Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 73
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

emdvojka

Seriál ktorý mi vždy pripomenie, že rodinné vzťahy, nech sú akékoľvek sa vždy dajú riešiť zo vtipom a eleganciou, ktorú tento seriál ponúka. Nefunkčnú americkú rodinu sme mohli vidieť napr. v seriáli Ženatý zo záväzkami, avšak tam ten dôvtip nebol taký prirodzený, ako v Dva a pol chlapa. Ved si priznajme... Charlie-opilec, Alan-zúfalec a Jake ktorý vyrastá medzi nimi a jeho gestapackou maminou. Ktomu postavičky ako ich snobská mama, podívná Rose čo prichádza vždy len šplhom na terasu a tučná gazdina, ktorá sa vždy rada pobaví na rodinke Harperovcov. Všetká táto zmes ľudí vytvára 13 najobľúbenejší seriál medzi Slovákmi a Čechmi. A vôbec sa tomu nečudujem. Stačí zopár častí a určite si tento seriál zamilujete. Ak teda máte radi humor zo života. ()

bubblebobble

Čo mi na tomto seriály vadí je to, že vlastne každý vtip je založený na tom ako niekoho ponížiť. Je to len seriál a je to vtipné ale ako realitu si to neviem a ani radšej nechcem predstaviť. Takto si asi nejak predstavujem emocionálne dno a s ČÁRLÍM by som nemenil ani za svet. Vlastne je to dosť smutný seriál a občas ma dokáže aj zdeptať. Žiť vo svete kde ma nikto nemá rád a kde sa city prejavujú tak, že sa neprejavujú... 4* za ten humur a zrejme hlbšie radšej netreba ísť. ()

palmrus

První série byla spíš průměrná, ale další dvě byly o dost lepší, dalo by se říct, co série to zlepšení. Další série budou teprve hodnoceny. ()

mirecek

I přes to že se na Dva a pul chlapa rad podívám, protože určitě každy díl dokaže pobavit se svými klasicky zabitými hlaškami od Sheena, tak to není seriál s kterým bych nemohl přestat dokud bych neshledl poslední vydaný díl. Jednoduše lepší než pruměrná oddychovka. ()

Jakubik

Už jsem viděl velkou část dílů tak si myslím, že je čas napsat komentář. Absolutně jednoduchý a zábavný sitcom pro každou volnou chvilku. Seriál, který v podstatě nikam moc nespěje a nemá, žádný cíl. To je možná důvod, proč je tak zábavný a oddechový. Dám za čtyři ale i tak dost odřený z jednoho hlavního a z jednoho vedlejšího důvodu. Začnu tím vedlejším důvodem. Jak jsem již napsal seriál nemá žádný cíl a proto se zde nachází spoustu chyb, jako například se dá uvést to, že v jednom díle někdo něco dostane a v dalším se to chová, jako kdyby to něco nedostal atd. Tou hlavní chybou je pokračování seriálu bez Sheena. Bez Cherlieho to prostě není ono. Kutcher se tam prostě nehodí a Cryer to sám prostě neutáhne a to i přes to, že z něj scénáristi dělají čím dál tím většího chudáka, až to celkem bolí. Charlie měl určité kouzlo. Dodával tomu prostě tu lehkost. Bez něj to není ono. Seriál pro mě jeho odchodem skončil. Sice ten seriál dokoukám až dokonce ale na hodnocení a komentáři (názoru) to nic nezmění… ()

Rikky007

Naprosto neotřelé hlášky a humor - na konzervativní americké publikum až občas nezvykle úchylný :-). Charlie Sheen ve svém živlu. Na něm to dost stojí a bohužel i padá s tím, jak ze seriálu odešel. Ony se ty vtipy stejně v průběhu času už víceméně opakovaly a Jake už rozhodně v osmé sérii nenaplňoval atribut "půl chlapa", takže nebylo by od věci to prostě ukončit. Každopádně jsem přesvědčený, že mohli najít spoustu lepších lidí než neherce Kutchera, aby zaplnil místo po Charliem. Jeden poznatek: slovenský dabing je o dost povedenější než ten český. ()

Cheeker

Mám trochu rozporuplné pocity z Charlieho éry a éry po něm. Spousta lidí si myslí, že série s Ashtonem Kutcherem už nejsou, co bývaly s Sheenem. A mají pravdu. Na druhou stranu právě Kutcher přinesl, aspoň pro mě, jiný pohled na seriál. Prostě je to trochu něco jiného a v různých ohledech i lepší. V Kutcherovi prostě vidím Jesseho z Hele vole, kde mám káru? a ten určitý humor já prostě žeru. Sheen a Kutcher mají úplně jinou úlohu. Jake byl jednoznačně lepší ve starších seriích, kdy byl ještě dítě. ()

tranquill

Seriál definitivně skončil a je třeba napsat komentář. Tento bláznivý sitcom rozděluju na dobu Charlieho a tu po něm. A mé hodnocení se vztahuje pouze k té první. Za zbytek bych dal maximálně 2 hvězdy, protože po odchodu Sheena se staly scénáře tragickými, ač s Ashtonem jsem rozhodně problém neměl. Do té doby doby seriál sice také kolidoval na pomezí ostrých až trapných vtípků, ale z těch většinou Charlie dokázal šarmantně vybruslit. Ale bavil jsem se dlouho :-) ()

pepa3rd

Od začátku jsem se při sledování skvěle bavil a k mému nemalému překvapení, seriál ve zdraví přežil i výměnu hlavního představitele. Naopak již lehce monotoní díly osvěžil a vrátil vítr do plachet. Jediné, co mě totálně zklamalo, je poslední díl. Jestli jen trochu můžete a odoláte zvědavosti, vypusťte ho. 80 % ()

Plechpetr

Jsem zapřísáhlý fanoušek. Proto odmítám další účast na koukání seriálu bez Charlieho! Věčně opilého majitele luxusního domu na pláži miluji! Charlieho děvčata také! Jacka také! A co je nejobdivuhodnější- Judit také! Na Alana házím bobek, to je trouba. Ovšem bez něj by to také nebylo ono. ()

Ozzy2

Super oddychovka, pobaví, neurazí,tak o co jde.Alan, Charlie, Jake....neuvěřitelný trio Judith mě vždycky rozštípe, ta její drzost je neuvěřitelná.Věčně nadržená, materialistická a bezcitná babička je naprosto famozní.Jediné dvě postavy , co mi tam lezou na nervy jsou Rose, ta by mi nevadil,kdyby tam pořád nelezla přes balkon a nesnesitelná Berta, jejíž drzost, panovačnost a hlavně debilita je strašlivě přepálená. Zajímavé je, že nejvíc odpadů dali slováci.Jestli to nebude tím, že jako národy k sobě nepatříme.Bylo by super, kdyby se to tu změnilo v Českou filmovou databázi.Mně názory maďarských bačů nezajímají. ()

geek.ondra

Nejlepší sitcom všech dob. Geniální zápletky a trefný humor který ovšem stojí na skvělých hercích... Charlie Sheen (2 nominace na Glóbus a 4 nominace na Emmy) je skvělý a zde se ukazuje v té nejlepší formě. Ashton Kutcher se mu ani zdaleka nevyrovnal ale snažil se natolik aby stíhal. Nejvíc do tohoto seriálu ovšem dal člověk kterému začala a skončila kariéra ve stejnou dobu kdy seriál samotný - Jon Cryer (2 ceny Emmy) který začal jako vedlejší karikatura doplňující Sheena a nakonec se vypracoval na postavu na které celý seriál stál a ve finále ho i na svých bedrech dotáhl do zdárného konec a já mu za to budu do smrti vděčný. Můj druhý nejoblíbenější seriál a věc bez které si nedokážu představit svůj volný čas. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)