout :) ()

Wysch

Jemný nadprůměr (3*) - jedna hvězda navíc za úchvatného Hugha. (dabing otřesný, doporučuju originál, Hugh má krásnej hlas) ()