Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

Campbell

Tenhle film my ležel v poličce strašně dlouho než jsem se odvážil na něj koukat, a bodet by ne, za 1) romantiky nemám rád za 2) opravdu nemám rád dlouhé romantiky. A tohle je 1 i 2 najednou. Nechtěl jsem na to koukat ještě pěkně dlouho, ale jelikož jsem to měl v pořadníku tak jsem si řekl, že tak špatné to být nemusí. No ono nebylo ale fakt jsem se i dost často nudil, cestování v čase bylo nudné. Aspon že to zachraňuje Jackman a Ryanová. ()

Eawy

Tak. Konečne som si tento film pozrela. Prekvapil ma v zlom. Neviem, ale čakala som od toho niečo lepšie. Všetci tvrdili, že je to pekný film tak som po ňom siahla. Nápad bol síce príjemný ale nepáčil sa mi pohľad filmu. Meg Ryan a Hugh Jackman sa nám ukázali ako dobrí herci ale nie v tomto filme. Obaja síce utvorili celkom pekný hlavný pár, ale nebolo to také ako som očakávala. S ťažkým povzdychnutím a ťažkým srdcom 50% ()

nash.

Tragédie. Kdysi krásná Meg Ryan ve své nové image vyhublé protivné trosky s nechutně odulými rty (jestli je to ještě před zákrokem pak je maskérka na zabití)... uprostřed časovky, která se vyznačuje absolutní demencí a největěším počtem časových i dějových lapsů na centimetr čtvereční... ()

LoLaa

Romantický příběh jak má být. Navíc jedinečné propojením minulosti a budoucnosti posouvá film na vyšší úroveň než většina těch romantických nesmyslů. Hugh Jackman byl naprosto úžasný, na jeho profesionální výkon muže z minulého staletí jen tak nezapomenu. Meg Ryan mě ale naopak vůbec neseděla. Bohužel jsem se nemohla zbavit pocitu, že snad každá jiná herečka by se na roli hodila víc. Nehledě na to, že věkový rozdíl mezi hlavními představiteli je opravdu dobře zřetelný. ()

FrodoF

Celkem příjemná záležitost, která nikoho neurazí, ale nepřináší nic nového. Ryan a Jackman jsou sice sypatičtí, ale není mezi nimi znát žádné jiskření. ()

honajz

EDIT 11/2023: Poté, co jsem zhlédl režisérský sestřih, musím ze 2* jít na 4*. Takhle - sci-fi je to vlastně jen na začátku a trochu na konci, ano, je to romantické, a ano, Meg Ryan mi připadal vždy spíš jako štětka, než krásná žena, ale tady ten film je nakonec o něčem jiném. O tom, co v životě vlastně skutečně chceme a jestli nám hodně peněz a prestižní postavení ve firmě - a to i přes to, že budu muset lhát - mohou pomoct skutečně žít klidnější život, být spokojený a užívat si ten život plnými doušky. V té oblasti lhaní v reklamě je mi to hodně blízké, sám jsem v reklamě dělal, a vlastně tohle lhaní, neustálé okecávání špatných vlastností výrobků, aby vypadaly v očích veřejnosti dobře, mi vždycky vadilo. Navíc se tenhle film naštěstí nebere vážně, je posílena komediální složka, ne moc, ale stačí mi to. PŮVODNÍ KOMEMTÁŘ: Když její bývalý milenec přivede díky trhlině v času z 19. do 21. století mladého vévodu z Albany, takto vynálezce výtahu, netuší Kate, že půjde o osudovou lásku. Ačkoliv se však mají rádi, přece jen mezi nimi zeje minimálně propast zhruba 200 let, když už ne charakterové rozdíly. Jak se s tím vyrovnají? DVD: Film samotný obsahuje tucet historických nepřesností, s čímž si samozřejmě Američané hlavu nelámou, disk pak rozhovory, film o filmu a trailery. ()

MM11

Jak se říká – neurazí/nedojme... Asi si nevzpomínám na případ, kdy by u romantické komedie zcela ojedinělý a perfektní výchozí motiv skončil kompletně trapným filmem, nicméně průměrných plýtvání je plno. Kate a Leopold naplňují toto „pravidlo“ bezezbytku. Drží se poctivě své škatulky a nedovolí silnější objektivní kritiku, poněvadž se nevychyluje ani v nejmenším z rámce svého rigidního žánru. A jelikož všichni známe romantické filmy a jejich vzorce, je případná nespokojenost pouze náš problém. Jsou dvě možnosti – buď nadprůměrné romantické komedie porušují nějakým způsobem své vzorce (což asi ne) nebo se jich drží, ale jsou prostě svižnější, vtipnější a méně očividně „na jedno použití“. Já bych podepsal za B. ()

ScarPoul

Tento film možno mal nejakú tu originálnu zápletku a mohla s toho byť pekná romanca lenže všetko sa to hneď na začiatku zvrtne do frašky ktorá je neskutočne hlúpa a ponúka nám hotové MENU hlúpostí, nezrovnalostí, stupidít, absurdností a nejaké to klišé ako jednohubku. Meg ryanová má svoju slávnu dobu za sebou. Bohužiaľ ale týmto sa absolútne prikovala k nižšej vrstve hereckej pretože jej chabý, otravný a neuveriteľný prejav ako ženy som ešte nikdy nevidel a Jackman môže byť len rád že má tie adamantiové pazúry vďaka ktorým dokázal že je kvalitný herec a neukončil svoju kariéru skôr ako začal pretože tak hlúpeho hlavného hrdinu som ešte nevidel , jediný ktorý stojí za povšimnutie a ktorý má v tomto filme bavil aspoň zo začiatku bol Breckin Meyer ale ten natočil posledne gargielda 2 tak čo. Každopádne Mangold natočil vysoko podpriemerný film ktorého zachraňuje ani neviem čo ale aj keď som bol na konci sklamaný a znechutený nemohol som vyslovene povedať že sa mi to nepáčilo aj keď hlúposť je to poriadna. Raz pozrieť a dosť. A hádam nemyslíte vážne že je ešte directors cut?!!! ()

BoPo

Ale no tak. Hlavná predstaviteľka sa s pribudajúcimi rokmi snaží bojovať. No keďže ešte k tomu stratila cit pre výber scenárov, tak jej kariéra postupne smeruje ku koncu. Teda pokiaľ sa nespamätá a neopustí svoj obľúbený žáner romantických komédií. ()

Tommassi3

"Ta věc je proklatě nebezpečná !!" - "Je to jen obyčejný topinkovač !!" - "Tedy, chléb vložený do toho takzvaného topinkovače se vůbec neopeče, pouze slabě ohřeje.. Dáme-li ho tam podruhé, spálí se na uhel !! Toast by byl řádně propečený za jeden a půl násobek doby, což mi však toto zařízení neumožňuje !! Člověk by předpokládal, že když ho onen generál Electric sestrojil, zkoušel si ho.. Ten generál by měl být na svůj výtvor hrdý a nepodstrkovat nic netušícím lidem očividný zmetek !!" ;) ()