Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
TV spot 1
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

BarVo

Tak toto ma minulo, desná kravina. Ešte viac než seriál nechápem tie percentá navrchu. Zrejme nemám to správne pohlavie a sumár hollywoodskych pipín a pipiniek, čo sa v tom mihne, ma neoslnil. Totiež platí o supersamcovi Charliem. ()

CrashONE

Tohle je seriál, kterému jsem se dlouho vyhýbal a ani nevím vlastně proč. Když jsem občas zahlédnul díl v TV tak jsem si říkal, že tohle by mě asi nebavilo. Nikdy neodsuzujte film, nebo seriál pokud nevíte o čem je. Já to udělal a byla to velká chyba. Hned jak jsem seriál začal sledovat, ihned si zasloužil místo v mojí topce a moje kladné hodnocení. Charlie Sheen je tahoun toho sitcomu a jeho vtipy nemají chybu. 1-8 série mají u mě 100%. ()

Elvis1994

Nejlepsi na tom vsem je ze Charlie Sheen hraje sam sebe , nekdo by mohl rict ze je to i jeho biografie , mimochodem bezkonkurencni sarkazmus,ironie a desna prdel ! ()

oSiSko

Hodnotím až od sérii s Ashtonom Kutcherom, diely s Charliem Sheenom som videl iba s dabingom a teda nechytili ma za srdce, Ashtona mám rád a hodí sa mi sem. Najobľúbenejšia postava : Bertha ()

klapqua

Na začiatku som tomu nevedela prísť na chuť, do varu ma privádzal najmä ten umelý smiech, ktorý bol takmer za každým slovom... potom som tomu dala ešte jednu šancu a teraz bez mučenia priznám, že si to čas od času pozriem a aj sa zabavím, ale bohužiaľ, na taký mash či friends to v mojich očiach proste nemá. ()

Movie Maniak

Podle mého mínění kvalitní americký sitcom, sice nedosahuje kvalit Big Bang Theory, ale i tak mě baví po celou dobu. Ukazuje se, že Chuck Lorre je člověk na svém místě. Charlie Sheen opravdu věrně hraje postavu notorického ochlasty a záletníka. Ironií je jak skončil ve skutečném životě. Někdo by mohl namítat, že se řeší stále dokola to samé, ale v kterém seriálu to není, že? Seriál jsem sledoval jak v původním znění tak i v docela povedeném dabingu a nemůžu říct, že by mě v průběhu všech osmi sezón (s Sheenem) nudil. Jiná věc je sezóna devátá Ashtonem Kutcherem v hlavní roli. Seriál po jeho příchodu trochu klesl, ale pořád má velkou sledovanost a i proto má slíbenou další sezónu. ()

paddy35

Charlie Sheen táhne tento skvělý seriál. Nebýt něj, asi by nedosáhl takových kvalit. Poslední série ve které chybí, je tudíž nejslabší. ()

Šošia

Výměny názorů bratrů (případně matky) je k popukání prvních možná 5 serií. Pak to už je prostě pořád to samé. Naštěstí během toho dospěje "ta půlka chlapa" a vnese nový humorný prvek (ta jeho debilita a prohnanost zároveň je prostě bezkonkurenční)...Měla jsem čest shlédnout i první díly 9. serie (už bez Sheena) s Kutcherem a přesto, že tohoto mazlika nijak zvlášť nemusím, myslím, že by další pokračování mohlo být slibné. ()

JackieBliz

Není to ani tak skvělý, ani tak vtipný jak se říká a Charlie Sheen je příšernej! Neříkám, že mě to nikdy nerozesmálo, ale příběh fádní, humor mi nesedne vždycky a to ani nemluvím o tom "geniálním" hereckým obsazení a naprosto debilní chytlavé znělce. Čím víc řad, tím víc mě to utvrzuje v tom, že seriál je další kus blátový hroudy do seriálovýho bahna. ()

brasek

Videl som zopár častí, nie je to niečo čo by ma oslovilo ale zopárkrát sa to dá pozrieť. Neviem si predstaviť situáciu, že by som tento seriál pozeral každý deň. ()

kura68

Opravdu něco, co jsem na televizních obrazovkách postrádal. Pro mě naprosto bezvadný seriál s věčně opilým děvkařem a "Alanem" :-D ()

MorraEddie

Asi jeden z nejlepších seriálu vůbec. Životní role Charlieho Sheena - každopádně. Možná je to tím,že mám slabost pro Charlieho,nebo skvělýma hláškama,které používám dá se říct denně. Těžko říct,ale dva a půl chlapa pro mě prostě nemá chybu,každý díl jsem viděl xkrát a vždycky si na něm najdu něco nového co mě rozesměje. Důležité je také zmínit,že pro mě seriál skončil 8 sérií. Bez Charlieho Dva a půl chlapa ztratila své kouzlo. ()

Etherium

Svieži seriál, kde si každú vtipnú scénku dokážem užiť, zabavím sa. Niektoré diely sa ani nedajú opozerať. Trojica hercov je výborná a aj Berta je super. ()

Nominant

Obľúbený seriál, ktorý nikdy neomrzí a dá sa naň pozerať stále ( EHM! - teda po 8.sériu, kde bol ešte Charlie). Páčia sa mi hlavne vtipné hlášky, ktorými je tento seriál korunovaný medzi TOP komédie - seriály. No po odchodu Charlieho to ide (podľa môjho názoru) dolu vodou a Ashton nemá ani v najmenšom na herecké výkony Charlieho. Za prvých 8 sérií dávam 5*! ( Tie ďalšie ani nehodnotím - RADŠEJ! ) ()

Martiiiiinka

Tak nějak se mi tlučou pocity. Myšleno tak, že každý jednotlivý (mnou viděný) díl byl vždycky megazábavný. Fórečky jako víno, herci mě baví, žádný hlouposti (myšleno scénáristický hlouposti) tady vesměs nepotkáte... A na druhou stranu je vlastně každý díl jako přes kopírák, postavy se za x let v zásadě nikam neposunuly (jakože fakt nikam - Charlie sedí na gauči v bílých ponožkách, Alan v depresi z rozvodu; a Jake... dospívá?) a vůbec. Krom toho je dost jasný, že cílovka bych byla spíš v případě, že by mi rodiče namíchali drobet jiný chromozomový koktejl. Takže tři. ()

kockodan

Líbí se mi, baví mě. Proto byl stvořen, je to televizní zábavná tvorba. Ne Shakespeare, či Filmový Klub Náročného Diváka. Je to zábava, entertainment na dobu když se vrátíte uštvaní a unavení navečer z práce domů. V tomto ohledu svůj účel plní naprosto dokonale a Chuck Lorre, ať už je dle Charlieho Sheena na place jakýkoliv sebestředný tyran, si všechny ceny, které za svou tv tvorbu dostal (a možná ještě i dostane), do mrtě zaslouží. Přesto, že jsem o seriálu dlouhou dobu slýchal a před pár lety i letmo v české tv pár nadabovaných epizod shlédnul, jsem mu dlouho nemohl přijít na chuť a vyloženě jsem se o něj nezajímal. Pak ale nastal zvrat, už ani nevím kvůli čemu (snad nějaká povedená scéna s Jane Lynch), a já se do tohoto pohodového, jednoduše strukturovaného díla se čtyřmi hlavními postavami zamiloval. (Za tu čtvrtou si zvolte koho chcete, pro mě to dle seasonu kolísá mezi jejich narcisistickou matkou a Charlieho terapeutkou.) Veškeré scény s Jane Lynch (Charlieho terapeutka) u mě totiž maximálně bodují! Tak nějak mě začala přitahovat poklidná atmosféra ve které životy a příběhy v kalifornské vile na pláži všem zúčastněným poklidně plynou (a to i přes Charlieho leckdy ztřeštěné milostné eskapády) a fascinuje mě použití lautr stejného nasvícení všech scén jak exteriérových tak interiérových. Hlavně když Alan klepe u domu své ex manželky, kdy se má jednat o exteriér, ale světlo je stejné jako např. v Charlieho ložnici, tedy v interiéru. LOL!. Jsem sám, který si toho všimnul? Ale mě tyto maličkosti u tv tvorby nevadí, naopak, vytváří to tu distinktivní atmosféru pro mě dokonalého sitcomu. Ano, u takto uceleného díla jsem shovívavý a rád prominu tu a tam slabší díl, přihlouplejší scénu, či dialog. Takových je ale zaplať pánbůh jako šafránu! Ode mě tedy solidních 90%! (Ovšem v originál verzi, ne za český dabing!) ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)