Nine Inch Nails: Broken

(video kompilácia)
Hudobný / Krátkometrážny / Horor / Thriller
USA, 1992, 20 min

Film Broken obsahuje všechny videoklipy skupiny Nine inch nails z období alba Broken (tedy Wish, Gave Up, Pinion, Help Me I'm In Hell a Happines In Slavery). Samotný příběh ukazuje muže, kterého si za cíl vybere bezejmenný násilník. Jeho oběť je poté brutálně umučena a právě mezi těmito scénami se objevují videoklipy. Policistu, který dům mučitele zpětně prohledává, si zahrál Robert Patrick - bratr bývalého kytaristy Nine Inch Nails Richarda Patricka. (J.Connor)

BS

Ehm, považuju se za velkého fanouška NIN, ale jejich počátky jsem díky svému věku neměl šanci zažít, takže mi k srdci více přirostla pozdější alba (ikdz na Pretty Hate Machine jsem si zpočátku taky dost ujížděl). Po zhlédnutí Broken, jsem ale naprosto pohlcen tím temným soundem stejnojmenného alba a vypadá to, že si na tom chvíli budu ujíždět. Dosti o NIN a zpět k filmu, Broken je brutální sadomasochistická úchylárna (umělecky natočená!), která ve spojení s NIN dává vzniknout opravdovému kultu všech pro všechny perverzní úchyláky (a milovníky filmového umění). Jasných pět! ()

Flipnic

Hudebně strašný pro mne, to není můj styl ... 1*, vizuálně napak úžasný, "snuffový prvky" a scény podobný Tetsuovi parádní !! Tzn. 5*****. Takže ve výsledku 3/5. ()

HAL

Rozmilá chuťovka mixující to (skoro) nejlepší z NIN se solidně natočeným exploitationem. Tak odporně zajímavé, že ani Robert Patrick se na to nemůže dívat. Industrial zahrabaný ve střevech... a film s nejlepším soundrackem všech dob. ()

anderson odpad!

Odporná brutálna debilná krvavá primitívna nechutná zhovadilá úchylná SRAČKA bez akéhokoľvek zmyslu. SALO si práve našlo svojho "bratríčka". A tunajšími oslavnými komentármi som zhrozený. A áno, už sa teším ako ma nazvete pokryteckým obmedzeným malomeštiakom, čo nedokáže vnímať posolstvo skryté v "prepytujem" hudbe. Každopádne, nie som nerozhľadený a videl som už kadečo. Nejde totiž o vizuálny šok, ale skôr o to čo vlastne autor "túžil" povedať. (26.2.2009) ()

Pítrs85

Asi si vydloubnu oči, anebo se budu třískat hlavou o zeď, abych zapomněl, že jsem viděl takovouhle úchylárnu :-) Staří ujetí (nebo avantgardní?) Nine Inch Nails byli sice značně originální, ale já mám stejně radši jejich současnou civilnější tvář. Fist-Fuck! ()

SOLOM.

Tak tohle hudební video (splácané z několika klipů-songů) skupiny Nine Inch Nails ve způsobu snuff filmu byl naprosto geniální nápad – jak jinak. Kontroverzní Trent Reznor to snad ani neumí jinak. Jako hororový fanda i příznivec skupiny jsem byl potěšen hned dvakrát. Samozřejmě že prim hraje skvělá muzika, ale jistě potěší i účast „Terminátora (T-1000)“ Roberta Patricka. Renzor chtěl šokovat a to se mu povedlo dokonale – dokonce i policie čuměla… ()

GodComplex

Klasicky Peter Christopherson, jehoz vizualni napaditost si s nicim nezada s jeho experimentalni sonickou realitou provozovanou napr. v Coil. Zaznam videoklipu NIN jeste z dob kdy byly syrove brutalni a nekompromisne bez cenzury. Highlight jsou kousky Help Me I'm In Hell a predevsim pak legendarni Happiness In Slavery. Klipove sekvence jsou zasazeny do fiktivni reality unosu a pouzity jakozto mucici material. Potesujici je cameo Roberta Patricka, ktery byl te doby zrovna ve sve vrcholne forme tesne po ztvarneni T-1000. 8/10 ()

Hamaradža

Reznor je späť a je nasratý :) Perfektne zostrihaný divoký a jemne samoúčelne nechutný kraťas, ktorý je pre NIN tým, čím pre Pink Floydov stena. 4 a pol. Špirálu mám aj tak radšej. ()

Mefistofelle

Nebyli by to legendární NIN v čele s Trentem Reznorem, aby nevyrukovali s nějakou kontroverzní ujetostí. Nápad na zkombinování klipů kapely s rádobysnuffem je opravdu pecka. Kdysi mi jeden můj kamarád, který se o NIN zajímá už několik let, povídal, že policie měla chvíli podezření, že záběry s mučením uvězněného muže jsou skutečný snuff. Nezáleží ani tolik na tom, jestli je tato historka urban legend nebo je pravdivá, dokazuje to pouze, že brutální záběry natočené stylem a la domácí video jsou neskutečně intenzivní a nezasvěcenec by neměl problém věřit, že se jedná o realitu. ()

bartias

Broken je filmový experiment, jeden z prvních pokusů Trenta Reznora vyjádřit se nejen audio ale i vizuálně. Videoklipy k jednotlivým písním z Broken EP spojují "ušpiněné" videozáběry připomínající sadistické torture porno. Dějová linie tady sice prakticky neexistuje, ale Nine Inch Nails se začátkem 90. let stejně akorát snažili vyjádřit HNUS a BOLEST a obojím provokovat. ()

COF_666

Minialbum Broken je to nejlešpí od Nine Inch Nails. Skladba Wish je jedna z nejgeniálnějších písniček všech dob! A tenhle krátký flmek stojí za to. ()

ZeroCZ1233

Výborná hudba jako podkres k experimentálnímu šílenství plné krve, všechno snímáné přestylizovanou ruční kamerou v kulisách, které reprezentují to, co by měl industriál znamenat. Silný zážitek pro ještě silnější žaludky, Reznor má koule a tohle je jen další důkaz tohoto známého faktu. ()

B26354

ZAJÍMAVOSTI: .Tento krátký film k albu Broken nejdříve Trent Reznor rozdal pouze svým přátelům - každému z nich lehce pozměněnou verzi, aby věděl, kdo by prípadně byl (a je :) ) odpovědný za únik videa. .Trent Reznor byl vyslýchán FBI, jelikož tento snímek považovali za opravdový snuff. /// Pokud hledáte Broken, tak se dá najít na www.youtube.com, ale pouze ve špatné kvalitě. Doporučuji spíše hledat na fóru www.echoingthesound.com, kde by se měl nacházet odkaz na torrent s tímto krátkým filmem, dokonce na dvd verzi remástrovanou věrným fanouškem. ()

Red Meat

Tento ultrabrutální klipový filmeček lze doporučit jen zarytým fanouškům NIN a to ještě jen těm, kterým nevadí sledovat uřezané hlavy, rozdrcené penisy, umučení zaživa a mnoho dalších prasáren nejhrubšího zrna. Hardcore podívaná silně ovlivněná snímky jako TETSUO a ERASERHED, které však v porovnání s BROKEN vyznívají celkem nevinně. ()

Kacenka_

nn zaújamvé vnímanie sveta.. vcelku pútavý príbeh.. hnusné a zároveň nechutne pútavé.. clip Wish sa tam vôbec nehodil čo mi kazilo dojem z filmu [ešteže bol druhý] ()

Thoughtless126

Jediný co bylo skvělý byla hudba. Jinak nechutnost a úchylárna u které sem nepochopil její význam.. Pouhé mučení které ASPOŇ doplňují skvělé klipy! ()