Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 18
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

p.a.douch

No po odchodu Sheena už to stojí za houby. Kutcherův hrdina mě nezaujal a Cryer s Jonesem na udržení mojí pozornosti nestačí. Nechávám 3 hvězdy jen z nostalgie. ()

Do_

Po odchodu Charlieho mi to nedá a zvedám hodnocení na 5*. Ashton mě maximálně překvapil a přinesl do seriálu nový dech. Dialogy jsou navíc vtipnější. Takže, já jsem velice spokojená a dokonce posunuji svůj oblíbený seriál o několik příček výše, protože tohle se opravdu povedlo. ()

Kop1x

Hodnocení 8 serií je 5 hvězd, další série s Asthonem Kutcherem nejsou až tak vtipné, ale furt je to nadstandartní humor a nebýt Alana, tak se na to ani dál nedívám, ten chlap je prostě KLASA! Samozřejmě, že s Charliem to bylo mnohem vtipnější, ale tvůrjci chtěl zachovat seriál i bez problematického Sheena, což na jednu stranu chápu, ale ztratili dost fanoušků, jelikož dvojka Alan a Charlie fungovala mnohem lépe, než Alan a Walden, do toho většinou zahlásí Berta, tak aspon, že tak. Dívám se dál, furt mě to baví. ()

Erienne

Hodnotím len diely s Charliem Sheenom. Ináč by som musela za diely s Kutcherom ubrať hviezdičku a to si tento seriál nezaslúži. ()

Prokii

Seriál, který mě pobaví za každé situace, hlavně pokud se podívám na první série a hlášky Jakea, které i když je slyšíte po několikáté, vždycky se zasmějete. Ale tím, nechci shazovat výkony Charlieho a Jona. Ale je opravdu těžké vyzdvihnout jen tyhle ty tři herce, bez role Berty, Evelyn, Judith a později i Herba, by to nebylo to pravé. Škoda, že pak Charlie Sheen to trochu "přestal zvládat" a v seriálu skončil. A jeho nástupce, Ashton Kutcher, kterému jsem nevěřil, že dokáže Charlieho dostatečně zastoupit, je až nad očekávání. ()

Jayk19

To že Sheen má v každém oku raracha víme i z reálu.Proto dokonale ztvárnil roli takřka sama sebe.kurvy,chlast a chlebíčky mu chutnají až běda.Co ale dělá tenhle seriál tak solidním je ničení už tak zničeného bratra - budižkničemu,skrblíka,trapáka bez kousku soudnosti a charisma.A Charlie to umí dost dobře na to aby mě bavil.V prvních seriích seděla dobře i naivita Jakea,v dalších to už není ono.Harperová se svou mánií po mládí a vztahy se syny taky dobře perlí a ani Berta nebyla na škodu.Když vezmu že je téměř v každém díle díky Charlieho promiskuity vidět nějaká kůstka,tak se u tohoto seriálu dá celkem dobře bavit.Není to můj top seriál ale rozhodně mě baví.Viděny pouze všechny díly se Sheenem ()

Logout

Seriál jsem považoval za čtyřhvězdičkový do doby, než vystřídali Charlie Sheena. A pokud jsem četl dobře, zmizí brzy i Angus T. Jones, takže radši dávám tři hvězdy dokud je za co. ()

tchempi

Baby, chlast a boží humor. Série 1 až 8 moje srdcovka, tzn. seriál stojí a padá s Charliem. Další řady s tím nudným modelem jsou za slabé dvě hvězdy. ()

marrrrian

Po cca 15 dieloch Sheenovho kurzu sebeovládania som tu musel ísť s hodnotením dolu. Pripadá mi, že večne ožratý Charlie z 2 a pol chlapa spravil nemožné, vytriezvel a ukázal, že sa to dá aj lepšie. Dva a pol chlapa nastavilo latku vysoko (aj napriek svojej otravnej, pubertálnej závislosti sexom, ktorou trpia všetky postavy bez rozdielu veku), a ani s príchodom Ashtona Kutchera nič nestráca. Podľa môjho názoru vlastne seriálu nová tvár prospela, pretože všetko sa dovtedy točilo v kolečku. Takto sa to aspoň začalo točiť v inom kolečku ...Mimochodom všimol si niekto v tej bočnej lište tagy k tomuto seriálu? Človek neznalý by z toho mohol mať aj strach - sex, chlapec, dům, bratři, alkoholismus :D ()

enter.

Dávám o dvě méně hvězd za poslední série. Bylo to už naprosto trapné a někdy se to nedalo ani vydržet. Na poslední dva díly mohou jen říci: „WTF?“ ()

jojto

Káčer je trapák, ktorého už nemali nasadiť. Čárly sa so seriálom natoľko zžil, že ženy, chlast a flákanie praktizoval i v reále. Kto by ale nechcel že? Sexistické vtípky, alkoholové úlety a rozmarný život na vysokej nohe sa neopozerá len tak. Alan ako skrachovanec tvorí skvelý protiklad. Naviac, krásnych žien so stúpajúcou publicitou seriálu pribúda. ()

Calypso

Naprosto netuším, kde a jak jsem k tomuhle seriálu před lety přišla, ale musím říct, že mě žádný nikdy tolik nechytnul. V době, kdy jsem Dva a půl chlapa jen oťukávala, jsem sledovala Přátele, které jsem viděla jednou celé a už jsem se k nim nikdy nevrátila. O tomhle seriálu ovšem musím tvrdit pravý opak. Od první do osmé série je to vyloženě masterpiece, neotřelý humor, seriál neztrácí na vtipnosti ani s pokročilostí řad. Je sice pravda, že s každou další sérií jsou situace vážnější, všechno se mění, ale humor a odlehčení stále zůstává. Po odchodu Charlieho jsem na seriál na nějakou dobu hluboce zanevřela a už jen proto, že si někdo dovolil ho nahradit, jsem odmítala zhlédnout alespoň jeden díl deváté série. Nakonec jsem se k tomu ale přece jen přemluvila a po deváté a desáté sérii jsem svůj názor přehodnotila. Sice už to bylo jako jiný seriál, ale vtip tam pořád byl a tenhle seriál je moje největší z největších srdcovek, takže jsem mu musela dát šanci. Každou epizodu znám téměř zpaměti. Těším se, až bude předabovaná 11. série konečně na internetu a na finální 12. se těším úplně nejvíc. Doufám, že seriál si až do konce alespoň nějaký ten vtip ještě udrží. Nic, co se tam děje nemá hlubší smysl, ale kde byste našli lepší odreagovačku? ()

MadyDollar

Tento seriál si drží už léta laťku v jednom bodě a nehne se. Od první až do nynější série je to bomba. Neotřelý humor a drzé hlášky jsou podávány tak, že mě nenechají se z plných plic upřímně nezasmát. :) Ze záměny Charlieho za Ashtona jsem měl opravdu strach. Naštěstí jsem nemusel - scénáristi se s tím vypořádali výborně a laťka pořád drží. ()

moriero odpad!

Úroveň amerických sitcomů je kapitola sama pro sebe. Ale tohle je snad vrchol všeho. Úspěch tohoto seriálu mi zkrátka hlava nebere. A to nejsem žádný zaprděný hnidopich. Jediný, na koho se tam dá trochu koukat, je hospodyně Berta a její sarkastické stěry. Alan Harper je ten nejúlisnější a nejbezpáteřnější člověk, jakého jsem kdy na obrazovce viděl. Což paradoxně svědčí o skvělém hereckém umu Jona Cryera, podpořeném geniálním českým dabingem. Na vyhrabání z bahna odpadu je to ale sakra málo. Bože, jak mě ten člověk irituje. A sere. Dneska jsem zhlédl minutu jednoho dílu, kdy si Alan z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu chce vzít Aschtona Kučera. Snad pro prachy. A umocnilo to mé znechucení nad slizkostí této postavy, která se zaprodá jako děvka komukoliv, aby v tom domě (a potažmo seriálu) mohla zůstat. Kdyby se v té zhlédnuté minutě někde objevilo to jeho zaprděné, hloupé a líné dítě, budu mít zkurvený celý den. ()

PatrikP4

Jeden z mejch nejoblíbenějších seriálů... Dokažu si pustit první sérii dojít až do 12.série a zase znovu... Když to zhodnotím po sériích - 1. až 6.jsou rozhodně hodně dobré... 7.série dobré ale od 15.dílu nic moc... 8.série mě moc osobně neoslovila přišlo mi to že je to už jen plácání a už se to nedokáže vrátit do svého dřívějšího řádu nevím co se dělo s Sheenem (aspoň se něco říkalo), ale tady mi přijde vyloženě příšernej... 9.série naprostá nuda... 10.série se celkem vrací do normálu a začínalo mě to bavit... 11. a 12.série bych řekl že jsou s Waldnem nejlepší a často jsem se u toho zasmál, až na poslední dvojdíl 12.série za kterej bych je nakopal...! SCHRNUTÍ: Baví a je to hodně dobré, doopravdy to mám rád a dokážu se u toho pořád smát... Po odchodu Sheena, jsem neměl náladu na to koukat s Kutcherem, ale nakonec jsem se přemohl a šel do toho a rozhodně nelituji... ()

Pjotr8

Díly s Charliem Sheenem byly geniální a nemálo jsem se při nich nasmál. Bohužel po nahrazení Sheena Ashtonem Kutcherem alias Waldenem Schmidtem, mně tento seriál už moc nebere. Někdo nemusí souhlasit, ale "odchodem" Charlieho seriál ztratil ty správné grády. ()

Ondrew

Co dodat k tomuto serialu? Priznam sa, ze pomerne dlhy cas som sa mu vyhybal (doteraz vlastne netusim preco, mozete sa ma na to pytat do aleluja, no i tak vam na to nebudem vediet odpovedat). Jedneho dna vsak nastali casy, kedy som zhliadol hned niekolko epizod (mam dojem, ze to bolo este z prvej serie a cosi i z druhej) a potom... OMFG, TOTALNA APOKALYPSA!!! Od daneho okamihu som sa uz sustredil iba na to, aby som si co najskor zohnal vsetky dostupne serie, pricom ku dnesnemu dnu sa mi podarilo uspesne splasit 10 epizod a kedze serial uspesne pokracuje i bez pritomnosti nezabudnutelneho Charlieho Sheena (takmer R.I.P., "stryko Charlie"), je mi jasne, ze budem v sledovani pokracovat i nadalej. Ono raz darmo, na samotnom seriali sa velmi kruto odzrkadluje praca Chucka Lorreho (znameho napr. i z rovnako "ujeteho" serialu "Dharma & Gregg"), nuz a jednotlivi herci tomu proste nasledne dodavaju povestnu korunu. Je to skratka doslova LIEK na zlu naladu... priam cosi ako televizne ANTIDEPRESIVUM, hoci je i mne samemu divne, ze cosi taketo pisem, kedze o TV produkcii by som standardne asi podobne predstavy nemal. Tu to vsak plati na 100%. Staci si pustit co len napr. 2-3 epizody a jednotlive sarkasticko-ironicke humorne scenky (btw, milujem kvalitny sarkazmus a ironiu ;)) vam velmi rychlo vyzenu z hlavy (takmer) vsetky "pavuciny". Uz som to pri par filmoch (neviem ci i serialoch?) pisal... ale skratka mi neda inak, nez zakricat: Bravooo! Tlieskam tvorcom a prajem len to najlepsie do dalsich rokov!!! Za mna uplne jednoznacne nic menej nez 90%. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)